01.03.2025

НАГАДУВАННЯ!!! про командний чемпіонат Києва з математики

card-img

Станом на зараз зареєструвалося АЖ 4 команди. Тобто, якби висновки ми робили станом на зараз, то цей захід майже нікого не зацікавив і не варто його проводити. 

Реєстрація триватиме до 12:00 10 березня, саме в цей день буде розпочата Всеукраїнська олімпіада з математики, тому нам буде вже не до закликів, щоб бажаючи взяти участь не відкладали , як завжди, своє бажання на останню мить, в нас просто буде закрита реєстрація та зроблений висновок – є бажаючи позмагатися на самому початку канікул чи немає. На цих канікулах плюс-мінус в сенсі терміну проведення проходитимуть усі Всеукраїнські олімпіади, зокрема і природничих предметах, де задіяні в основному учні 8 – 11 класів. Тому перша спроба провести саме для учнів 4 – 7 класів. Якщо спроба виявиться невдалою, то перепитаємо стосовно цього заходу у травні учнів 8 – 11 класів, може вони відреагують жвавіше. А загалом, то вам вирішувати, цікаво позмагатися чи ні. 

1. Правила чемпіонату

2. Певні міркування про чемпіонат

3. Обговорення запланованого заходу

1. Правила чемпіонату

1. Чемпіонат проводиться окремо в кожній паралелі 4 – 7 класів поміж командами, що заявилися на нього. Команда складається РІВНО з 4-х учасників. Якщо кількість команд не перевищує 6, то кожна команда грає проти кожної іншої, інакше – змагання проводяться за швейцарською системою. Цей варіант вважаємо основним. 

2. Змагання триває 6 турів. У кожному турі команди розбиваються на пари за принципами швейцарської системи і грають одна проти іншої. Команда, що перемогла, отримує 2 очки, та, що програла, очок не отримує, якщо гра завершилася у нічию, то кожна команда отримує по 1 очку в загальний залік. 

Посилання на принципи швейцарської системи.

3. Кожний тур триває 15 хвилин. Команда отримує на турі 4 задачі кожної з 4-х тематик: Алгебра, Геометрія, Комбінаторика та Теорія чисел. Кожний член команди отримує задачу обраної тематики і розв’язує лише її. Він не може в процесі розв’язання спілкуватися з іншими членами команди, а також взагалі з іншими людьми. По завершенні раунду кожний учасник має здати тільки відповідь по своїй задачі, розв’язання задачі не перевіряється. За правильну відповідь до кожної задачі команда отримує 5 балів, якщо команда взагалі не дає відповідь в задачі, то команда отримує 2 бали, якщо відповідь неправильна, то команда отримує 1 бал. Загальний результат команди в раунді складає суму набраних балів по усіх 4-х задачах. Для команд, що грають одна проти одної порівнюються суми балів, в кого вона більша – стає переможцем, в кого менше – командою, що зазнала поразку. Якщо балів порівну, то вважаємо, що гра завершилася внічию. 

За порушення правил доброчесності, якщо окремі члени команди спілкуються один з одним, використовують електронні гаджети тощо команда дискваліфікується з чемпіонату і усі нею набрані очки анулюються. Результати ігор вже зіграних для їхніх супротивників не змінюються.

4. Поміж раундами є пауза довжиною у 5 хвилин, за цей час журі опрацьовує результати, підводить підсумки кожної гри, вводить результати в таблицю і формує пари команд наступного раунду. 

Якщо команда хоче поміняти розподіл тематик між учасника, то капітан команди має про це в перерві попередити журі.

5. У підсумку в таблиці чемпіонату команди сортуються за кількістю набраних очок, тобто краще місце має та команда, в якої очок більше. При рівній кількості очок вище місце займає та команда, що за підсумками 6 раундів набрала сумарно більше балів. Якщо і цей показник в команд рівний, то вважаємо, що команди показали однаковий результат. 

2. Певні міркування про чемпіонат

Ідея проведення чемпіонату саме в такій формі базується на таких міркуваннях. Є дуже потужні окремі учасники, які на командних змаганнях (на боях, занзібарах тощо) розв’язують левову кількість задач, наприклад 5–6 з 8. Тобто фактично команда може мати 1 сильного учня і показувати гарні результати. В цьому чемпіонаті окремий учасник може розв’язати в кожному раунді максимум 1 задачу. Таким чином, щоб показати гарний результат, команда має мати в своєму складі декілька гарним математиків, кожний з яких має вносити свій внесок в перемогу. 

Є учасники, які мають певні уподобання – хтось обожнює геометрію, хтось комбінаторику, то тут як раз є змога, щоб впродовж чемпіонату він розв’язував задачі своєї улюбленої тематики. І кожна команда має формуватися на таких принципах, тобто мати фахівця кожного напрямку.

В кожному раунді для перемоги команда не зобов’язана правильно розв’язати (надати правильну відповідь) не кожну задачу, а зробити це краще, ніж її супротивник саме в конкретній грі, тобто набрати більше балів. Хоча і загальна кількість набраних балів також впливатиме на остаточний результат. 

Правила набору балів за задачі стимулює надавати лише відповідь, в правильності якої учасник упевнений. Інакше вигідніше взагалі не надавати відповідь, ніж дати її неправильною. 

3. Обговорення запланованого заходу

Перший такий чемпіонат запланований на неділю 23 березня 2025 року для учнів 4–7 класів. Ми проводимо реєстрацію потенційних учасників цього змагання. Тобто, якщо вам сподобалася ідея і ви з друзями/однокласниками плануєте взяти в ньому участь, то ви маєте зареєструватися до 12:00 10 березня 2025 року. 

По завершенні цього терміну ми підведемо підсумок чи варто його проводити, а якщо варто, то в яких паралелях. Якщо в певній паралелі буде прийняте рішення про проведення чемпіонату, то ми продовжимо реєстрацію до 20 березня, якщо в окремих паралелях або в усіх ця подія не викликає достатньої зацікавленості, то значить будемо чекати кращих часів для його проведення або спробуємо перепитати про таке учнів 8–11 класів. 

Оскільки ці правила геть є сирими, ми будемо раді за будь-які поради щодо їх уточнення, виправлення тощо. Очевидно, що є моменти чи нюанси, які ми не помітили і будемо вдячні за такі підказки. 

Реєстрація триватиме до 12:00 10 березня 2025 року, участь в реєстрації означає, що ваша команда радо б взяла участь в чемпіонаті, якщо він відбудеться

СЛАВА УКРАЇНІ!!!

ГЕРОЯМ СЛАВА!!!

СМЕРТЬ ВОРОГАМ!!!

14
Додати коментар
Марія 07.03.2025, 08:07
Доброго дня. Продублювали дві групу НЗ_6 (один з учасників Ковтун). Залишіть лише 1 заявку, будь ласка. Завчасно дякую.
Рената 07.03.2025, 08:06
Підкажіть, будь ласка, чемпіонат буде 23.03 лише? Бо тоді можливо у дітей є шанс встигнути до поїздки. Погоджуюсь з іншими коментаторами, ключове - дата проведення, бо на канікули всі планують поїздки
Ольга 05.03.2025, 04:57
Добрий день, Ідея чудова і хотілося б взяти участь, лише немає команди, до якої можна приєднатися. Що робити таким дітям, які бажають взяти участь в чемпіонаті, але команди немає? Навіть серед своїх у школі чи гуртку. Скажіть, будь ласка, чи плануєте проведення олімпіади (на кшталт тієї, яка була восени) після 8 квітня (канікули різні по часу в школах)? Дякую.
Відповіді:
Богдан 05.03.2025, 04:57
Спочатку треба взагалі зрозуміти, чи будемо ми щось проводити..., якщо так, то в яких саме паралелячх. А вже далі, будемо опитувати про інші нюанси. Ця ситуація як раз з таких
Андрій 01.03.2025, 09:45
Чи розглядався варіант запасних гравців у командах? Для можливості капітану робити заміну, якщо один з учасників впадає в ступор і відмовляється від подальшої участі. Або з медичних причин. У правилах некоректність. Команда сама з собою не грає. Отже 6 турів за швейцаркою відбуватимуться, якщо кількість команд перевищить 7.
Відповіді:
Богдан 01.03.2025, 09:45
А тут що записане: "Якщо кількість команд не перевищує 6, то кожна команда грає проти кожної іншої, інакше – змагання проводяться за швейцарською системою"? Із запасними, як ідея приймається, але ви вірите, що капітан когось "вижене" з команди, чи хтось з дітей такого віку зголоситься 2 години сидіти в коридорі в марній надії на "ступор" когось з учасників?
Андрій 02.03.2025, 11:48
Запасний може брати участь у частині турів, а не бути лише вболівальником. Про це можна домовитись заздалегідь. А ситуація, коли учасник не зможе розв"язати кілька перших задач підряд і після цього вже не здатен пригадати 2х2 та відмовитись від подальших змагань, дуже реальна.
Богдан 02.03.2025, 11:48
Заперечень не буде проти запасного. Все одно капітани будуть повідомляти про зміну тематики розв'язання, то так само може сказати і про запасного. Аби діти не посварилися із-за того
Антон 01.03.2025, 02:37
Ідея чудова, не гірша математичних боїв. Думаю ключова проблема такої малої кількості команд в днях проведення. Думаю якщо в цей раз команди не наберуться, то в наступний поставивши більш хорошу дату (якщо таке вікно знайдеться🥲) то можна буде долучити більшу кількість команд
Відповіді:
Богдан 01.03.2025, 02:37
Це очевидно, тому ми не мріємо про захмарну кількість команд, хочеться його просто провести цей раз. Про дату проведення - кращої ми не знайшли цей рік, на жаль. Можна перенести на середину травня, але там ми хотіли те саме провести для 8 -- 11 класів