Site icon Математичні олімпіади в Києві

Про ситуацію з підготовкою до обласних олімпіад з математики в Україні

  1. Ситуації по областях
  2. Особливості проведення олімпіади в регіонах

 1.  Ситуації по областях

Нагадуємо, що в наведеній табличці наводиться поточний стан з підготовки до обласної олімпіади у кожній області. Загалом ми сподівалися на кращий розвиток подій, але що поробиш. Загалом саме задля того ми й наводимо це посилання, щоб усі небайдужі сили в областях мали ще час долучитися та знайти засіб виправити ситуацію.

https://drive.google.com/file/d/1G5ukifS9CKRDCb1USJzHGVodofxXW1QA/view?usp=sharing

Загалом регіони поділилися на 3 великі групи.

Оптимістична група. Жодних проблем з загальною організацією не виникає, олімпіада точно буде проведена, вирішуються поточні справи, узгоджуються робочі моменти. До цієї групи відносяться: Житомирська, Закарпатська, Львівська, Полтавська, Харківська, Херсонська, Чернівецька області та місто Київ.

Перспективна група. Є здорові позитивні сили, які взялися за вирішення цього питання, але виникають певні проблеми та питання з організацією. Олімпіада напевно буде проведена. До цієї групи відносяться: Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Івано-Франківська, Хмельницька, Київська, Тернопільська, Черкаська, Чернігівська області.

Проблемна група. В цих регіонах взагалі ніхто не переймається організацією олімпіади. До університетів або не доноситься відповідна інформація, або університети не мають бажання проводити профорієнтаційну роботу в своєму регіоні, щоб боротися за майбутніх абітурієнтів. До цієї групи відносяться: Запорізька, Кіровоградська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Рівненська, Сумська області.

Дуже сподіваємося, що усі області з «Перспективної групи» поступово додадуться до «Оптимістичної групи», дуже б хотілося, щоб знайшлися небайдужі люди, які зможуть допомогти організувати обласну олімпіаду в областях «Проблемної групи». Просто ми трохи вже втомилися вислуховувати від місцевих мешканців висловлювання на кшталт, «ми не будемо нічого організовувати в нашій області», «нас це геть не хвилює», «університет не зацікавлений в цьому заході тощо. Прямо відчувається в подібних відповідях, що наче ми хочемо «з центру» примусити регіони щось робити… Ще раз наголошую, в ваших руках організація олімпіади з математики в рік, що проголошений «Роком математики» в Україні для обдарованих та найбільш зацікавлених в навчанні дітей саме вашого регіону. І з центру ми можемо лише чимось трохи допомогти, а не залізти в реалії кожної області та щось організувати замість вас.

2. Особливості проведення олімпіади в регіонах

  1. Форма реєстрації, термін реєстрації в регіоні може бути змінений з урахуванням місцевих реалій. Можливо його вдалося не так швидко розпочати, або вимагає певного часу донести до усіх учнів області. Це все вирішувати вам на місцях.
  2. Можна використовувати спільні тексти, що як завжди будуть розроблені журі IV етапу Всеукраїнської олімпіади (якщо не усі ще забули що це таке), а можна писати за власними текстами. Можна проводити олімпіаду в 1 тур, а можна у 2 тури (для кожного з яких можна використовувати спільні тексти). За таких умов 2-й тур рекомендується (але не обов’язково) проводити лише для переможців 1 туру. Єдине обмеження, яке є абсолютно зрозумілим – олімпіади за спільними текстами мають проводитися в один день, що вже визначений: 1 тур – 31 січня 2021 року, 2 тур – 07 лютого 2021 року. Якщо тексти плануються використовувати власні, то можна обирати і інші, більш зручні для регіону терміни проведення. Ці терміни можуть суттєво відрізнятися від зазначених спільних, головне, щоб вона пройшла для усіх бажаючих дітей з дотриманням карантинних обмежень.

 

СЛАВА УКРАЇНІ!!!
ГЕРОЯМ СЛАВА!!!

 

 

 

Перейти до панелі інструментів