28.11.2022

Про Всеукраїнські олімпіади цього навчального року

card-img

1. Принципи проведення Київської міської олімпіади

2. Рекомендації від ІМЗО

3. Аналіз рекомендацій стосовно ІІ та ІІІ етапів олімпіад

4. ІІ тур інтернет-олімпіади з математики

1. Принципи проведення Київської міської олімпіади

Зауважу, що я описую своє бачення щодо наведених питань. Можливі інші думки, пропозиції, побажання, уточнення. Давайте ділитися та приходити до консенсусу з усіма, хто прагне провести цього навчального року нормальні змістовні олімпіади з математики для наших дітей, а не наставити галочок в звітах, що «усі олімпіади проведені на високому ідейно-художньому рівні».

Усі міркування базуються на рекомендаціях від ІМЗО щодо проведення Всеукраїнських олімпіад цього навчального року, які вже розіслані по областях. Олімпіади з інших предметів можуть відбуватися за схожим сценарієм, чи за геть іншим. Але за бажанням можна використати ті ідеї, які здаються слушними та доречними п проведенні олімпіади з певного предмету.

1. Київська міська олімпіада має бути відкритою, тобто в ній мають право взяти участь усі учні навчальних закладів середньої освіти (але не студенти університетів), хто коректно та своєчасно зареєструється щодо участі в ній. Вона має відбутися в звичному очному форматі.

2. До участі саме в Київський міській олімпіаді мають бути допущені усі учні незалежно від їхнього теперішнього постійного чи тимчасового перебування які:

а) проживають в місті Києві;

б) навчаються в школах будь-якого типу (звичайні, он-лайн, екстернати тощо), які підпорядковані Київським освітнім органам;

в) навчаються в закордонних школах, але до виїзду навчалися в Київських школах.

3. Олімпіада має бути проведеною в Києві в декількох локаціях, щоб усім учасникам та членам оргкомітету і журі вистачило місця в укритті в разі повітряної тривоги. В укритті усі могли б продовжити проведення олімпіади. Ці локації варто організовувати по класах. Так само можливі декілька локацій в інших містах України та світу, куди буде зручно діставатися великій кількості учасників Київської міської олімпіади.

4. Реєстрацію треба оголошувати вже на початку грудня 2022 року та просити дітей реєструватися заздалегідь, щоб по цій реєстрації з’ясувати можна було б зрозуміти, де саме треба утворювати додаткові локації не в Києві. А в самому Києві треба знати потенційну кількість учасників по кожній паралелі. Реєстрацію треба закрити за тиждень до 1 туру.

5. Перший тур Київської міської олімпіади має відбутися в неділю 22 січня 2023 року за текстами, що будуть підготовлені в ІМЗО/МОН одночасно з обласними олімпіадами по усій країні. Таким чином деякі наші київські учасники зможуть писати в локації відповідного обласного центру, а його роботу далі оргкомітет відсканує та доправить нам для перевірки Київським журі.

6. Журі олімпіади буде працювати у двох режимах – оффлайн та он-лайн, щоб задіяти до перевірки усіх членів журі, зокрема тих, які зараз перебувають за кордоном. Апеляція має відбутися он-лайн.

7. Другий тур олімпіади має пройти в неділю 5 лютого 2023 року за аналогічними принципами, як і перший тур. Єдине, що точно має змінитися – кількість локацій. Оскільки на ІІ тур запрошуються лише переможці І туру, то учасників у ІІ турі (за досвідом минулих років) буде не більше третини від учасників у І туру, а  тому й локацій треба буде менше.

Пару очевидних висновків.

1. Для такої організації міської олімпіади треба багато та ретельно попрацювати, а тому це мають робити в першу чергу бути зацікавлені, не байдужі до проведення міської олімпіади люди. Вже на часі формування оргкомітету та журі Київської міської олімпіади, щоб вони вже починали підготовку. Перший крок – реєстрація потенційних учасників Київської міської олімпіади з математики.

2. Районна олімпіада з математики в місті Києві, що запланована на 17 грудня в он-лайн форматі, де кожний клас змагається рівно 1 годину та перевіряються лише відповіді, у такому вигляді потрібна лише для звіту, що наче цей захід проведено. Ні дітям, ні вчителям, ні батькам, ні стороннім небайдужим особам олімпіада з математики у такому форматі не потрібна.

2. Рекомендації від ІМЗО

Тут повний текст методичних рекомендацій. Я не буду зараз занурюватися надто глибоко в усі пункти, на те ще буде час. Зараз хочеться проаналізувати все, що стосується проведення Всеукраїнських олімпіад ІІ та ІІІ етапів, які саме зараз проводяться або плануються до проведення.

Як сказав мій гарний товариш Заслужений учитель України: «І я маю всі ці 130 сторінок прочитати???» Одразу усіх заспокою, в тому немає жодної потреби, я в наступному розділі напишу певні речі, на які даю посилання на відповідні сторінки цього опусу. Тому при бажанні варто прочитати усього декілька сторінок. Він і написаний таким обсягом, щоб відбити бажання його читати навіть у зацікавлених осіб.

3. Аналіз рекомендацій стосовно ІІ та ІІІ етапів олімпіад

І) Загальні питання про організацію ІІІ етапів Всеукраїнських олімпіад

(Київської міської олімпіади)

1. У Всеукраїнських олімпіадах мають право брати участь усі школярі, як ті, що на разі перебувають на території України, так і ті, що тимчасово перемістилися за кордони України. Учні, що тимчасово переміщені, якщо вони навчаються в українських школах будь-якого типу (очні, он-лайн тощо), мають брати участь за той регіон, до підпорядкування якого територіального органу управління у сфері освіти він відноситься. Якщо вони навчаються тимчасово в закордонних школах, то вони мають виступати за ті регіони, в яких вони навчалися до від’їзду за кордон.

(Стор. 51 до пункту 3.2)

2. ІІІ етап олімпіади має бути відкритим, оскільки в умовах сьогодення заслуговує на увагу та вивчення досвід, накопичений у місті Києві, де зведені до мінімуму обмеження участі школярів Києва у міських предметних олімпіадах. Слід наголосити, що нехтувати участю у змаганнях школярів із віддалених шкіл ні в якому разі не можна, тобто учасники мають брати участь в будь-якому куточку світу. З іншого боку, збільшуючи дозволену кількість учасників та визначаючи переможців, варто враховувати також необхідність тримати певний рівень інтелектуальних, змістових вимог для учасників змагань відповідного рівня, щоб не нівелювати престижність змагань та статус їх нагород.

(Стор. 35 до пункту 2.4.2 ), (Стор. 50 до пункту 3.1), (Стор. 95 до пункту 9.1), (Стор. 71 до пункту 5.4)

3. Олімпіади треба проводити очно, якщо це не додає небезпеки учасникам, бо вони є більш чесними, прозорими, справедливими та дають рівний доступ усім учасникам. Міркування економії часу або коштів не мають бути аргументом проти цього. Дистанційна участь означає перебування в інших локаціях, а не он-лайн формат.

(Стор. 22 до пункту 1.11), (Стор. 56 до пункту 3.5.5), (Стор. 96 до пункту 9.1)

4. Олімпіади ІІІ етапу проводяться за завданнями МОН. У випадку проведення, відповідно до вимог пункту 2.4.5. Положення, змагань за єдиними текстами завдань регіональні оргкомітети повинні здійснити всі необхідні заходи для забезпечення секретності змісту завдань до моменту їх оприлюднення. Тобто олімпіади мають відбуватися в однакові дні та приблизно з однаковим часом початку.

(Стор. 36 до пункту 2.4.5), (Стор. 37 до пункту 2.4.5 )

5. Особливу увагу оргкомітетам слід приділяти забезпеченню однакових умов для виконання всіма учасниками одного змагання всіх запропонованих завдань та дотриманню однакових вимог і критеріїв при перевірці робіт учасників. Змішаний формат олімпіади порушує однаковість умов. Тому для тих регіонів, де можливе проведення олімпіади оффлайн, вона має так і проводитися для усіх учасників. Для регіонів, де це на разі неможливо (Херсон, Запоріжжя, Харків тощо) усі учасники мають змагатися он-лайн.

(Стор. 38 до пункту 2.4.5)

6. По завершенні ІІІ етапу мають бути проведені відбірково-тренувальні збори. Остаточний склад команди від області на IV етап формується з урахуванням цих зборів.

(Стор. 39 до пункту 2.4.7)

7. Оскільки умови для проведення різних олімпіад можуть досить сильно відрізнятися, що може бути зумовлене не лише формою, але й змістом змагань, то доцільно одразу відмовитись від надлишкових спроб уніфікувати вимоги до умов (і відповідно, правил) проведення змагань у надзвичайних обставинах. Таким чином олімпіади з інших предметів можуть проводитися відмінно від умов проведення математичних олімпіад.

(Стор. 35 до пункту 2.4.2)

ІІ) Конкретні питання про організацію Київської міської олімпіади

1. Олімпіада має проводитися в різних приміщеннях, які можуть забезпечити безпеку для учасників та організаторів та рівний доступ для усіх учасників. Ці приміщення можуть бути в різних локаціях, тобто розкидані по інших містах України та світу. Треба діяти з неформальних позицій максимального сприяння допуску учнів до участі у обраних ними змаганнях.

(Стор. 35 до пункту 2.4.2), (Стор. 35 до пункту 2.4.2)

2. Олімпіада має проводитися у визначений день за текстами МОН. Вони не передбачають он-лайн, а тому треба заздалегідь знати кількість потрібних локацій. Для цього треба почати реєстрацію потенційних учасників, для визначення усіх учасників особливо за межами міста Києва.

(Стор. 37 до пункту 2.4.5)

3. Журі має бути змішаним, тобто його частина може працювати он-лайн. Так само припустиме проведення частини або повністю апеляції в он-лайн режимі.

(Стор. 90 до пункту 7.3.6)

4. ІІ тур інтернет-олімпіади з математики

УВАГА! Інформація щодо ІІ туру: зважаючи на можливі відключення світла та інтернету, а також на можливі перетини з іншими олімпіадами, журі вирішило перенести другий тур інтернет-олімпіади з математики на 3 грудня та подвоїти час на виконання завдань.

Тур буде проведений з 10:00 до 19:00

Радимо учасникам:

1) не відкладати виконання і завантаження завдань на вечір, якщо у вас зранку є світло і інтернет

2) заздалегідь з'ясувати, де поблизу є "пункт незламності" або інше місце, де можна розраховувати на світло і інтернет у разі відключення

Ось посилання на сайт олімпіади:

СЛАВА УКРАЇНІ!!!

ГЕРОЯМ СЛАВА!!!

СМЕРТЬ ВОРОГАМ!!!

0
Додати коментар