15.09.2022

«Математичний занзібар» XІХ Київського турніру математичних боїв імені Лесі Рубльової

card-img
  • 1. Математичний занзібар Київського турніру
  • 2. Відповідальні за команду особи
  • 3. Журі Математичного занзібару
  • 4. Реєстрація на математичний занзібар
  • 5. Реєстрація на математичний занзібар не київських команд

1.Математичний занзібар Київського турніру

Як ми вже зазначали раніше олімпіадний рік розпочнеться в неділю 11 вересня 2022 року проведенням математичного занзібару. Він входить в програму проведення ХІХ турніру математичних боїв імені Лесі Рубльової. Як усі останні роки турнір (зокрема і математичний занзібар) проходитиме у чотирьох лігах: наймолодшій (НЛ) – не старше 7 класу, молодшій (МЛ) – 8 класи, середній (СЛ) – 9 класи та старшій (СтЛ) – 10–11 класи. Припустима, але не бажана, участь деяких учнів або цілих команд у більш старшій паралелі у порівнянні з їх справжнім класом навчання. Захід буде проведений на механіко-математичному факультеті (М) та факультеті комп’ютерних наук та кібернетики (К) Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресами проспект Глушкова 4д та 4е відповідно.

Точний розклад заходу буде наведений одразу по завершені реєстрації. Але задля уникнення великої скупченості дітей впродовж Занзібару він може бути проведений у 2 зміни. Це дасть змогу зменшити кількість учасників до такої, що помістяться в існуючі укриття. Одразу по завершенні реєстрації ми наведемо його порядок денний, повторюю, що все залежить від кількості бажаючих взяти в ньому участь.

Як завжди в нас діятимуть певні обмеження щодо кількості команд, які зможуть взяти участь в занзібарі на безкоштовних засадах, а можливо, в разі перевищення можливих місць в укриттях, будемо просити зменшити кількість команд від тих навчальних закладів, де їх найбільша кількість у відповідній лізі.

Від кожного навчального закладу на безкоштовних засадах в занзібарі можуть взяти участь:

до 3-х команд у наймолодшій лізі,

до 2-х команд у молодшій та середній лізі та

до 4-х команд у старшій лізі

За кожну додаткову команду понад наведеної квоти, яка буде допущена до участі, треба буде внести на нараді вчителів в фонд нашого турніру 250 гривень.

Небажаним є не прибуття на занзібар команд, щодо яких оргкомітет ухвалив участь. Зовсім неможливою щодо участі – це поява на заході команд, які не були взагалі зареєстровані, або тим, щодо яких було прийнято ухвалу про відмову, щодо їх участі. Так само не можлива участь в одній команді менше 4 та більше 6 учнів.

Також дуже прошу вчителів або керівників гуртків допомогти дітям заздалегідь ознайомитись з правилами “математичного занзібар”, щоб діти не втрачали бали із-за нерозуміння або невірного тлумачення правил. Математичний занзібар є командне змагання. У кожній команді має бути не більше 6 учнів. Кожна команда отримує 20 задач. Тривалість заходу в усіх лігах – 2 години (120 хвилин). Основні нюанси занзібару в тому, що команда у повному складі розв’язує усі задачі в довільному порядку. Як тільки вона вважає, що розв’язала задачу і готова надати журі відповідь, вона передає записану відповідь журі. Далі вже відбувається перерахунок балів в усіх команд за цю задачу. Нагадаю, що при правильній відповіді чергової команди, усі, хто так само її розв’язав вірно отримують на 1 бал менше, а при неправильній відповіді – на 1 бал більше. Тому на відміну від інших змагань, своєю неправильною відповіддю ви не лише позбавляєте себе шансів набрати по цій задачі бали, а ще й збільшуєте здобуток супротивників. Не забувайте, що якщо в задачі є декілька вірних відповідей, то зараховується лише наведення їх усіх.

Використання будь-яких електронних засобів, в тому разі навіть мікрокалькуляторів, заборонене. Так само прошу бути уважними протягом Занзібару та не порушувати дисципліну при проведенні заходу – надто голосно обговорювати задачі, чим заважати іншим командам, спілкуватися з учасниками з інших команд, в коридорах спілкуватися з сторонніми людьми (батьки, вчителі) тощо.

Зазвичай у відповідях інколи трапляються помилки чи неточності. На відміну від інших змагань, їх легко виправити по завершенні, бо усі відповіді команд зберігаються в журі. Тому й результати з’являються не одразу, бо перевірити усі папірці доволі важко. Тому журі десь протягом години підводить остаточні підсумки і вже тоді усі бачитимуть остаточні підсумки, тому не підганяйте журі, будь ласка, дайте спокійно завершити змагання.

Важливе уточнення цьогорічного занзібару. Зазвичай він триває 120 хвилин. Якщо проголосять повітряну тривогу, коли від початку занзібару пройшло менше 60 хвилин, то команди йдуть в укриття і повертаються до змагання після відбою тривоги. Час, що буде виділений до завершення занзібару визначатиме журі відповідної ліги. Якщо тривогу оголосять коли від початку занзібара пройде більше 60 хвилин, то команди йдуть в укриття, а по завершенні вже повертаються додому. Результат занзібару буде підведений за підсумками зданих задач за цей час. Тому прошу команд це врахувати, бо є тактика деяких команд здавати задачі гамузом ближче до завершення заходу. В такій ситуації ця тактика може виявитися хибною.

Відповідно до цього і початок заходу може бути дещо змінений, якщо триватиме повітряна тривога. Але будемо сподіватися, що все буде гаразд. Віримо в наші збройні сили!

2.Відповідальні за команду особи

Як завжди ми просимо, щоб реєстрацію проводили дорослі, що відповідатимуть за цю команду протягом заходу. Саме вони мають вирішувати питання, якщо прибуде менша чи більша кількість учасників, а не оргкомітет чи журі турніру. І найголовніше, в разі сигналу «повітряна тривога» відповідальна за команду особа має особисто відвести команду в укриття, тому прошу очікувати свою команду недалеко від аудиторії, де відбуватиметься захід.

Розуміючи важливу роль відповідальної особи ми не можемо допустити відсутність її на заході. Тому з кожним відповідальним ми зв’яжемося особисто, якщо ця людина «ні сном, ні духом» не знатиме, що він відповідальний про якусь команду, або він не гарантує особисту присутність на занзібарі, то відповідна команда буде не допущена до участі. Тому прошу знаходити «максимально відповідальних» відповідальних осіб.

3.Журі Математичного занзібару

На відміну від інших заходів, тут не треба величезне за кількістю журі та ще й з великим досвідом. Тут формується бригада журі в кожну паралель. В основній аудиторії буде комп’ютер та проектор з усіма результатами, в інших аудиторіях будуть члени журі, що допомагатимуть суто технічно, переносити відповіді, відповідати на запитання, слідкувати з доброчесністю та карантинними обмеженнями тощо.

Нам будуть потрібні або 2 бригади журі, якщо захід пройде в 2 зміни, або 4 бригади, якщо захід пройде в одну зміну. Старшими будуть Уразовський Андрій, Уразовський Артем, Кочерга Ніка та Депенчук Марія. Усі бажаючи допомогти при проведенні занзібару мають про це повідомити нас. Найпростіше – це зареєструватися в журі за посиланням:

або просто повідомити про своє бажання одному із старших або іншим відповідальним за захід.

4.Реєстрація на математичний занзібар

Реєстрація була вже проголошена, але там дуже слабка активність. Зрозуміло, що активна реєстрація розпочнеться від 1 вересня, коли усі сядуть за парти (або за комп’ютери). Тому ми повторюємо тут цю реєстрацію.

Реєстрація триватиме на цьому сайті

до 12:00 середи 07 вересня 2022 року.

Після цього буде наведений розподіл допущених до участі команд по аудиторіях, точний час початку змагань та інша інформація.

5.Реєстрація на математичний занзібар не київських команд

Цього року до заходу можуть долучитися команди з будь-яких регіонів Україну (а можливо і світу). Єдине, що не можна змінити – час початку. Деталі участі команд з інших міст треба узгодити з Андрієм Уразовським за посиланням.

СЛАВА УКРАЇНІ!!!

СМЕРТЬ ВОРОГАМ!!!

0
Додати коментар