26.03.2025

Командний чемпіонат Києва з математики для 8–11 класів

card-img

1. Про чемпіонат для 8–11 класів

2. Правила чемпіонату

1. Про чемпіонат для 8–11 класів

Нещодавно відбувся чемпіонат Києва для учнів 4–7 класів, якщо не розглядати ситуацію в 6 класі, де у журі виникли величезні проблеми з оцінюванням, то змагання виявилося дуже цікавим. Але й дуже незвичним за підрахунком очок, але свого часу і до правил підрахунку очок в занзібарі не одразу усі пристосувалися. Так і тут. Щоб перемогти в чемпіонаті треба не розв’язати загалом за весь чемпіонат найбільше задач, а намагатися в кожному раунді набрати очок більше ніж супротивник по цьому раунду. Як казав свого часу Лобановський: «Краще один раз програти 0–4, ніж 4 рази програти 0–1». Так і тут, розв’язати в одному раунді усі задачі гірше, ніж в кожному раунді розв’язувати «достатню» для перемоги в раунді кількості задач. 

Ми із задоволенням проведемо аналогічний чемпіонат для 8–11 класів, при цьому команду може сформувати будь хто, розуміючи, що збалансованою вона буде тоді, коли в ній будуть ті, хто гарно розв’язує задачі різних тематик. Побачимо чи набуде ця ідея підтримки.

Ми проводимо опитування, де ви маєте в гуглформі підтвердити ваше бажання та можливість взяти участь в заході, що запланований на неділю 11 травня 2025 року. 

Нижче нагадуємо правила чемпіонату. 

2. Правила чемпіонату

1. Чемпіонат проводиться окремо в кожній паралелі 8–11 класів поміж командами, що заявилися на нього. Як виключення, можливе проведення чемпіонату одночасно для учнів 10 та 11 класів. Команда складається РІВНО з 4-х учасників. Якщо кількість команд не перевищує 6, то кожна команда грає проти кожної іншої, інакше – змагання проводяться за швейцарською системою. Цей варіант вважаємо основним. 

2. Змагання триває 6 турів. У кожному турі команди розбиваються на пари за принципами швейцарської системи і грають одна проти іншої. Команда, що перемогла, отримує 2 очки, та, що програла, очок не отримує, якщо гра завершилася у нічию, то кожна команда отримує по 1 очку в загальний залік. 

3. Кожний тур триває 15 хвилин. Команда отримує на турі 4 задачі кожної з 4-х тематик: Алгебра, Геометрія, Комбінаторика та Теорія чисел. Кожний член команди отримує задачу обраної тематики і розв’язує лише її. Він не може в процесі розв’язання спілкуватися з іншими членами команди, а також взагалі з іншими людьми. По завершенні раунду кожний учасник має здати тільки відповідь по своїй задачі, розв’язання задачі не перевіряється. За правильну відповідь до кожної задачі команда отримує 5 балів, якщо команда взагалі не дає відповідь в задачі, то команда отримує 2 бали, якщо відповідь неправильна, то команда отримує 1 бал. Загальний результат команди в раунді складає суму набраних балів по усіх 4-х задачах. Для команд, що грають одна проти одної порівнюються суми балів, в кого вона більша – стає переможцем, в кого менше – командою, що зазнала поразку. Якщо балів порівну, то вважаємо, що гра завершилася внічию. 

За порушення правил доброчесності, якщо окремі члени команди спілкуються один з одним, використовують електронні гаджети тощо команда дискваліфікується з чемпіонату і усі нею набрані очки анулюються. Результати ігор вже зіграних для їхніх супротивників не змінюються.

4. Поміж раундами є пауза довжиною у 5 хвилин, за цей час журі опрацьовує результати, підводить підсумки кожної гри, вводить результати в таблицю і формує пари команд наступного раунду. 

Якщо команда хоче поміняти розподіл тематик між учасника, то капітан команди має про це в перерві попередити журі.

5. У підсумку в таблиці чемпіонату команди сортуються за кількістю набраних очок, тобто краще місце має та команда, в якої очок більше. При рівній кількості очок вище місце займає та команда, що за підсумками 6 раундів набрала сумарно більше балів. Якщо і цей показник в команд рівний, то вважаємо, що команди показали однаковий результат. Як варіант можливе застосування коефіцієнту Бергера. 

СЛАВА УКРАЇНІ!!!

ГЕРОЯМ СЛАВА!!!

СМЕРТЬ ВОРОГАМ!!!

6
Додати коментар
Орест 28.03.2025, 05:55
І кожна команда пише строго за свою паралель? В команду 11 класів взяти 10-ий не можна?
Відповіді:
Богдан 28.03.2025, 05:55
За правилами участі в олімпіадах брати участь за старші класи можливо
Олена 27.03.2025, 10:19
Ви вважаєте нормальним вдруге міняти результати? Як дітям пояснити, що їм спочатку дали місце, а потім чомусь позбавили? Тому що дорослі так захотіли? То, може, краще взагалі не публікувати одразу результати, якщо не можете порахувати?
Відповіді:
Богдан 27.03.2025, 10:19
Це дуже прикра ситуація, я неодноразово за це вибачався. але краще правильні результати, які ми не міняємо. а промто правильно рахуємо. Усі відповіді дітей на папірцях збереглися, жодна оцінка задачі не змінилася, просто коли команда А грала проти команди Б і набрали бали 17-13. а їм поставили очки 0-2, то це є абсурд і саме його ми виправляли. Можете з приводу попередніх результатів звернутися безпосередньо до журі, що там працювало. Це вони роздавали місця безпідставно. До того ж, ви на це дивитеся, напевно, з точки зору команди, яка мала диплом і тепер його не стало. Дуже прикра ситуація, але з точки зору тієї команди, якій з самого початку диплом не дали, але вона його виборола. Що робити? Не публікувати результати - це нормально, але ж ми про ці вади дізналися постфактум
Орест 26.03.2025, 07:52
Тобто, учасник 11 класу в команді з 10-их класів бути може?
Відповіді:
Богдан 26.03.2025, 07:52
Ви неправильно зрозуміли фразу: "Як виключення, можливе проведення чемпіонату одночасно для учнів 10 та 11 класів", я мав на увазі, що якщо команд в 10-му та 11-му окремо буде замало, ми можемо звести ці команди в одну лігу. Хотілося б провести окремо, але поки бажаючих немає