brand

«Математичний занзібар», підсумки. Командна олімпіада XVII Київського турніру математичних боїв імені Лесі Рубльової

«Математичний занзібар», підсумки. Командна олімпіада XVII Київського турніру математичних боїв імені Лесі Рубльової

Реєстрація триватиме до 14:00 середи 23 вересня 2020 року.
Нагадую, що як завжди змагання відбудуться на математичних факультетах Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою проспект академіка Глушкова 4 д та 4 е (ст. метро “Виставковий центр”).

Механіко-математичний факультет (ММФ) та 

факультет комп’ютерних наук та кібернетики (ФК)

Наголошую, що усі наші заходи ми будемо проводити у відповідності 

до епідеміологічної ситуації в Україні та чинних обмежень, що діють 

в Києві та КНУ ім. Шевченка

1. Підсумки Математичного занзібару

2. Командна олімпіада XVII Київського турніру

1. Підсумки Математичного занзібару

Спочатку про головне – початок сезону відбувся. Не всі змогли взяти участь, як діти так і дорослі із зрозумілих причин. Але все одно – в Києві більше 100 команд, до яких додалися ще й більше 50 з регіонів. Ще декілька команд отримали завдання та змагалися поза конкурсом, тобто не задля спортивного результату, а задля математики, задля олімпіад, бо скучили за усім цим. Загальні результати вже давно на сайті, цікаві також результати окремо команд з Києва та не з Києва. 

Наводимо умови та розв’язання задач. Були 2 задачі з невірними відповідями, але для занзібару це не перепона при встановленні правильних остаточних результатів і все було оперативно виправлене. 

Ну й про міри безпеки, які забезпечили наші факультети та студенти-волонтери, годі й казати. Навіть важко уявити, що ще можна було б додати. Сподіваюся, що ніхто не відчує себе зле після сьогоднішнього занзібару і що ніхто не пошкодував, що взяв у ньому участь. Дякую усім, а особливо нашим студентам, без яких як завжди нічого не відбулося б. 

Умови та розв’язання

Світлини Київ

2. Командна олімпіада XVII Київського турніру

На нараді з вчителями та керівниками команд ми дещо поговорили про подальший перебіг подій XVII Київського турніру математичних боїв імені Лесі Рубльової. На часі за 2 тижні планується проведення Командної олімпіади, тобто вона пройде в неділю 27 вересня 2020 року. Нагадаю моменти обговорення. 

1. Тут в пості буде проголошена реєстрація учасників командної олімпіади. Було прохання заявляти лише ті команди, які в разі потрапляння в квоту переможців (8 чи 12 кращих у кожній паралелі) будуть приймати у двох турах математичних боїв. Змагання як завжди відбудуться у 4-х звичних для наших заходів лігах. 

2. На командну олімпіаду запрошуватимуться команди у складі від 3 (мінімум) до 8 учасників, яким буде запропоноване 8 задач на 2,5 години у наймолодшій (НЛ) та молодшій лігах (МЛ) та 3 години у середній (СЛ) та старшій (СтЛ) лігах. Формат олімпіади можливий у двох основних форматах – усний та письмовий. Нами буде проведене опитування стосовно варіанту, який оберуть більшість зареєстрованих команд. 

3. Для наради керівників є 2 варіанти її проведення. Якщо буде обраний усний формат проведення, то нарада з керівниками може відбутися за 15 хвилин по її завершення як завжди на факультеті кібернетики. Якщо письмовий – то за 1–2 години по завершенню письмової олімпіади, щоб журі встигло все перевірити. Другий варіант провести цю нараду у форматі Зум-конференції за 1–2 дні по завершенні олімпіади. Про це так само прошу зазначити при реєстрації. 

4. Останнє питання про усну олімпіаду – кількість команд у кожній лізі – 8 чи 12. Або відповідь залежатиме від кількості команд, що братимуть участь у кожній лізі. 

Стосовно вибору між усним та письмовим форматом олімпіади слід зазначити такі аргументи. 

Усний формат – звична та дуже цікава форма змагання для звичайних умов, коли ми не боїмося тісного спілкування поміж учасниками та членами журі. Учасники швидко отримують результати розв’язання, мають в разі помилки другу та третю спробу на задачу. Але цей формат передбачає доволі тісне спілкування майже усіх учасників з членами журі, крім того потребує багато членів журі.

Письмовий формат – стандартна форма для індивідуальної олімпіади. Цього року вона може забезпечити повну безпеку для учасників та членів журі в наших реаліях. Для перевірки можна задіяти додаткових членів журі, які працюватимуть он-лайн. Але учасники мають дуже акуратно писати свої розв’язання, бо апеляція тут не передбачена. Крім того стає неможливою і друга спроба при помилці в першій. 

3. Реєстрація та опитування командної олімпіади

Будьте уважні, для правильної та коректної реєстрації кожної команди. Знову таки прошу, щоб то робили дорослі – відповідальні за кожну команду. 

Посилання на реєстрацію

Перевірка реєстрації

Реєстрація триватиме до 14:00 середи 23 вересня 2020 року. 

СЛАВА УКРАЇНІ!!!

ГЕРОЯМ СЛАВА!!!

Kateryna

  5 коментарів

  Апельсин Оприлюднено21:36 - 19.09.2020

  Просимо переглянути результат команди Апельсин, задача 18: у розв’язках була вказана відповідь – 24/25. Команда подала відповідь – 57,6 секунд. 1.При переведені дробу в десяткове вираження, відповіді тотожні. 2.Приймаючи до уваги, що дані були в хвилинах (міра часу), відповідь подали теж у часовому вимірі. 3.Так як, в запитанні задачі не вказувалось, в якому вираженні необхідно подати результати, а запитувалось “ЗА ЯКИЙ ЧАС?”, вважаємо відповідь команди, виражену у секундах, а не дробом, – логічною, вірною і такою, що заслуговує на зарахування

   Богдан Рубльов Оприлюднено22:38 - 19.09.2020

   В правилах перегляду (не писаних), якщо є 2 (а тим паче 3) однакових звернення від різних адрес, то відповідь не перевіряється, бо не можуть різні люди думати і писати слово в слово однакові коментарі

  Святослав Оприлюднено20:35 - 23.09.2020

  Коли буде командна олімпіада XVII Київського турніру математичних боїв імені Лесі Рубльової

  Овчаренко Ігнат Оприлюднено21:25 - 25.09.2020

  Доброго дня. Через прикру помилку команда “Факторіал” була зареєстрована два рази, в наймолодшій та молодшій лігах, хоча за віком учасників знаходяться в наймолодшій. Просимо видалити дану команду зі списків молодшої ліги.

   Богдан Рубльов Оприлюднено22:05 - 25.09.2020

   як доросла та відповідальна за команду людина могла припуститися такої помилки?

  Напишіть відгук

  Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.