brand

ВОМ та В5–7

 1. Ситуація в областях після обласних олімпіад
 2. Всеукраїнської олімпіади з математики (ВОМ)
 3. IV Всеукраїнської олімпіади для учнів 5–7 класів (В5–7)

1. Ситуація в областях після обласних олімпіад

Загалом ситуація в областях дуже різноманітна по відношенню до проведення математичних олімпіад – від повного розуміння їх важливості майже усіма зацікавленими сторонами в одних регіонах до повної апатії в деяких інших. Ми провели, а точніше ще проводимо опитування стосовно ставлення до проведення

Всеукраїнської олімпіади з математики (ВОМ) та IV Всеукраїнської олімпіади для учнів 5–7 класів (В5–7). На жаль в деяких областях поки не зрозуміло, хто саме буде перейматися цим питаннями, тому не усі відповіді ще є. але станом на зараз ситуація така.

Частина областей провели обласну олімпіаду або знайшли інші чинники для формування команд на ВОМ та В5–7. В інших областях визначили команду на ВОМ, але немає традицій проведення олімпіад для більш молодших школярів, а в теперішніх умовах це ще й доволі складна справа провести такий захід. Тому там готові виставити учасника по 7-х класах за результатами обласної олімпіади і не можуть заявити учасників по 5–6 класах. Є частина областей, де навіть після проведеної обласної олімпіади є певні складнощі з формуванням команди, бо представники університетів ще жодного разу цим не переймалися. Тому вони або мають «дозріти» до того, щоб очолити і цей процес, або знайти тих, хто візьме це на себе чи допоможе сформувати команду та організувати її участь у ВОМ.

2. Всеукраїнської олімпіади з математики (ВОМ)

Ми дуже хотіли провести ВОМ як це робилося раніше, а саме зібрати учасників та журі в одному місці і провести очний захід. Звичайно, що воно мало бути проведене з дотримуванням усіх чинних карантинних обмежень, зокрема без відкриття та закриття, на яких маємо недоречне скупчення учасників олімпіади. Але такий формат проведення мав спиратися на майже одностайне бажання цього представниками більшості областей. Але на жаль ситуація зараз геть інша, майже половина областей хоче лише он-лайн проведення. Резони абсолютно різні такого вибору – не усі батьки дають згоду, немає фінансування та спонсорів тощо. Як на мене – тут головне відсутність бажання цим перейматися, особливо в такі важкі часи.

Проведення ВОМ у змішаному форматі, коли трохи більше половини команд змагаються пліч-о-пліч в одному місці, а решта – по своїх областях, нам здається недоречним. Такий спосіб спряжений навіть з більшою складністю, ніж намагання зібрати геть усі команди одному місці.

Тому формат ВОМ буде близьким до минулорічного формату, з певними відмінностями. Я спробую тут описати, як він буде проходити, а усі можуть своїми коментарями, запитаннями, підказками тощо допомогти нам пригадати ті важливі чи не дуже нюанси, про які ми не пригадали одразу.

 1. Команда від області має бути зібрана в одному місці для написання кожного з двох турів олімпіади. За це має відповідати довірена особа, яка гарантує доброчесність в усіх розуміннях проведення ВОМ в області. Минулого року нам вдалося заручитися підтримкою таких людей у кожній області, окрім Донецької, і не було жодних нарікань стосовно організації ВОМ. Десь проведення заходу було організоване більш зручно для дітей та організаторів, десь менш зручно. Цей рік просто достатньо врахувати певні недоліки та незручності при організації ВОМ минулого року, а тому є сподівання, що й на цей рік все пройде гладко.

Ми просимо до 25 березня 2021 року повідомити оргкомітет ВОМ про людину, яка стане організатором ВОМ в вашій області, а також місце проведення ВОМ.

 1. Кількість учасників команди не повинна перевищувати рейтинг області, який був обчислений за стандартними формулами чинного Положення про олімпіади за результатам останніх двох років. Наведемо його тут, бо не усі представники областей виявилися обізнаними в цьому.

ВІННИЦЬКА                        6

ВОЛИНСЬКА                       4

ДНІПРОПЕТРОВСЬКА      8

ДОНЕЦЬКА                          9

ЖИТОМИРСЬКА                4

ЗАКАРПАТСЬКА                7

ЗАПОРІЗЬКА                       4

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА     6

КИЇВ                                      13

КИЇВСЬКА                           6

КІРОВОГРАДСЬКА            4

ЛУГАНСЬКА                       4

ЛЬВІВСЬКА                         9

МИКОЛАЇВСЬКА               7

ОДЕСЬКА                             7

ПОЛТАВСЬКА                    7

РІВНЕНСЬКА                      4

СУМСЬКА                            6

ТЕРНОПІЛЬСЬКА               4

УФМЛ                                   9

ХАРКІВСЬКА                      17

ХЕРСОНСЬКА                     6

ХМЕЛЬНИЦЬКА                 4

ЧЕРКАСЬКА                        4

ЧЕРНІВЕЦЬКА                    4

ЧЕРНІГІВСЬКА                   4

Якщо в команді буде менше за зазначену кількість учасників, рейтинг наступного року буде обчислюватися за наведеної в табличці кількості, тобто не брати учасника, який можливо не стане призером, не матиме жодного сенсу для майбутнього рейтингу.

 1. Тури ВОМ заплановані на 1 та 2 квітня 2021 року з 10:00 до 14:00. Апеляція буде проведена 3 та 4 квітня 2021 року і має завершитися до 17:00 неділі 4 квітня. О 17:00 розпочнеться завершальне засідання журі з підведенням підсумків ВОМ.
 2. Будемо сподіватися до останнього, що ВОМ знову пройде в усіх областях. Якщо десь організувати захід не вдасться, то при визначенні кількості переможців у кожному класі будемо вважати, що від кожної такої області є по 1 умовному учаснику.
 3. Минулорічне журі показало свою здатність перевіряти, обговорювати роботи, проводити апеляцію тощо, тому й цього року ми будемо звертатися до більшості з його минулорічних членів. Але зрозуміло, що воно буде містити і нових представників. По-перше, це будуть наші минулорічні олімпіадники, які цього року вже долучилися до роботи журі на різних заходах в різних регіонах. По-друге, ми чекаємо на пропозиції від областей, кого вони вважають за доречне додати до складу журі ВОМ. Зрозуміло, що то мають бути і фахові люди в сенсі математичних олімпіад, а також в сенсі комунікації.

3. IV Всеукраїнської олімпіади для учнів 5–7 класів (В5–7)

Ця олімпіада буде проведена так само, як і минулого року за принципами проведення, і в той саме термін, що й цьогорічний ВОМ, тобто з 1 по 4 квітня 2021 року.

 1. Головна відмінність від ВОМ – принцип формування учасників від області. Якщо в області є відповідальна за цю команду довірена особа (в ідеалі, це та ж саме людина, що й відповідатиме за організацію ВОМ), то саме вона формує та організовує участь команди у В5–7. Якщо такої людини в області не виявиться, то як і минулі роки ми будемо приймати заявки від окремих учасників, щодо участі у В5–7. Думаю, що більш детально до цього питання ми звернемося після 15 березня, коли отримаємо склади команд областей як на ВОМ, так і на В5–7. А поки що опишемо основні моменти, як то було зроблене для ВОМ.
 2. За правилами проведення В5–7 у складі кожної команди від області може бути по 1 представнику з 5-го, 6-го та 7-го класів. Додатково можуть взяти участь в олімпіаді 2 представники від Києва – Сидоренко Михайло (6 клас) та Остренко Іван (7 клас), а також представник Харкова – Кутах Матвій (7 клас), які на попередній олімпіаді посіли 1 місця в своїх класах.
 3. Дати проведення В5–7, як було зазначено вище, такі саме – 1 та 2 тури пройдуть 1 та 2 квітня 2021 року, апеляція – 3–4 квітня.
 4. Будемо сподіватися, що від кожної області знайдуться учасники, що братимуть участь у В5–7. Як приклад, в якості представників області по 7 класам можуть бути учасники обласних олімпіад, що показали найкращий результат саме в паралелі 7 класів.
 5. Так само ми розраховуємо на пропозиції журі від областей.

 

СЛАВА УКРАЇНІ!!!
ГЕРОЯМ СЛАВА!!!

 

Zarina

  Напишіть відгук

  Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.