21.01.2023

Львівська обласна олімпіада з математики

card-img

1. Текст олімпіади

2. Традиції Львівської обласної олімпіади та коротенький аналіз цьогорічного тексту

1. Текст олімпіади

Тут наводимо цьогорічний текст Львівської обласної олімпіади з математики (ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади):

Це дуже цікаво усім, хто любить математику, бо незабаром і в більшості інших областей у різних форматах відбудуться ІІІ етапи Всеукраїнських олімпіад. Тобто на цій олімпіаді можна провести тренування щодо готовності до майбутніх випробувань.

2. Традиції Львівської обласної олімпіади та коротенький аналіз цьогорічного тексту

Вже традиційно для ІІІ етапу олімпіад з математики є декілька варіантів її проведення. Основні з них два. Перший варіант, якщо олімпіада пишеться за спільними текстами в один день, при цьому кожна область отримує 3 рівня завдань – високий, середній та достатній. Тобто можна вибрати будь-який варіант, навіть різні рівні для різних паралелей. Другий варіант, якщо місцеве журі та оргкомітет самі готують завдання обласної олімпіади, при цьому день написання ІІІ етапу може бути будь-яким.

Останні роки більше 20 областей використовували спільні завдання, що готуються журі IV етапу Всеукраїнських олімпіад. Це дозволяло їхнім учасникам краще підготуватися до майбутнього IV етапу Всеукраїнської олімпіади. Серед областей, які ніколи не використовували спільні тексти завжди була Київська та Львівська, таки в них традиції.

Загалом, коли я останні роки дивлюся на текст Львівської обласної олімпіади, то я просто дуже радію, він зігріває душу та дозволяє мені згадати свою молодість. Саме такі задачі я розв’язував, коли був школярем у 1977–1981 роках. А хто не любить себе пригадати молодим, повним сил, енергії, здоров’я.

Ну а тепер коротенько по тексту. Усього по усіх паралелях було запропоновано приблизно 20 різних задач (деякі були однаковими в двох паралелях або дуже подібними). З них задач на теорію чисел 10, алгебру – 4, комбінаторику та геометрію – по 3.

У 7 класі – 2 задачі на ЧТ та 3 – на К.

У 8 класі – 2 задачі на ТЧ, 2 – на К та 1 – на Г.

У 9 класі – 2 задачі на ТЧ, 2 на Г та 1 – на А.

У 10 класі – 3 задачі на ТЧ, 1 – на А, 1 – на Г.

У 11 класі – 3 задачі на ТЧ та 3 – на А.

Різноманітність цих задач можете проаналізувати самі, але рівень складності геометричних задач вражає, особливо те, що геометрії та комбінаторики для учнів 11 класу просто не існує… Але то таке, просто дивно, що одна з найбільших за рейтингом областей в Україні з року в рік відбирає учасників на IV етап Всеукраїнській олімпіаді за такими текстами.

СЛАВА УКРАЇНІ!!!

ГЕРОЯМ СЛАВА!!!

СМЕРТЬ ВОРОГАМ!!!

2
Додати коментар
Анонімний користувач 25.01.2023, 11:38
Ви забули додати,Харківська область також пише не за спільними текстами.
Відповіді:
Б.В. 21.01.2023, 09:49
Я нічого не забувся