Командний чемпіонат Києва з математики для 8–11 класів відбудеться. Про 5-ту задачу на EGMO – 2025

1. Кількість зареєстрованих команд на чемпіонат
2. Про 5-ту задачу на EGMO
1. Кількість зареєстрованих команд на чемпіонат
Станом на зараз на чемпіонат зареєструвалися 15 команд у 8 класі, 10 – у 9 класі та 10 команд разом в паралелях 10–11 класів. Думаю, що відтепер це стане традицією проводити чемпіонат в старших класах – разом. Виходячи з цього, ми продовжимо реєстрацію до 12:00 30 квітня 2025 року. При цьому ми дозволяємо командам, що заявлені були попередньо окремо в 10-й клас, або окремо в 11-й клас, переформатовати свої команди з урахуванням теперішніх реалій. Можете тепер робити, щоб склад учнів був як з 10 так і з 11 класів. Але попередьте, якщо на місці певної команди з’явиться інша або пара інших команд.
Усі деталі заходу, зокрема правила проведення можна почитати в попередньому пості про цей чемпіонат:
Чемпіонат Києва пройде в неділю 11 травня 2025 року на математичних факультетах Київського національного університету імені Тараса Шевченка з 10:00 по 12:00.
2. Про 5-ту задачу на EGMO
Більш зацікавлені можуть реально прочитати умову та розв’язання цієї задачі на сайті, або подивитися ось за цим посиланням разом з маркінг-схемою.
Тепер по суті питання. Усі учасники, написали приблизно такі речі для перших кроків розв’язання.
1. Для непарних n неможливо побудувати шуканий замкнений маршрут, тому надалі розглядається лише парне n.
2. Після кожних 4-х кроків стрілки повертаються в початкове положення.
3. Таким чином, якщо перша комірка – гарна, то і кожна четверта також гарна, відповідно кількість гарних комірок не менше за n2/4.
Координатори почали вимагати написаного в роботі буквально того, що цикл триває нескінченну кількість кроків, тобто, що після повернення в початкову клітинку равлик рухатиметься так, як то було з самого початку. Коли ми казали, хіба не очевидно, що при парному n число n2 ділиться на 4, про це ж написане в тексті, що n – парне, кількість кроків кратне 4, за кожні 4 кроки стрілки повертаються в початкове становище, вони відповідали – діти цього не розуміють, бо треба було написати. Більшого маразму на координації я просто не пам’ятаю. Це аналогічно, якби дитина написала у натурального числа сума цифр кратна 3, тому воно ділиться на 3, то їй би ці координатори це не зарахували, бо вона не написала, що воно НАЦІЛО ділиться на 3, без написаного цього не очевидно. Таким чином в нашій команді Міланія втратила 2 бали, Дар’я 1 бал.
Загалом там у підсумку стоїть десь 25 оцінок 7 по цій задачі та десь стільки ж оцінок 5 по цій задачі, тобто вони просто кожну другу роботу вирішили покарати. Отаке свавілля самовпевнених людей. Як на мене – це була команда дебілів, що таким чином перевіряли задачу 5. Їх тупа впертість не визнати свою помилку вона просто вражала. Із-за них координація тривала до 3 ночі, засідання джурі почалося після 10 ранку і в усіх була вкрадена запланована екскурсія.
Хочу нагадати, що колись у 2018 році була схожа проблема на EGMO у Флоренції. Тоді журі зрозуміло свою помилку, та усю ніч сиділо та переглядало одну із задач і на ранок там були змінені результати в бік збільшення у частини робіт. І це було нормально, не відіграватися за свою тупість на дітях…, але координатори в Косово по 5-й задачі просто усіх вразили, хоча після вибору трампа це вже не так лякає…
СЛАВА УКРАЇНІ!!!
ГЕРОЯМ СЛАВА!!!
СМЕРТЬ ВОРОГАМ!!!