brand

Підготовка до обласних олімпіад з математики в Україні

Підготовка до обласних олімпіад з математики в Україні

0-zhuri-061 Підготовка до обласних олімпіад з математики в Україні

 1. Стан підготовки по областях
 2. Питання, які вже виникли, нюанси проведення
 3. Відмінності проведення МОМ в регіонах
 4. Чому саме з математики планується проведення обласних/міських олімпіад
 5. Питання щодо організації МОМ в Києві

 1. Стан підготовки по областях

Тут ми наведемо табличку поточного стану у кожній області, щоб ми відчували наші перспективи. Основні кроки на шляху до проведення обласної/міської олімпіади (МОМ) провідних обласних університетів такі:

 1. Визначення університету чи університетів, які в своїх аудиторіях прийматимуть учасників олімпіади з дотриманням карантинних обмежень.
 2. Проголошення реєстрації в регіоні.
 3. Призначення голови журі
 4. Інші питання – формування складу журі, оргкомітету тощо.

Якщо жодний пункт в регіоні ще не визначений, то, напевно, в цьому регіоні є певні проблеми з організацією цього заходу, принаймні в зазначений термін. Тому небайдужим силам у цих областях треба докласти додаткових зусиль, щоб діти регіону не лишилися без олімпіади, яку вони очікували протягом року.

Прохання до зацікавлених осіб в регіонах, якщо у вас в регіоні відбулися певні зміни, які допоки не знайшли відображення в цій табличці, то не полінуйтеся нам про це повідомити. По будь-яких позиціях.

Ситуація по областях: https://drive.google.com/file/d/1G5ukifS9CKRDCb1USJzHGVodofxXW1QA/view?usp=sharing

 1. Питання, які вже виникли, нюанси проведення

 

 1. Про що ми вже неодноразово наголошували. Жодні відділи освіти, обласні ІППО тощо не будуть підтримувати проведення цих олімпіад, оскільки виданий відповідний лист від МОН (Лист МОН № 1/9-694 від 15.12.20 року). Тому марно звертатися до працівників цих закладів в сенсі організації олімпіад і навіть певної допомоги. Якщо хтось з таких працівників вболіває за талановитих дітей свого регіону, то знайде можливість оказати посильну допомогу, яка не суперечитиме жодним нормам.
 2. Університети завжди проводили профорієнтаційні олімпіади по різних предметах для майбутніх абітурієнтів задля реклами свого університету, щоб запросити до себе на навчання учасників цих олімпіад. Цього року ці олімпіади відбуватимуться трохи в більш ширшому форматі, а саме для усіх бажаючих учнів 7–11 класів. Кращої реклами ніж така олімпіада цього року важко й придумати.
 3. Олімпіада має очний формат без он-лайнових учасників. Досвід проведення он-лайн олімпіад по різних предметах в нашій та інших країнах показує неефективність такого формату в сенсі доброчесності та визнання результатів громадою. Саме університетські великі та середні аудиторії дадуть змогу розсадити усіх бажаючих учасників олімпіади на безпечній відстані. Можливо для цього треба залучити одразу декілька корпусів/факультетів університету. Бажаючі студенти зможуть допомогти із забезпеченням дезинфекційнії відповідних приміщень, розсадкою учасників тощо.
 4. Керівництво університету чи університетів, бо вже є декілька регіонів, де захід планують сумісно проводити одразу декілька вишів, призначає голову журі, формує журі та оргкомітет олімпіади. Саме місцеве журі перевірятиме роботи у своєму регіоні за власними критеріями, а не відправлятиме ці роботи кудись в центр.

Якщо у вас будуть виникати нові питання, то ми радо поділимося своїми думками як їх вирішувати. Якщо такі питання стануть загальними чи важливими для усіх, ми радо висвітлимо їх в наших подальших постах.

 

 1. Відмінності проведення МОМ в регіонах

Про такі відмінності проведення МОМ в регіонах ми також вже неодноразово казали. Нагадаємо основні з них.

 1. Якщо в області не вийде організувати захід, то діти цього регіону на рік залишаться без математичних олімпіад, на відміну від мешканців більшості інших областей. Ми з Києва не зможемо самі організувати проведення олімпіади в інших регіонах навіть при великому такому бажанні. Шкода, але є відчуття, що такі області в нас будуть. У окремих областях навіть ті люди, з якими ви влітку напрочуд вдало провели Всеукраїнську ВОМ, відмовляються зараз брати на себе цей тягар з різних резонів. Засуджувати за це важко, бо життя і без того не просте.
 2. Форма реєстрації, термін реєстрації в регіоні може бути змінений з урахуванням місцевих реалій. Можливо його вдалося не так швидко розпочати, або вимагає певного часу донести до усіх учнів області. Це все вирішувати вам на місцях.
 3. Можна використовувати спільні тексти, що як завжди будуть розроблені журі IV етапу Всеукраїнської олімпіади (якщо не усі ще забули що це таке), а можна писати за власними текстами. Можна проводити олімпіаду в 1 тур, а можна у 2 тури (для кожного з яких можна використовувати спільні тексти). За таких умов 2-й тур рекомендується (але не обов’язково) проводити лише для переможців 1 туру. Єдине обмеження, яке є абсолютно зрозумілим – олімпіади за спільними текстами мають проводитися в один день, що вже визначений: 1 тур – 31 січня 2021 року, 2 тур – 07 лютого 2021 року. Якщо тексти плануються використовувати власні, то можна обирати і інші, більш зручні для регіону терміни проведення.
 4. Чому саме з математики планується проведення обласних/міських олімпіад

Відповідь на це запитання очевидна, просто про неї почали забувати. Нагадую, що в країні 2020 – 2021 навчальний рік проголошений саме як

РІК МАТЕМАТИКИ !!!

Зрозуміло, що організація та проведення цієї олімпіади є ніщо інше, як і наш внесок в проведення року математики в Україні!

 

 1. Питання щодо організації МОМ в Києві

На зараз ми маємо сформувати журі нашої міської олімпіади. Ядром цієї олімпіади має стати традиційне журі міської олімпіади. Але на відміну від минулих років сюди нікого не будуть заганяти силоміць. Ми просимо відгукнутися усіх провідних вчителів, методистів, викладачів вишів, наукових співробітників, аспірантів, студентів, просто людей з олімпіадним минулим, хто хоче та може допомогти в роботі журі. Скоро тут на сайті з’явиться відповідна форма, для реєстрації членів журі. Основними нюансами стануть 3 моменти – бажання, фаховість та можливість, тобто що на цей термін ви точно будете в Києві.

 

СЛАВА УКРАЇНІ!!!

 

Zarina

  2 коментарі

  Олена Оприлюднено01:54 - 23.12.2020

  Дякуємо за вашу працю!
  З нетерпінням чекаємо на майбутні змагання!

  Підкажіть, чи можна буде отримати дипломи за тематичні олімпіаді у pdf-форматі? В школі просять принести))

   Богдан Рубльов Оприлюднено10:56 - 23.12.2020

   Коли закінчаться усі 4 олімпіади, то будуть зроблені усі дипломи, трохи зачекайте. тим паче, що у “виробника дипломів” не легка сесія

  Напишіть відгук

  Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.