brand

“Математичний занзібар” для регіонів неділя, 13 вересня 2020.

“Математичний занзібар” для регіонів неділя, 13 вересня 2020.

1. Математичний занзібар в Києві

2. Математичний занзібар Київського турніру в регіонах

1. Математичний занзібар в Києві 

Ми розуміємо унікальність Києва для України в сенсі олімпіадної математики.

1. До нас зазвичай з’їжджаються найкращі студенти майже з усіх куточків країни, чим дуже підсилюють наше журі і суттєво послабляють можливу роботу в регіонах, яку дуже не просто організувати за теперішніх умов. Зазначу, що дуже часто до нашого журі долучаються не лише колишні олімпіадніки, а й просто гарні студенти природничих факультетів, які часто навіть до вступу і не чули про такий гарний олімпіадний рух в Україні. Найбільше таких студентів звичайно на факультеті комп’ютерних наук та кібернетики КНУ ім. Шевченка, але чому так відбувається навіть уявити собі не можу… але зараз про інше. 

2. В Києві досить багато шкіл, які сміливо можна назвати дуже потужними в сенсі математичної освіти, а також дуже амбітними в сенсі олімпіадних здобутків. І цей список лише поширюється, про що свідчать результати Київської міської олімпіади. Це дає змогу організовувати дуже масові заходи, де школи з давніми традиціями, зазвичай беруть участь в усіх заходах та в усіх паралелях, інші математичні школи долучаються по окремих паралелях, де є або гарний набір учнів, або вчитель хоче своїх учнів вивести на нові щаблі, або просто креативні батьки, які вважають, що їхнім дітям то буде корисно. Так само інколи до заходів долучаються і збірні команди, що утворюються батьками дітей. 

Найперший захід, з якого ми розпочинаємо олімпіадний рік в Києві, – це математичний занзібар, який буде проведено 13 вересня. Зазвичай масовість участі дітей в ньому вражає, по 30–40 команд в кожній паралелі є нормою. Я не буду казати про складнощі організації цього заходу в теперішніх умовах, але ми з тим упораємося з нашого боку, а від батьків, вчителів та особливо учнів треба буде так само дотримуватися проголошених вимог. І знову таки згодом. 

За такої кількості команд завжди змагання проходить надзвичайно цікаво та активно, бо зазвичай змагаються команди від різних шкіл, часто команди з різних класів, а бувають і унікальні випадки, коли серед учасників є команди з одного класу. І це завжди дуже цікаво і навіть весело.

А що ми маємо в регіонах. Навіть такі потужні в сенсі олімпіадинх здобутків міста, як Львів та Харків на зараз мають одну школу, яка набагато сильніша за усі інші. Тому там важко організувати щось масове. А в інших регіонах можуть бути школи-конкуренти, але кількість команд-учасниць може бути доволі обмеженою. Звідци виникає наша пропозиція. 

2. Математичний занзібар Київського турніру в регіонах

Ми пропонуємо командах в регіонах об’єднатися навколо представників нашого журі в регіонах і взяти участь в цьому занзібарі. Умови дуже прості. Вони повністю аналогічні до команд з Києва, тобто дотримання безпечних умов при проведенні, в команді від 4 до 6 учнів, змагання триває 2 години тощо, усі, хто вирішить долучитися ще раз прочитаєте усі інші вимоги, однією з яких є знання правил математичного занзібару, особливо в сенсі підрахунку очок. 

В кожному регіоні, де з’являються бажаючи команди, має бути довірена особа, як то було при проведенні ВОМ та олімпіади 5–7. Ідеально, щоб це були саме ті люди, з якими ми вже маємо гарний досвід співпраці. Це важливо, бо ми надішлемо умови та відповіді цим людям для проведення занзібару в своєму регіоні. 

А тепер про форму проведення. Команди наймолодшої ліги (не старше 7 класу) та молодшої ліги (8 класи) мають змагатися з 12:00 до 14:00. Команди старшої ліги (10–11 класи) та середньої ліги (9 класи) змагатимуться з 9:00 до 11:00. Розпочати скрізь маємо одночасно. Коли учасники команди дають відповідь організатор заходу в регіоні напроти відповідної команди має ставити позначки – 1 (вірна відповідь) або 0 (невірна відповідь) (або якісь аналогічні позначки, про що буде відповідне уточнення). На комп’ютері чи проекторі буде таблиця усіх команд по усій Україні і підрахунок буде вестися таким чином, що усі команди однієї ліги змагатимуться разом. 

Таким чином, все тепер залежить від вашого бажання. Кількість команд у кожному регіоні і у кожній лізі не має жодного значення, бо ви додаєтеся до великої кількості команд з Києва. Це можуть бути навіть окремі команди. Але реєстрація команд однакова для усіх, вона завершується о 14:00 в середу 9 вересня. 

Якщо ви зацікавилися, то усі інші деталі читайте в попередньому пості про занзібар за посиланням:

https://matholymp.com.ua/2020/08/25/matematychnyj-zanzibar-xvii-kyyivskogo-turniru-matematychnyh-boyiv-imeni-lesi-rublovoyi/

Слава Україні!

Героям Слава!

Kateryna

  4 коментарі

  Олег Швайко Оприлюднено11:29 - 31.08.2020

  Доброго дня!
  Дякуємо за пропозицію і Ваші зусилля по організації олімпіадного руху в регіонах України.
  Але в мене питання – чи прийме столиця Вінницькі команди для очної участі в турнірі?
  Дякую.

   Богдан Рубльов Оприлюднено12:03 - 31.08.2020

   так, звичайно

  Олена Оприлюднено03:30 - 05.09.2020

  Добрий день, чи планується проведення у м.Харків?

   Богдан Рубльов Оприлюднено21:46 - 05.09.2020

   Дивіться на реєстрацію

  Напишіть відгук

  Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.