brand

Про ІІ та ІІІ етапи Всеукраїнських олімпіад з математики

Про ІІ та ІІІ етапи Всеукраїнських олімпіад з математики

 1. Нова редакція чинного Положення
 2. Про ІІІ етап Всеукраїнські олімпіади
 3. Про Всеукраїнські олімпіади, олімпіади для молодших класів 

 1. Нова редакція чинного Положення

Напевано усі зачекалися новин про перспективи ІІІ та IV етапів Всеукраїнських олімпіад, тому моя мета трохи описати ситуацію, якою я володію. Можливо вона не стовідсотково співпадає з офіційною, але на разі ніхто точно не зможе описати, як воно все буде. Точніше в кожного можуть бути певні нюанси та відтінки його бачення, як стане все насправді, незабаром побачимо.

Усі затримки з офіційною інформацією про наступні етапи олімпіад пов’язані з тим, що з вересня працювала група по новій редакції чинного Положення. Ми так і не змогли з’ясувати чия то була «негеніальна» ідея про неможливість проведення олімпіад взагалі у ситуації, що склалася. Але вона минулого року легко пройшла в редакцію Положення і чудово нам «допомагала» протягом усього року. Думаю, що то була пропозиція наших фізиків, але точних кінців знайти не вдалося.

У вересні була утворена комісія, в яку увійшли декілька представників від журі олімпіад (математики, інформатики та хімії), а також чиновники від МОН та ІМЗО на чолі з директором ІМЗО. І ось нещодавно ці зміни були затверджені.

Одразу хочу зазначити, що найпринциповіші моменти, із-за яких проведення олімпіад цього року відбувалося б за абсурдними правилами, виправити вдалося. Зокрема можу сказати про ті, які для мене головні.

 1. Відміна анулювання рейтингів, тобто для математики ми б мали ситуацію, що від кожного регіону на IV етап Всеукраїнської олімпіади потрапляли б рівно по 4 учасники (по 1 від кожного класу). В Положенні буде записаним, що рейтинги обчислюються за 2 останні роки, коли IV етап Всеукраїнської олімпіади проводився МОНом. Тобто IV етап Всеукраїнської олімпіади у 2022 році пройде за рейтингами, що обчислені по завершені Всеукраїнської олімпіади 2019 року.
 2. Нові рейтинги областей будуть обчислюватися за формулами, де набрані бали учнями області будуть ділитися на рейтингову кількість учасників від області, а не на кількість учасників, що прибули на олімпіаду. Тобто, якщо область має за рейтингом привезти на олімпіаду 6 учасників, а привезе 3, кожний з яких виборе диплом ІІІ ступеня, то її рейтинг за цей рік буде не 1, а ½.
 3. Учасник, щоб отримати диплом будь-якого ступеня, не зобов’язаний набирати не менше 1/3 від загальної кількості балів. Достатньо, щоб його результат відповідав потраплянню у відповідний відсоток (зокрема, у перших 50% на IV етапі Всеукраїнської олімпіади) та щоб журі проголосувало відповідний розподіл дипломів.
 4. Можливість проведення олімпіад під час карантинних обмежень з дотриманням відповідних епідеміологічних норм. Зокрема буде припустимий дистанцій формат, але із забезпеченням принципів доброчесності.
 5. Можливість проведення олімпіади в декількох місцях, якщо переміщення дітей може бути небезпечним, або за інших подібних обставин.

Усі ці моменти є дуже важливими, але наше бажання зробити це Положення таким, щоб воно стало принципово кращим і в інших важливих моментах, виявилося марним. По усіх спірних питаннях брала в гору думка Кремінського Б.Г., який розробляв ще перше таке Положення і не хоче «здавати» жодної позиції. Скоро ми знову почнемо наражатися на такі моменти, які виправити не вдалося.

 

https://mon.gov.ua/ua/npa/pro-zatverdzhennya-zmin-do-polozhennya-pro-vseukrayinski-uchnivski-olimpiadi-turniri-konkursi-z-navchalnih-predmetiv-konkursi-zahisti-naukovo-doslidnickih-robit-olimpiadi-zi-specialnih-disciplin-ta-konkursi-fahovoyi-majsternosti-2021?fbclid=IwAR35xk8iaL34DZZ0h_td2cyZdGkRRxMxFKj7ofqPLwv31d4IJJfH48fEGcE

 

 1. Про ІІІ етап Всеукраїнські олімпіади

Думаю, що наведені нижче нюанси будуть скоро офіційно проголошені. Ми плануємо проведення ІІІ етапу за принципами, схожими до тих, за якими вона проводилася усі останні роки. Київська міська олімпіада запланована на 23 січня 2022 року (І тур) та 30 січня 2022 року (ІІ тур). Для проведення ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади у кожній області можна використовувати спільні тексти, що як завжди будуть розроблені журі IV етапу Всеукраїнської олімпіади (високого (І), середнього (ІІ) та достатнього (ІІІ) рівнів, а можна писати за власними текстами. Можна проводити олімпіаду в 1 тур, а можна у 2 тури (для кожного з яких можна використовувати спільні тексти). За таких умов 2-й тур рекомендується (але не обов’язково) проводити лише для переможців 1 туру. Єдине обмеження, яке є абсолютно зрозумілим – олімпіади за спільними текстами мають проводитися в один день, що вже визначений: І тур – 23 січня 2022 року, ІІ тур – 30 січня 2022 року. Якщо тексти плануються використовувати власні, то можна обирати і інші, більш зручні для регіону терміни проведення. Ці терміни можуть суттєво відрізнятися від зазначених спільних, головне, щоб вона пройшла для усіх бажаючих дітей з дотриманням карантинних обмежень.

Єдине, до чого бажано бути усім готовими, то це до непередбачуваності ситуації з COVID-19. А тому я раджу журі кожної обласної олімпіади розробити свої, альтернативні (чи запасні) тексти на випадок, якщо несподівано проведення олімпіади доведеться відтермінувати.

Ця олімпіада має пройти в очному форматі, але з дотриманням усіх карантинних обмежень.

 

 

 1. Про ІІ етап Всеукраїнські олімпіади в Києві

Загалом в новій редакції Положення про олімпіади стосовно ІІ етапу будуть додані певні нюанси, що вони підпорядковані громадам. Таким чином їх проведення цілковито в руках місцевої громади. Якщо громада воліє зробити з олімпіади ІІ етапу справжнє свято для талановитих дітей своєї громади, то вона це зробить. Але якщо місцевим чиновникам така олімпіада суцільний тягар, то й відношення до неї буде відповідним. Ви бачили, як пройшла районна олімпіада з математики в місті Києві, а тому й можете зробити висновки, чи варто і надалі її проводити (або так проводити). Завтра ми наведемо умови та розв’язання усіх завдань ІІ етапу в Києві та результати цієї олімпіади, відповідно і більш глибокий аналіз цієї події буде вже завітра…

СЛАВА УКРАЇНІ!!!
ГЕРОЯМ СЛАВА!!!

Zarina

  5 коментарів

  Анна Оприлюднено02:41 - 14.12.2021

  Чому така затримка з оголошенням результатів, якщо всі роботи були перевірені автоматично в неділю?

  Ірина Оприлюднено20:46 - 14.12.2021

  Цікаво, які тепер рейтинги обастей. У наказі не знайшла

  Алла Оприлюднено17:02 - 15.12.2021

  Коли будуть відомі результати районної олімпіади?

  Алла Оприлюднено17:03 - 15.12.2021

  Добрий день! Коли будуть відомі результати районної олімпіади

  Жученко Олександра Оприлюднено23:55 - 15.12.2021

  10 клас. задача 1. в розв’язку написано, що A B C D можуть бути числами 1,3,7,143. Якщо їх перемножити то вийде 3003, а не 2709. також 143=11*13, а таких дільників число 2709 не має.

  Напишіть відгук

  Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.