brand

Всеукраїнська он-лайн олімпіада найкращих юних математиків України та ІІІ Всеукраїнська олімпіада для учнів 5–7 класів. Організатори 

Всеукраїнська он-лайн олімпіада найкращих юних математиків України та ІІІ Всеукраїнська олімпіада для учнів 5–7 класів. Організатори 

1. Заходи в Києві

2. Як то було в регіонах

3. Тепер про кожну область за абеткою

4. Про нових членів журі

1. Заходи в Києві 

На зараз дуже багато позитивних вражень від проведеної усіма нами Всеукраїнська он-лайн олімпіада найкращих  юних математиків України та ІІІ Всеукраїнська олімпіада для учнів 5–7 класів, за що ми усім вдячні за таку оцінку, за добрі слова. А тепер хотілося б відмітити усіх наших помічників в Києві та на місцях, без якого це навряд чи вдалося б провести так ідеально і так масово.

Спочатку про Київ та наше журі. З цим було найменше проблем, бо уся наша студентсько-вчительська компанія звикла протягом року організовувати та проводити низку заходів усіх рівнів, тому ми просто добре розподілили повноваження і все закрутилося. 

Головними стали Катерина Дудко, Заріна Кодирова, Марк Ємець та Андрій Ніколаєв. Саме вони підняли “на ноги” усю Україну і провели усі упорядкування та узгодження – по організації, по керівниках, по дітях тощо. 

Дуже важливим цього року при роботі журі он-лайн стало призначення усіх старших по класах саме з Києва, щоб ми зібралися в одному місці та керували процесом по усій Україні. Тому щира подяка Заріні Кодировій (5 клас), Катерині Дудко (6 клас), Андрію Уразовському (7 клас), Андрію Анікушину (8 клас), Дмитру Номіровському (9 клас) та Галині Крюковій (10 клас). Саме завдяки їм вдалося своєчасно виправити неточності в умовах задач та кваліфіковано надавати відповіді (нагадаю, що найбільш вживаною стала така відповідь на запитання: “Умова задачі сформульована правильно”). 

Дякуємо нашому лікарю – Дідур Оксані, яка два дні проводила дезінфекцію приміщень, проводила температурний контроль усіх задіяних до спілкуванню з дітьми організаторів. 

Щоб завершити з Києвом та перейти до регіонів, скажемо, що важливу роль зіграли помічники в аудиторіях – Юлія Тихонравова, Олена Артемчук, Діана Семирог-Орлик, Влад Черніков та Роман Панасюк. Серед батьків важливу організаторську роль (таку, що ми взагалі в Києві не мали жодного клопоту) зіграли батьки дітей Жанна Китаєва та Наталія Юдіна. Зрозуміло, що й усі батьки були повні однодумці з ними, тому вітаю усіх тих, кого я тут персонально не назвав.

І на завершення, як завжди олімпіада відбулася за повної підтримки керівництва Київського національного університету імені Тараса Шевченка на факультеті комп’ютерних наук та кібернетики. 

2. Як то було в регіонах 

Як на мене, це був дуже визначальний рік, коли дійсно треба було щось зробити, організувати самим, без наказу, без грошей, зробити для найкращих юних математиків своєї області. Очевидно, що якби був наказ МОН “Провести …”, то відношення було б геть інше і все було б зроблене, але я не упевнений, що за наказом була б створена така ж саме душевна атмосфера у більшості регіонів, як то зробили справді зацікавлені та дійсно небайдужі люди. 

Загалом ми протягом усіх років формували наше журі таким чином, щоб там були з одного боку наші найкращі студенти, які дуже фахово і оперативно вміють перевіряти задачі будь-якого рівня, від простеньких до найскладніші. Крім того в живому спілкуванні з ними учасники олімпіад дізнавалися багато цікавого про долю олімпіадників по завершенні школи, про студентське життя тощо. 

З іншого боку там зібрані представники від кожного (ну майже кожного) регіону, саме задля того, щоб в регіонах знали про усі події, щоб пробували організувати, упорядкувати, поглибити олімпіад ний рух у кожній області. Очевидно, що саме на них ми хотіли спиратися і цей раз при організації ВОМ та “5–7”. Крім того ми зверталися до методистів з математики в областях, а також керівників команд від області на IV етапі Всеукраїнської олімпіади. 

Різноманіття відповідей вражало…

“Сто відсотків проведемо в нашому регіоні, не хвилюйтеся”. Очевидно, що в такому регіоні не було жодних питань сенсі того, що захід відбудеться, ми лише корегували та уточнювали робочі моменти. 

“Я б радо провів, але я не дуже знаю, як то робиться”. Якщо справді було бажання то врешті решт все було зроблене в такому регіоні якнайкраще. 

“Мене не буде на місці на час олімпіади”. Дійсно таке бувало, бо ми усі люди, і настало літо. В деяких регіонах відповідальні люди знаходили повноцінну заміну собі на час олімпіади, щоб зробити захід. А в деяких – просто відсторонилися, на що мали повне право…

“Без наказу МОН в нашому регіоні ми нічого організовувати не будемо і більше мене не турбуйте”. Зрозуміло, що в таких областях ми просто шукали і знайшли інших не байдужих людей. Хоча то дивно – стільки років їздити державним рахунком на усі олімпіади, де зазвичай приймали поважні делегації на найвищому рівні, щоб після того не хотіти докласти і своїх зусиль для дітей суто своєї області… Як колись казав славнозвісний радянський коментатор (мовою оригінала): “Нам такой хоккей не нужен!”

3. Тепер про кожну область за абеткою 

У кожній області захід відбувся, діти були дуже задоволені, за що величезна подяка усім, хто доклав до того чималих або помірних зусиль, спробуємо згадати більшість з вас, але кого випадково забули прописати персонально, то вибачте за це, ваша допомога не менш значуща ніж усіх нас. Так само дякуємо навчальні заклади чи інші установи, які надали безпечне приміщення для проведення заходу. Одразу зазначимо, що найбільш рішучими в підтримці заходів були батьки учасників. Їх дійсно неможливо усіх перелічити, але для цього достатньо подивитися на список учасників  і подякувати їхнім батькам! У деяких регіонах їхня роль була вирішальною. 

Вінницька область. Тут одразу все було узгоджене, що відбудуться обидва заходи. Олімпіади пройшли у приміщенні КЗ “Фізико-математична гімназія №17 ВМР”, головними організаторами стали Пасіхов Петро, Швайко Олег, Попова Ірина, Мельничук Вікторія, Пасіхова Олена, Бандерс Марія.

Волинська область. Так само, все рухалося лише в напрямі, як то зробити краще. Олімпіади пройшли у приміщенні СНУ імені Лесі Українки, головними організаторами стали Мекуш Оксана, Юнчик Валентина, Філозоф Леонтій.

Дніпропетровська область. Все прийшло якнайкраще, при цьому організаторам вдалося вирішити питання участі учнів не з обласного центру. Олімпіади пройшли у приміщенні КЗО “Дніпровський ліцей інформаційних технологій при Дніпровському націонільному університеті імені Олеся Гончара Дніпровської міської ради”, головними організаторами стали Кірман Вадим, Грирор’єв Сергiй, Сотнiченко Олена, Малоiван Iрина, Зонтов Володимир, Саповська Ніна, Фоменко Олег, Головень Євгеній.

Донецька область. Навіть не знаю, чи дізналися батьки та учні, що вибороли собі право участі в IV етапі Всеукраїнської олімпіади. Ми з Києва не мали змогу достукатися до кожного учня. Напевно, якби самі діти уважно слідкували за повідомленнями на сайті, то ми б знайшли змогу зробити так, щоб усі бажаючи взяли участь. Як то відбулося з двома учасниками, які самі або разом з батьками звернулися до нас, і варіант участі цих дітей у Харкові цілком задовольнив усіх. Організаторами можна вважати двох мам – Наталію Носкову та Тетяну Харіну. 

Житомирська область. Завдяки наполегливості студентки факультету комп’ютерних наук та кібернетики Котельниковій Валерії, яка свого часу сама була неодноразовим учасником IV етапі Всеукраїнської олімпіади від Житомирщини, все було організовано на відмінно. Олімпіади пройшли у приміщенні Ліцею № 25, головним організаторам спільно з Валерією стала  Воробей Ірина.

Закарпатська область. Все прийшло ідеально. Олімпіади пройшли у приміщенні УжНУ, головними організаторами стали Лешко Олена, Голембовський Олесь, Король Ігорь, Повідайчик Михайло.

Запорізька область. Тут на початку не одразу визначилися з місцем проведення заходу, але все невпинно рухалося до того, щоб провести олімпіади якнайкраще. Так воно й вийшло. Олімпіади пройшли у приміщенні Хортицької національної академії, головними організаторами стали Склярова Ірина, Добровольська Ірина, Доценко Вікторія.

Івано-Франківська область. Тут на початку виникли певні складнощі з організацією заходу і єдиним моментом, що трохи засмучує стала відмова дітей не з обласного центру долучитися до участі. Вони були замінені наступними за рейтингом представниками області, але все одно трохи шкода. Олімпіади пройшли у приміщенні Івано-Франківського фізико-технічного ліцею-інтернату, головними організаторами стали Шарманській Богдан, Савчук Оксана, Василишин Ольга.

Київська область. Одразу були очевидні складнощі при проведенні цього заходу в одному з районних центрів, тому учасники від Київщини писали олімпіаду в Києві разом з киянами. Організував таку комунікацію Микола Пихтар. На жаль олімпіади для молодших класів в цьому регіоні ніколи не відбувалися. Хоча низка учасників радо беруть участь в Київських заходах, але в разі перемоги, вони вже йдуть далі як представники Києва. 

Кіровоградська область. Велика шана організаторам, бо це єдина область, де уся команда була не з обласного центрую. Але організатори змогли усіх зібрати і гідно провести ВОМ, зрозуміло, що без “5–7”, але все ще буде. Олімпіади пройшли у приміщенні НВК «Ліцей інформаційних технологій – спеціалізована школа ІІ ступеня», головними організаторами стали Ключник Інна, Ткаченко Любов, Шульга Руслан, Чіжік Олена, Чумак Ольга.

Луганська область. Очікувалися складнощі, схожі до Донецької області. Але достатньо було батькам однієї дитини дізнатися про захід, як одразу все було організовано для усіх 4-х учасників.  Складнощі з організацією в цьому регіоні олімпіад для молодших класів очевидні, тому на цей раз тут провели лише ВОМ. Олімпіади пройшли у приміщенні Сєвєродонецької загальноосвітньої школи №6, головними організаторами стали Бурлакова Тетяна, Литвиненко Людмила, Каламбет Ірина, Волченко Лариса.

Львівська область. Тут одразу все було узгоджене, що відбудуться обидва заходи. Олімпіади пройшли у приміщенні Католицького університету, головними організаторами стали Таратула Оксана, Добосевич Олесь, Фединяк Володимир, Процик Максим, Дулгер Лія.

Миколаївська область. Все було спокійно організоване для обох заходів. Олімпіади пройшли у приміщенні ММК ім. В.Д. Чайки, головними організаторами стали Кпугло Віктор, 

Одеська область. Спочатку ми наштовхнулися на те, що немає бажаючих організувати заходи, але врешті все було організоване завдяки вчителям та батькам, а також колишній олімпіадниці Ані Копійці, яка на зараз зовсім змінила свій фах. Олімпіади пройшли у приміщенні ОНУ им. Мечникова, головними організаторами стали Савастру Ольга, Колебошин Валерій, Чекал Ольга, Тувіченко Світлана, Стаценко Наталія, Шаманіна Тетяна.

Полтавська область. Тут виникли складнощі з проведенням заходу у Полтаві, але учасників радо прихистив Кременчук, де Світлана Ховрак вже давно організовує низку дуже цікавих заходів. Олімпіади пройшли у приміщенні КНУ ім.М.Остроградського, головними організаторами стали Ховрак Інна, Труніна Ірина, Яцун Тетяна, Шиманська Тетяна, Мальце Олександр.

Рівненська область. Це була одна з двох областей, де до останнього олімпіада могла не відбутися. Але керівництво освіти Рівненської ОДА не захотіло “лідирувати” в цьому показнику, після чого все було зроблене для гарного проведення ВОМ. Зрозуміло, що олімпіадою “5–7” в регіоні ніхто не цікавиться. Олімпіади пройшли у приміщенні Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, головними організаторами стали Пекарська Лариса, Набочук Олександр, Черній  Алла.

Сумська область. Все було спокійно організоване для обох заходів, хоча певний час були питання з місцем проведення заходів. Олімпіади пройшли у приміщенні Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка, головними організаторами стали Одінцова Оксана, Чашечнікова Ольга, Мелентьєва Тетяна, Бережецька Людмила.

Тернопільська область. Організаторами все робилося в напрямі для найкращого проведення заходів. Олімпіади пройшли у приміщенні Тернопільської Української гімназії ім.І. Франка, головними організаторами стали Іванюк Тетяна, Соловей Оксана, Ензельт Ольга, Стецик Оксана, Крижанівський Анатолій.

 

УФМЛ. Вчителі Олеся Зубарук та Олексій Печериця забезпечили участь команди від УФМЛ повним складом, 6 змагалися з киянами, та по одному з командами Чернігова та Тернополя, за що ми дуже вдячні.

Харківська область. Все було ідеально і ми дуже вдячні, що прийняли колег з Донецької області. Олімпіади пройшли у приміщенні ХНУ ім. Каразіна, головними організаторами стали Нго Нгок Тхай Шон, Сарапін Рома, Кравцов Артур, Гончарук Анна, Пославський Сергій, Ігнатович Світлана, Будна Світлана.

Херсонська область. Все так само було ідеально. Олімпіади пройшли у приміщенні Херсонської державної морської академії, головними організаторами стали Зоріна Ірина, Блах Ігор, Валько Наталія, Бурцевич Владислав, Герасимова Тетяна, Лазаренко Ірина.

Хмельницька область. Це була друга з областей, де до останнього олімпіада могла не відбутися. Але відгукнувся наш колега – інформатик Андрій Попик, після чого олімпіада для дітей була організована в сенсі умов проведення чи не найкраще в усій Україні. Олімпіади пройшли у приміщенні мовної школи «ОЛА», головними організаторами стали Давидова Катерина, Нечипорук Валентина.

Черкаська область. Все було спокійно організоване для обох заходів, оскільки цим займалися дуже фахові члени журі. Олімпіади пройшли у приміщенні ЧНУ ім. Б. Хмельницького, головними організаторами стали Атамась Володимир, Коломієць Світлана, Третяк Наталія.

Чернігівська область. Було одразу зрозуміло, що захід відбудеться, хоча певний час були питання з місцем проведення заходів. Олімпіади пройшли у приміщенні Загальноосвітньої школи фізико-математичного профілю I-III ступенів №12, головними організаторами стали Лось Валерій, Дяченко Олександр, Гопаченко Василь, Герасименко Лариса.

Чернівецька область. Тут одразу все було узгоджене, що відбудуться обидва заходи. Олімпіади пройшли у приміщенні ЧНУ ім. Ю. Федьковича, головними організатором стала Карлова Олена. 

4. Про нових членів журі 

Тут я не буду вказувати на тих членів журі, які не вперше працювали на IV етапі Всеукраїнської олімпіади, з ними все зрозуміло, вони як завжди показали себе з найкращого боку, безумовно мова про тих, хто долучився.

Наступного року буде оновлювати склад нашого журі IV етапу саме за рахунок нових цьогорічних членів журі:

Кодирова, Артемчук, Котельникова, Шарманський, Крисинська, Пославський, Гончарук, Ключник, Бабієнко, Бандерс, Кравцов, Митрофанов, Сарапін, Кондратенко, та Шон.

Журі ІІІ Всеукраїнської олімпіади для учнів 5–7 класів були:

Процик Максим, Луценко Костя, Волошкевич Богдан, Білик Олеся, Дулгер Лія, Шашков Владислав, Костюченко Уляна, Думінська Світлана, Тичковський Олексій, Фурса Анжеліка, Ляшкевич Андрій, Полюхович Ілона, Таранюк Дмитро, Речун Андрій, Чулупин Анастасія.

Слава Україні!!!

Героям Слава!!!

Kateryna

  2 коментарі

  Наталья Оприлюднено08:51 - 27.07.2020

  Спасибо всем неравнодушным организаторам олимпиады.
  Все было проведено на высшем уровне. А в нынешних условиях это было ой как не просто.

  А. И. В. Оприлюднено20:04 - 27.07.2020

  Спасибо всем большое за организацию такого серьёзного и правильного мероприятия!

  Напишіть відгук

  Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.