brand

Всеукраїнська он-лайн олімпіада найкращих юних математиків України (ВОМ)

Всеукраїнська он-лайн олімпіада найкращих юних математиків України (ВОМ)

 

 1. Ситуація в освіті
 2. Принципи проведення Всеукраїнської он-лайн олімпіади найкращих юних математиків України (ВОМ)
 3. Дати та час проведення ВОМ
 4. Учасники ВОМ
 5. Принцип проведення турів ВОМ
 6. Журі ВОМ
 7. Апеляція ВОМ
 8. Підсумки ВОМ
 9. Побажання та зауваження

 

Ситуація в освіті

Усі наші сподівання на проведення IV етапів Всеукраїнських олімпіад стають все більш і більш марними… Немає затвердженого міністра освіти і науки України, за підписом якого такі змагання могли б відбутися. Є великий сумнів стосовно призначеного в.о. міністра, що саме наші олімпіади будуть для нього в пріоритеті, це, по-перше. По-друге, якщо ми навіть донесемо свої питання та проблеми до МОН, то хтось наважиться взяти на себе відповідальність за офіційне проведення IV етапів Всеукраїнських, особливо з урахуванням епідеміологічної ситуації в країні, а також з повною відсутністю фінансування цих олімпіад.

Тут можна подякувати нашим інформатикам (або програмістам, кому як більше подобається) за рішучість. Для усіх, кому цікаві їхні наміри, то почитайте за цим посиланням: https://oi.in.ua/?fbclid=IwAR0FAt9gBxXh4zAdklwOFAq6dy_OjKARZXEK3f3ydOMuSgzVjmX11oDwmAI

Думаю, що іншого виходу в такій ситуації немає. Чим з більшої кількості предметів вдасться започаткувати та провести такі заходи, тим більш вагомими для освітнього середовища стануть їхні результати. Ніхто ж не забороняє олімпіадній спільності з певного предмету зібратися, згрупуватися та провести довгоочікувані змагання для дітей, які таке право вибороли на довгому шляху від осені 2019 року до весни 2020 року з дотриманням усіх обмежувальних заходів. Обов’язково варто зауважити, що для гарного коректного проведення такого заходу дуже важливою є згрупованість усіх зацікавлених сторін – учасників, журі, оргкомітету, батьків, вчителів тощо.

Принципи проведення Всеукраїнської он-лайн олімпіади

найкращих юних математиків України (ВОМ)

ВОМ буде проведена у форматі IV етапу Всеукраїнської олімпіади з математики, тобто змагатимуться учасники по 4-х паралелях 8–11 класи, у кожній з яких буде проведено 2 тури. У кожному турі учасникам будуть запропоновані по 4 задачі на 4 години.

Дати та час проведення ВОМ

Почнемо з терміну проведення. Зрозуміло, що зараз розпочалося ЗНО, яке триватиме від 25 червня (математика) по 15 липня (хімія). Після цього є певний час, впродовж якого учні очікуватимуть результати ЗНО, проводитимуть апеляції та вибирати виші для вступу. Саме в цей час логічно провести нашу олімпіаду. Щоб не перетинатися з олімпіадою з програмування, ми попередньо плануємо її проведення 20–21 липня (1–2 тури) 2020 року з 10.00 до 14,00.

Учасники ВОМ

До участі в ВОМ запрошуються усі ті учасники від кожної області, що вибороли право змагатися у IV етапі олімпіаді з математики, проведення якої було заплановане на березень 2020 року. Сподіваємося, що усім потенційним учасникам вистачить часу, щоб скорегувати свої літні плани з урахуванням ВОМ. Можлива заміна окремих учасників в командах від областей, якщо хтось із потенційних учасників не зможе в цей термін взяти участь в ВОМ. Причини такої відмови можуть бути як суто об’єктивними – хвороба, важлива поїздка по справах або з родиною тощо, так і суто суб’єктивними – не бажання брати участь в цьому заході в зазначений термін. Але заміна учасників можлива лише за спортивним принципом, вакантні місця мають зайняти наступні з рейтингом учасники від області.

Склад команди кожної області має бути переданий голові журі Богдану Рубльову та/або секретареві журі Ірині Жук. Ми цю інформацію очікуємо від офіційних представників області на IV етапі, в разі їх відсутності – від інших компетентних та зацікавлених осіб. Інформація про склад команди від області має бути надана не пізніше 15 липня 2020 року.

Принцип проведення турів ВОМ

Команда від кожної області має зібратися в місці, яке визначить керівництво обласної команди. Воно має бути зручним для учасників від області та членів журі. Тобто воно має повністю відповідати існуючим обмежувальним заходам, які на цей момент діятимуть в області, наприклад, відстань між учасниками не менше 1,5 метри, наявність захисних засобів, провітрювання приміщення тощо. До цього місця має бути зручно діставатися учасникам та членам журі, ну й учасникам там має бути зручно писати тури, а членам журі спостерігати за дотриманням доброчесності при виконанні роботи.

Місце проведення олімпіади має бути визначене та повідомлене учасникам, членам журі також не пізніше 15 липня 2020 року.

Журі ВОМ

До участі в роботі журі ВОМ запрошуються усі члени журі, що біли затверджені наказом МОН, а також буде запрошена додаткова кількість членів журі.

Журі посилання

dodatok-32.-zhuri.-matematyka

Роль членів журі в ВОМ, оскільки вона проводиться он-лайн, є дещо ширшою, у порівнянні із звичайною роботою журі. У кожній області має бути 2–3 (або більше) членів журі, які відповідають за такі етапи проведення ВОМ.

 1. Своєчасно отримати завдання від голови журі, роздрукувати їх та рівно о 10:00 видати учасникам.
 2. Відповідати на запитання учасників по умовах у письмовому режимі, тобто учасники задають питання письмово (щоб не відволікати інших учасників), відповідь на такі запитання узгоджується з старшими по паралелях і так само письмово віддається учаснику. По завершенні змагання ці папірці з запитаннями мають бути до перегляду іншими учасниками.
 3. Дотримуватися до чесного дотримання правил проведення олімпіади – заборона спілкування з іншими учасниками та сторонніми особами, користування письмовими та електронними джерелами тощо.
 4. По завершенні туру зібрати роботи о 14:00, зашифрувати їх і скани чистовиків робіт відправити секретареві журі Ірині Жук. По завершенні двох турів кожному учаснику буде наданий скан його роботи для проведення апеляції. Самі роботи мають зберігатися у членів журі.

Саме тому нам будуть потрібні “волонтери” від журі, які б допомагали  проведенні турів на місцях. Тому ми просимо усіх затверджених наказом членів журі повідомити секретаря журі Ірину Жук зможете ви чи ні взяти участь в ВОМ в зазначений термін у запропонованому місці. Крім того, ми очікуємо на пропозиції від волонтерів у кожній області стосовно допомоги при проведенні ВОМ. Усі ці відповіді та пропозиції треба надати до 10 липня 2020 року. Додатковий час нам потрібний на пошук додаткових помічників в разі відсутності достатньої кількості членів журі в області.

Старші по паралелях визначаться з перевіркою робіт між членами журі і відповідним чином розішлють матеріали для перевірки.

Апеляція ВОМ

Оскільки ВОМ проводиться он-лайн, то нам немає потреби проводити апеляцію наступного дня по завершенні другого туру. Ми можемо дати журі більше часу на перевірку, щоб зменшити подальші виправлення під час апеляції. Дати апеляції будуть призначені додатково і будуть проведені в режимі он-лайн конференції.

Підсумки ВОМ

По завершенні апеляції будуть підведені підсумки ВОМ у строгій відповідності до чинного “Положення про проведення олімпіад”. У серпні ми плануємо провести Фінальну частину ВОМ, куди будуть запрошені 12 кращих за результатами в 11 класі, а також по 1 найкращому у паралелях 8–10 класи. Тобто на це змагання будуть запрошені приблизно 15 учасників, яких може стати більше (в разі рівних результатів у деяких учасників, що займатимуть межові місця), або менше (якщо деякі учасники відмовляться з різних резонів від участі у фіналі, тоді на їхні місця наступні за рейтингом учасники запрошуватися не будуть).

Побажання та зауваження

Побажання від нас – просимо допомогти в такий скрутний для освіти час у проведенні ВОМ, щоб якомога більше учасників, які вибороли право змагатися на IV етапі зголосилися та змогли взяти участь у ВОМ. Останнє є надважливим в сенсі того, що ці результати можна спробувати затвердити в МОН (в це віриться не дуже, але якщо кількість учасників буде не належною, то питання визнання навіть не буде підніматися). Безумовно, що ні про які додаткові бали щодо вступу мова не йде.

Так само очікуємо від вас зауважень, побажань інших слушних пропозицій, як можна ще краще організувати та провести ВОМ, бо все передбачити неможливо. Чим раніше ми зрозуміємо, на які недоречності можна наштовхнутися, тим легше нам буде їх здолати. Нагадайте усі ті аспекти, які ми взагалі забули оприлюднити.

 

Слава Україні!!!
Героям Слава!!!

Юля

  2 коментарі

  Андрій Оприлюднено21:22 - 27.06.2020

  Ідея проведення мені дуже подобається, проте є деяке запитання. Я — учасник команди УФМЛ на 4 етапі, проте проживаю не в Києві, а в іншій області. Як було зазначено раніше, усі учасники команди повинні зібратися в одному місці. Чи необхідною є поїздка до Києва для участі (в цьому немає ніякої проблеми, якщо це обов’язково), чи можливо брати участь в області проживання? Не впевнений, чи є інші учні в такій ситуації.

   Лариса Оприлюднено18:44 - 28.06.2020

   В команді УФМЛ більшість учасників – з інших областей. А ось подорож до Києва, проживання і харчування (в разі посилення карантину) насправді можуть стати для них проблемою.

  Напишіть відгук

  Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.