Правила проведення математичної регати

У математичній регаті беруть участь команди учнів однієї паралелі або ліги. У складі кожної команди – 4 учні. Участь неповних команд узгоджується з організаторами перед початком регати.

Змагання проводиться в чотири тури (кількість турів може бути змінена в залежності від обставин проведення регати). Кожен тур являє собою колективне письмове розв’язання трьох задач. Завдання кожного туру роздаються кожній команді, де вказані: номер туру; “цінність” завдань цього туру в балах; час, відведений командам на розв’язання; подвійний індекс задачі та її умова. Розв’язання будь-якої задачі оформлюється і здається журі на окремому аркуші. Кожна команда має право здати тільки по одному варіанту розв’язання кожної із задач, не підписані роботи – не перевіряються. Використання будь-якої математичної літератури або оргтехніки – заборонено.

Проведенням регати керує група координаторів. Представники цієї групи організують роздачу завдань та збір листів з розв’язаннями; відповідають на питання щодо умов завдань; проводять розбір завдань і демонструють підсумки перевірки.

Перевірка рішень здійснюється журі після закінчення кожного туру. Після оголошення підсумків туру , команди , не згодні з тим , як оцінені їх вирішення, мають право подати заявки на апеляції. У разі отримання такої заявки журі здійснює повторну перевірку, після якої може змінити свою оцінку. Якщо оцінка не змінена, то сам процес апеляції ця ж комісія здійснює після закінчення всіх турів регати, але до остаточного підбиття підсумків. В результаті апеляції оцінка рішення може бути як підвищена, так і знижена , або ж залишена без змін. У спірних випадках остаточне рішення про підсумки перевірки приймає голова журі. Команди – переможці та призери регати визначаються за сумою балів, набраних кожною командою у всіх турах.