Тематичні олімпіади – вчора, сьогодні, завтра…
1. Остаточні підсумки тематичної олімпіади з ТЧ
2. Умови проведення тематичної олімпіади з комбінаторики
3. Реєстрація на олімпіаду з алгебри
1. Остаточні підсумки тематичної олімпіади з ТЧ
На проведенні першої з тематичних олімпіад ми трохи протестували схему їх проведення, перевірки тощо. Тому форма проведення наступних тематичних олімпіад буде мати певні уточнення, про що мова буде нижче.
Журі переглянуло усі роботи, що мали потрапити в призові, а також усі роботи, на які просили звернути в коментарях, що начебто в оригіналі роботи є і правильна відповідь, і правильне розв’язання, а введена невірна відповідь з’явилася суто із-за технічної помилки у декількох задачах. Але були деякі задачі, в яких відповідь доволі легко вгадувалася, але вимагала серйозного обґрунтування – доведення, прикладу тощо. За відсутності таких просувань навіть правильна відповідь не зараховувалася. Навіть 1–2 бали ми за неї не ставимо, щоб усі були в рівних умовах, напевно, ж хтось відповідь вгадав, але без обґрунтування вирішив її не вносити в табличку, що було цілком правильним рішенням.
Ця олімпіада певним чином стала сумішшю звичайної усної особистої олімпіади, де зараховуються лише правильно розв’язані задачі (але на усній олімпіаді дається 3 спроби на це) та занзібару, де відповідь дуже багато значить в розв’язання (але там спосіб отримання відповіді не перевіряється і просто вгадані відповіді зараховуються). Тому до такої суміші ми вирішили додати ще й “білоруський інгредієнт”. До самозванця та самопроголошенця це не має відношення, тут використовується підхід наших друзів – білоруських математиків. На їхній республіканській олімпіаді діє принцип виставлення різної кількості балів за різні задачі. А саме, вже по завершення олімпіади, після перевірки, максимальний бал (зазвичай 10) виставляється за задачу, яку розв’язала найменша кількість учасників, мінімальний бал – навпаки, за задачу, яку розв’язало більше усіх учасників. Саме такий підхід ми застосували і при підведенні підсумків цієї олімпіади, бо інакше надто мала “дискретність” результатів, і важко в деяких паралелях присудити місця переможцям.
Так само слід зазначити, що можуть бути оцінені результати тих, чиї роботи не були своєчасно відправлені.
Результати олімпіади з розподілом дипломів
2. Умови проведення тематичної олімпіади з комбінаторики
Тут умови дуже схожі до вже проведеної олімпіади з ТЧ, але є певні відмінності, будьте уважними.
Ви отримаєте завдання о 10:00 і у вас буде 3 години на розв’язання.
Умови задач будуть оприлюднені тут
Ви можете ставити запитання першу годину в коменатрях під цим записом.
О 13:00 або раніше, якщо ви вирішили завершити олімпіаду раніше, ви маєте заповнити свої відповіді у відповідну форму. Це слід завершити не пізніше 13:10.
Форма для відповідей знаходиться тут
Якщо відповідь не існує, то слід ввести “-1” (без лапок). Якщо відповідь не можна записати одним натуральним числом, то ввести “-2” (без лапок).
Але цього разу ви будете вводити саму відповідь, а не її розташування в табличці. Ця табличка була придумана для випадку, якщо у відповіді буде або величезне натуральне число, або раціональне, або ірраціональне, або трансцендентне (містить сталу “Пі” як складову відповіді) тощо. Але тепер ми придумали, як можна ту відповідь простими діями перетворити її в ціле невід’ємне число, що має не більше 4-х цифр. Тепер ви вже не маєте посилатися на неуважність, на неправильний рядок в табличці тощо.
Після цього ви маєте прислати скан або інший вид копії своєї роботи (один файл pdf) за таким посиланням
Це треба завершити до 13:30.
Далі протягом двох діб до вівторка 8 грудня 2020 року до 13:00 ви маєте написати в коментарях, якщо ви, не дивлячись на усі наші застереження, випадково таки помилилися при введенні відповіді. Але хочу зазначити, що це не дуже коректна дія, передивитися pdf вашої роботи, бо цей скан ви можете відправити на 30 хвилин пізніше, тобто мати час додатковий на розв’язання задачі. Тому журі має право таку відповідь і не зарахувати.
3. Реєстрація на олімпіаду з алгебри
В неділю 13 грудня 2020 року ми плануємо провести тематичну олімпіаду з алгебри. Тому цим постом ми завершуємо реєстрацію на олімпіаду з комбінаторики і відкриваємо реєстрацію на олімпіаду з алгебри. Принципи її проведення будуть аналогічними до двох попередніх тематичних олімпіад.
СЛАВА УКРАЇНІ!!
ГЕРОЯМ СЛАВА!!!
156 коментарів