brand

ВОМ–3 (Всеукраїнська он-лайн олімпіада найкращих юних математиків України). Узагальнення

ВОМ–3 (Всеукраїнська он-лайн олімпіада найкращих юних математиків України). Узагальнення

 1. Преамбула
 2. Короткий зміст попередніх постів
 3. Оргкомітети та журі на місцях
 4. Заява від батьків
 5. Далі буде

 1. Преамбула

Так складається, що кількість доповнень до основного посту, починає ставати надвеликою, тому тут спробуємо зібрати основні ідеї, щоб бажаючим долучитися, не треба було перечитувати 4–6 попередніх постів.

 1. Короткий зміст попередніх постів
 • Є великий сумнів, що буде змога провести IV етап Всеукраїнської олімпіади на офіційному рівні зі згоди МОН та сприяння ІМЗО.
 • Ми плануємо провести ВОМ (Всеукраїнська он-лайн олімпіада найкращих юних математиків України) у форматі IV етапу Всеукраїнської олімпіади. До участі запрошуються усі ті представники областей, що потрапили свого часу в заявку від області на IV етап. В разі відмови учасника або неможливості щодо його участі в зазначеному заході його позицію має посісти наступний за рейтингом представник області.
 • Команда від кожної області має зібратися в місці, яке визначить оргкомітет олімпіади. Воно має повністю відповідати існуючим обмежувальним заходам, які на цей момент діятимуть в області – відстань між учасниками, наявність захисних засобів, провітрювання приміщення тощо. Крім того обране місце має бути зручним для учасників від області та членів журі і оргкомітету, в сенсі дотримання доброчесності при виконанні роботи.
 • ВОМ буде проведене в такий термін:

20 липня 2020р. з 10:00 до 14:00 – 1 тур ВОМ;

21 липня 2020р. з 10:00 до 14:00 – 2 тур ВОМ;

22 липня 2020р. з 9:00 до 21:00 – заявки на апеляцію;

23–24 липня 2020р. з 9:00 до 16:00 – апеляція згідно графіка;

24 липня 2020р. з 16:00 до 17:00 – підведення підсумків ВОМ.

 • Учасники від УФМЛ мають брати участь в місці теперішнього проживання. Тобто долучитися до проведення ВОМ у відповідній області, але своєчасно повідомити про це місцевих організаторів.
 • Пропонується проведення ІІІ Всеукраїнської олімпіади для 5–7 класів одночасно з проведенням ВОМ. Але задля того область має забезпечити по 1 офіційному учаснику від області в 5-му, 6-му та 7-му класах.
 1. Оргкомітети та журі на місцях

У кожній області мають відгукнутися бажаючи допомогти провести ВОМ у своїй області. В ідеалі це мають бути методисти з математики, керівники команди від області на IV етапі Всеукраїнської олімпіади, члени журі від області на ІІІ та IV етапі Всеукраїнської олімпіади, провідні вчителі, викладачі вишів, студенти тощо.

Частина з них має утворити оргкомітет, який в першу чергу має зробити:

 • знайти безпечне місце проведення ВОМ (та олімпіади 5–7, якщо така планується) в обласному центрі або в іншому зручному для проведення місті області;
 • зв’язатися з батьками учнів учасників від області (детальніше про це нижче).

Друга частина утворює журі, яке відповідатиме за такі питання:

 • отримати завдання від голови журі за 15–30 хвилин до початку туру;
 • роздрукувати його в потрібній кількості для учасників;
 • розпочати тур о 10:00, протягом туру відповідати на запитання за затвердженою процедурою;
 • зібрати роботи о 14:00.
 • відсканувати роботи та відправити їх голові журі для подальшої перевірки.

Бажано, щоб членів журі та представників оргкомітету було принаймні по двоє, хоча можна й більше.

Для представників нашої команди, що буде організовувати ВОМ в області слід зрозуміти, що жодного офіційного паперу від МОН, ІМЗО чи КНУ не буде. Ніхто не захоче брати на себе відповідальність на себе за захід, який вони не дуже і підтримують, і не дуже розуміють, як він проходитиме без їхнього втручання. Максимум – це лист-звернення від голови журі, але до кого саме звернутися треба підказати, тобто надати рибу звернення.

Членам оргкомітету треба зв’язатися з батьками кожної дитини, що отримала право участі в IV етапі Всеукраїнської олімпіади з математики. Вони мають зрозуміти, що цей захід ми намагаємося організувати саме задля їхніх дітей, а тому й від них треба принципова допомога.

 • Якщо батьки та діти згідні брати участь в ВОМ, то вони мають подивитися де саме планується проведення заходу, пересвідчитися, що там дотримані безпечні умови для проведення і написати згоду щодо участі дитини (зразок заяви додається).
 • Якщо дитина (та батьки) проживають не в обласному центрі (або місті, де планується проведення ВОМ в області), та важко буде дістатися до місця в день написання турів, то батьки мають знайти місце, де вони могли б з дитиною перебувати 20–21 липня – готель, орендована квартира, родичі тощо. За потреби такі витрати ми відшкодуємо.
 • Якщо батьки та/чи дитина відмовляється від участі в ВОМ (саме відмовляється, а не просто не знає, що таке відбудеться), то батьки мають якомога раніше про це попередити певним чином – вайбер, телеграм, письмова заява тощо. Тоді треба запросити наступного за рейтингом від області учасника.
 1. Заява від батьків

Якщо батьки та діти хочуть брати участь у ВОМ у складі команди області, то від них треба оформити таку заяву. Пропонуємо зразок.

 

Голові журі
Всеукраїнської он-лайн олімпіади
найкращих юних математиків України
Рубльову Б.В.
Та Голові оргкомітету
Всеукраїнської он-лайн олімпіади
найкращих юних математиків України
у ________________ області
__________________
Батька (мати) учасника ВОМ від
__________________ області
Шевченка Тараса
Шевченко Оксани Богданівни

Заява

Я даю дозвіл на участь моєї дитини у Всеукраїнської он-лайн олімпіади найкращих юних математиків України. Вважаю, що для її проведення в місті __________ _______ області виконані усі необхідні умови її безпечного проведення для моєї дитини.

Але я розумію, що 100% захисту від COVID–19 поки що не існує.

 

          число                                                               підпис

 

Якщо батьки дають згоду, то така заява має бути у оргкомітету не пізніше початку першого туру ВОМ. Абсолютно аналогічні заяви слід зібрати з батьків учасників ІІІ Всеукраїнської олімпіади для 5–7 класів. Це має хоч трохи захистити наших організаторів ВОМ на місцях від “дурних питань” на кшталт “А хто вас уповноважив збирати дітей?” Все робиться задля дітей і за згоди їхніх батьків, але умови безпечного проведення є обов’язковими. Усі зауваження та побажання батьків на місцях, якщо вони є слушними, мають бути врахованими.

 1. Далі буде…

Слава Україні!!!
Героям Слава!!!

Zarina

  7 коментарів

  Жанна Китаева Оприлюднено00:23 - 01.07.2020

  Пан Богдан,

  Щиро дякуємо Вам за можливість проведення олімпіади.

  Від імені батьків трьох учасників від паралелі 5х класів олімпіади 5-7 класів (включаючи двох учасників поза конкурсом) від міста Київа хочу підтвердити нашу спільну готовність підписати відповідні заяви, з метою зняти зайвий клопіт з організаторів.

   Валерiя О Оприлюднено08:19 - 01.07.2020

   +1 Київ 7 кл поза конкурсом

  Юлія Оприлюднено11:06 - 01.07.2020

  Богдане Владиславовичу, велика подяка Вам за те, що не залишили наймолодших поціновувачів математиків без такої важливої події в їхньому житті! Паралель 6-го класу від Києва майже в повному складі готова брати участь в ВОМ ( з одним учасником поза конкурсом поки немає зв’язку)

  Швайко Олег Оприлюднено15:21 - 01.07.2020

  Доброго дня!
  Чи будуть передбачені незалежні спостерегачі під час проведення? Чи може відеозапис?

   Богдан Рубльов Оприлюднено23:24 - 03.07.2020

   Цими спостерігачами мають бути або члени журі 4 етапу, або інші люди, саме їм будуть розіслані завдання в день проведення турів. Відеозапис можливий, але не є обов’язковим. Тобто, якщо спостерігач підтвердить, що все було коректно

  Юлія Синельник Оприлюднено18:25 - 01.07.2020

  Дякуємо за те, що не забули про наймолодших. Якщо запрошення на олімпіаду для 5-7 класів поза конкурсом для переможців Киівськоі міськоі олімпіади в силі, то є ще один представник від 7 класу. Зорієнтуйте, будь ласка, куди та коли надсилати заяву від батьків.

   Богдан Рубльов Оприлюднено23:22 - 03.07.2020

   Як і де ми проводитимемо заходи в Києві ми ще пропишемо, щоб усі батьки прийшли та пересвідчилися в безпечних умовах
   Але це буде в останній тиждень перед олімпіадами. Тоді зможете й заяви привезти

  Напишіть відгук

  Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.