Командний чемпіонат Києва з математики для 8–11 класів

1. Про чемпіонат для 8–11 класів
2. Правила чемпіонату
1. Про чемпіонат для 8–11 класів
Нещодавно відбувся чемпіонат Києва для учнів 4–7 класів, якщо не розглядати ситуацію в 6 класі, де у журі виникли величезні проблеми з оцінюванням, то змагання виявилося дуже цікавим. Але й дуже незвичним за підрахунком очок, але свого часу і до правил підрахунку очок в занзібарі не одразу усі пристосувалися. Так і тут. Щоб перемогти в чемпіонаті треба не розв’язати загалом за весь чемпіонат найбільше задач, а намагатися в кожному раунді набрати очок більше ніж супротивник по цьому раунду. Як казав свого часу Лобановський: «Краще один раз програти 0–4, ніж 4 рази програти 0–1». Так і тут, розв’язати в одному раунді усі задачі гірше, ніж в кожному раунді розв’язувати «достатню» для перемоги в раунді кількості задач.
Ми із задоволенням проведемо аналогічний чемпіонат для 8–11 класів, при цьому команду може сформувати будь хто, розуміючи, що збалансованою вона буде тоді, коли в ній будуть ті, хто гарно розв’язує задачі різних тематик. Побачимо чи набуде ця ідея підтримки.
Ми проводимо опитування, де ви маєте в гуглформі підтвердити ваше бажання та можливість взяти участь в заході, що запланований на неділю 11 травня 2025 року.
Нижче нагадуємо правила чемпіонату.
2. Правила чемпіонату
1. Чемпіонат проводиться окремо в кожній паралелі 8–11 класів поміж командами, що заявилися на нього. Як виключення, можливе проведення чемпіонату одночасно для учнів 10 та 11 класів. Команда складається РІВНО з 4-х учасників. Якщо кількість команд не перевищує 6, то кожна команда грає проти кожної іншої, інакше – змагання проводяться за швейцарською системою. Цей варіант вважаємо основним.
2. Змагання триває 6 турів. У кожному турі команди розбиваються на пари за принципами швейцарської системи і грають одна проти іншої. Команда, що перемогла, отримує 2 очки, та, що програла, очок не отримує, якщо гра завершилася у нічию, то кожна команда отримує по 1 очку в загальний залік.
3. Кожний тур триває 15 хвилин. Команда отримує на турі 4 задачі кожної з 4-х тематик: Алгебра, Геометрія, Комбінаторика та Теорія чисел. Кожний член команди отримує задачу обраної тематики і розв’язує лише її. Він не може в процесі розв’язання спілкуватися з іншими членами команди, а також взагалі з іншими людьми. По завершенні раунду кожний учасник має здати тільки відповідь по своїй задачі, розв’язання задачі не перевіряється. За правильну відповідь до кожної задачі команда отримує 5 балів, якщо команда взагалі не дає відповідь в задачі, то команда отримує 2 бали, якщо відповідь неправильна, то команда отримує 1 бал. Загальний результат команди в раунді складає суму набраних балів по усіх 4-х задачах. Для команд, що грають одна проти одної порівнюються суми балів, в кого вона більша – стає переможцем, в кого менше – командою, що зазнала поразку. Якщо балів порівну, то вважаємо, що гра завершилася внічию.
За порушення правил доброчесності, якщо окремі члени команди спілкуються один з одним, використовують електронні гаджети тощо команда дискваліфікується з чемпіонату і усі нею набрані очки анулюються. Результати ігор вже зіграних для їхніх супротивників не змінюються.
4. Поміж раундами є пауза довжиною у 5 хвилин, за цей час журі опрацьовує результати, підводить підсумки кожної гри, вводить результати в таблицю і формує пари команд наступного раунду.
Якщо команда хоче поміняти розподіл тематик між учасника, то капітан команди має про це в перерві попередити журі.
5. У підсумку в таблиці чемпіонату команди сортуються за кількістю набраних очок, тобто краще місце має та команда, в якої очок більше. При рівній кількості очок вище місце займає та команда, що за підсумками 6 раундів набрала сумарно більше балів. Якщо і цей показник в команд рівний, то вважаємо, що команди показали однаковий результат. Як варіант можливе застосування коефіцієнту Бергера.
СЛАВА УКРАЇНІ!!!
ГЕРОЯМ СЛАВА!!!
СМЕРТЬ ВОРОГАМ!!!