Про ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади та різні Міжнародні олімпіади у 2022–23 н.р.
1. Про ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з математики
2. Класичні Міжнародні змагання
3. Інші популярні Міжнародні змагання
4. Перспективні олімпіади
1. Про ІІІ етап Всеукраїнської олімпіади з математики
До усіх обласних управлінь освіти надійшли «Методичні рекомендації» щодо їх проведення. Основним там є такі пункти:
ІІІ етап олімпіади має бути відкритим в усіх регіонах України;
· Участь у ІІІ етапі можуть взяти усі українські школярі, які зараз перебувають в Україні або тимчасово за кордоном, для чого треба своєчасно відкрити реєстрацію.
· Регіон, за який дитина має взяти участь, визначається підпорядкуванням його навчального закладу, якщо то українська школа, або визначається місцем прописки дитини до війни.
· Якщо тексти з певного предмету готуються МОН/ІМЗО, то олімпіада має пройти за тими текстами одночасно в усіх регіонах України.
· Ті регіони, де це можливо, олімпіада має пройти очно з дотриманням усіх безпекових норм.
· Олімпіади з різних предметів можуть відрізнятися умовами проведення, які мають враховувати специфіку цих предметів.
Незабаром мають вийти доповнення до цих рекомендацій з кожного предмету, щоб точніше відобразити, як саме рекомендується провести олімпіаду цього року. Думаю, що дуже скоро вони з’являться з математики, але з того, що допоки відомо – перший тур запланований на 5 лютого 2023 року та будуть готуватися спільні тексти від МОН/ІМЗО для усіх областей. Термін проведення ІІ туру уточнюється.
2. Класичні Міжнародні змагання
До цих заходів відносяться Romanian Master of Mathematics:
що відбудеться, як не дивно, в Румунії з 27 лютого по 4 березня 2023 року та European Girls’ Mathematical Olympiad
що пройде в Словенії з 13 по 19 квітня 2023 року. Вже більше 10 років в цих заходах беруть участь юні математики з України. Склади команд вже визначені за результатами відбору на Міжнародні олімпіади, що відбувся у жовтні 2022 року.
3. Інші популярні Міжнародні змагання
Ситуація з цими олімпіадами цього року набагато складніша. До них відносяться ті змагання, де зазвичай беруть участь представники України не в якості єдиної збірної команди, а як декілька команд за територіальним формуванням. Тут слід зазначити традиційні Іранські олімпіади (геометрична та комбінаторна). Але із-за позиції Ірану щодо агресії рашистів проти незалежної України цю олімпіаду проігнорували не лише представники України, а в знак солідарності з нами і ще багато Європейських країн.
Не менш складна ситуація зараз з International Zhautykov Olympiad. Це дуже популярна останні роки комплексна командно-індивідуальна олімпіада з математики, фізики та інформатики. Стосовно математичної складової, то вона завжди була дуже високого рівня. Але я не упевнений, що серед її команд-учасниць не буде представників країни-агресора. Якби на цей захід запросили офіційну команду України, то зрозуміло, що ми погодилися на участь лише за умов відсутності будь-яких представників із-за «паребріка». Інакше – ми б офіційно відмовилися. Станом на зараз там можуть реєструватися окремі команди та учасники з різних регіонів України. Моя думка стосовно участі – лише за відсутності російських команд та окремих учасників. Це виглядає доволі малоймовірним внаслідок відносин між Казахстаном та Росією. Але кожний сам має вирішити це питання.
4. Перспективні олімпіади
Декілька років поспіль команда найближчого резерву України брала участь у чудовій Білоруський республіканській олімпіаді. Через тренування на ній пройшли дуже багато наших переможців Міжнародних олімпіад: Федір Юдін, Олексій Масалітін, Захар Наумець та багато інших. Зрозуміло, що після узурпації влади самопроголошеним бульбашем, ми відмовилися від участі в цьому заході. Спочатку планували до зміни влади в країні, що виглядало доволі перспективним…, а тепер розуміємо. Що цей захід для нас втрачений надовго.
Цього року в нас з’явилися інші перспективи, де ми спробуємо потренувати і основну майбутню команді на ІМО, і найближчий резерв. Поки такі перспективи три: Польська та Чеська національні олімпіади, а також Середньоєвропейська олімпіада. Найголовніше, щоб терміни їх проведення були узгоджені з нашими внутрішніми змаганнями та іншими міжнародними. Учасники від України на кожну з цих олімпіад будуть відібрані за спортивним принципом з урахуванням і вже проведеного відбору на Міжнародні математичні олімпіади, і наступних Всеукраїнських олімпіад.
СЛАВА УКРАЇНІ!!!
ГЕРОЯМ СЛАВА!!!
СМЕРТЬ ВОРОГАМ!!!