brand

Про Всеукраїнську літню математичну школу при УФМЛ “Математичний олімп”

Про Всеукраїнську літню математичну школу при УФМЛ “Математичний олімп”

1. Про ситуацію в країні

2. Про Всеукраїнську літню школу

3. Опитування про Всеукраїнську літню школу

Про ситуацію в країні

На зараз починається послаблення обмежувальних заходів, бо людям треба працювати, щоб жити та виживати. Очевидно, що ще можливі спалахи захворювання в певних місцях, але напевно, що всеукраїнські обмежувальні заходи народ вже не витримає та не підтримає. Їхня ефективність, очевидно, має спиратися на їхньому дотриманню, а тому й на розумінні спільноти їхньої важливості та необхідності. Тому надалі, я упевнений, усі посилення заходів, як і зменшення будуть покладені на місцеву владу, що виглядає оптимальним на зараз. Таким чином ми очікуємо відновлення міського транспорту (для Києва головним є робота метро у звичайному режимі без обмежень в сенсі наявності перепустки), а також міжміського сполучення повним обсягом – залізниця та автобусне сполучення. Тобто в більшості галузей нашого життя – торгівля, промисловість, сільське господарство тощо – ми повертатимемось до більш-менш звичних “докарантинних” норм. 

На жаль, з освітою все не так, повернення до звичайної роботи вишів, шкіл, дитячих садочків, літніх таборів тощо ще дуже і дуже далеко. Зрозуміти все це дуже просто, діти – це наше майбутнє і їхнє скупчення в місцях навчання суперечить усім теперішнім уявленням про безпеку. При певному спалаху захворювання в деякій школі чи виші усі почнуть шукати винних і приймати більш жорсткі міри у порівнянні з аналогічним спалахом десь на виробництві. Це все зрозуміло, хоча я не упевнений, що абсолютно правильно.

До вересня на зараз прийнято рішення вчитися та завершувати навчальний рік дистанційно. Аби це був сайт іншої тематики, я б розповів про досвід прийняття письмових та усних модулів дистанційно, коли деякі з студентів, яких я знав як пропащі трійочники (а то й гірше), показали неабиякі результати у своїх відповідях. Деякі відповіді було набагато більш глибокими, ніж це треба було знати за програмою… Повторюся, що зараз не про це, але принаймні дає розуміння чому я не погоджуся на проведення офіційних олімпіад дистанційно (коли учасники сидять в “домашніх” умовах). 

Коли саме буде прийнято рішення МОНом про подальше навчання наступного навчального року поки важко передбачити, бо ми ще не оцінили наслідки виходу з карантину. Найбільш очікуваним виглядає дозвіл школам та вишам самостійно обирати ці форми навчання, а також нести повну відповідальність за цей вибір. Єдине, що точно має бути проведене очно за великою кількістю дітей-учасників – це ЗНО. Воно також дасть певні факти стосовно перспектив подальшого навчання. Про олімпіади я вже писав вище. Поки немає ніяких рішень стосовно них, не будемо торкатися цієї болючої теми. 

Про Всеукраїнську літню школу

Вже 5 років поспіль з 15 по 28 серпня проходила традиційна Всеукраїнська літня математична школа (ВЛМШ) “Математичний олімп” на базі УФМЛ. Цього літа як і усі інші освітні заходи її проведення під загрозою. Наші лектори, звичайно, сумлінно готуються до її проведення, і ця підготовка розпочалася ще з лютого, тобто задовго до початку карантину. Але на тепер ситуація з її проведенням абсолютно не зрозуміла. Принаймні і керівництво УФМЛ ще геть не знає, про умови навчання, а тому й передбачати навіть можливість проведення літньої школи на базі УФМЛ ще не на часі. 

Але перед тим, як взагалі щось оцінювати та прогнозувати стосовно умов та можливості її проведення, ми б хотіли провести опитування потенційних учасників чи варто взагалі її проводити, тобто чи буде цього року попит на її проведення. Ми розуміємо, що і самі учасники також будуть остаточно приймати рішення стосовно можливої участі у ВЛМШ. 

Як і більшість заходів проведення ВЛМШ можливо альтернативним шляхом, а саме дистанційно, звичайно, що ми готові і до такої форми проведення, розуміючи наскільки вона менш ефективна за живе спілкування учасників між собою та з лекторами. Крім того можливий зсув термінів ВЛМШ на 2 тижні раніше, тобто з 1 по 15 серпня, щоб усім дати змогу пройти двотижневий карантин, якщо такі вимоги будуть діяти на той час.

Крім того, ми радо дослухаємося про ваші пропозиції стосовно проведення ВЛМШ у теперішній ситуації. 

Опитування про Всеукраїнську літню школу

На сторінці опитування ви побачите багато пунктів, які є просто важливими для нас. А от ці – є принциповими, тому трохи деталей тут про це.

1. Ви будете приймати у ВЛМШ за будь-яких умов – очно чи дистанційно.

2. Ви будете приймати участь у ВЛМШ лише якщо вона буде проходити очно.

3. Ви будете приймати участь у ВЛМШ лише якщо вона буде проходити дистанційно.

Зрозуміло, що усі рішення ви будете приймати в залежності від ситуації в країні станом на липень-серпень, але нам важливі і ваші попередні міркування.

Ну й ще – чи вплине на ваше рішення можливий перенос ВЛМШ на 2 тижні?

Опитування триватиме відтепер до 15 червня, після цього ми будемо приймати остаточне рішення. Зрозуміло, що й на нього може певним чином вплинути ситуація в країні, умови та наслідки проведення ЗНО, вступної кампанії в вищі тощо. Тоді ми знову поділимося з вами своїми міркуваннями та висновками.

Опитування

Слава Україні!!!

Героям Слава!!!

Kateryna

  6 коментарів

  Батьки Оприлюднено16:41 - 19.05.2020

  Офіційний сайт ІМО 2020 повідомляє, що олімпіада перенесена на вересень 2020. Я розумію, що в цілому ми знаходимось “в режимі очікування”. Але, якщо не секрет, яка поточна позиція України щодо участі в ІМО? Ну і відповідно, якщо не секрет, яка робоча версія щодо відборів? Дякуємо!

   Богдан Рубльов Оприлюднено17:57 - 19.05.2020

   Все написано тут на сайті стосовно моєї позиції, а от стосовно позиції України, думаю, Вам слід перепитати в президента, або принаймні, в прем’єр-міністра

  Найда Яна Оприлюднено07:55 - 04.06.2020

  Добрый день. А что решили с летней школой? Она будет? Мы все боимся не пропустить регистрацию.

   Богдан Рубльов Оприлюднено17:36 - 04.06.2020

   Заходьте регулярно на сайт і нічого не пропустите

  Костянтин Оприлюднено17:53 - 07.07.2020

  Доброго дня. Можете сказати коли почнется реєстрація на олімпіаду? Дякую!

   Богдан Рубльов Оприлюднено19:34 - 07.07.2020

   Десь з 10 липня, очікуйте на сайті

  Напишіть відгук

  Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.