brand

«Математичний занзібар», 15 вересня 2019

«Математичний занзібар», 15 вересня 2019

Підсумки

Результати занзібару та “допомога батьків”

Нижче наведені таблички з результатами по кожній лізі. Особливі зауваження до двох ліг. Про це трохи детальніше.

Занзібар 7 остаточне

Занзібар 8 клас

Занзібар 9 клас

Занзібар_10_11_клас

2019_20_КТ_Умови_та_розвязання_для

Поділіться своїми світлинами занзібару за посиланням.

У наймолодшій лізі одразу у 6 команд (можливо їх було й більше) журі зафіксувало використання мобільних телефонів або іншої оргтехніки, і далеко не задля перевірки часу чи підрахунку добутку 2 на 2. Крім того деякі батьки примудрялися, сидячи в інших місцях (кафе, аудиторії університету, тощо), розв’язувати задачі математичного занзібару своїх дітей та переправляти їм свої розв’язання чи відповіді. В нас завжди вчителі та батьки були нашими однодумцями при проведенні заходів, щоб вони були якомога більш чесними та прозорими. На жаль цього року батьки показали себе зовсім з іншого боку. Навіть те, що вони отримали завдання занзібару свідчить про те, що їхні діти вже були налаштовані на таки некоректні дії, як пересилання завдань стороннім особам. Я вважаю, що то, по-перше, принижує гідність та рівень знань ваших власних дітей, а, по-друге, спроби перемагати нечесно та за будь-яку ціну нас приведуть лише в порожнечу, в атмосферу суцільної недовіри та підозри один одного. Так само неадекватною була поведінка окремих батьків, що заходили в аудиторії та заважали проведенню заходу.

 

Очевидно, що так вчиняла переважна меншість з батьків, але вони примудрилися зіпсувати організаторам та журі задоволення від проведення такого важливого цікавого та яскравого заходу. Висновок звідси дуже простий – на усі інші наші заходи буде діяти правило:

батьки не мають право заходити та заглядати в аудиторії, де відбуваються змагання за будь-яких умов!

Так само, будь-яке використання дітьми забороненої оргтехніки буде автоматично дискваліфікувати усю команду на весь сезон. Нагадую, що в разі виникнення екстреної сімейної чи іншої проблеми, все вирішується з дозволу та за допомоги журі. Тобто дитину можуть покликати у кімнату журі для вирішення питання чи проблеми, яка несподівано виникла. Так само в присутності журі дитина за потреби може зателефонувати батькам.

 

Цього разу журі просто поділило навпіл бали кожної з 6 команд, які були виявлені при ведені нечесної гри. Це рішення буде остаточно затверджене (або змінене на анулювання результатів цих команд) на засіданні оргкомітету турніру 29 вересня 2019 року.

 

У старшій лізі помилку допустило журі в задачі № 5. Там слово “цілі числа” випадково замінилося на “натуральні числа”. Із-за цього задача стала некоректною, тобто її неможливо було розв’язати в умовах занзібару, тобто без використання комп’ютерних програм. Тому ця задача була анульована. Вибачте, будь ласка, за таку прикрість. Побачили ми її вже під сам кінець занзібару, коли вже було запізно уточнювати умову. В наведених нижче розв’язаннях наводиться умова та розв’язання задачі, якою вона мала бути.

Також по задачі 16 відповіді будуть переглянуті та виправлені.

По усіх інших лігах все пройшло більш-менш спокійно, бо команд там було значно менше та учасники вже брали участь в занзібарі не вперше.

 

Наступні заходи

 

Нагадуємо, що 29 вересня 2019 року пройде усна командна олімпіада, за результатами якої буде сформований цьогорічний турнір. Але про це найближчими днями, бо зараз усі чекають саме на результати занзібару.

 

 

СЛАВА УКРАЇНІ!!!

 

Юля

  31 коментар

  Валентина Оприлюднено21:15 - 15.09.2019

  Доброї ночі.
  Дякуємо за організацію.
  Перегляньте будь ласка наймолодша ліга (7клас). Команда Розбійники, 14 задача, відповідь 530 ( зі слів дітей та чернеток)

   Поліна Оприлюднено15:22 - 26.09.2019

   у вас правильна віповідь, виправимо у таблиці

  Олена Оприлюднено21:37 - 15.09.2019

  Так, дійсно, цьогорічні змагання вразили. Деякі команди, які з однієї школи, заздалегідь домовилися вирішувати певну кількість задач, а потім просто обмінювалися результатами. Чи це ініціатива батьків, що дивно, олімпіада завжди для того, щоб перевірити власні знання, чи то порада вчителя, невже для нього перемога (нечесна) так важлива для атестації, премії, чи не знаю чого( Як можна прекрасний захід для дітей так спаплюжити, захід, який вимагає стільки зусиль від організаторів. Ми самі вчемо дітей хитрувати ти викручиватися, невже ми прагнемо, щоб наші діти мали саме такі компетентності?
  Раніше за таке дискваліфікували, а тепер це креативний підхід до підготовки до змагань?
  Прохання до організаторів врахувати й цей момент, можливо не дозволяти виходити з аудиторії та спілкуватися з представниками інших команд. Бо сьогодні мені було соромно перед сином за нас дорослих, не вірю, що діти могли додуматися до цього самостійно. Сподіваюся, що переможе сильніша та дуже хочеться вірити, що чесна команда! Ще раз дякуємо організаторам, вибачте нам

   Богдан Рубльов Оприлюднено22:12 - 15.09.2019

   Ми все-все врахуємо на подальших заходах, бо дійсно шкода таких зусиль, якщо все можуть зіпсувати непорядні учасники

  Сергій Оприлюднено21:40 - 15.09.2019

  Сьогодні на занзибарі сталася наступна ситуація: один з членів команди «Бобри» (ліцей №171 «Лідер»), у 20-ій аудиторії, підійшов до викладача так задав питання, стосовно 6-ої задачі: «Чи може Адам з’їсти 1 яблуко і, у такому випадку, Єва з’їсть одне яблуко, чи 0», на що отримав наступну відповідь: «Ну, в принципі, може і логічно, що у такому разі Єва з’їсть 0, бо вони яблука не різали». На основі даної інформації був складений наступний розв’язок цієї задачі:
  Спочатку Адам з’їдає 1 яблуко, Єва з’їдає 0. Залишається 30 яблук.
  Потім Адам з’їдає 18 яблук, а Єва – 2/3 = 12.
  12 + 18 + 1 = 31.
  Питанням було, скільки яблук з’їла Єва, на що наша команда відповіла 12.
  Виходить, що, на підставі отриманої від викладача інформації, даний розв’язок та відповідь є абсолютно правильними, але наша команда отримала мінус, а інші команди – додаткові бали за розв’язок цієї задачі.
  Прошу переглянути рішення стосовно даної ситуації.

  З повагою, Власенко Сергій, учасник команди “Бобри”.

   Богдан Рубльов Оприлюднено22:20 - 15.09.2019

   Якщо Адам з’їсть 1 яблуко, то Єва 3/4 – це суперечить умові, навіщо таке перепитувати?

  Олександр Оприлюднено22:17 - 15.09.2019

  Дякуємо організаторам!
  Прохання переглянути відповідь команди Розбійники (наймододша ліга, 7 клас), задача 16. За словами дітей спочатку на листочку була записана неправильна відповідь, потім неправильна відповідь була перекреслена та записана правильна відповідь, щоправда числа були записані у зворотньому порядку 25, 24, 23, 22, 21, 20, 19, 18
  Дякуємо ще раз!

   Поліна Оприлюднено15:25 - 26.09.2019

   на бланку відповіді крім згаданих чисел написано 26, яке не є правильною відповіддю, тому відповідь не зараховано

  Олександр Оприлюднено22:23 - 15.09.2019

  Дякуємо організаторам!
  Просимо передивитись задачу 16 команди Розбійники (наймолодша ліга, 7 клас).
  За словами дітей на листочку спочатку записали неправильну відповідь, потім неправильну відповідь перекреслили і записали правильну, щоправда у зворотньому порядку: 25, 24, 23, 22, 21, 20, 19, 18.

  Сергій Оприлюднено06:24 - 16.09.2019

  Ми вперше приймали участь у Математичному занзібарі і хотіли би висловити щиру подяку організаторам за такий неймовірний захід для дітей!

  Є прохання добавити Булавенко Костянтина у список команди Трикутник Паскаля. Ми, за рекомендацією викладачів з Symplex, прийшли на Занзібар і Костянтин, з дозволу команди, приєднався 4им гравцем перед початком змагань. Це погоджено з керівником команди. Дякую!

  Єгор Валесюк «Альфа» Оприлюднено10:48 - 16.09.2019

  Здраствуйте! Я хотів запитати чому команді «Альфа» не перевірили 10 задачу, тим паче вона була правильна. Просимо переглянути цю інформацію і виправити, якщо сталась помилка.

  Єгор Валесюк Оприлюднено10:55 - 16.09.2019

  Вибачте це команда «Альфа» можете переглянути 10 задачу, бо ми дали на неї првильну відповідь. Перегляньте і якщо виникла помилка виправте будь ласка, Дякую!

  Юлія Оприлюднено14:32 - 16.09.2019

  Добрий день, шановний Богдан Владиславович! Хотілося б дізнатися чому команда наймолодшої ліги Лідер 6.1 потрапила під санкції до вищезгаданих порушень? Діти не користувалися ніякими пристроями, не списували, батьки жодним чином не втручалися в процес розв’язання дітьми задач, не заважали процесу. До дітей була претензія іншого характеру, та з вищенаписаного свідчить, що саме наші діти виявилися нечесними. Цей сайт читають і діти, як наші, так і друзі наших дітей, і це звинувачення для них є дуже образливим. Прошу спостувати інформацію щодо нашої команди, що діти користувалися гаджетими, батьки розв’язували та передавали задачі чи іншим чином втручалися в процес.

   Богдан Рубльов Оприлюднено16:38 - 16.09.2019

   Запросіть журі на засідання оргкомітету. Ні мене, ні вас там поруч не було. Діти кажуть одне, журі – інше.

    Оксана Оприлюднено21:24 - 16.09.2019

    Богдане Владиславовичу, підкажіть, будь ласка, механізм такого запрошення члена журі на засідання оргкомітету? Адже ми не знаємо прізвищ членів журі, які працювали в 41 аудиторії. Коли відбудеться це засідання і як нам, батькам дітей, туди потрапити?

  Максим Оприлюднено15:19 - 16.09.2019

  У розв’язанні задачі №2 старшої ліги неправильно порахована сума S(k). Вона рахувалася як сума нескінченної геометричної прогрессії, проте кількість її членів становить 2018.

  Наталія Оприлюднено20:11 - 16.09.2019

  Доброго дня! Не зрозуміло чому після перегляду результатів у команди наймолодшої ліги Число Пі замість 356 балів стало 178.
  У членів комісії до зазначеної команди зауважень не було під час проведення заходу.Діти вирішували самостійно всі задачі.Тому не зрозуміло чому такі результати.
  Хай переможе справедливість!
  Прошу переглянути результати!

  Наталія Оприлюднено20:24 - 16.09.2019

  Я так розумію, що ті команди яким журі зробило зауваження про їх нечесну поведінку, повинні були б про знати. Члени команди Число пі зауважень не отримували і вели чесну гру.
  Тому можливо сталася помилка при перегляді результатів !

  Лариса Оприлюднено13:34 - 17.09.2019

  Прохання перевірити рішення задачі 4 наймолодшої ліги. Всередині має бути квадрат 24Х24. Відповідь 576

  Ledda Оприлюднено13:49 - 17.09.2019

  Прохання перевірити рішення задачі 4 наймолодшої ліги. Всередині має бути квадрат 24Х24. Відповідь 576

  Анна Оприлюднено16:39 - 17.09.2019

  Доброго дня!
  Прохання перевірити рішення задачі 4, наймолодшої ліги, і відповіді учасників.
  В розв’язках перемудрили з формулою, на огорожу квадратної ділянки зі стороною n потрібно 4n+4 кубиків. Відповідно, на огорожу ділянки 23*23 достатньо 96 кубиків). А 100 кубиків дадуть внутрішній квадрат 24*24.
  Дякую!

   Богдан Рубльов Оприлюднено17:25 - 17.09.2019

   виправили

    Анна Оприлюднено06:49 - 18.09.2019

    Доброго дня!
    Дякуємо за швидку відповідь! Богдане Владиславовичу, підкажіть, будь ласка, чи будуть виправлені результати в таблиці у всіх команд по цій задачі? Це було б справедливо до тих команд, які вирішили завдання правильно, але отримали мінус, і позицію нижчу в турнірній таблиці за команди з неправильною відповіддю.
    Чи потрібно для цього, щоб на сайті представники кожної з команд залишили повідомлення про перевірку зазначеної задачі, чи зміни буде внесено автоматично?
    Дякую!

     Богдан Рубльов Оприлюднено15:26 - 18.09.2019

     Все буде виправлено

    Інна Оприлюднено07:11 - 18.09.2019

    Чи будуть виправлені відповіді команд, чи треба звертатися з проханням виправити кожній команді, відповідь якої вірна?

  Олексій Оприлюднено18:42 - 17.09.2019

  Доброго дня!
  Перегляньте, будь-ласка, відповідь на 4 задачу команди “Дельта”, наймолодша ліга. Було здано правильну відповідь 576.
  Дякую!

   Поліна Оприлюднено15:33 - 26.09.2019

   буде виправлено у таблиці на правильну відповідь

  Лариса Оприлюднено22:07 - 17.09.2019

  Перегляньте, будь – ласка, результат команди РЛ 7-2 наймолодшої ліги: 1) Задача 4: була надала правильна відповідь 576. 2) Задача 15: спочатку була надана невірна відповідь, але потім було подане правильна.

   Поліна Оприлюднено15:41 - 26.09.2019

   4 задача буде виправлена на правильну в таблиці

  Елена Оприлюднено20:54 - 19.09.2019

  Доброго дня, перегляньте задачу 4 наймолодшоі ліги команди Поділ 1.Дякуємо.

   Поліна Оприлюднено15:41 - 26.09.2019

   буде виправлено на парвильну в таблиці

  Напишіть відгук

  Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.