04.10.2023

Правила бліца

card-img

Такі правила при проведенні бліцу 

використовуються під час змагань 

на Київських та Всеукраїнських турнірах 

математичних боїв

Бліц (індивідуальний бліц) призначається, коли команди у математичному бої по результатам основної частини мають нічию (див. нічия у математичному бої), але з деяких обставин цей бій не можна закінчити нічиєю (наприклад, коли визначаються команди на фінал турніру). За результатами бліца і визначається остаточний переможець в бою.

Перед початком бліца обирається по 5 членів команд, які гратимуть по черзі короткі раунди. Зазвичай, членів команд беруть у порядку, у якому вони написані в списках команд, тобто перші грають капітани, другі зам. капітани і т.д.

Кожен раунд схожий на «бій капітанів», тобто журі дає двом гравцям задачу на декілька хвилин (від 1 до 3 хвилин), зазвичай невелику, щоб не сильно розтягувати у часі. Хто перший забажає, той і каже відповідь. Якщо відповідь гравця правильна, то його команда отримує 1 бал у цьому раунді. Якщо неправильна, то команда суперника отримує 1 бал. Якщо по завершенню часу ніхто не дає відповіді, то журі може замінити задачу на іншу і провести цей раунд ще раз. Після того, як раунд завершується, запрошуються наступні два гравця і так поки не буде проведено 5 раундів.

Остаточний результат команди у бліцу складається з суми балів, що команди набирали упродовж раундів – 0 або 1 за кожний раунд. Команда, яка набрала більше балів вважається переможницею у бліці і у цьому матбою.

Команди по 5 людей

Час проведення: 10-15 хвилин

Кількість задач: 5.

Бліц (командний бліц) – це альтернатива бліцу, правила якого вже наведені. Команді видається певна кількість задач (зазвичай 8), які вони мають розв’язати протягом 15 хвилин усією командою. По кожній задачі команда здає лише відповідь. Після цього рахується кількість балів, що набрала команда. За правильне розв’язання задачі команда отримує «+5» балів, за неправильну відповідь отримує «–3» бали. Якщо по певній задачі відповідь не надана, то вона балами не оцінюється (0 балів). Відповіді команди здають одночасно по завершенні 15 хв та журі рахує, яка набрала більше балів. Якщо й тут можлива рівність, то подальша доля переможця визначається жеребкуванням. 

Команда у повному складі по 6 (8) людей

Час проведення: 15 хвилин

Кількість задач: 8.

0
Додати коментар