brand

Agenda and schedule of the 2nd round of the Kyiv tournament

Agenda and schedule of the 2nd round of the Kyiv tournament

The second round of mathematical battles will take place on Sunday November 16, 2014

Agenda

845 Arrival of senior league team captains to the audience of the jury 01(K) to receive tasks and answers to questions. The arrival of senior jury in the senior league.

900 Start preparing for the battles of senior league teams.

945 Arrival of captains of middle and junior league teams, as well as observers from these teams to the audience of the jury 01(K). Team captains receive tasks only if the observer arrives from their team. Arrival of senior jury in the middle and junior leagues.

1000 Start preparing for the battles of middle and junior league teams. Jury arrival across the leagues.

1015 Arrival of captains of the youngest league teams, as well as observers from these teams in the audience of the jury 01(K). Team captains receive tasks only if the observer arrives from their team.

1030 Start preparing for the battles of the teams of the youngest league.

1100 Photographing jury members for prizes (jury audience 01(K)).

1215 Photographing teachers for prizes (audience 221K).

1230 Teacher Meeting (audience 221K).

1300 Start of fights in all leagues.

The youngest league (grades 6-7) – 18 teams, 9 fights

All teams prepare and conduct combat at the Faculty of Cybernetics (K)

Group AGroup BGroup V
Round 2
Aud. 302 (K)Leader–1 – No 208-1Aud. 308 (K)G – Leader–2Aud. 13 (K)No 178-2 – School No 132
Aud. 305 (K)School No 52 – Leader–3Aud. 310 (K)No 208–2 – TLAud. 12 (K)NZ-2 – RL–1
Aud. 304 (K)Leader -4 – Leader-5Aud. 312 (K)LP – RL–3Aud. 14 (K)NZ–1–178+RL

Training audiences

group TeamCaptainAud. Battle
And302Lyceum "Leader"-1Zincius A.302
And303Lyceum "Leader"-4Honon N.304
And304Lyceum No 208-1Nechporuk K.302
And305Lyceum "Leader"-3Oleksienko M.305
And306School No 52Chernysh D305
And43Lyceum "Leader"-5Shevchuk V.304
Would308"Holosiivskyi"Gomenyuk M.308
Would309Polytechnic LyceumPeas K.312
Would310Lyceum "Leader"-2Kuzmishina M.308
Would311Technical Lyceum-2Witkin A.310
Would312Rusanovsky face-3Feschenko312
Would39Lyceum No 208-2Azarov E.310
In8No 178-1+RL-2Stukin+Osadcha14
In9"Scientific change"-2Nikanov O.12
In10Rusanovsky face-1Chuchkanov12
In12School No 132Medvedev E.13
In13"Scientific change"-1Abdulayev A.14
In14Gymnasium No 178-2Wheat M.13

Junior League (8 classes) – 14 teams, 7 fights

All teams prepare and conduct fighting at the Faculty of Mechanics and Mathematics (M)

Group AGroup B-1Group B-2
Round 2
Aud. 203 (M)Leader-1 – No 145-2Aud. 205 (M)AL – No 85+17Aud. 204 (M)School No 250 – School No 52
Aud. 207 (M)NZ – RLAud. 209 (M)No 178 – GLAud. 208 (M)Podil – TL
Aud. 202 (M)No. 145–1 – Leader–2

Training audiences

group TeamCaptainAud. Battle
And202"Scientific change"Tretyakova K.207
And203Lyceum "Leader"-2Martyushova I.-2202
And41Lyceum "Leader"-1Martyushova I.-1203
And42PNL No 145-2Nikitin B.203
And44RusanovskyYatskiv207
And45PNL No 145-1Karpiy V.202
B-1205AerospaceIlyash O.205
B-1207Gymnasium No 178Tarkaniy A.209
B-1209"Holosiivskyi"Matvienko V.209
B-1210School No 85+17Balkin+Pashkovskyi205
B-234School No 52Denysenko A204
B-2204School No 250Leonov A.204
B-2206Lyceum "Podil"Ortykova O.208
B-2208Technical LyceumShinkareva N.208

Average league (9 classes) – 8 teams, 4 teams

All teams prepare and conduct fighting at the Faculty of Mechanics and Mathematics (M)

Group AGroup B
Round 2
Aud. 302 (M)Leader-1 – No 145-1Aud. 305 (M)UFML – No 178
Aud. 303 (M)RL – Leader–2Aud. 306 (M)No. 145-2 – TL+ PL.

Training audiences

group TeamCaptainAud. Battle
And302Lyceum "Leader"-1Violinist A.302
And303PNL No145-1Dimura S.302
And304RusanovskyKurbatova303
And308Lyceum "Leader"-2Reshetnikov V.303
Would305UFMLIlyashenko O.305
Would306Gymnasium No 178Grigorovich O.305
Would307PL+TLSemenyuk+Shchapak306
Would309PNL No145-2Peschansky D.306

Senior League (Grades 10-11) – 12 teams, 6 fights

Two teams are trained at the Faculty of Mechanics and Mathematics (M), all other teams and all the fighting will be held at the Faculty of Cybernetics (K)

Group AGroup B
Round 2
Aud. 40 (K)Leader-3 – No 145Aud. 42 (K)G – PL
Aud. 39 (K)Leader-2 – Leader-4Aud. 303 (K)No 178 – RL
Aud. 43 (K)Leader-1 – UFMLAud. 309 (K)No132+Creme – NZ

Training audiences

group TeamCaptainAud. Battle
And1(K)Lyceum "Leader"-2Sukaylo K.39
And6(K)UFML-1Wertelecki V.43
And39(K)Lyceum "Leader"-4Oshlyansky A.39
And40(K)Lyceum "Leader"-3Alyokhina A.40
And42(K)Lyceum "Leader"-1Kiwwa Ya.43
And43(K)PNL No145Koliadenko P.40
Would20(M)Gymnasium No 178-1Murashko303
Would21(M)"Scientific change"Pushkin D.309
Would15(K)"Holosiivskyi"Sitnychenko D.42
Would16(K)No 132+KremenchukYurevych V.309
Would17(K)PolytechnicAksyonenko I.42
Would18(K)Rusanovsky 2Domansky303

Alisa

    Leave a Reply

    Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.