brand

Про “Тимчасове положення” для проведення IV етапу Всеукраїнських олімпіад

Про “Тимчасове положення” для проведення IV етапу Всеукраїнських олімпіад

 1. Мета цього Тимчасового положення
 2. Тимчасове положення

Мета цього Тимчасового положення

Зараз дуже важко передбачити перебіг подальших подій та те, що можуть вчинити наші керманичі. Бо скасування пробного ЗНО – це дуже прикрий приклад одного з таких абсолютно не продуманих рішень. Начебто в маршрутці чи електричці наразитися на хворобу не простіше, ніж під час такого заходу як ЗНО чи олімпіада, де організатори в змозі проконтролювати усі можливі обмеження та захисні засоби в кожного учасника.

Сподіваюся, що основну сесію ЗНО вони не наважаться відмінити, бо університети однозначно не готові набирати за іспитами, тим паче, що робити дитині, яка кудись не пройде за результатами іспиту, якщо доведеться в кожний з університетів встигати прибувати для очної здачі іспиту, а це – ще більша загроза наразитися на хворобу і стати її провідником. Бо будь-який недуг не зупинить абітурієнта від втрати року, щоб не потрапити в виш. Ну а про вступ за результатами просто атестатів взагалі смішно слухати, бо в теперішніх умовах він взагалі майже не враховується.

Але якщо сесія ЗНО пройде і без великих проблем, ускладнень та наслідків має постати питання про завершення циклу Всеукраїнських олімпіад. Але можуть примусити їх провести он-лайн. Я завжди казав, що то – найгірший з можливих варіантів, окрім того, щоб не проводити її взагалі. Але її проведення он-лайн буде вимагати в освітніх керівників документу, на який буде спитатися така форма проведення олімпіади. Тому я витратив купу часу і пропоную проект “Тимчасового положення”. Подивіться його і запропонуйте певні уточнення, доповнення, або може виключення чогось зайвого чи виправлення. Прошу враховувати здебільшого принципові моменти, а на дрібнички просто вказувати.

Залишається дочекатися нового міністра МОН та вже до нього звертатися з цим питанням. Повторюю, що це лише проект, якщо він буде потрібний терміново, якщо то не знадобиться і олімпіади пройдуть без цього формалізму – це буде ще краще.

Тимчасове положення

Тимчасове Положення – проект

Слава Україні!!!
Героям Слава!!!

Zarina

  9 коментарів

  N.B. Оприлюднено15:43 - 15.06.2020

  Тут треба знайти згоду з керівниками оргкомітетів та головами журі ІV етапу олімпіад з усіх предметів! На мій погляд, це буде найкращим варіантом при обговоренні. Але так, якщо ситуація з пандемію дозволяє, то IV етап обов’язково треба проводити!
  Та про питання фінансування теж не слід забувати 🙂

  Ярослав Оприлюднено21:15 - 15.06.2020

  IV етап обов’язково треба проводити!
  Погано проводити он-лайн. Але най-найгірше зовсім не провести.

   Богдан Рубльов Оприлюднено21:08 - 16.06.2020

   Так, але гірше провести так, що результати будуть не чесними і їх ніхто не захоче визнавати… Тому он-лайн он-лайну різнь

  Алекс Оприлюднено05:10 - 17.06.2020

  Згідно чинного графіка олімпіад, зараз математики повинні писати Всеукраїнську олімпіаду в Миколаєві, фізики – в Полтаві, хіміки – в Житомирі тощо. Пропоную всім математикам, фізикам, хімікам і т.д. Миколаївської області писати все олімпіади в Миколаєві, Полтавської – в Полтаві, Житомирської – в Житомирі. У кожному обласному центрі проводяться всі спеціалізовані олімпіади серед учнів даної області. Це зведе до мінімуму переїзди і спростить логістику. Всі предметні олімпіади у всіх містах проводяться одночасно (як в Білорусі). Якщо учасник має право участі в декількох олімпіадах, він повинен вибрати одну. Термін кожної олімпіади – 2-3 дня (приїхали, написали, поїхали). Журі кожної предметної олімпіади нікуди не їде, а знаходиться в будь-якому зручному йому місті (або навіть в різних містах).
  На початку кожного туру організатори в даному обласному центрі отримують від голів усіх предметних журі завдання в електронному вигляді, друкують їх у потрібній кількості на принтері і роздають учасникам. Задача організаторів – стежити за порядком в аудиторіях, дотриманням протиепідеміологічних норм і щоб все проходило чесно.
  Після закінчення фінального туру всі учасники в той же день роз’їжджаються по домівках, і все подальше (попередні результати, апеляція, остаточні результати) відбувається онлайн через спеціалізовані сайти.
  Всі письмові відповіді учасників організатори висилають предметному журі на перевірку. Висилають скан-копії (електронною поштою) та/або самі роботи (рекомендованим листом).
  Дипломи всіх олімпіад розсилаються централізовано з МОН в обласні центри, а звідти – в школи, де навчаються або навчалися учасники.

   Богдан Рубльов Оприлюднено00:03 - 18.06.2020

   Чим ця пропозиція відрізняється від варіанта “Г”? Хіба що про розсилку дипломів від МОН я якось не передбачив

   N.B. Оприлюднено08:17 - 18.06.2020

   Так, це як пункт «Г», але в такому випадку тут обов’язково повинен бути присутнім представник МОН (чи хтось із Департаменту іншої області). Це складно , але результати повині бути визнані всіма. А вот що стосуються екприментальних турів – з цим можуть бути проблеми.

    Алекс Оприлюднено16:26 - 18.06.2020

    Експериментальні тури відміняються, тому що неможливо забезпечити однакові умови для всіх областей (телескопи, пробірки, реактиви, фізичне приладдя тощо). Лише 2 теоретичні тури для всіх олімпіад (потрібні лише зошит і канцелярське приладдя, для інформатиків – комп’ютери). Перший тур – в перший день олімпіади після обіду (щоб учасники встигли з’їхатися), другий тур – на другий день зранку. Приблизно половина учасників живуть в тому ж обласному центрі, де проводиться олімпіада, тому ночувати вони їдуть додому, а кому далеко – ночують на місці проведення олімпіади.

     Богдан Рубльов Оприлюднено18:59 - 18.06.2020

     Тут принципово отримати дозвіл на проведення та схему проведення, а деталі – оргкомітет та журі кожної олімпіади розбереться з цим, підлаштується

  Роман Оприлюднено19:33 - 19.06.2020

  Я вважаю Вашу позицію вкрай важливою і правильною! Дякую, що не забуваєте про нас, 11-класників, і взагалі, всіх учасників олімпіади! Особисто від себе можу сказати, що я досить багато часу витрачав на підготовку до цього заходу, тим паче до останнього, вирішального, етапу, і впевнений, що не я один, а й інші, які, вірогідно, готувались більш старанно й наполегливо. Тому, звичайно, ця тема є надзвичайно важливою, і дякую за підняття цих питань!)

  Слава Україні!

  Напишіть відгук

  Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.