brand

Про олімпіадний рік 2022–23

Про олімпіадний рік 2022–23

 1. Передмова
 2. Початок проведення Київських заходів
 3. Про Всеукраїнські заходи
 4. Зворотній зв’язок

yzobrazhenye_2022-07-22_145458538 Про олімпіадний рік 2022–23

1.Передмова

Все, про що пишу, то є суто плани, на які буде накладатися реальність, а тому заплановані задумки  будуть корегуватися, змінюватися. Тут я б хотів висловити головну та принципову позицію щодо планів.

Ми будемо намагатися проводити заходи, які в нас проводилися до 2020 року і приблизно в ті самі терміни. Ми далі протягом двох років звикали безпечно їх проводити під час ковіду, сподіваюся, що навчилися. Хоча чиновники геть відмовилися хоч щось проводити. Тепер в нас набагато більша біда – війна з орками. Тому будемо вчитися проводити безпечно заходи і за таких умов. Проводити їх будемо для усіх учнів, що на даний момент в Києві (Київська лінійка змагань – Київський турнір математичний боїв, олімпіади для 4–6 класів тощо) та в Україні (Всеукраїнська літня школа, Всеукраїнський турнір). Важче відповісти стосовно Міжнародних заходів, але саме задля того я й пишу цей пост.

Зокрема дуже хотілося б почути від вас поради та пропозиції, уточнення та заперечення, але у конструктивній формі. Пропозиції, що навчання під час війни треба загнали лише в он-лайн, мають право існувати лише такі школи і усі заходи в он-лайн тощо давати не треба. Такий варіант проведення навчання, проведення олімпіад та турнірів, завжди під рукою, але дуже часто це відбувається так, що краще б і не проводити це взагалі. Небажання або неможливість деяких родин повертатися в Україну є зрозумілим. Кожна родина зараз має непростий вибір в цьому сенсі. Але від їхнього вибору не мають потерпати ті українці, що не виїжджали з України (можливо переїхали в більш безпечні регіони) або повернулися чи ще повернуться в Україну до початку нового навчального року. Здебільшого саме вимога/пропозиція все проводити он-лайн лунає від тих, хто не в Україні, але має бажання брати участь в усіх заходах, які були доступні раніше.

Тому ми розпочнемо наші заходи як завжди, а далі побачимо. Перший крок – Всеукраїнська літня школа «Математичний олімп», що відбудеться на базі УФМЛ від 9 до 22 серпня 2022 року.

Стосовно «неофіційних» заходів, тобто започаткованих нами все просто і немає жодних проблем стосовно складу учасників. Набагато складніше доведеться вирішувати питання участь в офіційних Всеукраїнських олімпіадах ІІ – ІV етапів. В нас з’явилися школярі, в яких різна ситуація стосовно їхнього перебування та місця навчання. Перелічу декілька таких категорій:

 • учень не міняв місце навчання;
 • учень навчався раніше в одному місті, наприклад, Сєвєродонецьку, а зараз перебуває в Ужгороді та перейшов в місцевий навчальний заклад;
 • учень переїхав в інше місто в Україні, але навчатися планує он-лайн у своїй попередній школі або в навчальному закладі в іншому регіоні;
 • учень переїхав в місто за межами України, але навчатися планує он-лайн у своїй попередній школі або в навчальному закладі в іншому регіоні;
 • учень переїхав в місто за межами України, навчається в місцевій школі, але планує брати участь в українських змаганнях.

Зазначу, що це далеко не повний перелік можливих ситуацій. Тому бажано якось визначитися з процесом проведення Всеукраїнських олімпіад та формування команд при переході від олімпіад ІІ етапу до ІІІ, від ІІІ етапу до заключного етапу Всеукраїнської олімпіади. Зрозуміло, що багато тут буде залежати від позиції МОН/ІМЗО, хотілося, щоб їх рішення були гнучкими та враховували пропозиції від організаторів олімпіад  на місцях.

А нам треба усім об’єднати зусилля при проведенні заходів. Чекаємо на підказки та пропозиції, альтернативні думки тощо.

2.Початок проведення Київських заходів

На неділю 11 вересня 2022 року будемо планувати проведення математичного занзібару для учнів 7–11 класів. Цей захід завжди відбувається весело, такі змагання дітям подобаються, а для організаторів не треба великий склад журі. Саме в час цього занзібару ми проведемо нараду з вчителями та дізнаємося один в одного, яка ситуація на цей момент. Чи багато учнів не повернулися до Києва, чи є сенс проводити подальші змагання, якщо так, то у якому форматі та яким обсягом. Оскільки все це проводиться для учнів, то вчителі мають і підказати як то робити.

І дуже важливим є для проведення наших заходів подальша допомога вчителів при формуванні журі. З цим останні роки була біда, а зараз нас очікує «велика біда», бо дуже багато потужних олімпіадників вирішили вступати в виші не в Україні. Вперше за роки незалежної України уся команда буде навчатися не в нас, дуже шкода, але що поробиш. Тому прошу вчителів на нашу нараду 11 вересня з’ясувати, хто з ваших випускників усіх років є в Києві і міг би допомогти. Раніше нас виручали студенти КНУ ім. Шевченка з регіонів, але на зараз ми маємо 2 ковідні роки, де ці студенти фактично «здичавіли», тобто вони не мали нормального живого студентського середовища, а тому з’ясувати, хто з них хоче та може допомагати дуже важко. Я сподіваюся, що частина таких студентів все ж відгукнеться, але не факт, що їх буде достатньо.

Якщо на Занзібарі ми вирішимо проводити Київський турнір математичних боїв імені Лесі Рубльової, то це буде вже ХІХ таких турнір. Він має розпочатися з командної олімпіади, яку логічно провести на 25 вересня. Тоді на День Учителя можна планувати занзібар для учнів 4–6 класів. Наголошую, що то лише плани-плани, а навколо панує реальність, яка не завжди дослухається до наших сподівань та надій.

3.Про Всеукраїнські заходи

Долю Всеукраїнського турніру, який має бути XVI вирішить реєстрація, якщо будуть бажаючи, то проведемо обов’язково. Зараз скоріше питання Всеукраїнсько-Міжнародного циклу, а саме відбір на Міжнародні математичні олімпіади, який ми зазвичай проводимо в жовтні. Цього року нам це дуже допомогло з визначенням кола претендентів в команду України на ІМО, та й кожного року він був дуже корисним.

Найкращий термін його проведення від 30 вересня (п’ятниця, день заїзду) до 4 жовтня (вівторок, апеляція та день роз’їзду) або 3 жовтня (понеділок, день третього туру, якщо буде прийнято рішення про можливість проведення апеляції 4 жовтня он-лайн). Але до того часу ми маємо точно встановити для себе, хто саме має право представляти Україну на престижних міжнародних змаганнях. Зазначу, що це точно буде відбір на Романіан Мастерз, що планується в лютому, та на ЕГМО, яке завжди відбувається в квітні. Але можливо нам вдасться заявити Україну і ще на деякі змагання, про які на разі точно невідомо. На кожний захід ми будемо формувати команду згідно з результатами відбору. Їхатимуть кращі за результатами, або, якщо на певний захід ми хочемо відправити резерв, то кращі не з випускного класу.

Дуже хотілося б почути вашу думку стосовно того, хто має право їхати від України. Зрозуміло, що то мають бути громадяни України, але чи обов’язково вони мають навчатися в українських школах, чи можуть вони навчатися за кордоном і паралельно навчатися в якійсь українській он-лайн школі, чи достатньо, що вони просто українськи громадяни, де б при цьому вони не навчалися.

4.Зворотній зв’язок

Не дивлячись на те, що ми окреслили велике коло питань, ще більше їх залишилося поза цього посту. Або я навмисно поки їх не загострював, або я ще багато чого не знаю та не враховую. Саме тому прошу оприлюднити, які ще питання вас цікавлять або можуть виникнути в процесі роботи.

СЛАВА УКРАЇНІ!!!

СМЕРТЬ ВОРОГАМ!!!

Andrey

  Напишіть відгук

  Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.