06.09.2024

Відбір на Міжнародні математичні олімпіади

card-img

08–12 листопада 2024 року

1. Принципи та фінансові умови відбору на ММО

2. Порядок денний відбору

3. Реєстрація

1. Принципи та фінансові умови відбору на ММО

Цього року відбір на Міжнародні математичні олімпіади школярів України (ММО) запланований з 8 до 12 листопада 2024 року. Цього року команда України вперше братиме участь в цікавому та популярному математичному змаганні «Baltic Way». Зрозуміло, що серед учасників цього заходу будуть ті, хто захоче взяти участь і у відборі на ММО. Таким чином вони будуть мати змогу взяти участь в обох заходах. 

У відборі на ММО мають право взяти участь усі бажаючи українські юні математики незалежно від теперішнього місця проживання чи перебування – Україна чи за межами України. Математичний олімпіадний рух України запрошує взяти участь у відборі усіх призерів IV етапу останньої Всеукраїнської олімпіади з математики, які не є студентами університетів. 

Нагадаю на що саме впливає цей відбір, щоб учасники, яким не дуже цікаві такі наслідки участі у відборі, не витрачали зайве свій та наш час і кошти. За підсумками відбору на ММО:

·      буде сформована команду України на EGMO–2025, в склад команди потраплять кращі 4 дівчинки громадянки України не залежно від класу, школи, місця перебування, участь для дівчат безкоштовна;

·      буде сформована команда України на RMM–2025, в склад команди потраплять кращі 4 учасника відбору громадяни України не залежно від класу, школи, місця перебування, участь для цих учасників безкоштовна; до участі власним коштом будуть запрошені додатково до 8 учасників, які потраплять в перші 12 за результатами відбору; витрати включатимуть – дорогу на турнір, оргвнесок 500 євро та вишиванка;

·      впливатимуть на запрошення учасника на певні інші Міжнародні змагання, але не буде визначальним, як на EGMO та RMM. 

Тури будуть проведені очно в декількох локаціях. Апеляція буде проведена онлайн. Попередньо в нас заплановані 4 локації для проведення відбору, вони такі саме, як були останні 2 роки: Київ (на базі УФМЛ та ІПО), Львів (на базі ЛФМЛ), Польща (напевно, Варшава), Сполучене Королівство (напевно, Лондон). Рішення стосовно локацій може бути змінено після завершення першого етапу реєстрації. 

Фінансові умови цьогорічного відбору такі. Дорожні витрати цілком покладаються на учасників відбору. Стосовно подальших витрат, то учасники тут поділяються на 2 категорії. 

Усі призери IV етапу Всеукраїнської олімпіади з математики, що відбулася минулого року в Ужгороді, або учасники, що мають рівноцінні здобутки, будуть безкоштовно перебувати на відборі (проживання та харчування) і сплачують лише оргвнесок 1500 грн або еквівалент цій сумі в іноземній валюті. 

Усі інші учасники самі мають сплатити за свою участь у відборі (проживання та харчування), а також зробити оргвнесок у розмірі 5000 грн. Якщо за результатами відбору хтось з учасників другої групи покаже на думку журі високий результат, то ці додаткові витрати (3500 грн + оплата за проживання та харчування учасника) будуть компенсовані оргкомітетом. 

2. Порядок денний відбору

Змагання будуть проходити у 3 тури, в кожному з яких учасникам будуть запропоновані 4 задачі на 4,5 години. По завершенні трьох турів буде проведена апеляція та підведені підсумки. 

Наводимо принциповий розклад відбору по днях, що є стандартним для такого заходу. 

8 листопада (п’ятниця)

Прибуття учасників та супроводжуючих осіб на локацію. Ознайомлення з умовами проживання, харчування, місцем роботи під час турів.

9 листопада (субота)

Коротка зустріч (15–20 хв) учасників з місцевим оргкомітетом для обговорення та вирішення організаційних питань.

Перший тур відбору.

10 листопада (неділя)

Другий тур відбору.

11 листопада (понеділок)

Третій тур відбору.

По завершенні третього тура роз’їзд по домівках. 

Подача заяв на апеляцію. 

12 листопада (вівторок)

Апеляція онлайн.

Підведення підсумків. 

Більш детально розклад по годинах в кожній локації буде наведений згодом.

3. Реєстрація

Перший етап реєстрації триватиме від оприлюднення реєстрації до 1 жовтня 2024 року. На цей момент ми приймемо остаточне рішення про локації. До цього моменту нас цікавитиме інші варіанти для локацій, про завершенні першого етапу, реєстрація на українські локації буде продовжена  до 31 жовтня 2024 року. 

СЛАВА УКРАЇНІ!!!

ГЕРОЯМ СЛАВА!!!

СМЕРТЬ ВОРОГАМ!!!

18
Додати коментар
Юлія 11.09.2024, 05:12
Добрий день! Скажіть, будь ласка, чи призери всеукра 2023 рівнозначні з призерами 2024 року за фінансовими умовами участі у відборах?
Відповіді:
Богдан 11.09.2024, 05:12
Ні, там чітко прописане - презери Всеукраїнської олімпіади 2024 року
Питання 09.09.2024, 05:13
Я вибачаюсь якщо недозрозумів, не могли б ви уточнити - чи правильно я зрозумів, що на цих відборах будуть завдання з шортлиста, і це унеможливлює відбори на ряд олімпіад типу RMM, EGMO, IMO в інших країнах - якщо вони для цих відборів використовують теж шортлисти. Ну або потребує тоді індивідуального узгодження між керівниками команд щодо задач?
Відповіді:
Богдан 09.09.2024, 05:13
На цих відборах, МОЖЛИВО будуть такі задачі
Наталі 09.09.2024, 07:12
Чи може взяти участь в цьому відборі учень, який також планує брати участь у відборі від іншої країни, де він зараз навчається?
Відповіді:
Богдан 09.09.2024, 07:12
це дуже складне запитання. Ми маємо попередити представників тієї країни, що він брав участь в цьому відборі, щоб він не маг переваги перед іншими представниками іншої країни.
Жанна 09.09.2024, 04:04
Я задавала це питання голові оргкомітету іншої країни, відповідь була категоричне «ні». Більш того, мені відповіли, що якщо в одному році учень бере участь у відборах на РММ за одну країну, то він вже не може брати в цьому ж році участь у відборах на РММ та ІМО за іншу країну, по-перше, через те, що всі ці відбори використовують задачі з шот-листа поточного року, тому такий учень може отримати несправедливі переваги, по-друге, через внутрішні правила цих олімпіад, по-третє, для справедливості та надання рівних можливостей дітям з різних країн. В минулому році один учень не попередив та приїхав на відбори країни А, вже після відборів у країні В. Це зʼясувалося і його відсторонили від відборів у країні В. (Країни А та В в цьому випадку - не Україна)
Богдан 09.09.2024, 04:04
В тому й суть питання, що це можна зробити нікого не попередивши, і все з'ясується вже згодом. Я вважаю, що це можна зробити, за умов, що організатори цих заходів в різних країнах знатимуть, на яких саме задачах відбувався цей відбір. Це доволі клопотна процедура все нормально узгодити
Жанна 09.09.2024, 05:15
Це вирішить питання 1, але не вирішить питання 2 та 3. Щодо 2 - це прописано правилами IMO, і планувалося прописати в правилах РММ з 2023 року. Я запитувала у голови Борда IMO в минулому році, відповідь була «from 2023, students will only be able to sit one selection test for the RMM in a given year»
Богдан 09.09.2024, 05:15
так, просто там не встигають приймати та змінювати свої рішення відповідно до динаміки життя, спочатку ковід, зараз війна та еміграція..., хіба все пропишеш заздалегідь. Але краще такі прецеденти, як участь за 2 чи навіть більшек країн у певних відборах, оминати
Катерина 07.09.2024, 04:42
А це в цілому этично - ставити таку суму оргвнеску, коли середня пенсія трохи вища, ніж 5000, а середня зарплата - 20000? Бідні юні математики нікому не потрібні, ласкаво просимо в реальність.
Відповіді:
Богдан 07.09.2024, 04:42
Мені цікаво, як авторка цього коментаря, чи дасте ви відповіді на такі прості запитання: 1. Скільки станом на зараз в Україні призерів 4 етапцу Всеукраїнської олімпіади з математики? 2. Скільки минулого року брало участь в зазначеному відборі на Міжнародні математичні олімпіади?* 3. Скільки з тих, хто брав участь минулого року, набрали сумарно не більше 25% від загальної суми балів? Чи варто їм було брати участь в цьому заході? 4. Скільки з тих, хто брав участь минулого року, набрали сумарно не більше 50% від загальної суми балів? 5. Скільки не призерів 4 етапу Всеукраїнської олімпіади потрапили в перші 20? Після цього мені цікаво таке, якщо ви маєте певні статки, то одразу йдете купляти Бентлі чи Ягуар і починаєте усіх там сварити за їхні ціни, чи спочатку спролбуєте придбати щось відповідно до ваших можливостей? Чи в магазинах, де продають ноутбуки, генератори тощо, ви вимагаєте роздавати все це майже безкоштовно усім "бідним нікому не потрібним юним математикам..."?
Людина 06.09.2024, 05:50
Підкажіть, а якщо дитина з Києва і не буде жити в уфмл, то потрібно платити 1500 грн, як минулого року, чи платити повну вартість 5000 грн?
Відповіді:
Богдан 06.09.2024, 05:50
Якщо ви не призер 4 етапу Всеукраїнської олімпіади з математики, то виплата 5000 грн - це оргвнесок, до нього доджається собівартість на проживання та харчування у відповідній локації
Людина 06.09.2024, 06:49
Добре, тепер просто цікаво з якою метою було прийняте таке рішення?)
Богдан 06.09.2024, 06:49
Задля того, щоб на цей захід не реєструвалися учасники, які не готові до таких випробувань. Рівень призеру 4 етапу як раз той, учасники якого мають реальні шанси на гарний результат в цьому змаганні. Інакше - це просто витрата часу, коштів та інших зусиль, як учасників так і організаторів. Якщо попри таке застереження дитина має бажання взяти участь в цьому змаганні, то вона бачить умови. Якщо результат учасника буде серед кращих, то витрати будуть компенсовані на рівних засадах з призерами 4 етапу. Таке трапляється дуже рідко, але бувало