30.09.2022

Відбір на Міжнародні математичні олімпіади

1. Принципи та фінансові умови відбору на ММО

2. Учасники відбору на ММО по локаціях

3. Проведення турів відбору на ММО

4. Критерії при рівності балів у учасників

1. Принципи та фінансові умови відбору на ММО

Цього року відбір на Міжнародні математичні олімпіади школярів України проходить в умовах війни. Тому нами було прийняте рішення, що він паралельно пройде в 4-х локаціях – Англія, Варшава, Львів та Київ. Таким чином як завжди усі бажаючи могли своєчасно зареєструватися та взяти участь в заході в найбільш зручній для себе локації. Зрозуміло, що перед реєстрацією варто було прочитати пост, де вибір «іншої зручної локації» був свого роду опитуванням. Він стосувався усіх тих, хто на разі не в Європі. Якби таких людей виявилося достатньо багато, то це поставило б перед нами питання організації додаткових локацій за океанами. На щастя, таких не виявилося. Ну і усі, хто обрав відмінну від запропонованих 4-х локацій будуть розподілені на локацію у Львові, оскільки вона займає середнє розташування серед усіх інших. Якщо когось це не влаштовує, то в вас є право та можливість відмовитися від участі у цьому відборі.

Тепер ми наведемо фінансові умови цьогорічного відбору. Вони суттєво відрізняються від минулорічних. Кожний учасник відбору на ММО має своїм коштом дістатися 30 вересня до місця проведення відбору та сплатити оргвнесок у розмірі 2500 грн. Цей оргвнесок можна передати готівкою організаторам відбору на місцях (у будь-якій валюті по курсу на цей день) або переказати на рахунки Благодійного фонду «Афіна». Нагадаємо реквізити для переказу коштів:

Найменування організації: БО "АФІНА" БФ

Код отримувача: 36138219

Назва банку: АТ КБ "ПРИВАТБАНК"

Рахунок отримувача у форматі IBAN: UA063052990000026008025001089

Валюта: UAH

У призначенні внеску обов’язково вказати «Благодійний внесок математичним олімпіадам від ПІБ учасника відбору», щоб ми могли легше розпізнавати ваші внески. Жодне інше формулювання на кшталт «за відбори», «оргвнесок» не може бути прийнятим, тому гроші будуть повернуті вам, що додає клопоту нам, і вам доведеться робити це знову.

Саме проживання та харчування на відборах учасникам, які цього потребують, буде безкоштовним. На ці потреби наші випускники та колишні олімпіадники за кордоном знайшли фінансування.

Про що варто нагадати, що учасники відбору на усіх локаціях, мають виїхати по домівках 3 жовтня, щоб мати змогу взяти участь в он-лайн апеляції, яка призначена на 4 жовтня.

2. Учасники відбору на ММО по локаціях

Нагадую, що учасники мають прибути на свою локацію 30 вересня, за потреби поселитися. Зустрічати оргкомітет нікого не буде. В кожній локації будуть відповідальні люди, що опікуватимуться нашими учасниками, особливо тими, хто проживатиме та харчуватиметься разом. Але ця відповідальність розпочнеться після прибуття у вказане місце.

Стовпчик П+Х визначає потребу в поселенні та харчуванні в місці локації.

Локація в Ковентрі (Англії)

Поселення та харчування відбуватиметься в місті Ковентрі ( https://natmatsci.ac.uk/about-us/?gclid=Cj0KCQjw94WZBhDtARIsAKxWG-8_Tay1Tl-pzovpa1oV2vJFSqcZNBjJ6-EOSelsOwXfdwk1BHEpMhsaAjIqEALw_wcB ). Відповідальним на цій локації є Олексій Клурман (+447723474461, телефон та телеграм)

Локація в Варшаві (Польща)

Поселення відбуватиметься у Варшавському Інституті математики. Місце харчування уточнюється. Відповідальним на цій локації є Заріна Кодирова ( @kodzarina – телеграм). Інформація попередня і можливі певні зміни.

Локація у Львові (Україна)

Поселення та харчування відбуватиметься у ЛФМЛ (Львівському фізико-математичному ліцеї). Відповідальним на цій локації є Оксана Таратула. Інформація попередня і можливі певні зміни.

Локація в Києві (Україна)

Поселення та харчування відбуватиметься в ІПО (Інституті післядипломної освіти) Київського національного університету імені Тараса Шевченка, тури проходитимуть в аудиторії 01 факультету комп’ютерних наук та кібернетики КНУ ім. Шевченка. Відповідальним на цій локації є Заріна Кодирова ( @kodzarina – телеграм).

Прошу усіх зареєстрованих уважно передивитися ці списки і повідомити організаторів про можливі неточності. Це може стосуватися того, що ви передумали брати участь в заході, або ви потребуєте/не потребуєте в місці локації поселення та харчування, а в таблиці вказане інше тощо.

Внесок за участь треба зробити до 27 вересня, якщо ви то робитиме переказом на рахунки фонду «Афіна», або принести на перший тур, якщо ви здаєте готівку.

3. Проведення турів відбору на ММО

Тут слід зазначити такі принципові моменти. Час початку має бути однаковим на усіх локаціях і визначається за Київським часом. Кожний тур триватиме 4 години 30 хвилин, початок о 10:00 за Києвом. Якщо в українських локаціях буде проголошена повітряна тривога, то учасники переходять в укриття і там продовжують роботу. За таких умов журі може додати на цих локаціях додатково 5–15 хвилин, що були учасниками витрачені на переходи. Така процедура буде кожного з трьох днів відбору. У перший день учасникам варто прибути на 9:30 (за Києвом), щоб задати усі запитання організаторам відбору та вирішити усі фінансові та інші питання.

Запитання по умовах задач можна задавати лише письмово протягом першої години (60 хвилин) від початку туру. Відповідь на запитання учасник отримає так само письмово. Усі учасники мають писати роботу на листах формату А4 з одного боку. Це пришвидшить процес копіювання робіт та почне привчати учасників до майбутнього виступу на Міжнародних змаганнях. Організаторам бажано підготувати такі листи, кожна задача має починатися з нового листа. Будь-які інші папери не перевіряються, тобто чернетки здавати не варто.

По завершенню перевірки та оприлюднення результатів усіх трьох турів учасникам буде запропонована форма для апеляції. Орієнтовно ввечері 3 жовтня, можливо – уночі. Усі учасники відбору після ознайомлення з виставленими балами та критеріями оцінювання заповнять форму, якщо вони хочуть апелювати певну задачу. Далі відбудеться процес апеляції відповідно до наведеного графіку.

4. Критерії при рівності балів у учасників

Незалежно від того, скільки проводиться турів та на який саме захід відбирається учасник, якщо він має право бути на нього відібраним (за віковим цензом, статтю тощо), вони упорядковуються за сумарною кількістю балів. При рівній сумарній кількості балів в хід вступають таки чинники:

1. Кількість задач, по яких в учасників набране 5 та більше балів.

2. Сума балів по задачах, в яких набране 4 та менше балів.

3. Сума усіх «середніх» турів, тобто без кращого та гіршого.

4. Жеребкування (монеткою при 2-х претендентах) та картами за більшої кількості.

Вище місце посідають ті учасники, котрі мають кращий перший показник; якщо знову утворилась рівна ситуація, то до тих учасників, котрі рівні за 1-м показником, упорядковують за 2-м показником, далі, якщо потрібно вступає в дію 3-й показник і, нарешті, жеребкування.

СЛАВА УКРАЇНІ!!!

ГЕРОЯМ СЛАВА!!!

СМЕРТЬ ВОРОГАМ!!!

0
Додати коментар