brand

Про весняні математичні заходи в Україні. Нова версія

Про весняні математичні заходи в Україні. Нова версія

 1. Загальні міркування
 2. IV етап Всеукраїнської олімпіади
 3. Про збори учасників Міжнародних заходів
 4. Про Білоруську олімпіаду, ЄГМО та Набої
 5. Про ІІІ Всеукраїнську олімпіаду для учнів 5–7 класів
 6. Про ІМО–2020

Загальні міркування

Наші плани були як завжди “космічні”, але склалася геть інша ситуація. Вперше в сучасному житті людство бореться з такою загрозою, щоб здолати хворобу з найменшими втратами і найшвидшими темпами, тому й міри настільки радикальні. Світ спорту, мистецтва, розваг тощо зазнає шалених втрат і усі будуть шукати вихід, але все це відкладається на “після завершення пандемії…”. Так і ми, не можна ставити життя учасників наших заходів під будь-яку загрозу, тому й ми кажемо, все по завершенні карантину…

Усе, що я пишу далі – все станом на зараз, коли карантин проголошено до 3 квітня 2020 року. Якщо його продовжать, то все написане не втрачає зміст, а змінюватимуться лише терміни, звичайно, що і з можливою відміною певного заходу.

IV етап Всеукраїнської олімпіади

Олімпіада запланована в Миколаєві з 6 по 10 квітня 2020 року. Усі попередні домовленості залишаються чинними, склад журі, оргкомітету, програма для учасників журі тощо – все, що оприлюднене тут на сайті. Коли буде точно відомо про завершення карантину для навчальних закладів, ми продублюємо усі ці документи.

На склад команди Києва може певним чином вплинути запланований графік проведення олімпіад IV етапу, яких лишили рівно 9. Але тепер, наприклад, математика проходить одночасно з українською, географією, фізикою та екологією. Не думаю, що хтось з наших учасників обере не математику, але невелика імовірність такого існує.

Додамо також, що і просто навіть невелика хвороба може вплинути на склад команди, бо тепер точно вже не слід переносити хворобу на ногах, як дорослим, так і дітям. Сподіваюся, що така доля омине нас.

Про збори учасників Міжнародних заходів

Ці збори були заплановані як завжди на базі ІПО КНУ ім. Шевченка. Але група мала бути сформована за підсумками IV етапу Всеукраїнської олімпіади з математики. Тому про ці збори та склад учасників говоритимемо по завершення IV етапу. А от тематика зборів трохи відвисає, бо планувалися в якості лекторів наші студенти Кембріджу – Арсеній Ніколаєв та Михайло Бондаренко, в який на зазначений термін були заплановані канікули. Тепер будемо думати і про це.

Про Білоруську олімпіаду, ЄГМО та Набої

Думаю, що участь в Білоруській олімпіаді стає неможливою. По-перше, невідомо, чи буде дозвіл на подорож, по-друге, невідомо, чи не скасують ці рейси, ну й найголовніше, по завершенню, чи не потраплять учасники та керівники нашої делегації в карантин в Україні, що не дасть змогу прийняти участь в нашій Всеукраїнській олімпіаді. Остаточно рішення керівники команди приймуть за 2-3 дні.

З ЄГМО ситуація дещо інша. Організатори цієї олімпіади розуміють, що в зазначений термін її провести буде неможливо. Тому зараз вони проводять консультації з керівниками країн-учасниць (і з нами в тому разі), про можливі виходи з ситуації. Ось їхні пропозиції:

 • Скасувати геть проведення ЄГМО цього року.
 • Провести “віртуальне ЄГМО”, тобто країна-учасницям розішлють папери з умовами та маркінг-схемами, але віртуальної координації не буде, тому офіційних результатів також не буде.
 • Перенести проведення ЄГМО–2020 на вересень 2020 року.
 • Перенести проведення ЄГМО в Нідерландах на 2022 рік, бо у 2021 році цей захід заплановане в Грузії.

Ми би хотіли, щоб захід був проведений в вересні, але тепер зачекаємо рішення організаторів.

Олімпіада Набої буде проведена як тільки її проголосять. Сподіваюся, що організатори дадуть певний термін, щоб встигнути провести нову реєстрацію команд-учасниць.

Про ІІІ Всеукраїнську олімпіаду для учнів 5–7 класів

Вона запланована  в Києві з 30 квітня (день заїзду та відкриття) до 3 травня (апеляція, закриття та день від’їзду) на базі ІПО КНУ ім. Шевченка. Поки тут в сенсі термінів змінювати нічого не плануємо.

Про ІМО–2020

Організатори ІМО в Санкт-Петербурзі роблять усе можливе, щоб провести цю олімпіаду як і заплановано у звичному форматі. Не буду прямо казати наше відношення до цього, воно добре відоме. Якщо то стане не можливим, то вже зараз паралельно організатори ІМО–2020 намагаються найти засіб її проведення за умови, що учасники деяких країн (або навіть усіх) можуть лишитися в своїх країнах. Думаю, що наше відношення до такого варіанту її проведення так само не проголошуватимемо.

Бережіть себе та своїх близьких, при будь-яких ознаках недуги лишайтеся вдома. Ще олімпіад вистачить на ваш вік, ви ще все встигнете, навіть якщо деякі з проголошених олімпіад не відбудуться…

СЛАВА УКРАЇНІ!!!
ГЕРОЯМ СЛАВА!!!

 

Zarina

  1 коментар

  ДМЗ Оприлюднено15:17 - 15.03.2020

  Очень достойно…

  Напишіть відгук

  Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.