brand

“Математичний занзібар” XVІІІ Київського турніру математичних боїв імені Лесі Рубльової неділя, 12 вересня 2021

“Математичний занзібар” XVІІІ Київського турніру математичних боїв імені Лесі Рубльової неділя, 12 вересня 2021

1e81a43d-5be2-4b43-a671-c624beb02c34 "Математичний занзібар" XVІІІ Київського турніру математичних боїв імені Лесі Рубльової неділя, 12 вересня 2021

Реєстрація триває до 14:00 середи
8 вересня 2021 року

 1. Найближчі плани на початок нового навчального року
 2. Математичний занзібар Київського турніру
 3. Журі Математичного занзібару
 4. Реєстрація на математичний занзібар

 1. Найближчі плани на початок нового навчального року

 

12 вересня 2021            Математичний занзібар (КТ), команди по 6 учасників, 7–11 класи

 

26 вересня 2021            Усна командна олімпіада (КТ), команди по 8 учасників, 7–11 класи

 

01 жовтня –                   Відбір команди України на міжнародні математичні

05 жовтня 2021             олімпіади –8–11 класи (у програмі – 3 тури відбору)

 

03 жовтня 2021             Математичний занзібар для учнів 4–6 класів, команди по 2–3 учасники, 4–6 класи

 

11 жовтня –                   Участь команди України у 13-му Romanian Masters of

18 жовтня 2021             Mathematics, 10–12 учасників 9–11 класи (у програмі – 2 тури відбору)

 

На зустрічі з керівниками команд та вчителями, що відбудеться під час Занзібару, ми будемо узгоджувати наші подальші плани стосовно Київського та Всеукраїнського турнірів, роботи гуртків та інше.

 

 1. Математичний занзібар Київського турніру

Ми розпочнемо олімпіадні змагання цього року проведенням математичного занзібару. Він входить в програму проведення ХVІІІ турніру математичних боїв імені Лесі Рубльової. Як усі останні роки турнір (зокрема і математичний занзібар) проходитиме у чотирьох лігах: наймолодшій (НЛ) – не старше 7 класу, молодшій (МЛ) – 8 класи, середній (СЛ) – 9 класи та старшій (СтЛ) – 10–11 класи. Припустима, але не бажана, участь деяких учнів або цілих команд у більш старшій паралелі у порівнянні з їх справжнім класом навчання. Захід буде проведений на механіко-математичному факультеті (М) та факультеті комп’ютерних наук та кібернетики (К) Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресами проспект Глушкова 4д та 4е відповідно.

Точний розклад заходу буде наведений одразу по завершені реєстрації. Але задля уникнення великої скупченості дітей впродовж Занзібару він буде проведений у 2 зміни. Це дасть змогу зменшити заповнення аудиторій, в яких змагатимуться діти.

Дві ліги – середня та старша змагатимуться з 9:00 до 11:00, старша – на механіко-математичному факультеті (М), середня – на факультеті комп’ютерних наук та кібернетики (К).

Дві інші ліги – наймолодша та молодша змагатимуться з 12:00 до 14:00, наймолодша – на механіко-математичному факультеті, молодша – на факультеті комп’ютерних наук та кібернетики.

Об 12:00 розпочнеться нарада з вчителями, напевно, як завжди в ауд. 221К.

В нас діють певні обмеження щодо кількості команд, які зможуть взяти участь в занзібарі на безкоштовних засадах, а можливо, в разі неможливості розмістити усі зареєстровані команди в нормальних умовах, і загалом, хоча остання опція ще жодного разу не була задіяна.

Від кожного навчального закладу на безкоштовних засадах в занзібарі можуть взяти участь:

до 3-х команд у наймолодшій лізі,

до 2-х команд у молодшій та середній лізі та

до 4-х команд у старшій лізі

За кожну додаткову команду понад наведеної квоти, яка буде допущена до участі, треба буде внести на нараді вчителів в фонд нашого турніру 250 гривень.

Небажаним є не прибуття на занзібар команд, щодо яких оргкомітет ухвалив участь. Зовсім неможливою щодо участі – це поява на заході команд, які не були взагалі зареєстровані, або тим, щодо яких було прийнято ухвалу про відмову, щодо їх участі. Так само не можлива участь в одній команді менше 4 та більше 6 учнів.

Прошу, щоб реєстрацію проводили дорослі, що відповідатимуть за цю команду протягом заходу. Саме вони мають вирішувати питання, якщо прибуде менша чи більша кількість учасників, а не оргкомітет чи журі турніру. Зокрема, з кожним відповідальним ми зв’яжемося особисто, якщо ця людина «ні сном, ні духом» не знатиме, що він відповідальний про якусь команду (або декілька),Ю то команда буде знята з реєстрації.

Також дуже прошу вчителів допомогти дітям заздалегідь ознайомитись з правилами “математичного занзібар”, щоб діти не втрачали бали із-за нерозуміння або невірного тлумачення правил. Математичний занзібар є командне змагання. У кожній команді має бути не більше 6 учнів. Кожна команда отримує 20 задач. Тривалість заходу в усіх лігах – 2 години (120 хвилин). Основні нюанси занзібару в тому, що команда у повному складі розв’язує усі задачі в довільному порядку. Як тільки вона вважає, що розв’язала задачу і готова надати журі відповідь, вона передає записану відповідь журі. Далі вже відбувається перерахунок балів в усіх команд за цю задачу. Нагадаю, що при правильній відповіді чергової команди, усі, хто так само її розв’язав вірно отримують на 1 бал менше, а при неправильній відповіді – на 1 бал більше. Тому на відміну від інших змагань, своєю неправильною відповіддю ви не дише позбавляєте себе шансів набрати по цій задачі бали, а ще й збільшуєте здобуток супротивників. Не забувайте, що якщо в задачі є декілька вірних відповідей, то зараховується лише наведення їх усіх.

Використання будь-яких електронних засобів, в тому разі навіть мікрокалькуляторів, заборонене. Так само прошу бути уважними протягом Занзібару та не порушувати дисципліну при проведенні заходу – надто голосно обговорювати задачі, чим заважати іншим командам, спілкуватися з учасниками з інших команд, в коридорах спілкуватися з сторонніми людьми (батьки, вчителі) тощо.

Зазвичай у відповідях інколи трапляються помилки чи неточності. На відміну від інших змагань, їх легко виправити по завершенні, бо усі відповіді команд зберігаються в журі. Тому й результати з’являються не одразу, бо перевірити усі папірці доволі важко. Тому журі десь протягом години підводить остаточні підсумки і вже тоді усі бачитимуть остаточні підсумки, тому не підганяйте журі, будь ласка, дайте спокійно завершити змагання.

 

 1. Журі Математичного занзібару

На відміну від інших заходів, тут не треба величезне за кількістю журі та ще й з великим досвідом. Тут формується бригада журі в кожну паралель. В основній аудиторії буде комп’ютер та проектор з усіма результатами, в інших аудиторіях будуть члени журі, що допомагатимуть суто технічно, переносити відповіді, відповідати на запитання, слідкувати з доброчесністю та карантинними обмеженнями тощо. Тому скоро будуть призначені старші по кожній лізі, які будуть собі добирати помічників із списку зареєстрованих членів журі, тому нагадую, що усім бажано зареєструватися за таким посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc-tqo0aHodb_8NBN4Jfis0b-TaKzpq4BCYI-PMErfWUBvyEA/viewform

 

 1. Реєстрація на математичний занзібар

Якщо окремі учасники мають бажання взяти участь в заході, але вони або не потрапляють в команди від своїх закладів, або їх школа не планує участі в наших змаганнях, то спробуйте організувати свою команду або додатися до зареєстрованої, якщо в неї менше 6 учасників, за допомогою цього сайту або будь-яким іншим засобом.

Реєстрація розпочнеться на цьому сайті у з моменту її появи і триватиме

до 14:00 середи 08 вересня 2021 року.

Після цього буде наведений розподіл допущених до участі команд по аудиторіях, точний час початку змагань та інша інформація.

Реєстрація: https://forms.gle/RzLMCw9mNxGS7rPy7
Перевірка реєстрації: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1OZUTscGId0pH8MpB0dLv2PFhK0vvYq_PPqQmBaGgQAo/edit?usp=sharing

 

Слава Україні!
Героям Слава!

Zarina

  8 коментарів

  Рабінович Ю.М. Оприлюднено01:58 - 08.09.2021

  Команда Гімназії 178 Рібосома була спочатку помилково зареєстрована до середньої ліги. Повторна реєстрація до старшої ліги вірна.

  Оксана Оприлюднено20:11 - 08.09.2021

  Добрий вечір! Що повинна робити відповідальна особа? Вона повинна бути присутня в аудиторії протягом змагань?

   Богдан Рубльов Оприлюднено20:35 - 08.09.2021

   Ні, але відповідальна особа відповідає, що це дійсно команда відповідного віку та класу та за пересування Києвом на та після змагання, ну й інші природні речі

  Ігор Оприлюднено19:58 - 09.09.2021

  Доброго дня. В нашому ліцеї повідомили, що для наймолодшої ліги Занзібар відбудеться 12 вересня. Це помилка, чи, можливо, у зв`язку з ризиком карантійних обмежень відбулась корекція графіка, а на сайті ще не з`явилась оновлена інформація? Дякую

   Богдан Рубльов Оприлюднено23:31 - 09.09.2021

   Я нічого не зрозумів

  Анна Оприлюднено13:22 - 10.09.2021

  Доброго дня! Помилково зареєстрували команду до старшої ліги, а не до середньої. Чи можна виправити?

   Людмила Оприлюднено14:26 - 10.09.2021

   Для учнів 4-их класів на 3 жовтня буде окрема реєстрація?

  Майк Оприлюднено10:16 - 20.09.2021

  У вас каким-то образом ссылка на “продажа земли в украине” появилась в тексте статьи, которая никакого отношения к математике не имеет. Платформа чудит или кто-то из веб-мастеров раскруткой подрабатывает?

  Напишіть відгук

  Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.