brand

Анонс осінніх Всеукраїнських заходів

Анонс осінніх Всеукраїнських заходів

 1. Відбір команди України на Міжнародні математичні олімпіади
 2. ХІІІ Всеукраїнський турнір математичних боїв імені академіка Ляшка

Тут ми анонсуємо дві найважливіші події Всеукраїнського циклу, що відбудуться восени. Це відбір команд України на Міжнародні математичні олімпіади та Всеукраїнський турнір математичних боїв імені академіка Ляшка. З досвіду останніх років, коли ці заходи були з’єднані в часі таким чином, що одразу по завершенні одного розпочинався другий. З одного боку це було зручно, що не слід було двічі витрачатися на дорогу. Але з іншого – 2 тижні діти жили по гуртожитках, а не в сім’ї. цього року ми робимо їх роздільно і побачимо, чи то є краще.

Відбір команди України на Міжнародні математичні олімпіади

13 жовтня (неділя) – 19 жовтня (субота) 2019 року

Захід буде проведено як завжди протягом 7 днів – неділя 13 жовтня день заїзду, субота – 19 жовтня підведення підсумків. Місце проживання та харчування ІПО КНУ ім. Тараса Шевченка, там будуть проведені апеляції та підбиті підсумки. Тури будуть проведені на факультеті комп’ютерних наук та кібернетики.

Вартість участі буде такою:

 • для призерів IV етапу Всеукраїнської олімпіади з математики (будь-якого року), хто потребує поселення та триразового харчування, складатиме 4500 гривень.
 • для призерів IV етапу Всеукраїнської олімпіади з математики (будь-якого року), хто не потребує поселення та харчування, складатиме 500 гривень.
 • для не призерів IV етапу Всеукраїнської олімпіади з математики, хто потребує поселення та триразового харчування, складатиме 7000 гривень.
 • для не призерів IV етапу Всеукраїнської олімпіади з математики, хто не потребує поселення та харчування, складатиме 3000 гривень.

В разі потрапляння учасника, що не був призером IV етапу Всеукраїнської олімпіади з математики, в одну з відібраних груп ІМО чи Junior додаткова понад собівартістю оплата буде повернута учневі.

При участі від навчального закладу не з Києва 5 чи більше учасників, цей навчальний заклад має відрядити вихователя, щоб доглядати за учасниками не з Києва. З досвіду останніх років, щодо розподілу учасників відбору по регіонах України, зазвичай 1 вихователь опікується харківськими учасниками, інший – усіма іншими. Тому і самі вихователі останні роки представляли Харківський ФМЛ № 27 та ЛФМЛ. Прошу цих вихователів заздалегідь зв’язатися з організаторами відбору, щодо узгоджених дій під час відбору. Якщо географія учасників зміниться, то, можливо, в нас будуть вихователі з інших регіонів. Це все стане відомо по завершенні реєстрації.

Реєстрація, щодо участі в відборі на ММО буде проголошена на початку вересня.

Відбір на Міжнародні математичні олімпіади буде проходити у двох вікових групах – у старшу групу «ММО» та молодшу групу «Junior». Заплановано провести 4 тури – у кожному з яких будуть учасникам запропоновані по 4 задачі на 4,5 години.

Завдання перших двох турів будуть однаковими для усіх учасників відбору – незалежно від класу навчання. По завершенні цих двох турів за показаними результатами для участі в 3–4 турах журі проведе розподіл усіх учасників по двох групах, де завдання вже будуть різними.

Група «ММО» буде орієнтована на підготовку майбутньої команди України до виступу Міжнародних змаганнях. У цю групу будуть відібрані не більше 12 учнів. З ними будемо проводити протягом року короткочасні збори (6–8 днів) із запрошенням українських та іноземних лекторів на базі ІПО КНУ або/та УФМЛ ім. Тараса Шевченка. Збори заплановані на листопад, січень, березень, травень та червень.

Група «Junior» буде сформована не більше ніж з 15 учнів 8–10 класів. Для цієї групи так само будуть проведені декілька короткочасних зборів (6–8 днів) із запрошенням українських та іноземних лекторів на базі ІПО КНУ або/та УФМЛ ім. Тараса Шевченка. Збори заплановані на листопад, січень та березень.

За новим регламентом Romanian Master of Mathematics щодо 2020 року за основну команду з 4 учасників та 2 керівників треба буде сплатити 300 євро за усіх. Участь усіх додаткових учасників та керівників коштуватиме по 300 євро з людини. Як завжди 4 учасники, що покажуть найкращі результати на цьогорічному відборі на ММО, будуть представляти Україну на RMM у лютому-березні 2020 року. Фінансові умови їхньої участі будуть уточнені згодом. До них можуть долучитися усі інші учасники групи ММО, які спроможні сплатити за себе зазначений оргвнесок та дорогу до Бухаресту.

Дівчата для участі в EGMO будуть відібрані рішенням журі. Це будуть ті, хто показав найкращий результат, але не обов’язково усі вони мають виступати в групі ІМО.

Якщо за термінами проведення нашій команді вдасться взяти участь у Білоруський республіканській олімпіаді (як це відбувалося останні роки), то її склад також буде сформований з урахуванням відбору на ММО, з найкращих представників групи Junior. В разі відмови від участі в Білоруській олімпіаді когось з учасників із-за участі в інших олімпіадах, цей учасник автоматично позбувається права відвідувати заняття та інші заходи з групою Junior.

ХІІІ Всеукраїнський турнір математичних боїв
імені академіка Ляшка

26 жовтня (субота) – 02 листопада (субота) 2019 року

На виконання Програми роботи з обдарованою молоддю Український фізико-математичний ліцей Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Києво-Печерський ліцей № 171 «Лідер» та благодійний фонд «Афіна» планують провести «ХІІІ Всеукраїнський турнір математичних боїв імені академіка Ляшка І.І.» для юних математиків України 8–11 класів.

Турнір буде проведено з 26 жовтня по 2 листопада 2019 року.

Турнір має на меті наступні завдання:

 • залучення юних математиків до творчого змагання;
 • підготовка юних українських математиків до всеукраїнських олімпіад усіх рівнів;
 • сприяння встановленню професійних і дружніх контактів учнів учасників турніру викладачами, науковцями та найкращими студентами і аспірантами Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Організатором і координатором турніру є Київський національний університет імені Тараса Шевченка, за підтримки освітніх установ міста Києва. Змагання планується проводити у трьох вікових групах: молодша ліга (учні не старше 8 класу), середня ліга (учні 9 класу) та старша ліга (учні 10–11 класів). У програмі турніру заплановані математичний занзібар, командна олімпіада, 4 тури математичних боїв та усна особиста олімпіада.

Завдання до Турніру розробляє кваліфіковане журі, яке не один рік готує учасників команди України до Міжнародних математичних змагань. Турнір проводиться в рамках осінніх настановних зборів, до участі в якому ми запрошуємо переможців ІІІ та IV етапів Всеукраїнських олімпіад з математики, учнів провідних математичних навчальних закладів України.

Турнір проводиться на засадах самофінансування. Кожен учасник та керівник команди не з Києва має сплатити оргвнесок у розмірі 3000 грн. Для киян оргвнесок дорівнює 800 грн. Ця сума буде містити витрати на проживання, харчування учасників турніру та керівників команд, на організацію і проведення турніру.

Участь у турнірі братимуть команди у складі 6 учнів у кожній лізі. З окремих школярів, які бажають брати участь у турнірі, але їхній навчальний заклад не можуть (не воліють) відрядити повну команду, будуть сформовані збірні команди для повноцінної участі у змаганнях. Заявку на участь можуть подавати викладачі шкіл та вишів, керівники гуртків та факультативів, батьки та інші дорослі родичі потенційних учасників. Кількість команд, що можуть взяти участь в Турнірі, обмежуються лише можливостями УФМЛ – за кількістю місць в гуртожитку, класів та кімнат для підготовки та проведенню змагань, їдальнею тощо. Тому кожна заявка буде розглянута і щодо неї буде винесена відповідна ухвала.

Для поселення в гуртожиток УФМЛ при собі обов’язково треба мати стандартну медичну довідку, що вам можна проживати в гуртожитку/готелі та приймати участь у турнірі.

СЛАВА УКРАЇНІ!!!
ГЕРОЯМ СЛАВА!!!

Alisa

  4 коментарі

  Карк Оприлюднено12:53 - 11.08.2019

  Почему так дорого по сравнению с прошлым годом.

   Богдан Рубльов Оприлюднено14:03 - 11.08.2019

   Збільшилися вартості проживання та харчування в закладах, які нас приймають. Якщо вам вдасться самім або групою знайти місце для проживання та харчування в києві дешевше, то ми геть не проти. Тоді ваша участь буде за вартістю тих, хто не потребує харчування та проживання.

  Тетяна Оприлюднено08:57 - 25.08.2019

  Доброго Дня) а коли почнеться реєстрація на обидва заходи? Дякую)

   Богдан Рубльов Оприлюднено21:39 - 26.08.2019

   На початку вересня

  Напишіть відгук

  Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.