brand

Школа математики Симплекс, підсумки та плани

Школа математики Симплекс, підсумки та плани

photo_2020-09-29_11-39-16-e1630522979632 Школа математики Симплекс, підсумки та плани
 1. Історія виникнення Симплексу
 2. Пандемія та Симплекс
 3. Підсумки 2020-21 навчального року
 4. Плани на літо та наступний рік

 1. Історія виникнення Симплексу

 

Загалом ідея започаткувати школу математики Симплекс виникла саме завдяки досвіду проведення математичних змагань в місті Києві. Їх славна історія розпочалася навесні 2004 року, коли ми вперше провели Київський турнір математичних боїв. Це була одна ліга (9–10 класи) і змагалися рівно 6 навчальних закладів – Лідер, Наукова Зміна, Русанівський ліцей, УФМЛ, ПНЛ № 145 та гімназія № 178. Задумка була настільки вдалою, що протягом майже 20 років кількість цікавих заходів значно зросла. При цьому були придумані не лише змагання для киян, а й низка Всеукраїнських заходів. Але спільним в усіх цих олімпіадах та турнірах лишалося те, що оргкомітети утворювали Київські вчителі, а журі складали студенти Київських вишів. При цьому то були більше ніж наполовину випускники не Київських шкіл. Це було дуже приємно, але ці випускники не з Києва зазвичай перепитували, а чому в нас нічого такого не відбувається, чому нас не навчали олімпіадній математиці. А відповідь була на поверхні – майже усі найкращі юні математики вибирали для подальшого навчання саме Київські виші, із-за того в регіонах було мало можливостей щось проводити, бо будь-який такий рух має спиратися на волонтерську допомогу фахової молоді, а вона вся була вже в Києві.

 

Саме з таких міркувань ми вирішили утворити школу математики, яка б допомагала з освітою в регіонах. І перший крок задля того – спочатку набути певного досвіду, працюючи в Києві. Ми в перший рік викладання долучили до співпраці низку найкращих вчителів України та Києва, найкращих студентів, сподіваючись на шалений попит таких послуг. На жаль, це виявилося лише мріями. В деяких паралелях зібралися робочі групи по 6 – 12 учнів, а в інших – учнів було геть недостатньо, для нормальної роботи в групі. А утворювати з школи математики школу репетиторства, коли вчитель працює з 1 – 3 учнями ми не хотіли.

 

Головне, що відбулося за ці роки із Симплексом, це те, що він продовжує працювати і потенціал викладачів такий, що ми готові задовольнити будь-яку кількість учнів в будь-якій паралелі, якщо їх буде достатня кількість.

 

 1. Пандемія та Симплекс

 

Усі добре відчули та розуміють який страшний удар завдала пандемія вірусу КОВІД по усіх ланках нашого життя – по роботі, медичній сфері, в побуті тощо. Але однією з головних вад стала руйнація нормальної системи освіти. Перехід в навчання он-лайн відбувся дуже важко. Думаю, що наслідки такого провалля у рік – два в освіті ми незабаром відчуємо. Але зараз не про це.

 

Для школи математики Симплекс цей момент переходу дався геть нелегко, але оскільки більшість наших викладачів складали кращі студенти-математики, то їм перейти в он-лайн виявилося набагато простіше ніж вчителям з більшим досвідом. Деякі із студентів вбачають в цьому купу переваг навіть при можливості очного навчання. І головне, що ми цим досягли – можливість навчання учнів з усіх регіонів України. Справа за малим – донести до усіх куточків України інформацію про таку можливість.

 

 1. Підсумки 2020-21 навчального року

 

Вже цього навчальногоо року ми можемо пишатися нашими здобутками. Багато учнів школи математики Симплекс стали переможцями різних математичних змагань в Києві та регіонах, від місцевих турнірів до олімпіад найвищого рівня.

 

Особливі привітання учениці Symplex School — Носик Анастасії, яка посіла почесне друге місце у 7 класі (поза конкурсом), Никифорчину Андрію, який посів 3 місце у 10 класі
та минулогрічному учневі Данилі Швайко, який посів абсолютне перше місце у 8 класі.

 

Безумовно, що ми не перебільшуємо внесок саме Симплексу, він є суттєвим, але має спиратися на роботу з вчителем на уроках, гуртках, інших додаткових заняттях тощо. Але й наш внесок не варто применшувати, тим паче, що ми й надалі сподіваємося не менш плідно працювати і сподіваємося, що наша аудиторія особливо в регіонах суттєво збільшиться.

 

 1. Плани на літо та наступний рік

 

Одразу скажемо, що дуже хотілося б, щоб ці плани здійснилися, тобто нам треба допомога в поширенні цієї інформації.

 

 • Влітку ми хочемо організувати додаткові заняття з провідними вчителями математики міста Києва для тих школярів, які внаслідок он-лайн навчання не змогли опанувати вивчену програму з математики. Це варто зробити, бо навчання наступного року навряд чи буде враховувати особливості цього року, бо програма у кожному класі з математики насичена і дай боже її встигнути розповісти учням. Ці плани на червень 2021 року, але бажаний зворотній зв’язок від тих, хто насправді потребує допомоги по опануванню шкільної програми.
 • Плануємо проведення тематичних мінікурсів для тих, хто цікавиться математикою глибше шкільної програми.
 • З 15 по 28 серпня планується літня математична школа «Математичний олімп», де викладатимуть багато викладачів Симплексу. Детальніше про це ми незабаром напишемо на сайті, але як анонс – ми плануємо набрати в кожній паралелі по 2 групи – одна для он-лайн навчання, і друга – для звичайного навчання вживу як завжди в УФМЛ.
 • З вересня ми будемо продовжувати навчання в наших групах Симплексу за програмами олімпіадна математика та поглиблене вивчення математики. Сподіваємося на вашу підтримку, щоб ми могли набрати повні групи в усіх паралелях і донести високий рівень викладання математики до усіх куточків нашої країни. Наші викладачі готові до цього, справа за вами.

 

 

Слава Україні!!!

Героям Слава!!!

 

 

 

Юля

  2 коментарі

  Олег Швайко Оприлюднено13:01 - 27.04.2021

  Доброго дня!
  Підкажіть, будь ласка, очна форма ЛМШ передбачена лише для киян?

   Богдан Рубльов Оприлюднено15:26 - 27.04.2021

   Звичайно, що ні. УФМЛ на своїй базі готовий прийняти як завжди, хіба що з меншим заповенням усіх приміщень

  Напишіть відгук

  Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.