Про заходи в Україні та Міжнародні заходи у 2023–24 н.р.
1. Заходи в Україні на перший семестр 2023–24 н.р.
2. Міжнародні заходи у 2023–24 н.р., в яких планує взяти участь команда Україні
3. Участь українських школярів за кордоном у Всеукраїнських олімпіадах
4. Формат проведення відбору на ММО
1. Заходи в Україні на перший семестр 2023–24 н.р.
Наводимо плани наших олімпіадних заходів, що заплановані на перший семестр 2023–24 навчального року. Очевидно, що життя може внести корективи в наші плани, як стосовно дат так і взагалі форми їхнього проведення, але будемо від цього відштовхуватися.
Наводимо плани наших олімпіадних заходів, що заплановані на перший семестр 2023–24 навчального року. Очевидно, що життя може внести корективи в наші плани, як стосовно дат так і взагалі форми їхнього проведення, але будемо від цього відштовхуватися.
Тут не вказана дата проведення районної ІІ етапу Всеукраїнських олімпіад в місті Києві, оскільки про неї нічого невідомо і передбачити форму проведення цієї олімпіади ми не можемо.
На ІІ семестр заплановані основні Всеукраїнські олімпіади (ІІІ та IV етапи) та низка міжнародних змагань, про які мова в наступному пункті.
2. Міжнародні заходи у 2023–24 н.р., в яких планує взяти участь команда Україні
Останні роки в нас щороку в Міжнародних заходах щось змінюється, то ми беремо участь в олімпіадах, що організовують математики Македонії чи Хорватії, то не беремо…, загалом приємною традицією стала наша участь в CAPS (Чесько-Австрійсько-Польсько-Словацький турнір). Цього року в нас також планується участь у новому заході, але можлива відмова від участі в одному з традиційних…, поживемо – побачимо. Наведемо попередній список заходів, що пов’язані з участю українських математиків в міжнародних змаганнях.
3. Участь українських школярів за кордоном у Всеукраїнських олімпіадах
На разі це питання в стадії вирішення. Але видно, що МОН планує зробити якомога більш простим повернення до нашого освітнього середовища тих українців, хто певний час навчався за кордоном. Так само вирішується питання їхньої участі у Всеукраїнських олімпіадах. Сподіваюся, що незабаром буде більш-менш все з цим визначене. Але зрозуміло, що трохи часу на це є, бо усі такі олімпіади в Україні проводяться в ІІ семестрі.
Тут хотілося б описати нашу щорічну подію – відбір на Міжнародні математичні олімпіади. В графіку вже визначений термін її проведення. Відмінність від минулорічного аналогічного заходу – це термін проведення. Як показав минулорічний досвід, результати на початку жовтня не дуже можуть відповідати справжній підготовці того чи іншого учасника, яка буде напередодні Міжнародній математичній олімпіаді. Зрозуміло, що найбільше нам хотілося б найкращого виступу саме на ІМО. Тому ми перенесли проведення цього відбору на другу половину листопада.
Взяти участь в цьому відборі можуть усі українські юні математики, які за правилами ІМО можуть у 2024 році виступати в складі України, а саме ті, яким на час ІМО не виповнилося повних 20 років та вони не є студентами жодного з вишів в будь-якій країні. В якій країні та в якому класі навчається потенційний учасник відбору – не принципово. За результатами цього відбору будуть визначені основні учасники від України більшості міжнародних заходів, а також переформовуватися учасники зборів для підготовки до ІМО.
4. Формат проведення відбору на ММО
Реєстрація. Для проведення відбору на Міжнародні математичні олімпіади буде проголошена реєстрація, що триватиме від 1 вересня до 30 вересня 2023 року. Зареєструватися можуть усі ті, хто вважає, що він здатний показати гарний результат або вважає цей захід корисним для своєї подальшої підготовки до наступних олімпіад.
Локації. Для проведення відбору на Міжнародні математичні олімпіади будуть 4 локації – в Києві, Львові, Варшаві та Ковентрі, як то було й минулого року. Тому в своїй реєстрації кожний учасник має вказати його теперішнє (на час проведення відбору) місце проживання, а також, яку з 4-х локацій він хоче обрати для своєї участі. Якщо в якійсь з 4-х локацій буде дуже мала кількість бажаючих взяти участь, то в цій локації відбір не буде проводитися. Саме тому нам треба знати усі дані за півтори місяці до початку відбору, щоб все встигнути по-людськи організувати на усіх локаціях.
Умови. Кожний учасник відбору самостійно прибуває до місця проведення відбору. У кожного учасника при реєстрації має бути вказана доросла людина, що відповідатиме за безпеку учасника на відповідній локації. Прибути учасник може на локацію або в супроводі цього дорослого, або за його контролем. Витрати на дорогу несуть самі учасники відбору.
На кожній локації буде запропоноване місце для проживання та харчування усіх учасників та їхніх відповідальних осіб. За тих учасників, кого журі відбору запрошує взяти участь у цьому відборі за результатами олімпіад минулого року, за проживання та харчування сплачує оргкомітет відбору. Усі інші учасники, хто вирішив взяти участь у відборі на свій страх та ризик, сплачує за проживання та харчування за собівартістю. Якщо хтось з таких учасників покаже гарний результат (на думку журі та оргкомітету), то усі ці додаткові витрати йому будуть компенсовані.
Крім того усі учасники сплачують по 1500 грн (або їхній еквівалент) на організаційні витрати, які нікому не повертаються.
Порядок денний. Відбір запланований з 17 до 21 листопада 2023 року.
17 листопада – заїзд на локацію, знайомство з умовами проведення відбору.
18 листопада – 1 тур відбору.
19 листопада – 2 тур відбору.
20 листопада – 3 тур відбору.
21 листопада – онлайн апеляція та роз’їзд по домівках.
Регламент. У кожному турі учасникам будуть запропоновані 4 задачі на 4,5 години.
Переможці. Якщо команда України братиме участь в усіх наведених заходах (або з’являться нові, яких немає в цьому переліку), то учасники від України будуть вибиратися за спортивним принципом. Зауважу, що з деяких міркувань ми можемо відмовитися від участі в деяких з них. Нюанси участі в різних турнірах ми наведемо в наступному пості, де буде відкрита реєстрація.
Слава Україні!
Героям слава!
Смерть ворогам!