08.04.2023

Всеукраїнська олімпіада з математики

card-img

1. Перші враження про проведену Всеукраїнську олімпіаду

2. Підсумки Всеукраїнської олімпіади

1. Перші враження про проведену Всеукраїнську олімпіаду

Остання очна олімпіада відбулася в далекому 2019 році, одразу після якої Україна прийняла, організувала та чудово провела 8-му Європейську олімпіаду серед дівчат. Далі настали роки ковіду та часи такої фази війни з московітами, розпочатої нелюдями у 2014 році, що проведення очних масових заходів, до яких безумовно відносяться і олімпіади, стало неможливим. Усі ці роки ми як могли підтримували олімпіадний рух, і лише цього року, коли наш народ, наші збройні сили змогли дати гідну відсіч ворогу, виникла можливість провести Всеукраїнську олімпіаду в очному форматі. Вона відбулася в місті Ужгород з 3 по 7 квітня на базі «Наукового ліцею» та Ужгородського національного університету. Ми планували вести яскраву хронологію подій, але організатори нас попросили задля безпеки проведення, не розкривати локацію олімпіади, де зібралася така велика кількість талановитих юних математиків України. Тому лише по поверненні ми маємо змогу поділитися враженнями. Хочеться і від себе щось написати. Але в голові лише думки про подяки великій кількості причетних до цієї події.

Так, завжди дітей і раніше селили і годували в різних інтернатах, але я не можу пригадати таких чудових умов при поселенні, харчуванню, дозвіллю тощо, що були надані. Це не формальні слова, а саме розуміння величезного людського та матеріального фактору, що сюди був доданий з сердець організаторів та з місцевого бюджету за підтримки обласної влади на найвищому рівні. І це в умовах, коли сам наказ МОН про в=проведення олімпіади з’явився менше ніж за тиждень до початку олімпіади.

Ну а про все інше на цій олімпіаді можна також писати лише в великими позитивними емоціями. Ніхто не був зобов’язаний для журі підібрати такий чудовий готель, організувати харчування на найвищому рівні вимог, організувати транспорт для переїзду на тури, а також на вокзал…, так можна перераховувати ще дуже довго. Головний висновок такий – все було так добре, що ми не проти там проводити нашу олімпіаду на постійній основі!

Так само вперше усі учасники олімпіади, навіть ті, що не вибороли диплом І, ІІ чи ІІІ ступеню, отримали приз або від все тих самих організаторів олімпіади, або/та від ІТ-компанії ЕПАМ. Так само з призами були усі переможці олімпіади, а також учасники були нагороджені цікавими спеціальними призами.

Після такого проведення Всеукраїнської олімпіади стає зрозумілим, по-перше, те, що усі такі заходи мають відбуватися лише вживу, по-друге, задана діже висока планка рівня її організації, а тому організаторам Всеукраїнської олімпіади наступні роки, доведеться докласти чималих зусиль, щоб не пасти задніх.

Не можна також не подякувати дітям, які радо відгукнулися на очний формат олімпіади, та прибула на захід з усіх куточків України та світу. Так само висловлюємо шану батькам та іншим родичам учасників, справжнім вчителям та організаторам місцевого олімпіадного руху, які або самі привезли дітей, або допомогли іншим організувати участь дітей в живій олімпіаді.

Ну й не можна не бути в захваті від членів журі. Усі вони бездоганно провели перевірку олімпіади за що отримали на закритті бурхливі оплески на сцені. Так само безцінною є допомога членів журі, що працювали онлайн та волонтерам. В очах організаторів та учасників журі залишило незабутнє враження, де були поєднані досвід та молодість, математичні та педагогічні здібності, і найголовніше – людський фактор.

2. Підсумки Всеукраїнської олімпіади

Тут наводимо основні результати цієї олімпіади. Зазначу, що дуже символічним є те, що діти, які мали взяти участь в березні 2020 року у LX Всеукраїнській олімпіаді, цього року навчаються в 11-х класах і таки деякі з них встигли взяти участь в живій Всеукраїнській олімпіаді. Нагадаю також, що МОН не проводив Всеукраїнські олімпіади у 2020 та 2021 роках. Але вони були проведені належним чином математичним олімпіадним рухом на чолі з теперішнім журі Всеукраїнської олімпіади. Це дало змогу юним українським математиком взяти участь у двох Міжнародних олімпіадах, які проводилися дистанційно. Хочу наголосити для тих, хто мріє загнати олімпіади в онлайн і думає, що це сидиш дома і типу змагаєшся. Мені більше подобається назва олімпіад «дистанційна», коли діти різних регіонів не сидять вдома, але й не збираються усі разом. А команда кожної області збирається в одному місці і там під наглядом членів журі змагається одночасно з учасниками інших областей. А от перевірку та апеляцію журі вже може частково чи повністю проводити онлайн.

Саме тому в «офіційній» нумерації від МОН чи ІМЗО ця олімпіада має номер LX, а математичний олімпіадний рух вважає, що вона має номер LXІІ.

Умови та розв’язання завдань олімпіади, результати ви можете побачити в попередніх повідомленнях. Я хотів написати ще про цьогорічні відбір на ІМО та Всеукраїнську олімпіаду 5–7 класів, але це все буде незабаром в наступних постах.

СЛАВА УКРАЇНІ!!!

ГЕРОЯМ СЛАВА!!!

СМЕРТЬ ВОРОГАМ!!!

2
Додати коментар
Ірина 20.04.2023, 09:06
Пане Богдане, дякуємо Вам, центру і серцю математичного олімпіадного руху! Дякуємо всім-усім дорослим і дітям, кожному і кожній, хто долучився до створення і проведення цього грандіозного заходу - ви чудові! І величезна подяка нашим Збройним Силам, під захистом яких діти впевнено зростають для розбудови і зміцнення улюбеної України!
Ганна 20.04.2023, 09:06
Щиро дякуємо! Дитина повернулася з Олімпіади щасливою та натхненною. Я ще зі свого дитинства пам‘ятаю, наскільки важливі для дітей саме такі очні заходи. Щиро сподіваюся, що в наступному році з‘явиться можливість провести подібне свято науки по кожному предмету, щоб якомога більше дітей були дотичні до цього.