brand

Зміна порядку денного проведення Київської міської олімпіади

Зміна порядку денного проведення Київської міської олімпіади

 

«Якщо насилля неминуче –

розслабся та отримуй задоволення».

Наполеон Бонапарт

1 тур Київської олімпіади з математики Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбудеться в неділю 23 січня 2022 року з 13:00 до 17:00 на факультетах радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем, комп’ютерних наук та кібернетики і механіко математичному за адресами

проспект Глушкова 4 г, 4д та 4 е

Реєстрація волонтерів

Перевірка реєстрації

 1. Порядок денний Київської міської олімпіади КНУ ім. Шевченка та Київської міської олімпіади з математики
 2. Інші питання Київської міської олімпіади
 3. Про ситуацію з олімпіадами

yzobrazhenye_2022-01-19_180333 Зміна порядку денного проведення Київської міської олімпіади

1.Порядок денний Київської міської олімпіади КНУ ім. Шевченка та Київської он-лайн-міської олімпіади з математики

Київська міська он-лайн олімпіада пройде 23 січня 2022 року на відповідній платформі он-лайно-во у такий час:

10.00 – 11.00       учні 8–11 класів

11.10 – 12.10        учні 7 класів

Посилання таке:

http://olimp.ippo.kubg.edu.ua/content/5322

Київська міська олімпіада з математики Київського національного університету імені Тараса Шевченка відповідно буде зміщена за часом, щоб усі учасники попереднього дійства встигли на нашу олімпіаду, і пройде з 13:00 до 17:00.

Порядок денний Київської міської олімпіади КНУ ім. Шевченка

12.00 – 12.30        Прибуття членів оргкомітету (ауд. 221К), старших по класах та їх заступників (ауд. 237К) і волонтерів 8–11 класів (відповідні аудиторії)

12.30 – 12.50        Прибуття учасників 8–11 класів у призначені відповідно розподілу аудиторії

13.00 – 13.15        Початок олімпіади у 8–11 класах

13.15 – 13.30        Прибуття волонтерів 7 класу (відповідні аудиторії)

13.30 – 13.50        Прибуття учасників 7 класів у призначені відповідно розподілу аудиторії

14.00 – 14.15        Початок олімпіади у 7 класах

16.45 – 17.30        Нарада членів журі (ауд. 01К)

17.00 – 17.15        Завершення олімпіади у 7–11 класах

17.10 – 17.30        Волонтери здають роботи оргкомітету (ауд. 221К)

2.Інші питання Київської міської олімпіади

Усі інші питання проведення та перебігу Київської міської олімпіади залишаються без змін, з природнім зсувом по часу, як то оприлюднене на сайті у попередньому повідомленні:

 • розподіл аудиторій;
 • робота відповідальних осіб;
 • допомога волонтерів;
 • робота журі та оргкомітету;
 • норми поведінки під час олімпіади.

3.Про ситуацію з олімпіадами

Загалом хотілося б трохи висловитися з цього приводу та почути думки інших зацікавлених сторін. Все я напишу нижче в цьому розділі суто моя суб’єктивна думка. Ця думка може частково або повністю не співпадати з думкою інших учасників нашого олімпіадного руху, і це нормально, скільки людей – стільки й думок. Але непогано б було озвучити ці питання та певним чином їх обговорити.

Спочатку про ситуацію з зміною порядків денних олімпіад. Виявилося, що поступило декілька скарг в різні установи (начебто мова йде про 3 скарги від батьків, можливо, що це число не точне), про те, що порушується термін початку Київської міської он-лайн олімпіади, що був прописаний у відповідному наказі департаменту освіти КМДА. Тут невеличка цитата з цього наказу:

«НАКАЗУЮ:

Внести зміни до наказу Департаменту освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 05 листопада 2021 року № 174 «Про проведення І (шкільного), II (районного) та III (міського) етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2021/2022 навчальному році», а саме: пункт 2 доповнити підпунктом 2.4 такого змісту:

«2.4. Графік проведення III (міського) етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, що додається»;

Олена ФІДАНЯН

Директор Департаменту»

ГРАФІК

проведення III (міського) етапу

Всеукраїнських учнівських олімпіад

з навчальних предметів у 2021/2022 навчальному році

Дата, день проведення олімпіадиНавчальні предметиПочаток

олімпіади

Класи
2.

 

23 січня (неділя)Математика (І тур)10.007-11

Загалом, я не бачу жодної суперечності з тим, щоб олімпіада розпочалася о 15-й чи 16-й годині. Згідно чинного «Положення про олімпіади…» маємо:

1.8. Для складання завдань олімпіад, турнірів і конкурсів голови журі та координатори відповідних змагань формують предметно-методичні комісії, до яких входять фахівці відповідної галузі. Члени предметно-методичної комісії забезпечують науковий рівень змісту завдань та їх нерозголошеність до моменту оприлюднення. Надання підготовлених завдань будь-якій особі, яка не є членом предметно-методичної комісії, категорично забороняється.

Таким чином я, як голова журі, маю їх десь о 10:00 надати для оприлюднення. Але технічні умови роботи цієї платформи вимагають певного часу для їх опрацювання та завантаження. На 15 годину як раз би все встигли зробити так, щоб воно працювало.

З поваги до своїх колег, друзів, чиновників, які всебічно підтримують проведення інтелектуальних змагань для української молоді, я погодився на цей зсув. Хоча й досі вважаю, що це неправильно, із-за скарг мізерної кількості батьків, псувати порядок проведення заходу для сотень інших дітей та їхніх родин. Чомусь в нас думка тих, хто полюбляє писати скарги та інші «епістолярні папірці» превалює над усіма іншими. Ніхто не хоче вв’язуватися в ці марні перепалки та суперечності. І страждає та потерпає від того переважна більшість інших учасників цих заходів. Ми завжди пишаємося прозорістю та відкритістю наших заходів (в припустимих межах, звичайно, умови завдань лишаються секретними належний час), а тому й тут в нас є велике бажання оприлюднити прізвища цих «дописів», просто щоб знати, кого саме так не влаштовує запропонований перебіг подій, хто саме так полюбляє саме он-лайн олімпіади.

Саме в цей момент є час перейти загалом до подібних питань. В нас переважна більшість батьків абсолютно адекватні і позитивно реагують на наші намагання в теперішніх непростих умовах організовувати та проводити олімпіади, турніри тощо. Писати різні скарги та інші «звернення» геть якось незвично і не в дусі нашої нації. Але ж зараз дуже порушуються права учасників олімпіад такою формою їх проведення.

Є певна комісія з оцінки ситуації в Києві, яка чомусь не дає дозвіл на проведення олімпіад в звичайному форматі. Це дивно з декількох міркувань, зокрема, діти навчаються в школах в звичайному режимі, відповідно на шляху до школи часто користуються транспортом, а інколи і не одним. На це дозвіл, напевно, є, а от зібрати їх і провести олімпіаду з дотриманням усіх можливих та існуючих норм не можна. Як раз ми б і забезпечили цим дітям безпечне перебування протягом проведення олімпіади, щоб хоча б в цей час вони не перебували в різноманітних ТРЦ, клубах та інших місцях масового скупчення. Це перше міркування.

Тепер про запропонований он-лайн. Поняття доброчесності при написанні учасниками олімпіади вдома можна і не піднімати. На допомогу усім учасникам і батьки, родичі, знайомі, відкритий інтернет, та й просто будь-який учасник може в телеграмі чи іншому месенджері спокійно викладати відповіді до завдань. Крім того, як можна олімпіади з природничих предметів проводити на платформі, яка може перевіряти лише відповіді, а не повні та розгорнуті розв’язання?

Два роки поспіль ми проводили Всеукраїнські он-лайн олімпіади з математики, бо не було іншої можливості зібрати учасників з усієї України без порушення чинних на той момент обмежень. Але ж он-лайн може відрізнятися від он-лайна, якщо до того докласти бажання, зусилля та душу. В нашому випадку учасники від кожної області збиралися в одному місці та під наглядом членів журі із залученням в разі потреби відеоспостереження. Після чого роботи сканувалися та відправлялися журі на перевірку. Відчуваєте вражаючу різницю, коли чиновникам треба просто поставити галочку, що «захід відбувся», від того, коли хочеться дітям організувати свято у вигляді олімпіади, щоб вони дійсно зрозуміли як вони важливі нам, як ми хочемо провести цікаві змагання, відібрати кращих, нагородити переможців. Завдяки таким підходам наші київські діти лише з математики вибороли купу золотих та срібних нагород на Міжнародних олімпіадах, бо дійсно були відібрані кращі. І в процесі відбору вони готувалися до змагань наступних рівнів, які чим далі тим складніші.

Загалом дуже легко ховатися за такими «анонімними» рішеннями, на кшталт зміни Положення про олімпіади минулого року, із-за чого наших дітей мінімум на рік позбавили інтелектуальних змагань. Хто це зробив досі не оприлюднено. Я вважаю саме таких людей винних в тому, що своєю байдужістю вони активно стимулюють процес вітіку мізків з України, не дивлячись на усі наші намагання таки показати цим талантам, що вони дуже потрібні в нашій країні, що лише з ними нам будувати майбутню Україну.

Ну й про нескандальних батьків наших учасників. Вони так само поділяються на дві абсолютно різні за кількістю групи. Невелика кількість усіма силами допомагає при проведенні наших заходів, відгукується на усі пропозиції та прохання про допомогу. І друга частина, які певним чином навіть не уявляють в яких цікавих та важливих для подальшого беруть участь їхні діти (завдяки вчителям та/чи друзям). Особливо наочно все це видно зараз, коли нам конче потрібна допомога волонтерів, то як завжди зареєструвалися ті самі позитивні батьки. Але цей раз їх буде замало, тому прошу усіх ще раз про допомогу…, але думаю, що як завжди лишуся почутий саме тими, хто й так вже допомагає нам.

СЛАВА УКРАЇНІ!!!

ГЕРОЯМ СЛАВА!!!

 

 

 

Andrey

  5 коментарів

  Вася Оприлюднено23:32 - 19.01.2022

  По информатике дистанционный формат проведения районной олимпиады уже привел к феноменальным результатам, когда ранее даже будущие межнарники не могли решить 4 задачи на полный балл, в этом году решили более 10 человек 7 задач на полный балл ) остальные не многим хуже. Откровенный цирк, скажем честно.

   Тимофій Рейзін Оприлюднено17:01 - 20.01.2022

   А ви б вгадали рандомне число від 1 до 100 з першої спроби? Малоймовірно. А за 100 спроб? Не варто забувати що раніше на кожну задачу було по одній посилці, а зараз скільки хочеш(ну є обмеження, але я не знаю нікого хто б до нього доходив). Я особисто знаю більшість з тих хто набрав повний бал, і думаю що вони без проблем могли набрати його самостійно.

   Василь Оприлюднено08:14 - 21.01.2022

   Не пишіть дурню. Про які завгодно предмети можна так написати (цього року районки, але не про прогу). До цього року кожен район сам, як міг так і писав. Ви пишете про 4 задачі – так їх всього було 4, але не пишете, що цього року було 8 задач і якихось чудес немає – в топі відомі особистості, а тих хто набрав більше половини балів теж не тьма. Чому ж всі не списали з інтернету чи ще звідкись на 800 балів, як так дуже вже все просто? Але не про задачі. Цього року районна олімпіада з програмування проведена взірцево та одночасно по всіх районах на одному наборі задач. Провели олімпіаду люди, которі вже зарекомендували себе за багато років, як такі, що знають, як це робити та вміють це робити не на одній олімпіаді, проведеній взірцево. Якісно, прозоро, коли було зрозуміло, де результати, коли і як буде апеляція, навіть місця проставлені (що не в багатьох районних олімпіадах цього року є). А багато районних олімпіад цього року (чи минулих) озвучили відкрито про те: де і коли апеляція? Результати попередніх років по районах можете дати посилання ( окрім відомого сайту Д.Мисака, Солом’янський р-н) де можна подивитися, як там міжнаровці себе показали з програмування (Солом’янский, Дариницький, чи ще який…), щоб зрівняти з цьогорічними? Чи днем з вогнем таких посилань не знайдеш? До речі, офлайн районка (результати) з математики попередні роки теж не дуже корелювала з результатами міського етапу і що? Але тут місце не для обговорення програмування, а для того, щоб зібратися та якось допомогти провести цю олімпіаду з математики пристойно! Ви вже записалися волонтером чи в журі?

    Вася Оприлюднено10:24 - 21.01.2022

    Безусловно вы правы! А все эти жалкие олимпиады в других странах, которые если даже проводятся онлайн, то с прокторингом и последующим отсмотром видео всех получивших место – просто жалкие неудачники недоросшие до уровня районной олимпиады города Киева. И да, если человек по настоящему сильный то наверное он и в такой олимпиаде будет в топе, но что там с распределением мест остальных – одному Богу известно.

  Олексій Оприлюднено11:09 - 20.01.2022

  Абсолютно дурна ситуаціяі прикро за цим спостерігати.
  Можливо мало сенс не зсувати очну олімпіаду, а надати вибір учасникам або онлайн, або вживу.

  Напишіть відгук

  Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.