brand

Обрії ВОМ та В5–7

Обрії ВОМ та В5–7

78f79c00-ac42-4ee5-9eb1-ddd4a52cc142 Обрії ВОМ та В5–7

 

1. Загальна ситуація в областях

2. Про додаткових учасників ВОМ та В5–7 (поза конкурсом)

3. Про рейтинги областей

1. Загальна ситуація в областях

Зараз опишемо різні ситуації в областях в сенсі підготовки до ВОМ та В5–7. Вона різна, але загалом перспективи більш-менш зрозумілі вже в кожному регіоні. Без занурення в зайві деталі маємо на зараз таке. 

Частина областей або вже сформували команди на ВОМ та В5–7 або остаточно завершать цей процес до 15 березня. Після формування команд області на обидві олімпіади, списки учасників треба надіслати нам. Вони будуть оприлюднені на сайті, щоб усі пересвідчилися, чи немає там помилок чи інших неточностей. Надалі можливі заміни окремих учасників на запасних в разі хвороби дитини або інших об’єктивних обставин. До таких областей відносяться: Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Чернівецька, Чернігівська та місто Київ. У команди від УФМЛ є певні проблеми з участю в В5–7, але вони якось вирішать це питаннячко. 

Тепер про не настільки стандартну і приємну ситуацію. У частині областей були проведені обласні олімпіади для учнів 7–11 класів. Стосовно молодших класів організувати певне змагання чи відбір не вдалося. Тоді здебільшого ми пропонуємо такий вихід. Запросити кращого учасника, що брав участь за 7-й клас на В5–7 від області. А по інших паралелях спробувати вибрати учасників з інших критеріїв – перемоги в «Кенгуру», міських чи районних олімпіадах, минулі заслуги тощо. Це буде найкращий варіант залучити дітей від області щодо участі у В5–7. Така ситуація на зараз очікується в Донецькій, Запорізькій, Київській, Луганській та Черкаській областях. Якщо до 15 березня учасники від області по певних класах не будуть запропоновані оргкомітету В5–7, то ми просто, як то робили минулі роки, розглянемо окремі заявки представників областей. Це можуть бути вчителі чи батьки. Набагато краще, щоб від області в цій олімпіаді взяла участь дитина, ніж щоб такої не було. Хочеться, щоб ця олімпіада набула більшої популярності і про неї знали по усіх регіонах, щоб до неї готувалися і розуміли її як природній крок перед участю в IV етапі Всеукраїнської олімпіади, що зазвичай проводиться для учнів 8–11 класів (як зараз її правонаступниця – ВОМ). 

Тепер про усі інші області. В Рівненській області 6 березня обласну олімпіаду проведе Національний університет водного господарства та природокористування. За її підсумками точно буде сформована команда на ВОМ, а от про інші паралелі ми поки не знаємо. За будь-яких умов, якщо після 15 березня не буде офіційної заявки від представників області вакансії від області будуть відкрити для бажаючих. У Кіровоградській та Сумській областях нам не вдалося нічого путнього досягти. Телефонні перемовини, листування з ректорами, проректорами місцевих університетів не дали результату, тобто на ВОМ команд від цих областей точно не буде. Стосовно В5–7, напевно, вже зараз можна сказати, що чекаємо на заявки від вчителів чи батьків. 

2. Про додаткових учасників ВОМ та В5–7 (поза конкурсом)

Оскільки цього року багато нових людей з регіонів долучилися до формування команд від областей, то в них виникають певні запитання. На 2 основних я зараз спробую відповісти.

Про додаткових учасників від області або «позаконкурсних». Це питання виникає достатньо природньо, бо в кожній команді передбачені запасні, які врешті решт можуть в заході не взяти участь, хоча й мріють про це. Оскільки умови для усіх однакові, то ми наголошуємо, що журі ВОМ та В5–7 не перевірятиме позаконкурсних учасників, бо їх може бути дуже багато, а перевірка он-лайн і без того має багато складних моментів. Але жодних заперечень ми не маємо, якщо роботи ваших позаконкурсних учасників ви перевірите самі за наведеними критеріями. Навіть можете провести і відповідні нагородження. За будь-яких умов це вам в області вирішувати це питаннячко.

3. Про рейтинги областей

Це питання також є природним та зрозумілим, оскільки керівники команд, що вперше переймаються цим питанням, цікавляться, чому саме різна кількість учасників від кожної області. Зрозуміло, що це питання стосується участі в ВОМ. Тут ми діємо «майже» відповідно до чинного «Положення про олімпіади…». Рейтинг обраховувався за результатами останніх двох років. Слово «майже» стосується того уточнення, яке давно треба було ввести в ту формулу. Новий рейтинг області буде перераховуватися за зазначеною у попередньому рейтингу кількістю учасників від області, а не за тією кількістю, що насправді візьме участь у ВОМ. Остання кількість може бути меншою (бували прецеденти, що й значно меншою) від рейтингової кількості. Треба розуміти, що рейтинги мають працювати на дітей, щоб збільшувати кількість можливих учасників від області, а не навпаки, коли діти працюють лише на збільшення рейтингу, після чого той рейтинг і не використовується. 

Наведемо нижче чинні рейтинги на зараз від кожної області, міста Києва та УФМЛ.

ВІННИЦЬКА 6

ВОЛИНСЬКА 4

ДНІПРОПЕТРОВСЬКА 8

ДОНЕЦЬКА 9

ЖИТОМИРСЬКА 4

ЗАКАРПАТСЬКА 7

ЗАПОРІЗЬКА 4

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА 6

КИЇВ 13

КИЇВСЬКА 6

КІРОВОГРАДСЬКА 4

ЛУГАНСЬКА 4

ЛЬВІВСЬКА 9

МИКОЛАЇВСЬКА 7

ОДЕСЬКА 7

ПОЛТАВСЬКА 7

РІВНЕНСЬКА 4

СУМСЬКА 6

ТЕРНОПІЛЬСЬКА 4

УФМЛ 9

ХАРКІВСЬКА 17

ХЕРСОНСЬКА 6

ХМЕЛЬНИЦЬКА 4

ЧЕРКАСЬКА 4

ЧЕРНІВЕЦЬКА 4

ЧЕРНІГІВСЬКА 4

Kateryna

    Напишіть відгук

    Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.