brand

Всеукраїнська он-лайн олімпіада найкращих юних математиків України (ВОМ)

Всеукраїнська он-лайн олімпіада найкращих юних математиків України (ВОМ)

Останнє оновлення 7 липня (вівторок) 17:00

Відтепер про питання та новини про ВОМ (Всеукраїнську он-лайн олімпіаду найкращих юних математиків України) будемо дізнаватися з цього посту, в якому ми вказуватимемо усі нові повідомлення та уточнення, вам слід просто глянути коли відбулося останнє оновлення і чи варто вам його переглянути. Останні уточнення будуть йти у змісті під номером 0. Після наступних оновлень вони будуть розподілені за змістом.

0. Останні уточнення

1. Журі та оргкомітет

2. Короткий зміст попередніх постів

4. Заява від батьків

3. Оргкомітети та журі на місцях

5. Уточнення про олімпіаду 5–7 класів

0. Останні уточнення 

За станом на сьогодні ВОМ не буде проведено в таких областях: Донецька, Луганська, Рівненська та Хмельницька. Ми не знайшли зацікавлених людей для її проведення. Окремі учасники можуть спробувати долучитися до проведення ВОМ в інших областях. 

Настала пора реєстрації учасників та членів журі, що будуть перевіряти роботи. Кожні відповідальні за ВОМ колеги мають або запросити доступ до редагування таблички і заповнити список учасників від свого регіону або ж надіслати список за наведеними пунктами на пошту ekaterinadudko210@gmail.com. Окремо треба заповнити учасників ВОМ та олімпіади 5–7 класів (окремі аркуші)

ПІБНавчальний закладКлас, за який писатиме ВОМБув в попередній заявці на IV етап чи запаснийМісто, де писатиме ВОМ
Дудко Катерина СергіївнаФакультет кібернетики13НіКубик

Також в основну табличку, в якій ми відслідковуємо участь областей в ВОМ та олімпіаді 5–7, додається стовпчик, куди ми будемо вписувати членів журі від областей, які зголосилися перевіряти роботи. 

1. Журі та оргкомітет 

Про роботу журі. Тут слід розуміти, що журі в нас є фактично два різних.

Місцеве журі, яке працює впродовж турів ВОМ. На членів цього журі покладається такі завдання протягом кожного з двох турів. 

1. О 9:45 отримати завдання від голови журі за заздалегідь визначеним контактом.

2. Роздрукувати його за кількістю учасників і о 10:00 розпочати ВОМ.

3. Весь час, коли діти пишуть, спостерігати за дотриманням чесності та добропорядності виконання завдань олімпіади. Попереджати можливі порушення або вже фіксувати їх, якщо того не вдалося уникнути, переказати усі ці деталі голові журі та секретареві журі. 

4. Протягом ВОМ діти можуть задавати питання, думаю, що термін на запитання буде обмежений в часі, тобто до 12:00. Запитання задаються тільки письмово (це й безпечніше і нікого не відволікатиме), його треба сфотографувати та переслати старшим по паралелях (або секретарю журі), коли журі надасть відповідь – так само письмово, то ми Вам її надішлемо і член журі покаже відповідь учаснику.

5. О 14:00 зібрати роботи, зробити скани робіт і переслати їх голові журі та секретареві журі. Самі роботи бажано десь зберегти. Чернетки не скануються за жодних умов. 

З наведеного переліку зрозуміло, що головним від місцевого члена журі є неупередженість та не за ангажованість, щоб він був рівновіддалений від учасників. Тому ідеально, якщо таких членів журі буде 2–3, щоб вони мали змогу супроводжувати дітей до туалетів або при виникненні інших питань.

Журі ВОМ. Основу цього журі складатимуть члени журі IV етапу Всеукраїнської олімпіади, які були затверджені свого часу офіційним наказом МОН. Зрозуміло, що не усі з них на зараз готові перевіряти, тому ми цей перелік можемо збільшити, якщо про це нас своєчасно повідомлять. Тобто бажаючи долучитися до перевірки робіт мають відгукнутися. 

Головними тут стають як завжди старші по класах. Старші по класах до ВОМ мають з’ясувати, хто саме готовий до перевірки робіт у цій паралелі. Далі старший по класу пересилає роботи учасників цим членам журі з проханням перевірити відповідну задачу. Як завжди кожну задачу перевірятиме принаймні 2 члени журі. Далі має бути узгоджена оцінка по задачі кожного учасника.

Зауважу, що шифрування робіт можна не робити, тому що тут майже неможливе фальшування, оскільки кожний член журі може побачити кожну задачу.

Кожному учаснику буде надіслана його робота, після отримання балів та оприлюднених критеріїв, він має у гугл-табличці заповнити свою участь в апеляції. Тобто вказати по якій задачі, і на який бал розраховує учасник і відповідно до якого пункту критерію. Наступні два дні буде проведена он-лайн апеляція між учасником, членом журі та, за потребою, старшим по класу, головою журі. 

По звершенні ми проведемо розподіл місць та затвердимо його. 

Про роботу оргкомітету. Оргкомітет має забезпечити безпечні та зручні умови проведення олімпіади в своїй області. Щоб діти сиділи на безпечній відстані, щоб їм не було надто спекотно, забезпечити зошитами та чернетками, знайти лікаря тощо. І дослухатися до порад та зауважень місцевого журі.

2. Сухі факти про ВОМ – мета проведення, розклад, умови проведення.

Про ІІІ Всеукраїнську олімпіаду для 5–7 класів

 • Є великий сумнів, що буде змога провести IV етап Всеукраїнської олімпіади на офіційному рівні зі згоди МОН та сприяння ІМЗО.
 • Ми плануємо провести ВОМ (Всеукраїнська он-лайн олімпіада найкращих юних математиків України) у форматі IV етапу Всеукраїнської олімпіади. До участі запрошуються усі ті представники областей, що потрапили свого часу в заявку від області на IV етап. В разі відмови учасника або неможливості щодо його участі в зазначеному заході його позицію має посісти наступний за рейтингом представник області.
 • Команда від кожної області має зібратися в місці, яке визначить оргкомітет олімпіади. Воно має повністю відповідати існуючим обмежувальним заходам, які на цей момент діятимуть в області – відстань між учасниками, наявність захисних засобів, провітрювання приміщення тощо. Крім того обране місце має бути зручним для учасників від області та членів журі і оргкомітету, в сенсі дотримання доброчесності при виконанні роботи.
 • ВОМ буде проведене в такий термін:

20 липня 2020р. з 10:00 до 14:00 – 1 тур ВОМ;

21 липня 2020р. з 10:00 до 14:00 – 2 тур ВОМ;

22 липня 2020р. з 9:00 до 21:00 – заявки на апеляцію;

23–24 липня 2020р. з 9:00 до 16:00 – апеляція згідно графіка;

24 липня 2020р. з 16:00 до 17:00 – підведення підсумків ВОМ.

 • Учасники від УФМЛ мають брати участь в місці теперішнього проживання. Тобто долучитися до проведення ВОМ у відповідній області, але своєчасно повідомити про це місцевих організаторів.
 • Пропонується проведення ІІІ Всеукраїнської олімпіади для 5–7 класів одночасно з проведенням ВОМ. Але задля того область має забезпечити по 1 офіційному учаснику від області в 5-му, 6-му та 7-му класах.

3. Заява від батьків

Якщо батьки та діти хочуть брати участь у ВОМ у складі команди області, то від них треба оформити таку заяву. Пропонуємо зразок.

Голові журі

Всеукраїнської он-лайн олімпіади

найкращих юних математиків України

Рубльову Б.В.

Та Голові оргкомітету

Всеукраїнської он-лайн олімпіади

найкращих юних математиків України

у Львівській області

Таратулі О.Б.

мати учасника ВОМ від

Львівської області

Шевченка Тараса

Шевченко Оксани Богданівни

Заява

Я даю дозвіл на участь моєї дитини у Всеукраїнської он-лайн олімпіади найкращих юних математиків України. Вважаю, що для її проведення в місті Львові Львівської області виконані усі необхідні умови її безпечного проведення для моєї дитини.

Але я розумію, що 100% захисту від COVID–19 поки що не існує.

                      число                                                                                                 підпис

Якщо батьки дають згоду, то така заява має бути у оргкомітету не пізніше початку першого туру ВОМ. Абсолютно аналогічні заяви слід зібрати з батьків учасників ІІІ Всеукраїнської олімпіади для 5–7 класів. Жодну дитину ми не будемо примушувати брати участь в цих заходах без його та батьків заяви, яка напевно свідчитиме про бажання взяти участь та добру волю на те. Цю заяву не слід переправляти до Києва, достатньо щоб вона була під час проведення заходів у місцевих організаторів олімпіад.

Це має хоч трохи захистити наших організаторів ВОМ на місцях від “дурних питань” на кшталт “А хто вас уповноважив збирати дітей?” Все робиться задля дітей і за згоди їхніх батьків, але умови безпечного проведення є обов’язковими. Усі зауваження та побажання батьків на місцях, якщо вони є слушними, мають бути врахованими.

4. Оргкомітети та журі на місцях

У кожній області мають відгукнутися бажаючи допомогти провести ВОМ у своїй області. В ідеалі це мають бути методисти з математики, керівники команди від області на IV етапі Всеукраїнської олімпіади, члени журі від області на ІІІ та IV етапі Всеукраїнської олімпіади, провідні вчителі, викладачі вишів, студенти тощо.

Частина з них має утворити оргкомітет, який в першу чергу має зробити:

 • знайти безпечне місце проведення ВОМ (та олімпіади 5–7, якщо така планується) в обласному центрі або в іншому зручному для проведення місті області;
 • зв’язатися з батьками учнів учасників від області (детальніше про це нижче).

Друга частина утворює журі, яке відповідатиме за такі питання:

 • отримати завдання від голови журі за 15–30 хвилин до початку туру;
 • роздрукувати його в потрібній кількості для учасників;
 • розпочати тур о 10:00, протягом туру відповідати на запитання за затвердженою процедурою;
 • зібрати роботи о 14:00.
 • відсканувати роботи та відправити їх голові журі для подальшої перевірки.

Бажано, щоб членів журі та представників оргкомітету було принаймні по двоє, хоча можна й більше.

Для представників нашої команди, що буде організовувати ВОМ в області слід зрозуміти, що жодного офіційного паперу від МОН, ІМЗО чи КНУ не буде. Ніхто не захоче брати на себе відповідальність на себе за захід, який вони не дуже і підтримують, і не дуже розуміють, як він проходитиме без їхнього втручання. Максимум – це лист-звернення від голови журі, але до кого саме звернутися треба підказати, тобто надати рибу звернення.

Членам оргкомітету треба зв’язатися з батьками кожної дитини, що отримала право участі в IV етапі Всеукраїнської олімпіади з математики. Вони мають зрозуміти, що цей захід ми намагаємося організувати саме задля їхніх дітей, а тому й від них треба принципова допомога.

 • Якщо батьки та діти згідні брати участь в ВОМ, то вони мають подивитися де саме планується проведення заходу, пересвідчитися, що там дотримані безпечні умови для проведення і написати згоду щодо участі дитини (зразок заяви додається).
 • Якщо дитина (та батьки) проживають не в обласному центрі (або місті, де планується проведення ВОМ в області), та важко буде дістатися до місця в день написання турів, то батьки мають знайти місце, де вони могли б з дитиною перебувати 20–21 липня – готель, орендована квартира, родичі тощо. За потреби такі витрати ми відшкодуємо.
 • Якщо батьки та/чи дитина відмовляється від участі в ВОМ (саме відмовляється, а не просто не знає, що таке відбудеться), то батьки мають якомога раніше про це попередити певним чином – вайбер, телеграм, письмова заява тощо. Тоді треба запросити наступного за рейтингом від області учасника.

Далі наводиться табличка, яка буде оновлюватися кожного дня. В ній зазначені члени оргкомітету та журі, які вже зголосилися допомагати з її проведенням в області (можливо таких більше, але більше 2-х точно вказувати не варто). Якщо в цій позиції порожньо – це означає, що або ми поки не зістикувалися з представниками області, або поки що від усіх можливих кандидатів поступила відмова. Але ми будемо шукати і далі, щоб олімпіада пройшла в кожній області. Дуже в цьому питання розраховуємо на допомогу активних та небайдужих батьків, які розуміють що для наших дітей дуже важливо провести ці заходи. Але зрозуміло, що можливо в декількох областях вона може і не відбутися. На все воля божа.

Слово “так” у відповідних графах означають, що ВОМ планується провести, , слово “ні” означають, що певний захід (ВОМ чи олімпіада 5–7) в цьому регіоні не проводитиметься (остаточно чи на даний момент), порожня графа – поки що нічого не з’ясоване. Звичайно, що тут також можливі зміни.

Якщо ви бажаєте долучитися до проведення – відгукуйтеся усіма можливими засобами, або одразу до місцевих організаторів, або/та одразу до організаторів в Києві, щоб ми могли допомогти узгодити усі дії та плани.

Табличка

5. Уточнення про олімпіаду 5–7 класів

Перші дві Всеукраїнські олімпіади для 5–7 класів проходили в Києві, і ми, як організатори, включали до участі додатково 2–3 учасника в кожну паралель поза конкурсом. Це означало, що їхні результати не впливали на результати інших конкурсних учасників. Вони отримували дипломи відповідно своєму результату з приміткою “поза конкурсом”. Але учасники, які змагалися від Києва у конкурсній програмі були визначені заздалегідь (а не той учасник, що вже на олімпіаді показав кращий результат). Так само і головні призи ці діти не отримували. Цього року все для киян зберігається, ми чекаємо усіх учасників, що були визначені від Києва за результатами ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади (по 7-м класам) та Київськими олімпіадами для 4–6 класів (для 5–6 класів).

Для інших регіонів можемо запропонувати аналогічний підхід, оскільки ця олімпіада відбуватиметься в вашому регіоні. Особливо то важливо, якщо претендентів 2–3, а остаточний відбір був неможливий із-за пандемії в країні. Ви можете запросити в кожну паралель декількох учасників, але з обов’язковим виділенням того учасника в паралелі, хто змагається в загальному конкурсі з учасниками від інших областей. Для усіх інших то буде внутрішнє змагання, для якого ви можете знайти свої призи іи інші заохочення. Зазначу, що для менших дітей призи є доволі важливим елементом заходу. Але повторююсь, все вирішуєте ви в регіоні – проводити взагалі чи ні, кого з учасників запросити в основну заявку, кого поза конкурсом.

Слава Україні!!!

Героям Слава!!!

Kateryna

  7 коментарів

  Сережа Оприлюднено00:41 - 04.07.2020

  Нет ссылки на таблицу

  Лариса Оприлюднено18:12 - 04.07.2020

  Будь ласка, активуйте “Табличку”, а також, якщо можна, надайте актуальну контактну інформацію членів оргкомітету ВОМ в кожній області, щоб батьки мали змогу з ними зв’язатися.

   Богдан Рубльов Оприлюднено22:10 - 04.07.2020

   Ми не можемо на загал давати контакти наших помічників в регіонах. Краще усі бажаючи можуть написати свої контакти і ми їх перекажемо відповідним людям по областях

  А. И. В. Оприлюднено07:27 - 11.07.2020

  почему в табличке отмечено, что в Луганской области ВОМ не произойдёт, хотя член жюри уже есть?

   Богдан Рубльов Оприлюднено23:04 - 11.07.2020

   Ви про що?

    А. И. В. Оприлюднено08:00 - 12.07.2020

    в основній табличці

    Область: Луганська
    Члени журі та оргкомітету: Бурлакова
    ВОМ: ні
    5-7: порожня комірка.

     Богдан Рубльов Оприлюднено10:12 - 12.07.2020

     Точно, скоро виправимо, дякую, там все буде

  Напишіть відгук

  Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.