Правила проведення усної командної олімпіади

Правила математичної каруселі

Математична карусель — командне змагання. Кожна команда має в своєму складі 6 або менше гравців. Частина учасників команди під час каруселі перебуває на так званому початковому рубежі, решта команди — на заліковому рубежі. Поки змагання триває, деякі учасники переходять з початкового рубежу на заліковий, а інколи навпаки.

Правила проведення математичних боїв

Математичний бій — змагання двох команд, що полягає в розв’язуванні задач, оповіді власних розв’язків та пошуку й викритті недоліків у розв’язках суперників. Спершу команди-учасниці отримують умови задач бою. Набір задач однаковий для обох команд та не відомий їм заздалегідь. Упродовж певного часу команди самостійно розв’язують задачі, а потім збираються в спільній аудиторії та розпочинають, власне, бій.

Правила проведення бліцу

Індивідуальний бліц

«Індивідуальний бліц» — коротке змагання, що проводять для визначення в разі нічиєї переможця в бої, який, згідно з регламентом змагань, унічию завершитись не може. В індивідуальному бліці беруть участь по шість учасників, що записані в списках своїх команд першими, та капітани команд. Перед початком бліцу журі кидає жереб та присвоює одній з команд перший номер, іншій — номер два.

Командний бліц

«Командний бліц» — коротке змагання, що проводять для визначення в разі нічиєї переможця, але тут можуть змагатися при рівних показниках більше ніж 2 команди. Такі ситуації трапляються, коли у попередньому груповому турнірі 3 чи більше команд набирають однакову кількість очок. А для стикових зустрічей кожна команда повинна посісти своє місце.

Правила проведення усної особистої олімпіади

Правила математичної абаки

Математична абака – це командна гра-змагання з розв’язання завдань. Усі завдання видаються для розв’язання всім командам одночасно. Основним заліковим показником в математичній абаці є загальна кількість набраних очок (включаючи бонуси). У разі рівності очок у декількох команд більш високе місце займає команда, що має більшу суму бонусів. При рівності і цього показника команди вважаються такими, що розділили місця.

Правила проведення математичної регати

Правила математичного занзібару

Математичний занзібар — командне змагання. Кожна команда має в своєму складі 6 або менше гравців (у разі виключення команда може складатись і з більшої кількості учасників). Перед початком занзібар командам видаються одразу усі задачі (від 10 до 30), які вони розв’язують протягом 2 годин. Журі перевіряє лише відповідь. Якщо вона вірна, то вважається, що команда цю задачу розв’язала вірно, якщо відповідь не вірна або не повна, то задача команді зараховується як не розв’язана.

Правила математичного тенісу

Математичний теніс – це індивідуальне змагання, в якому може брати участь будь-яка кількість учасників, нехай їх буде N, яке задовольняє умову – воно більше або дорівнює 2^k , але менше 2^(k+1) (далі в якості прикладу будемо розглядати N=75). На початку змагання проводиться жеребкування і кожний учасник отримує номер від 1 до N. Змагання триватиме рівно k раундів.