brand

Про обласні олімпіади з математики в Україні

Про обласні олімпіади з математики в Україні

118527514_339252694173769_4523366302087247244_n Про обласні олімпіади  з математики в Україні Обласні олімпіади з математики таким чином організовуються вперше, тому природньо виникає багато запитань та уточнень. На частину з них хотілося б дати відповідь, а також почути нові запитання, які ми не пригадали.

1. Ситуація в областях

2. Цьогорічні плани проведення Всеукраїнської олімпіади з математики (ВОМ)

3. Про IV Всеукраїнську олімпіаду для 5–7 класів

1. Ситуація в областях

Спочатку про області, які не будуть проводити олімпіаду 31 січня 2021 року. 

З Сумською областю не вдалося встановити жодних контактів та знайти бажаючих організувати олімпіаду з математики у довільному форматі. 

У Волинській, Івано-Франківській, Кіровоградській та Рівненській областях місцеві університети проведуть олімпіаду з математики. Формат, форми проведення визначатимуться цими університетами, до яких ми жодного відношення не маємо. Але нас запевнили, що заходи відбудуться, і це вже добре.

В усіх інших областях планується проведення обласної олімпіади з математики 31 січня 2021 року за спільними текстами, що підготувало журі ВОМ (Всеукраїнської олімпіади з математики). Це головне, що нас об’єднує. Все інше – нас не розділяє, а просто може бути геть різним у кожному регіоні. Тому я зараз перелічу етапи, які проходитимуть в Києві, і усі бажаючи можуть їх проводити разом з нами, паралельно з нами, не проводити взагалі, то є не принциповим. Все залежить від ситуації в області, від кількості учасників, від складнощів при організації таких заходів тощо. 

31 січня в нас пройде 1-й тур міської олімпіади. За результатами 1 туру будуть визначені призери міської олімпіади, які будуть запрошені на 2-й тур міської олімпіади.

7 лютого пройде 2-й тур міської олімпіади. За результатами 2 туру будуть визначені призери міської олімпіади у кожній паралелі, а також учасники відбору команди Києва на ВОМ.

У лютому–березні пройдуть 3 тури відбору команди Києва на ВОМ. Попередньо в нас на цей відбір зарезервовані такі дати: 21 лютого, 7 та 14 березня. За результатами відбору буде сформована команда Києва на ВОМ.

Я б дуже хотів, щоб за підсумками проведених заходів (лише по результатах олімпіади 31 січня чи ще від низки додаткових змагань, що треба вирішувати на місцях) у кожній області була визначена команда від області на ВОМ відповідно до чинного рейтингу. Головне, щоб все було визначено чесно, прозоро, неупереджено за зрозумілими принципами формування команди області. Наводимо рейтинг, де визначена кількість учасників від кожної області. 

Рейтинг областей 

Якщо відбудуться якісь обставини і захід в якійсь області не відбудеться, то, маючи добру волю та бажання, його варто провести в лютому–березні за власними текстами, щоб не залишити дітей без олімпіади з математики. Тим паче, що діти вже відгукнулися на реєстрацію та налаштовані взяти в ній участь.

В вище зазначених 5 областях я не знаю, яким чином може бути сформована команда від області на ВОМ. Якщо керівникам області вдасться за прозорими правилами сформувати команду та буде бажання взяти участь у ВОМ, то повноважні представники цих областей мають повідомити журі ВОМ про це. Інакше я не бачу шансів у дітей з цих регіонів стосовно участь дітей області в ВОМ. 

Ну і самим дітям з цих 5 областей при їхньому великому бажанню позмагатися 31 січня я б радив зареєструватися в найближчому регіоні, де така олімпіада пройде. Я не думаю, що таких бажаючих буде багато і що хтось може їм в тому відмовити. Зрозуміло, що то додатковий клопіт родині цих учасників, як то все здійснити, але теоретично немає нічого неможливого. 

2. Цьогорічні плани проведення Всеукраїнської олімпіади з математики (ВОМ)

Якщо ситуація з вірусом не зміниться, а все йде саме до того, то ВОМ буде проведене у форматі минулого року. Звичайно дуже хотілося б зібрати наших найкращих юних математиків з усіх регіонів в одному місці, але поки на це шансів мало. Хоча все ще можливо. Але основним вважатимемо минулорічний варіант. Опишемо певні деталі щодо планів проведення ВОМ цього року. 

Як передумова, мають бути сформовані команди у переважній більшості областей, про що я зазначав вище. До 20 березня ми очікуємо заявок від кожної такої області з вказанням списку учасників, оргкомітету організації олімпіади в області та членів журі, які готові долучитися до перевірки робіт ВОМ в режимі он-лайн. Бажано ці позиції, щоб були узгодженими, а саме, щоб учасники були відібрані за спортивними принципами, в оргкомітеті були люди, які реально зможуть все організувати на місцях, а члени журі мали відповідний фах для перевірки задач Всеукраїнських олімпіад. 

Тури ВОМ заплановані на 1–2 квітня 2021 року (четвер – п’ятниця), на 3–4 квітня запланована апеляція, десь на 17:00 4 квітня планується підсумкове засідання журі, на якому буде проведений розподіл місць у кожній паралелі. Це попередні дати, але хотілося б щоб все відбулося саме так, як і заплановане. 

Інші принципи аналогічні минулорічним, у кожній області діти мають бути зібраними в одному місці з дотриманням усіх карантинних обмежень, тури пройдуть з 10:00 до 14:00. Графік апеляції буде узгоджений журі.

Тепер про рейтинги та кількості учасників. Це, що я зараз пропоную, не є остаточним, а просто запропонований варіант. Усі можуть висловлювати згоди чи незгоди, критикувати запропоноване, пропонувати свої варіанти тощо. 

Стосовно кількості учасників, то вона визначена для кожної області і наведена в табличці рейтингів. Цього року рейтинг кожної команди буде ділитися не на фактичну кількість учасників, а на кількість учасників, що визначається цим рейтингом. Така ідея була вже давно планувалася до реалізації, але минулого року ми збирали учасників у доволі екстремальних умовах, а тому вимагати повні склади команд було не чесно. Так само минулий рік показав, що найвищий рейтинг отримала команда Донецької області, у складі якої було рівно 2 учасники. Звичайно, що це абсурдно. Тепер про кількості призерів у кожній паралелі. Тут слід врахувати, що учасники від областей, які братимуть участь в заході, не мають страждати із-за не бажання в певних областях організувати участь своїх учасників. Тому по усіх областях ми будемо вважати, що в олімпіаді в кожній паралелі беруть участь по 1 «фіктивному» учаснику. Наприклад, усього учасників в паралелі 35, участь не беруть команди 3-х областей, то ми вважатимемо, що в цій паралелі 38 учасників і призерів буде до 19 осіб. 

3. Про IV Всеукраїнську олімпіаду для 5–7 класів

Звичайно, що для дітей особливо такого віку важливими є емоції, спілкування, свято перебування на заході, як в нас пройшли І та ІІ Всеукраїнські олімпіади. На жаль, зараз, як і з проведенням ВОМ, ми маємо об’єктивні складнощі у традиційній організації заходу. Таким чином поки що ми плануємо проведення IV Всеукраїнської олімпіади для 5–7 класів за прикладом минулого року. 

Минулий рік показав, що не варто двічі збирати дітей, спочатку 8–11 класів, а далі 5–7, для проведення двох аналогічних заходів. Якщо все відбуватиметься не в одному місці, то варто знову сумістити за часом цю олімпіаду і ВОМ, яка запланована з 1 по 4 квітня. Тому варто налаштовуватися саме на цей термін. Але задля ефективного проведення цієї олімпіади нам треба, щоб у областях були відібрані учасники. Нагадаю, що від кожної області запрошуються по 1 учаснику в кожному з 3-х класів – 5-му, 6-му та 7-му. Окремо запрошуються 1-ші місця минулого року. 

Тут ми будемо знову звертатися до наших небайдужих однодумців по областях. Якщо в нас обласні олімпіади пройдуть спокійно без ексцесів, то я не бачу великих складнощів в організації аналогічного змагання і для учнів менших класів, як ми в Києві будемо проводити олімпіаду для 4–6 класів. Зрозуміло, що якщо проведення обласної олімпіади вимагало над зусиль від організаторів, то марно очікувати їхнього бажання організовувати ще щось. Але будемо вірити в краще, що дорослі небайдужі люди побачать в очах дітей велику подяку за їх працю і вони самі будуть мати бажання не обмежитися лише цим кроком… Поживемо, побачимо. 

СЛАВА УКРАЇНІ!!!

ГЕРОЯМ СЛАВА!!!

Kateryna

    Напишіть відгук

    Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.