brand

Всеукраїнська он-лайн олімпіада найкращих юних математиків України (ВОМ)

Всеукраїнська он-лайн олімпіада найкращих юних математиків України (ВОМ)

Останнє оновлення 17 липня (п’ятниця) 13:20 (Додано інформацію про оформлення робіт)

Відтепер про питання та новини про ВОМ (Всеукраїнську он-лайн олімпіаду найкращих юних математиків України) будемо дізнаватися з цього посту, в якому ми вказуватимемо усі нові повідомлення та уточнення, вам слід просто глянути коли відбулося останнє оновлення і чи варто вам його переглянути. Останні уточнення будуть йти у змісті під номером 0. Після наступних оновлень вони будуть розподілені за змістом.

-1. Як отримати та відправити роботу?
      0. Як оформити роботу?

 1. Останні уточнення
 2. Реєстрація учасників та відповідальні особи по областях
 3. Журі та оргкомітет
 4. Сухі факти про ВОМ – мета проведення, розклад, умови проведення. Про ІІІ Всеукраїнську олімпіаду для 5–7 класів
 5. Заява від батьків
 6. Оргкомітети та журі на місцях

 

-1. Як отримати та відправити роботи?

1. За 15 хвилин до початку олімпіади уповноважені особи отримають завдання для всіх класів.

2. Також, вчителі отримають посилання на гугл-форму, куди потрібно прикріпити відскановані роботи.

0. Як оформити роботу?

1. Після олімпіади вчителі одразу сканують роботи.
2. Для кожної роботи потрібно зробити власний ПДФ файл.
3. Для кожної роботи потрібно повторно заповнювати гугл-форму.


Останні уточнення

Регламент проведення ВОМ та ІІІ Всеукраїнської олімпіади 5–7 класів

За станом на зараз – ВОМ не буде проведена лише в Донецькій області, єдиний учасник від цієї області братиме участь в місті Харків, решта учасників не відгукнулися.

Наводимо приблизні орієнтири, як то планується в Києві. Далі наголосимо на можливі місцеві відмінності.

9:00–9:40 Прибуття організаторів та учасників на олімпіаду

Подальші дії залежатимуть від бажання та можливостей організаторів та учасників заходу. Наприклад, спочатку буде зроблена вологе прибирання, дезінфекція, перевірка температури, умов проведення тощо.

Треба не забути, щоб діти або їхні батьки передали в оргкомітет олімпіади заяви від батьків про їхній дозвіл щодо участі дітей в ВОМ до початку 1 туру.

9:40–10:00 Отримання та друк умов, підписування зошитів

Довірені члени місцевого журі, які впродовж усієї олімпіади буде слідкувати за доброчесністю при проведенні ВОМ, отримують умови від організаторів за перевіреним заздалегідь каналом, роздруковують їх належною кількістю.

Учасники підписують роботи, де слід вказати такі пункти:

 1. Прізвище та ім’я.
 2. Школа, в якій навчається учасник олімпіади
 3. Клас, за який учасник пише олімпіаду (в дужках вказати клас навчання дитини у 2019–20 навчальному році, якщо це відрізняється від класу, за який учасник виконує роботу).
 4. Тур олімпіади (1-й чи 2-й).
 5. Вчитель, керівник гуртка тощо, хто готував дитину до олімпіади (можна декількох).
 6. Контакт, з яким учаснику олімпіаду буде відправлена його робота, для проведення апеляції (електронна пошта, телеграм тощо).

10:00–14:00 Виконання робіт ВОМ

Учасники виконують роботу в чистовику, принесеному власноруч або наданим організаторами (другий варіант кращий), також він забезпечується чернеткою та засобами для виконання олімпіади (якщо він їх забув принести).

В процесі роботи у учасників можуть виникнути запитання. Для безпечності їх розгляду та для зручності учасник має це запитання написати на папірці, вирваному з чернетки. Члени журі мають сфотографувати (або відсанувати) питання та переслати старшому по відповідному класу. Старший по класу напише відповідь і так само дитина отримає відповідь або роздруковану, або в телефоні.

Місцеві особливості та про олімпіаду 5–7 класів

Якщо при проведенні ВОМ на місцях можливі відмінності, то місцеві організатори та члени журі мають про це попередити оргкомітет та журі ВОМ та узгодити ці питання чи проблеми, якщо вони вимагають того. Якщо то суто технічні деталі, то питань бути не може.

Стосовно ІІІ Всеукраїнської олімпіади для 5–7 класів, то для учасників плануються аналогічні принципи проведення з урахуванням таких часових меж.

За традицією, учні 5 класу працюють 2,5 години (150 хвилин), а 6 та класи – 3 години (180 хвилин). Тому час початку такої олімпіади визначають місцеві оргкомітети на свій розсуд. Вона може розпочатися і о 10 годині або пізніше.

В Києві ІІІ Всеукраїнської олімпіади для 5–7 класів розпочнеться об 11-й годині.

ВОМ та олімпіада 5-7 в Києві пройде яґк зхавжди на факультеті кібернетики КНУ ім. Шевченко за адресою проспект Глушкова 4 д в аудиторіях 01 (8-11 класи) та 221 (5-7 класи)

Подальші принципи організації цієї олімпіади аналогічні до прописаних для ВОМ.

Деякі організатори не точно знають кількісний склад своєї команди, особливо при певних замінах. Кількість учасників не має перевищувати рейтингову кількість + переможці останньої інтернет-олімпіади

Наводимо таблицю з кількісним складом команд.

 1. Реєстрація учасників та відповідальні особи по областях

Настала пора реєстрації учасників та членів журі, що будуть перевіряти роботи. В першій табличці кожні відповідальні за ВОМ колеги мають заповнити список учасників від свого регіону за наведеними пунктами. Окремо треба заповнити учасників ВОМ та олімпіади 5–7 класів.

 

ПІБНавчальний закладКлас, за який писатиме ВОМБув в попередній заявці на IV етап чи запаснийМісто, де писатиме ВОМ
Дудко Катерина СергіївнаФакультет кібернетики13НіКубик

 

Також в основну табличку, в якій ми відслідковуємо участь областей в ВОМ та олімпіаді 5–7, додається стовпчик, куди ми будемо вписувати членів журі від областей, які зголосилися перевіряти роботи.

 

 1. Журі та оргкомітет

Про роботу журі. Тут слід розуміти, що журі в нас є фактично два різних.

Місцеве журі, яке працює впродовж турів ВОМ. На членів цього журі покладається такі завдання протягом кожного з двох турів.

 1. О 9:45 отримати завдання від голови журі за заздалегідь визначеним контактом.
 2. Роздрукувати його за кількістю учасників і о 10:00 розпочати ВОМ.
 3. Весь час, коли діти пишуть, спостерігати за дотриманням чесності та добропорядності виконання завдань олімпіади. Попереджати можливі порушення або вже фіксувати їх, якщо того не вдалося уникнути, переказати усі ці деталі голові журі та секретареві журі.
 4. Протягом ВОМ діти можуть задавати питання, думаю, що термін на запитання буде обмежений в часі, тобто до 12:00. Запитання задаються тільки письмово (це й безпечніше і нікого не відволікатиме), його треба сфотографувати та переслати старшим по паралелях (або секретарю журі), коли журі надасть відповідь – так само письмово, то ми Вам її надішлемо і член журі покаже відповідь учаснику.
 5. О 14:00 зібрати роботи, зробити скани робіт і переслати їх голові журі та секретареві журі. Самі роботи бажано десь зберегти. Чернетки не скануються за жодних умов.

З наведеного переліку зрозуміло, що головним від місцевого члена журі є неупередженість та не за ангажованість, щоб він був рівновіддалений від учасників. Тому ідеально, якщо таких членів журі буде 2–3, щоб вони мали змогу супроводжувати дітей до туалетів або при виникненні інших питань.

 

Журі ВОМ. Основу цього журі складатимуть члени журі IV етапу Всеукраїнської олімпіади, які були затверджені свого часу офіційним наказом МОН. Зрозуміло, що не усі з них на зараз готові перевіряти, тому ми цей перелік можемо збільшити, якщо про це нас своєчасно повідомлять. Тобто бажаючи долучитися до перевірки робіт мають відгукнутися.

Головними тут стають як завжди старші по класах. Старші по класах до ВОМ мають з’ясувати, хто саме готовий до перевірки робіт у цій паралелі. Далі старший по класу пересилає роботи учасників цим членам журі з проханням перевірити відповідну задачу. Як завжди кожну задачу перевірятиме принаймні 2 члени журі. Далі має бути узгоджена оцінка по задачі кожного учасника.

Зауважу, що шифрування робіт можна не робити, тому що тут майже неможливе фальшування, оскільки кожний член журі може побачити кожну задачу.

Кожному учаснику буде надіслана його робота, після отримання балів та оприлюднених критеріїв, він має у гугл-табличці заповнити свою участь в апеляції. Тобто вказати по якій задачі, і на який бал розраховує учасник і відповідно до якого пункту критерію. Наступні два дні буде проведена он-лайн апеляція між учасником, членом журі та, за потребою, старшим по класу, головою журі.

По звершенні ми проведемо розподіл місць та затвердимо його.

Наводимо розподіл по класах журі, яке буде перевіряти роботи. Нагадаю, що сюди були долучені усі бажаючи фахові математики з усіх регіонів, які повідомили про своє бажання допомогти в цій справі.

ЖУРІ
попередній розподіл по класах
8 клас9 клас10 клас11 клас
АнікушинНоміровськийКрюковаРубльов
Ніколаєв Ан.КовальБандерсГолембовський
КодироваГончарукКравцовФединяк
АртемчукЗінченкоСарапінШон
ДобосевичКлючникКірманГерасимова
ДяченкоКоломієцьКушнірЗоріна
КотельниковаЛосьКучеренкоКивва
ШарманськийЯсносокирськаМитрофановЛазаренко
МекушБабієнкоМихайлюкЛішунов
КрисинськаСігетійКарловаНіколаєв Ар.
СкляроваХовракНестеренкоКондратенко
ПославськийЩегловСкібіцькій
Сапрікін

 

Про роботу оргкомітету. Оргкомітет має забезпечити безпечні та зручні умови проведення олімпіади в своїй області. Щоб діти сиділи на безпечній відстані, щоб їм не було надто спекотно, забезпечити зошитами та чернетками, знайти лікаря тощо. І дослухатися до порад та зауважень місцевого журі.

 

 1. Сухі факти про ВОМ – мета проведення, розклад, умови проведення.

Про ІІІ Всеукраїнську олімпіаду для 5–7 класів

 • Є великий сумнів, що буде змога провести IV етап Всеукраїнської олімпіади на офіційному рівні зі згоди МОН та сприяння ІМЗО.
 • Ми плануємо провести ВОМ (Всеукраїнська он-лайн олімпіада найкращих юних математиків України) у форматі IV етапу Всеукраїнської олімпіади. До участі запрошуються усі ті представники областей, що потрапили свого часу в заявку від області на IV етап. В разі відмови учасника або неможливості щодо його участі в зазначеному заході його позицію має посісти наступний за рейтингом представник області.
 • Команда від кожної області має зібратися в місці, яке визначить оргкомітет олімпіади. Воно має повністю відповідати існуючим обмежувальним заходам, які на цей момент діятимуть в області – відстань між учасниками, наявність захисних засобів, провітрювання приміщення тощо. Крім того обране місце має бути зручним для учасників від області та членів журі і оргкомітету, в сенсі дотримання доброчесності при виконанні роботи.
 • ВОМ буде проведене в такий термін:

20 липня 2020р. з 10:00 до 14:00 – 1 тур ВОМ;

21 липня 2020р. з 10:00 до 14:00 – 2 тур ВОМ;

22 липня 2020р. з 9:00 до 21:00 – заявки на апеляцію;

23–24 липня 2020р. з 9:00 до 16:00 – апеляція згідно графіка;

24 липня 2020р. з 16:00 до 17:00 – підведення підсумків ВОМ.

 • Учасники від УФМЛ мають брати участь в місці теперішнього проживання. Тобто долучитися до проведення ВОМ у відповідній області, але своєчасно повідомити про це місцевих організаторів.
 • Пропонується проведення ІІІ Всеукраїнської олімпіади для 5–7 класів одночасно з проведенням ВОМ. Але задля того область має забезпечити по 1 офіційному учаснику від області в 5-му, 6-му та 7-му класах.

  Заява від батьків

Якщо батьки та діти хочуть брати участь у ВОМ у складі команди області, то від них треба оформити таку заяву. Пропонуємо зразок.

 

Голові журі

Всеукраїнської он-лайн олімпіади

найкращих юних математиків України

Рубльову Б.В.

Та Голові оргкомітету

Всеукраїнської он-лайн олімпіади

найкращих юних математиків України

у Львівській області

Таратулі О.Б.

мати учасника ВОМ від

Львівської області

Шевченка Тараса

Шевченко Оксани Богданівни

 

Заява

Я даю дозвіл на участь моєї дитини у Всеукраїнської он-лайн олімпіади найкращих юних математиків України. Вважаю, що для її проведення в місті Львові Львівської області виконані усі необхідні умови її безпечного проведення для моєї дитини.

Але я розумію, що 100% захисту від COVID–19 поки що не існує.

 

          число                                                               підпис

Якщо батьки дають згоду, то така заява має бути у оргкомітету не пізніше початку першого туру ВОМ. Абсолютно аналогічні заяви слід зібрати з батьків учасників ІІІ Всеукраїнської олімпіади для 5–7 класів. Жодну дитину ми не будемо примушувати брати участь в цих заходах без його та батьків заяви, яка напевно свідчитиме про бажання взяти участь та добру волю на те. Цю заяву не слід переправляти до Києва, достатньо щоб вона була під час проведення заходів у місцевих організаторів олімпіад.

Це має хоч трохи захистити наших організаторів ВОМ на місцях від “дурних питань” на кшталт “А хто вас уповноважив збирати дітей?” Все робиться задля дітей і за згоди їхніх батьків, але умови безпечного проведення є обов’язковими. Усі зауваження та побажання батьків на місцях, якщо вони є слушними, мають бути врахованими.


Оргкомітети та журі на місцях

У кожній області мають відгукнутися бажаючи допомогти провести ВОМ у своїй області. В ідеалі це мають бути методисти з математики, керівники команди від області на IV етапі Всеукраїнської олімпіади, члени журі від області на ІІІ та IV етапі Всеукраїнської олімпіади, провідні вчителі, викладачі вишів, студенти тощо.

Частина з них має утворити оргкомітет, який в першу чергу має зробити:

 • знайти безпечне місце проведення ВОМ (та олімпіади 5–7, якщо така планується) в обласному центрі або в іншому зручному для проведення місті області;
 • зв’язатися з батьками учнів учасників від області (детальніше про це нижче).

Друга частина утворює журі, яке відповідатиме за такі питання:

 • отримати завдання від голови журі за 15–30 хвилин до початку туру;
 • роздрукувати його в потрібній кількості для учасників;
 • розпочати тур о 10:00, протягом туру відповідати на запитання за затвердженою процедурою;
 • зібрати роботи о 14:00.
 • відсканувати роботи та відправити їх голові журі для подальшої перевірки. (скоро напишемо детальніше про це)

Бажано, щоб членів журі та представників оргкомітету було принаймні по двоє, хоча можна й більше.

Для представників нашої команди, що буде організовувати ВОМ в області слід зрозуміти, що жодного офіційного паперу від МОН, ІМЗО чи КНУ не буде. Ніхто не захоче брати на себе відповідальність на себе за захід, який вони не дуже і підтримують, і не дуже розуміють, як він проходитиме без їхнього втручання. Максимум – це лист-звернення від голови журі, але до кого саме звернутися треба підказати, тобто надати рибу звернення.

Членам оргкомітету треба зв’язатися з батьками кожної дитини, що отримала право участі в IV етапі Всеукраїнської олімпіади з математики. Вони мають зрозуміти, що цей захід ми намагаємося організувати саме задля їхніх дітей, а тому й від них треба принципова допомога.

 • Якщо батьки та діти згідні брати участь в ВОМ, то вони мають подивитися де саме планується проведення заходу, пересвідчитися, що там дотримані безпечні умови для проведення і написати згоду щодо участі дитини (зразок заяви додається).
 • Якщо дитина (та батьки) проживають не в обласному центрі (або місті, де планується проведення ВОМ в області), та важко буде дістатися до місця в день написання турів, то батьки мають знайти місце, де вони могли б з дитиною перебувати 20–21 липня – готель, орендована квартира, родичі тощо. За потреби такі витрати ми відшкодуємо.
 • Якщо батьки та/чи дитина відмовляється від участі в ВОМ (саме відмовляється, а не просто не знає, що таке відбудеться), то батьки мають якомога раніше про це попередити певним чином – вайбер, телеграм, письмова заява тощо. Тоді треба запросити наступного за рейтингом від області учасника.

Далі наводиться табличка, яка буде оновлюватися кожного дня. В ній зазначені члени оргкомітету та журі, які вже зголосилися допомагати з її проведенням в області (можливо таких більше, але більше 2-х точно вказувати не варто). Якщо в цій позиції порожньо – це означає, що або ми поки не зістикувалися з представниками області, або поки що від усіх можливих кандидатів поступила відмова. Але ми будемо шукати і далі, щоб олімпіада пройшла в кожній області. Дуже в цьому питання розраховуємо на допомогу активних та небайдужих батьків, які розуміють що для наших дітей дуже важливо провести ці заходи. Але зрозуміло, що можливо в декількох областях вона може і не відбутися. На все воля божа.

Слово “так” у відповідних графах означають, що ВОМ планується провести, , слово “ні” означають, що певний захід (ВОМ чи олімпіада 5–7) в цьому регіоні не проводитиметься (остаточно чи на даний момент), порожня графа – поки що нічого не з’ясоване. Звичайно, що тут також можливі зміни..

Слава Україні!!!
Героям Слава!!!

Zarina

  9 коментарів

  Вот так Оприлюднено18:04 - 16.07.2020

  Дети от Николаевской области, заявленные за 5-7 классы, являются учениками 6-8 классов (закончили их в этом году). По факту каждый из них на год старше заявленного возраста.

   Богдан Рубльов Оприлюднено18:16 - 16.07.2020

   Ця олімпіада, як і усі інші, які не встигли провести, мають таку ваду. Але усі діти ще не розпочали навчання в наступному класі, тому все справедливо.
   Зокрема, навіть ІМО пройде за такими правилами, тобто учні, що виборють право представляти країну на міжнарі, можуть бути вже студентами вишів, головне, щоб вони ними не були на момент початку початкового початку міжнару, тобто на липень 2020 року

  Вот так Оприлюднено18:33 - 16.07.2020

  За 5 класс будет выступать ребенок, который уже закончил 6-й и перешел в 7-й. По 6 и 7 параллели – аналогичная ситуация, там дети, уже закончившие 7 и 8 класс соответственно. Если это справедливо, то так тому и быть.

   Богдан Рубльов Оприлюднено20:14 - 16.07.2020

   Зрозуміло, ми перепитаємо. Дякую

   Kateryna Оприлюднено22:04 - 16.07.2020

   Дійсно була прикра неточність в списках. Зараз все вже виправлено. Дякую.

    Юлія Оприлюднено23:37 - 16.07.2020

    Перегляньте ще, будь ласка, 6 та 8 клас в Миколаївській області. Цей учень точно не 6 клас закінчив.

     Kateryna Оприлюднено11:12 - 17.07.2020

     Тепер усі списки точно відповідають заявленим від області

  Геля Оприлюднено21:48 - 16.07.2020

  Останнє оновлення 16 липня (вівторок) 11:20. Точно вторник?

  Напишіть відгук

  Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.