brand

EGMO – 2021

Декілька днів назад команда України вкотре взяла участь у міжнародному математичному змаганні European Girls’ Mathematical Olympiad. Цього року змагання було заплановано з 9-го по 15-е квітня і мало відбутися у м. Кутаїсі (Грузія). 

picture1 EGMO - 2021

На превеликий жаль, як і минулого року, на заваді цьому стала всесвітня пандемія. Більшість європейських країн (а саме вони фактично складають більшу частку учасників) залишається з різноманітними заборонами на несуттєві подорожі, і хоч організатори розглядали різні варіанти проведення (онлайн, офлайн, змішаний), врешті було прийнято рішення про проведення змагання як і минулого року повністю онлайн. 

Нашу збірну було сформовано ще восени за результатами спеціальних відбіркових турів. До неї увійшли Ліза Горох, Роксолана Іванчук, Софія Рябчун (всі – Київ) та Кароліна Сусол (Ужгород). Керівниками команди, як і минулі роки були Юля Кравченко та Андрій Анікушин. 

picture2 EGMO - 2021

Тури олімпіади відбулися 11-го та 12-го квітня. Київські учасниці виконували завдання олімпіади на Факультеті комп’ютерних наук та кібернетики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а Кароліна – вдома під відеонаглядом керівників. Загалом організацію чесного то прозорого заходу було покладено на локальних організаторів. Організатори з Грузії надали підготовлені комплекти умов задач, розв’язання, схеми оцінювання і т.і. Перевірка відбувалася керівниками команди самостійно, координація робіт з міжнародним журі цього року не була передбачена, тож оцінки виставлені керівниками (у відповідності до схем оцінювання) виявилися остаточними.

picture3 EGMO - 2021

Варто відзначити, що в основний  текст цьогорічної олімпіади увійшла задача авторства Антона Тригуба. 

download EGMO - 2021

Це вже не вперше, коли задачі від України потрапляють в основний текст всеєвропейської олімпіади. Сподіваємось, що колись наші задачі з’являться і на ММО. 

На нашу думку цього року задачі олімпіади виявилися заскладними, що підтверджується  загалом не дуже високими результатами більшості команд. Зокрема, золоті медалі починалися від 21-го балу з 42. І зовсім трохи до цього результату не вистачило Роксолані. За результатами змагання учасники нашої команди виступили так

capture EGMO - 2021

Публікуємо також умови задач. День 1 та день 2

У неофіційному командному заліку Україна посіла 5 місце (8-ме, якщо брати до уваги неєвропейські команди, що приймають участь “поза конкурсом”).

Наступна олімпіада EGMO має відбутися у 2022 році в Угорщині. Сподіваємось, що це буде саме так!

 

Zarina

    1 коментар

    Руслан Іванчук Оприлюднено18:20 - 21.04.2021

    Величезна подяка всім організаторам з української сторони. Те що ви робите для популяризації математики, для майбутнього України, для талановитих дітей неможливо ні недооцінити, ні переоцінити. Мешкаючи в Німеччині я бачу на що здатна купка ентузіастів у далеко не найбагатшій країні, якщо ними керує любов до дітей, пристрасть до математики і справжній глибинний патріотизм. Це те чого, на жаль, не вистачає тут де я зараз живу. Це ще раз підтверджує, що далеко не все в цьому світі вирішують гроші. А ще, вселяє надію, що ми вистоїмо і у нас все буде добре. Бачучи таких дітей і таких їхніх наставників, сумніватися в цьому не приходиться. І насамкінець, величезна подяка пану Богдану. Це якесь щастя, що ця людина очолює дитячий математичний рух в Україні

    Напишіть відгук

    Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.