brand

Про стан підготовки до обласних олімпіад з математики в Україні

Про стан підготовки до обласних олімпіад з математики в Україні

f3b7488f-a2bc-498b-8dd6-d6b546e74295 Про стан підготовки до обласних олімпіад  з математики в Україні “Всі щасливі сім’ї схожі одна на одну,
кожна нещаслива сім’я нещаслива по-своєму”.

Л.М. Толстой

  1. Стан підготовки в перспективних регіонах
  2. Ситуація у проблемних областях
  3. Питання, що часто виникають

Ситуація в областях

1. Стан підготовки в перспективних регіонах

Ми висловлюємо нашу щиру подяку усім керівникам вишів, які взялися за організацію цього важливого заходу в своїх областях за таких непростих умов, і нашу шану усім тим, хто безпосередньо реалізовує підготовку обласної олімпіади у відповідності до місцевих реалій.

У більшості областей саме така ситуація, що перший тур обласної олімпіади пройде за спільними завданнями 31 січня 2021 року. Задля її спокійного проведення мають бути здійснені такі прості кроки (послідовно один за одним, чи паралельно, що абсолютно не принципово і залежить від місцевих реалій):

проголошується реєстрація дітей щодо участі в обласній олімпіаді (або інша форма запрошення дітей),

формується оргкомітет на чолі з головою, який має проінформувати можливими засобами про запланований захід потенційних учасників обласної олімпіади,  забезпечити належну кількість аудиторій для безпечного розміщення усіх учасників, проведення епідеміологічних заходів (дезінфекція, провітрювання, дотримання дистанції в приміщеннях тощо), своєчасне оприлюднення належним чином перебігу подій олімпіади (дати та час проведення олімпіади, апеляції, розподіл аудиторій тощо),

формується журі на чолі з головою, яке має забезпечити роботу під час олімпіади (відповіді на запитання та інші моменти), перевірку робіт, проведення апеляції тощо.

Відрізняється підготовка обласної олімпіади в різних областях лише темпами, що вже зроблене, а що ще на часі. Термін завершення реєстрації так само може бути зовсім різним у кожній області і залежатиме від терміну початку реєстрації. Єдина порада – завершити її не пізніше як за 2–3 дні до початку олімпіади, щоб встигнути оприлюднити розподіл учасників по аудиторіях. Оскільки цього року олімпіади пройдуть в нових приміщеннях у порівнянні з минулим роком, це буде дуже доречна інформація.

2. Ситуація у проблемних областях

Саме ці області надихнули на епіграф до цього посту, який зазвичай тут не передбачений. Навіть не хочеться описувати ці ситуації разом, як в попередньому розділі, бо скрізь все по-різному. Але перспективи такі, що діти деяких областей цього року можуть залишитися без обласної, а у подальшому, і без Всеукраїнської олімпіади. Зазначу, що майже в кожній з цих областей були зацікавлені люди, які б дуже воліли провести захід разом з усіма, але на жаль (поки що!) не склалосяю

Волинська область. Волинський національний університет буде проводити, як цей виш робить кожного року, університетську олімпіаду для потенційних абітурієнтів одразу по декількох дисциплінах. Наказ про проведення вже підписаний. Зрозуміло, що ця олімпіада пройде лише для старшокласників. Усі інші деталі нам невідомі.

Кіровоградська область. Тут картина дуже схожа з Волинською. Відмінності в тому, що тут пройде університетська олімпіада з математики. Як нам відомо, вона пройде не лише для старшокласників, але перший тур буде он-лайн. Інші деталі нам невідомі.

Миколаївська область. Тут ми все ще чекаємо, що вдасться організувати захід, але час невпинно стікає.

Сумська та Тернопільська області. Тут зацікавлені люди доклали чимало зусиль, але поки що жодний місцевий університет не взявся за організацію заходу.

Одеська область. Є бажання провести обласну олімпіаду на базі Одеського національного університету імені І. І. Мечникова. Але вже виданий наказ про заборону проведення будь-яких заходів в приміщеннях університету до 28 лютого 2021 року. Цінність подібних наказів сумнівна, але як вже є. Можливо ще вдасться організувати цей захід 31 січня, але напевно, що ні.

Загалом для усіх цих областей варто зазначити просту річ. Навіть, якщо не вдасться організувати обласну олімпіаду як у більшості інших областей 31 січня 2021 року, то вони можуть подивитися як вона буде проведена в інших областях. А далі подумати, варто чи не варто провести обласну олімпіаду пізніше, наприклад, в лютому чи березні.

3. Питання, що часто виникають

Тут хотілося б озвучити питання, які природньо виникають в різних областях при організації цього заходу.

  1. Що робити, якщо жорсткий локдаун по усій країні, або у деяких областях буде продовжено?

Передбачити міркування тих, хто приймає такі рішення в нашій країні геть неможливо, а тому абсурдно на сто відсотків на щось розраховувати. Можна лише передбачати з різною долею вдачі, з якої ноги вони сьогодні прокинуться і в яке вухо будуть слухати чергового свого радника. Єдине – ми точно не будемо порушувати чинні на цей момент норми. Якщо щось продовжать в нас країні, то ми просто автоматично будемо все переносити на тиждень, два…, сподіваюся, колись вони вже вгомоняться. Але думаю, що після 24 січня жорсткий локдаун буде припинено і ми зможемо все провести за планом.

2.Як дістатися з інформацією про олімпіаду до кожної дитини, що могла б взяти участь в заході? Як забезпечити кожній бажаючій дитині доїзд до місця проведення олімпіади?

Якщо дитина справді зацікавлена в участі в цій олімпіаді, рік її чекала та плідно готувалася, то вона напевно братиме участь. Не дарма ми з року в рік на умовах завдань олімпіад ІІІ етапу пишемо адресу цього сайту, щоб усі небайдужі були в курсі подій. Але крім одного бажання дитини поруч з нею ще має бути доросла людина. Вона не просто має підтримати та дати дозвіл на участь дитини в заході, а ще й буде відповідати за безпеку дитини дорогою до олімпіади та при поверненні додому. Тут мають усі докласти зустрічних зусиль, щоб для кожної бажаючої дитини захід відбувся. Організатори обласних олімпіад докладають чимало зусиль зі свого боку, а відповідальні за кожну дитину особи – зі свого, і тоді все відбудеться належним чином.

3. А якщо учасників на обласній олімпіаді буде геть небагато особливо у порівнянні з минулими роками?

Цього року напевно учасників буде менше, або навіть значно менше у порівнянні з минулорічними ІІІ етапами Всеукраїнських олімпіад. Трохи це випливає з проблем, що біли підняти у попередній відповіді. А головним чином це стане наслідком того, що цей раз немає жодного примусу дітей щодо участі в заході. Але це то будуть учасники, які без олімпіад не бачать свого нормального існування, які розуміють їх важливість, і яких дуже легко в тратити в сенсі мотивації для поглибленого вивчення математики, якщо ми на рік (а може й не лише на рік!) позбавимо їх від таких змагань.

4. Що діти отримають за перемогу в цій олімпіаді? Які подальші кроки?

По-перше, для переважної більшості юних математиків участь в обласній олімпіаді завжди була вирішальним річним змаганням, так би мовити підсумком річної підготовки, а стати призером обласної олімпіади – це достатньо вагомий успіх у вивченні математики. Мій досвід викладача університету показує, що саме з таких призерів обласних олімпіад ми отримуємо найкращих студентів – і в сенсі навчання, і в усіх інших розуміннях.

Ну й нагадаємо, що 1–2 квітня 2021 року ми плануємо провести Всеукраїнську олімпіаду з математики. Для того, щоб потрапити на неї в кожній області має бути відібрана команда. Без обласного відбору ми не зможемо приймати окремих учасників, як повноважних представників від області, де обласна олімпіада не відбудеться. Але більш детально про це ми поговоримо згодом, зараз на часі організація обласних олімпіад.

 

СЛАВА УКРАЇНІ!!!
ГЕРОЯМ СЛАВА!!!

Zarina

    Напишіть відгук

    Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.