17.09.2025

Про районну олімпіаду з математики в місті Києві та в Україні

card-img

1. Проведення районної олімпіади в Києві

2. Проведення районної олімпіади в інших районах України

1. Проведення районної олімпіади в Києві

У зв’язку з прийняттям нового Положення про олімпіади нас природньо цього року очікують зміни на усіх етапах, турах Всеукраїнських олімпіад, першим етапом яких стала відтепер районна олімпіада. В Києві олімпіаду організовує МАН міста Києва, а накази, як завжди, видає департамент освіти нашого міста. Вже відбулося декілька «ітерацій» стосовно того, як саме варто проводити І (районний) етап олімпіади з математики. Не буду забирати ваш час розповіддю про зміни, краще написати, як вона тепер має бути проведеною, принаймні – це буде наше бачення станом на зараз. Головна думка, що домінує при її організації – вона не має пройти гірше ніж раніше в сенсі участі дітей, що мріють брати участь в математичних олімпіадах.

20 серпня 2025 року був виданий щорічний традиційний Наказ від МОН про проведення Всеукраїнських олімпіад. Нас допоки цікавить там лише пункт про районні олімпіади. Про математику зазначене таке, що вона обов’язково проводиться для учнів 8–11 класів. Але, за потреби, кожний регіон може провести її для 6–11 класів, як то зазначене в чинному Положенні. 

Про обмеження олімпіади з 8 класів МОН попросили прифронтові області, яким важко навіть для цих класів все гарно організувати. Але в Києві виникла потреба, щоб районна олімпіада проходила, як завжди, від 6 класу. Станом на зараз МАН в місті Києві пішов на зустріч і станом на зараз усі учасники від 6 до 11 класу, що навчаються в Київських школах, можуть зареєструватися щодо участі на платформі МАН за посиланням:

Будь ласка, будьте уважними з терміном реєстрації, оскільки вона триватиме по усіх предметах до неділі 28 вересня 2025 року. Проведення усіх районних олімпіад заплановане з 1 жовтня по 10 листопада, тому ніхто поновлювати реєстрацію з жодного предмету не буде. Усі ваші прохання, що ми не встигли, ми пропустили, ми були за кордоном тощо до уваги не прийматимуться. Усі учасники в рівних умовах і зараз мають час та можливість спокійно зареєструватися на усі олімпіади, в яких маєте бажання взяти участь. 

Нагадаю, що відтепер не можна впродовж навчального року змінювати клас участі в олімпіадах. Тобто, якщо ви зареєструвалися за 9 клас та проб’єтеся на ІІІ (Всеукраїнський) етап олімпіади з математики, той на ньому ви мусите виступати саме за 9 клас. Але в Києві кращих учнів 7 класу ми допустимо до відбору на ІІІ етап, про кращих у 6 класі ще рішення не приймалося, але якесь воно таки буде.

Цього навчального року в Києві районна олімпіада запланована на суботу 18 жовтня 2025 року. Учні 6 класу будуть змагатися впродовж 3-х годин та розв’язуватимуть 4 задачі, а учні усіх інших класів – змагатимуться 4 години та розв’язуватимуть 5 задач. 

По завершенні реєстрації усі коректно зареєстровані учні, що навчаються в школах міста Києва, отримають адресу локації (навчального закладу), де саме вони писатимуть районну олімпіаду. Прибути на олімпіаду треба не пізніше 9:30, щоб встигнути підписати зошит, заповнити деякі анкетні дані, що необхідні для висвітлювання перебігу подій олімпіади, та рівно о 10:00 розпочати роботу. 

По завершенні олімпіади роботи усіх учасників будуть звезені для перевірки до журі. Цього року журі планується спільне для усіх районів, відповідно і результати по усьому Києву та інші підсумки також буде спільними. 

Апеляція, напевно, пройде в середу 22 жовтня 2025 року.

Прошу усіх хто має запитання їх написати в коректній формі тут в коментарях, або передати іншими засобами (телефоном, в месенджерах тощо) організаторам районної олімпіади. Відповіді на них ми плануємо надати десь по завершенні реєстрації, тобто на початку жовтня. Бо багато що в цих відповідях може залежати від кількості учасників, що планують прийти на районну олімпіаду. 

2. Проведення районної олімпіади в інших районах України

Цього року деякі райони в Україні (і їх виявилося чимало) виявили бажання або потребу писати в один день з Київською районною олімпіадою і скористатися спільними текстами. Тоді треба додати такі нюанси.

1. Ви маєте призначити проведення своєї районної олімпіади на суботу 18 жовтня 2025 року, час початку можете вибрати який вам зручнішій в проміжку від 8:00 до 12:00 в залежності від ситуації на місці. 

2. Завдання ви зможете отримати зранку в день проведення районної олімпіади і ніяким чином не раніше.

3. Розв’язання та критерії розв’язання так само ви отримаєте в день олімпіади ближче до її завершення. 

4. Завдання будуть розроблені 3-х рівнів, як минулі роки це робилося для обласних олімпіад. Нагадаю, що цього року завдання ІІ (обласного) етапу будуть однаковими для усіх регіонів. Завдання будуть високого рівня (які будуть писати усі райони в Києві), середнього рівня та достатнього рівня. Відмінність в рівнях буде такою: у середньому рівні у порівнянні з високим рівнем найскладніша на думку журі задача буде замінена на більш просту. Достатній у порівнянні з високим рівнем відрізнятиметься на дві найскладніші задачки, які будуть замінені більш простими (тобто середній та достатній рівні також відрізнятимуться рівно на 1 задачу). В усі райони будуть відправлені завдання усіх трьох рівнів, і ви вже самі будете вирішувати заздалегідь чи при отриманні завдань, який саме рівень обрати для учасників вашої районної олімпіади. Можна використовувати завдання різних рівнів в різних паралелях, якщо ви вважаєте це доречним. 

5. Для отримання завдання треба уточнити у МАН чи треба подавати офіційну заявку на них, а якщо треба, то у якій формі. Загалом писати за спільними завданнями – це суто ваш вибір і не є обов’язковою умовою проведення районної олімпіади. 

СЛАВА УКРАЇНІ!!!

ГЕРОЯМ СЛАВА!!!

СМЕРТЬ ВОРОГАМ!!!

17
Додати коментар
Тетяна 25.09.2025, 03:57
Чи можуть в олімпіаді міста Києва приймати участь учні які живуть і навчаються не в Києві а в Київській області. (м. Ірпінь)
Відповіді:
Богдан 25.09.2025, 03:57
Не можуть, оскільки це районна олімпіада в Києві. Якщо ваша дитина планує відібратися на ІІ етап, то вони мають писати олімпіаду в Київській області. Якщо це бажання просто потренувати дитину, то в нас перебір учасників, зробіть це, будь ласка, просто вдома
Руслан 23.09.2025, 08:37
Вечір добрий. При реєстрації, чи попадуть учні одної школи в одну локацію? Щоб було легше завезти і забрати їх з локації
Відповіді:
Богдан 23.09.2025, 08:37
цей сайт, умовно кажучи, журі, а от там де реєстрація, то сайт оргкомітету. Це питання точно не до журі
Андрій 23.09.2025, 05:19
Пане Богдане, а скажіть будь ласка: якщо семикласник піде на міську олімпіаду з восьмикласниками — це йому дорогу на олімпіаду Здановської не перекриє? Бо у нас у Львові вирішили, що міські олімпіади для шостих-сьомих класів — це зайва розкіш.
Відповіді:
Богдан 23.09.2025, 05:19
Мені важко відповісти на це питання, бо ми не втручаємося зазвичай на відбір учасників олімпіади імені Юлії Здановської в регіонах. Для нас головне, щоб дитина, яке братиме участь за 7 клас, не навчалася в класі вище. А в яких олімпіадах впродовж року вона брала участь, за які класи, то для нас не принципово
Андрій 23.09.2025, 08:35
Зрозуміло, дякую за відповідь!
Назар 18.09.2025, 08:25
Як проходитиме І етап олімпіади для учнів, які знаходяться за кордоном, але навчаються онлайн в українських навчальних закладах?
Відповіді:
Богдан 18.09.2025, 08:25
Або вони беруть участь у закордонному окрузі на ІІ етапі без першого, або їдуть в Україну для участі в І етапі
Ганна 18.09.2025, 08:24
Підкажіть, будь ласка ,чи я правильно зрозуміла: тепер не школа має провести шкільний етап і відправити на районний, а дитина реєструється сама , не залежно від школи Тобто, шкільний можна не проводити
Відповіді:
Богдан 18.09.2025, 08:24
так