brand

Обласні олімпіади – що далі

Обласні олімпіади – що далі

kqrjvwrub2s Обласні олімпіади – що далі

 

 1. Оргпитання обласних олімпіад
 2. Підготовка до ВОМ

 1. Оргпитання обласних олімпіад

Ми дуже вдячні спілці ректорів України, керівництву Київського національного університету за таку підтримку в організації та проведенні обласних олімпіад в Україні, а також керівництву усіх університетів, які на це відгукнулися. Так само ми щиро вдячні усім причетним до організації обласних олімпіад. Зараз у кожній області триває доволі напружена робота, щоб врахувати усі важливі моменти та нюанси ефективного та безпечного проведення заходу. Щоб ці титанічні зусилля мали позитивне завершення для усіх – учасників, організаторів, батьків тощо.

Загалом керують проведенням олімпіади голови журі та інші відповідальні особи, що були призначені керівництвами університетів. У більшості випадках ці люди роблять таке вперше, а тому в них виникають певні питання як що робити вже зараз, і, напевно, будуть постійно виникати до остаточного завершення олімпіади, коли вже будуть підбиті усі підсумки.

 

В якості простої ілюстрації таких питань можу навести деякі, що нещодавно обговорювалися в оргкомітеті Київської олімпіади: як не пускати батьків у корпуси університету і при цьому організувати супровід дітей до аудиторій, як слідкувати за доброчесністю, як організувати відповіді на запитання, де розмістити оргкомітет та старших по класах членів журі, час прибуття основного журі, спосіб шифрування робіт, керування роботою волонтерів, коли зробити світлини учасників, як зробити електронну реєстрацію на апеляцію та багато інших дрібних та не дуже питань. Вони виглядають дрібними та малопомітними, але помилка при вирішення якогось з них може зіпсувати враження від усього заходу.

В деяких регіонах до організації олімпіад долучилися представники освітніх установ, які займаються цим з року в рік. Ця допомога дуже й дуже слушна, бо їм знайомі усі питання як і організації заходу, так і питання перевірки, підведення підсумків, організації апеляції та подальших дій. Але є купа областей, де чиновники з департаменту освіти або не мають жодного бажання допомагати, або їм це просто заборонено керівництвом. Будемо спокійно до цього ставитися, хоча це й характеризує певним чином людей. То я про взаємовідносини наступні роки. Саме в цих областях організатори обласних олімпіад мають вирішувати усі такі питання так, як вони вважають за доцільне – час початку заходу, розміщення учасників, журі, термін перевірки, час апеляції. Єдине, що хотілося порадити – це дотримуватися певних стандартів при її проведенні.

 1. Перед перевіркою бажано роботи зашифрувати, щоб не було видно чию саме роботу перевіряє член журі.
 2. При оприлюдненні результатів в цей день чи наступного дня разом з результатами треба оприлюднити і критерії журі, якими воно керувалося при перевірці завдань. Зазначу, що в різних областях однакові задачі можуть оцінюватися за дещо відмінними критеріями, головне, щоб усі роботи однієї обласної олімпіади перевірялися саме у відповідності до зазначених критеріїв.
 3. Учасники мають знати термін та форму проведення апеляції, не пізніше як при оприлюдненні результатів перевірки та критеріїв. Зазвичай це питання вирішується ще до початку олімпіади і повідомляється учасникам. За теперішніх умов бажано реєстрацію на апеляції провести дистанційно, тобто щоб учасник ще вдома заповнили певну форму, в якій мають зазначити номер завдання, за яким вони не згідні з оцінюванням журі, тобто що ця задача була оцінена не у відповідності до зазначених критеріїв. На самі критерії учасники скаржитися не можуть. Так само для деяких учасників апеляція може бути проведена он-лайн, або взагалі розглянута без присутності учасника. Тоді до перегляду роботи має долучитися окрім тих членів журі, що перевіряли цю задачу, ще й старшій по паралелі та/або голова журі чи експерт олімпіади.
 4. За підсумками олімпіади (одного чи двох турів в залежності від вибору форми проведення в області) треба визначити призерів олімпіади, тобто тих, що вибороли дипломи 1, 2 та 3 ступеня. Бажано, що у кожній паралелі кількість усіх призерів не перевищувала 50% від загальної кількості учасників в паралелі, ну й серед усіх призерів не менше половини були нагороджені дипломами ІІІ ступеня. Розподіл І та ІІ дипломів при цьому може бути різним, в Києві І місць завжди не дуже багато, і суттєво менше ніж 1/12 від кількості учасників. Якщо олімпіада буде проведена в 2 тури, то на другий тур запрошуються переможці олімпіади. Якщо учасник, що виборов право участі у другому турі не прийде на нього, то йому автоматично присуджується диплом ІІІ ступеня.

В разі інших запитань, або варто їх вирішити на свій розсуд або перепитати і будемо разом шукати вихід.

 

2. Підготовка до ВОМ

Знову таки, ми піднімаємо це питання, бо здебільшого обласні олімпіади організовують представники університетів. Можливо, що подальші кроки з підготовки до Всеукраїнської олімпіади (ВОМ) будуть допомагати організовувати ті, хто минулого року організовував влітку ВОМ. І обов’язково має бути відповідальний за організацію підготовки до ВОМ, хто буде визначати як саме буде сформована команда області на ВОМ. Загалом ми просимо це провести або відповідно до традицій відбору обласної команди на Всеукраїнську олімпіаду, або придумати свій власний підхід до цього. По завершенні відбору, бажано до, відправити до 15 березня 2021 року відправити списки відібраних учасників в оргкомітет ВОМ. кількість учасників має відповідати рейтингу команди. Якщо в команді буде менша кількість перерахунок нового рейтингу буде здійснюватися відповідно повного складу команди.

Рейтинг 2019-20

Нагадую, що проведення ВОМ поки що сплановане за сценарієм минулого року, тобто команди від областей змагатимуться в себе в області і апеляція буде проведена он-лайн. Дати турів 1–2 квітня, дати апеляції 3–4 квітня.

Разом тим, десь на початку березня ми проведемо опитування представників кожної області стосовно ВОМ. тут нас цікавить два головні питання. Які побажання в сенсі покращення проведення ВОМ у минулорічному форматі. Але також є питання такого плану. Якщо ситуація в країні буде такою, що не буде заборони стосовно проведення ВОМ в одному місці, то яке ваше ставлення до такого. Якщо негативне, тобто ви вважаєте недоречним за теперішніх умов збиратися дітям з різних регіонів в одному місці, то подальших питань не буде. Якщо позитивне, то хотілося б почути ваше бачення її організації, щоб ми разом опрацювали принципи її очного проведення. Але це поки лише в мріях, головним все ще лишається проведення ВОМ по областях.

Так само нас буде цікавити, чи зможете ви провести якийсь відбір в області учасників 5–7 класів.

Наступного тижня оргкомітет ВОМ буде зв’язуватися з усіма головами журі, які є відповідальними за отримання завдань. Тоді ми спробуємо дізнатися й відповіді на проголошені тут запитання.

 

СЛАВА УКРАЇНІ!!!
ГЕРОЯМ СЛАВА!!!

 

 

 

 

Zarina

  1 коментар

  Марія Оприлюднено02:48 - 27.01.2021

  Добрий день, хочу подякувати за те, що, попри всілякі перепони, не залишаєте дітей, для яких спробувати свої сили в олімпіадній математиці є важливим. Але в нашому випадку сталося не так, як бажалося. На днях повідомили, що 31.01.на 10.00 захист наукової роботи МАН. Тому Стаднійчук Тимофій (8 клас) не зможе взяти участь в олімпіаді з математики. Відповідно прошу виключити його зі списків учасників.

  Напишіть відгук

  Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.