brand

Підсумки відбору на Міжнародні математичні олімпіади

Підсумки відбору на Міжнародні математичні олімпіади

 1. Про участь України в RMM та EGMO у 2021 році
 2. Про інші Міжнародні заходи

1. Про участь України в RMM та EGMO у 2021 році

Останні два роки команда України на RMM брала участь у складі 12 учасників. Керівники команди висловили думку, що то завелика кількість. Тому цього року ми відряджатимемо команду України у складі 4 учасників (тобто певну частину витрат за цих учасників бере на себе оргкомітет), а також 7 учасників, які можуть поїхати у складі нашої делегації власним рахунком, тобто усі витрати – дорога, оргвнесок та вишиванка (за бажанням) – сплачує учасник. Ми планували запросити рівно 10 учасників, але 10-й та 11-й показали однаковий результат, тому ми даємо таку можливість обом з них. Зазначу, що невідомий ще поки формат його проведення – он-лайн чи вживу. Крім того, в разі відмови когось з потенційних учасників від участі в RMM–2021 це право не передається наступному за рейтингом. Якщо відмовиться хтось із основних учасників, то його місце займає наступний за рейтингом. Керівники команди будуть визначені згодом і багато в чому їхній склад залежатиме від формату проведення заходу.

Якщо Ви бажаєте взяти участь у RMM 2021 за власний рахунок, то ,будь ласка, заповніть форму до 18.10. Посилання на форму: https://forms.gle/vJPQHtYsheGS8pjK8

1.    Золотарьов КлиментійХарківОсн.
2.    Пилаєв Ігор ХарківОсн.
3.    Харін Микита МаріупольОсн.
4.    Денисков Святослав ХарківОсн.
5.    Наумець ЗахарКиївДоп.
6.    Дідур ВолодимирКиївДоп.
7.    Коваль ГеоргійХарківДоп.
8.    Горох ЄлизаветаКиївДоп.
9.    Рябчун СофіяКиївДоп.
10. Андрієць СеменКиївДоп.
11. Гаврилюк АнтонКиївДоп.

Стосовно формату проведення EGMO–2021 так само поки що нічого не відомо. Відповідно не визначений ще склад керівників, хоча за будь-яких умов лідером та його заступником лишаються Андрій Анікушин та Юлія Кравченко. Стосовно складу учасниць, то три перші з них були визначені одразу. Стосовно останнього місця, то. вже вдруге в нашій історії виникла ситуація, коли дві учасниці, що претендують на останнє місце в команді, показали однаковий результат. Свого часу так само показали однаковий результат Олександра Тумак (Львів, 11 клас) та Аліна Гарбузова (Харків, 9 клас). Остаточне рішення приймало журі в процесі обговорення та більшістю голосів. Наскільки у той раз воно було вірним важко сказати. З одного боку, Тумак показала 2-й результат в команді і виборола срібло, з іншого боку, Аліна Гарбузова наступні роки виборола 2 золота (останній з абсолютним результатом 42 бали з 42) і допомогла здобути переможну тарілку і збірній України. Так само і зараз, журі довелося робити важкий вибір між Роксоланою Іванчук (Київ, 10 клас) та Яною Колодач (Київ, 11 клас). Ми не будемо показувати, хто з членів журі як проголосував, але результат ви бачите.

Ось цьогорічна команда України:

Горох ЄлизаветаКиїв
Рябчун СофіяКиїв
Сусол КаролінаУжгород
Іванчук РоксоланаКиїв

Це дає зайвий привід нам навести склад журі, що проводив цей відбір. Саме вони обирали останню учасницю від України на EGMO–2021 на рівних засадах, тобто після обговорення кожний член журі мав рівно 1 голос.. Крім того вкажу, що завдання готували Арсеній Ніколаєв та Антон Тригуб, які так само брали участь в цьому опитуванні.

Склад журі
Рубльов Богдан
Тригуб Антон
Ніколаєв Арсеній
Артемчук Олена
Вахітов Антон
Бандерс Марія
Кондратенко Олег
Дудко Катерина
Кодирова Заріна
Тичковський Олексій
Хасін Марк
Юдін Федір
Веденський Кирил
Штанденко Михайло
Горох Катерина
Масалітін Олексій
Мітрофанов Вадим
Таранюк Дмитро
Щеглов Микита

Ну й стосовно розробки об’єктивних критеріїв при рівності набраних балів для таких ситуацій. В нас вони існують ще з 2007 року при відборі на ІМО, коли несподівано для нас виникла одна з найбільш складних ситуацій. Після того ці критерії уточнювалися, кожного разу нові члени журі їх жваво обговорюють і уточнюють. Саме тому на цих заходах такі критерії не використовуються. Надто різноманітний відбір відбувається одночасно на такому заході, надто різні думки в журі. Тому в нас лишається головний спосіб прийняття рішення – голосування журі.

2.Про інші Міжнародні заходи

Залишається відкритою участь нашої делегації в Білоруській республіканський математичній олімпіаді. Це стосується і ситуації з вірусом (із-за того зараз команда Білорусі не має змогу прийняти участь в нашому турнірі математичних боїв, хоча дуже і дуже хотіли після минулорічного досвіду), але головним чином це стосується політичної ситуації в цій країні. На зараз нам вже відомо, що серед затриманих,  які перебувають у відділках поліціянтів багато молоді, інтелігенції, просто наших добрів друзів – Іра Буряк, Маша Захарньова, які були учасниками EGMO–2019 в Україні. Бажаємо скорішого визволення наших друзів і зміні ситуації на краще.

У січні цього року відбудеться щорічна Жаутиківська олімпіада, яка планується он-лайн. Цьогорічний внесок від команд стає зовсім невеликим (100–150 доларів з команди, які підуть на оплату роботи журі), тому ми запрошуємо команди від України долучитися до цього дуже цікавого та змістовного заходу. Умови участі скоро будуть точно відомі на офіційному сайті олімпіади, ми це оприлюднимо на нашому сайті.

СЛАВА УКРАЇНІ!!!
ГЕРОЯМ СЛАВА!!!

 

Zarina

  11 коментарів

  Лада Колодач Оприлюднено11:05 - 16.10.2020

  Ми бажаємо всім учасникам, які відібралися на RMM та EGMO цього року перемоги та успіхів, золотих медалей!
  Але ми вважаємо, що голосуванням вирішувати важливі спірні питання при відборі учасників на Міжнародні Олімпіади є неправильним. Повинні існувати правила, які передбачають, як діяти в подібних ситуаціях. Єдині правила, які ми знайшли – це Положення https://matholymp.org.ua/_files/2000a5dbdb/selection-regulations.pdf. Згідно з цим Положенням, при рівній кількості балів критеріями відбору учасників є такі показники їхнього виступу в порядку від найважливішого до найменш вагомого: 1.Сума балів за чотири тури відбірково-тренувальних зборів. 2. Кількість задач, за які учасник має ненульову кількість балів. 3. Кількість задач, за які учасник має 5, 6 або 7 балів. 4. Сума балів за три найбільш вдалі для учасника тури відборів. 5. Кількість набраних балів за один найбільш вдалий для учасника тур. 6. Кількість балів, набраних на останній всеукраїнській олімпіаді. При всій повазі до інших учасників відборів, згідно з першими двома пунктами цього Положення четвертою учасницею на EGMO повинна бути Колодач Яна.
  Журі прийняли нові Правила відборів на міжнародні олімпіади до початку цьогорічних відборів? Є окремі Правила відборів на RMM та EGMO?
  Вирішування такого важливого питання не може проводитись голосуванням в Телеграмі. Якщо так, тоді весь відбір можна не проводити, а просто проголосувати. Можливо, ми всі відбори переведемо в ручний режим? Відбір на EGМО та RММ подібний до відбору на Жаутиківську Олімпіаду, СМС, FMС? Наприклад, як формували команди на 16th IZhO.
  Звісно, цього року відбори пройшли в три тури. 12 задач. 5 з них були задачі комбінаторного напрямку, 4 задачі з алгебри та теорії чисел та 3 задачі з геометрії. Журі вважає, це рівними умовами відбору? Є діти, які більш схильні до того чи іншого напрямку математики. Що було б, якщо був іншій розподіл задач? Що було б, якщо додати ще один тур без задач з комбінаторики, але з геометричними задачами? Наприклад, як на цьогорічному EGMO. На відборах повинна бути рівна кількість задач з всіх розділів математики та вони повинні бути правильно розподіленими по рівнях. Можливо якось збалансувати це питання, щоб не виникало підозри у сторонніх спостерігачів, нібито ми маємо справу з якоюсь грою?
  Ви вважаєте це правильним?
  Голосування є суб’єктивним вибором. Ми поважаємо тих, хто готував завдання для цьогорічних відборів та витратив багато свого особистого часу. Але кожен з перелічених членів журі залежить від Головуючого. В переліку немає жодного незалежного експерта. Ми розуміємо, що Голова журі має багатий життєвий досвід та захищає свій вибір. Але його авторитет та окремі думки кожного з членів журі не повинні впливати на долю учасників. Наведений приклад з Аліною вважаємо некоректним. Чому ми маємо порівнювати з нею одну учасницю, та не порівнювати іншу?
  Чи все добре в нашому Олімпіадному Математичному Русі?

   Богдан Рубльов Оприлюднено17:09 - 16.10.2020

   Ось цитата з Вашого посилання: ” 1.Сума балів за чотири тури відбірково-тренувальних зборів. ” Очевидно, що ці відбори не відповідають цим критеріям. Я можу знайти ще декілька різних кртеріїв, які діяли у нас в країні, та інших країнах, за якими будуть по черзі проходити то одна, то інша учасниця. Тому як завжди вирішальним є голосування журі. Якщо Ви так не довіряєте думці журі, то навіщо взагалі брати участь в заходах?
   Крім того при виборі іншої учасниці з двох, хіба ми не могли отримали б аналогічний пост з іншими посиланнями? Могли б не отримати, якби учасниця погодилася з рішенням більшості журі. Але журі ніколи не буде голосувати так, щоб вибирати за таким принципом.
   Дуже шкода, що місць усього 4, але останнє слово завжди за журі

    Лада Колодач Оприлюднено18:59 - 16.10.2020

    Потрібно публікувати правила перед початком будь-яких змагань, тоді в учасників не буде зайвих питань. Не існують правила цьогорічних відборів на EGMO та RMM, які вперше проводились в три тури. Додатковий тур, а у разі, якщо після застосування всіх критеріїв остаточний склад відібраних учасників і досі не визначено, то жеребкування на відборах будуть більш доречними та справедливими по відношенню до кожного з учасників, ніж голосування журі після отриманих однакових результатів. В нашому випадку не було застосовано жодних додаткових критеріїв, тільки голосування.

     Богдан Рубльов Оприлюднено19:28 - 16.10.2020

     Уявіть, а таке бувало не 1 раз, що за усіма додатковимии критеріями, скільки б їх не було 0, 4, 8 чи ще більше, маємо рівні показники, що робити? Додатковий тур – так само – рівність
     Стосовно повністю публікувати, то так і було. При рівних балах критеріїв немає, лише рішення журі є останнім і остаточним

      Лада Колодач Оприлюднено20:08 - 16.10.2020

      Повторюю: у разі, якщо після застосування всіх критеріїв остаточний склад відібраних учасників і досі не визначено, то жеребкування. Потрібно мінімізувати людський фактор, тоді в учасників з’явиться довіра до рішень журі.

      Богдан Рубльов Оприлюднено21:02 - 16.10.2020

      1. Що таке всіх критеріїв? Я можу написати їх 200 з гаком.
      2. Ви не повірите, але мені не вірили, що монетка при жеребкуванні впала саме тим боком.
      3. Якщо в Вас немає довіри до рішень журі, то про що ми говоримо. Там усі результати спотворені. Які можуть бути критерії за таких умов?

   Влад Оприлюднено19:12 - 16.10.2020

   Повністю згодний з вами. Чому у журі більша схильність до Роксолани Іванчук (яка до речі набрала менше балів, ніж Яна Колодач на минулорічній EGMO) дуже-дуже незрозуміло. Яна випереджає Іванчук за першими двома критеріями, і її результат на минулорічній EGMO також повинен врахуватися. Регламент не працює для меншої кількості турів? Але це рішення журі провести тільки 3 тури відбори… Можу тільки порекомендувати провести додатковий тур відбору для цих учасників і подивитись хто дійсно проходить у команду( знову-таки, як змінюються критерії при проведенні 3 vs 4 турів незрозуміло, наприклад у відборі на Всеукраїнську олімпіаду проводять додатковий 4-й тур для визначення учасника. Але у відборі на міжнародні змагання критерії повинні бути одними і голосувати за учасника та ігнорувати критерії, які начебто розроблені для більшої кількості турів не дуже коректно). Моя пропозиція- провести додатковий тур відбору ( якщо потрібно 2) та вирішити питання більш чесним шляхом.

    Богдан Рубльов Оприлюднено19:29 - 16.10.2020

    Проаналізуйте їхні результати за усі роки – міські та всеукраїнські олімпіади, відбори минулих років на усі змагання тощо

     Григорий Оприлюднено20:44 - 16.10.2020

     Корректно сравнивать те турниры, где они решали одинаковые задачи.
     Я таких турниров знаю 4: – отборы на EGMO 2020м – Яна выиграла;
     – EGMO 2020 – Яна выиграла;
     – FMC 2020 – Яна проиграла;
     – отборы на EGMO 2021- равный результат.

      Богдан Рубльов Оприлюднено21:00 - 16.10.2020

      Якщо бути прискіпливим, то на кожній олімпіаді були однакові задачі в сусідніх паралелях, тому проаналізувати слід усі змагання, як тільки Роксолана з’явилася в 7 класі, а Яна перейшла в 8-й, якщо вже все аналізувати. районні, міські, відбір на 4-й етап, всеукр, відбір на ММО, а може ще щось було

  Олександр Оприлюднено12:20 - 16.10.2020

  Цікаво, а чому умови та розв’язання викладені тільки першого туру відбору на IMO 2020?

  Напишіть відгук

  Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.