26.03.2024

LXIII Всеукраїнська олімпіада

card-img

1. В очікуванні олімпіади

2. Перебіг подій

3. Закриття

1. В очікуванні олімпіади

Нагадаю добре відому мудрість: «очікування свята краще за саме свято!» На щастя, сама олімпіада, як і минулорічна стала справжнім святом для усіх причетних до цієї події. Але нагадати певні кроки, які відбувалися напередодні олімпіади, буде доречним.

Головним очікуванням був звичайно наказ про її проведення. Він з’явився з 3 дні до початку олімпіади, коли вже усі організатори олімпіади своїми зусиллями вирішили усі потрібні питання, які завдяки наказу вирішувалися б набагато раніше і простіше. Освітяни Закарпаття змогли організувати прийом усіх учасників олімпіади – дітей та дорослих, журі придбати квитки та забронювати готель для проживання, МАН – забезпечити подію призами тощо.

Напередодні цієї олімпіади ми мали проблеми з участю команди від Запоріжжя, вони вирішили не проводити ІІІ етап олімпіади. Але своєчасна допомога журі, МАНу, втручання місцевого університету вирішили це питання і команда Запорізької області була на IV етапі Всеукраїнської олімпіади. Але, на жаль, не було жодного учасника від Херсонської області. Батьки переможців ІІІ етапу не дозволили з міркувань безпеки участь дітей в заході. Представники усіх інших областей взяли участь в змаганні і залишилися дуже задоволені своєю участю, навіть не виборовши високого місця. Бо олімпіада з математики – це, з одного боку, визначення кращих, а з іншого – зібрання чудової спільноти однодумців, викладачів, вчителів, студентів та школярів.

2. Перебіг подій

Учасників поселили в науковому ліцеї – найкращому навчальному закладі Закарпаття, членів журі та оргкомітет – в готелі «Прага», як і минулого року. Все було організовано чудово. Не можу детальніше розповісти про екскурсії організовані чи спонтанні учасників чи членів журі у вільний від перевірки час, бо сам того часу майже не мав. Але багато хто вже поділився враженнями в різних мережах, зокрема у ФБ, а усі інші, хто воліє це зробити, мають ще таку змогу. 

Відкриття пройшло в понеділок 18 березня, де усі змогли побачити команди областей, що дісталися на олімпіаду. Пролунали короткі привітання і усі розійшлися по своїх справах. Учасники – готуватися до турів, журі – на нараду, яка пройшла в чудовому місці.

У вівторок та середу пройшли тури олімпіади. Завдання були доволі цікавими та складними, але здебільшого стали до снаги нашим юним математикам, окрім двох задач, з якими не упорався жоден учень певної паралелі. На жаль.

В четвер спочатку пройшла апеляція, де усі учасники мали змогу пересвідчитися, що їхня робота перевірена відповідно до розроблених критеріїв. Якщо члени журі десь не до кінця точно розібралася в дописах учнів (зокрема тому, що не всі опанували стенографію від учасників), то оцінка була виправлена. По завершенні були підвеждені підсумки та визначені переможці.

3. Закриття

В останній день усі учасники отримали призи. На щастя, цього року було багато бажаючих надати призи для учасників. Основні призи були від організаторів олімпіади, тобто від МАНу, такох чудові призи були надані «Математичним олімпідним рухом», низкою ІТ-компаній (ЛУН, Люксофт, Софтсерв), а також від ОДА Закарпаття. 

Дуже цікавими були спеціальні призи, яких цього року було аж 15, які отримали учасники з різних регіонів України, але ці деталі ми напишемо в наступному пості, що буде присвячена IV етапу. Там наведемо умови та розв’язання, результати, номінантів спецпризів, учасників відбору на ІМО та інші цікаві статистичні дані та перспективи подальших заходів для юних математиків.

0
Додати коментар