EGMO–2019 очима організаторів
Підготовка до EGMO–2019
Україна бере участь в Європейських математичних олімпіадах для дівчат з першої такої олімпіади, що відбулася в англійському місті Кембриджі у 2012 році. У складі команди були Юлія Кравченко, Марія Павлюк, Ярослава Сердюк та Олена Харитонова. Усі дівчата вибороли срібні нагороди, а команда в загальному заліку посіла високе 3 місце.
Саме з цієї олімпіади почалася історія участі в EGMO Юлії Кравченко. З наступного року 6 олімпіад поспіль вона і Андрій Анікушин були незмінними лідерами команди України. Але головним здобутком тієї участі ми вважаємо участь саме Юлії Кравченко. Під їхнім керівництвом, за допомогою усіх небайдужих в нашій країні команда України завжди гідно презентувала себе на цих заходах, загалом з 7 олімпіад ми перемогли у 3-х.
Крім того авторитет наших керівників та взагалі усієї країни став надзвичайно великим. Тому не дивно, що керівники EGMO звернулися з проханням провести цей захід в Україні. І в 2017 році Міністр освіти та науки України Лілія Гриневич офіційно погодилася на це. Думаю, що тоді вона навіть не уявляла якого масштабу освітню подію вона запросила в Україну.
До початку 2019 року від цієї події усі спокійно відмовчувалися, казали, що то ще не скоро. Спроби залучити спонсорів, з’ясувати місце проведення, тощо, наражалися на натяк – то все ще не скоро. Але важливу складову ми встигли зробити – подати приблизний бюджет майбутнього заходу, хоча там більшість позицій було доволі туманною (вартість відкриття, закриття, транспортні, екскурсійні витрати, тощо). На щастя держбюджет прийняли своєчасно, і в ньому була закладена непогана сума – 5,6 млн гривень.
Після цього загалом одразу декілька структур намагалися долучитися до проведення EGMO–2019, але їхня серйозність намірів викликала певні сумніви, поки з початку 2019 року за справу не взялася Мала академія наук, на чолі з паном Оксеном Лісовим. Тоді ми вперше відчули, що таке команда фахівців, які знають що, де і як треба робити при організації таких заходів. Після цього розпочалася реальна робота, де кожний відповідав за свою складову. МОН – за фінанси та урядові гарантії, що все буде проведене на державному рівні. МАН – за усі організаційні питання. КНУ ім. Тараса Шевченка – за інтелектуальну складову заходу. Як бачимо по завершенні EGMO–2019 все було зроблене кожною з сторін якнайкраще, але про це згодом.
Країни учасниці EGMO
В нас було певне занепокоєння, що у порівнянні з попереднім EGMO–2018 у Флоренції, де було 52 країни (з яких 36 були європейськими) та загалом 195 учасниць, до нас можуть приїхати суттєво менше. Але після розсилки запрошень ми зрозуміли, що наші застереження марні – переважна більшість країн відгукнулася, щодо прибуття на EGMO–2019. Справді були ті, що з різних резонів відмовилися, але замість них висловили бажання деякі країни взяти участь в EGMO вперше. Таким чином до нас завітали представники 49 країн (з них знову було 36 європейських) у складі 196 учасниць. В останній момент на жаль не змогли прибути до нас такі країни як Бангладеш, Туніс, Корея, а то б представництво було б ще масштабнішим. Точний список країн учасниць (як і багато усього іншого цікавого та важливого) можна знайти на офіційній сторінці EGMO, зокрема за таким посиланням:
Якщо подивитися на склад керівників делегацій (лідерів країн та їхніх заступників), то стає зрозумілим, як EGMO тісно пов’язана з ІМО, що проводиться влітку. Майже в кожній країні керівники ті самі, що є природнім. Бо підготовку та відбір до участі в EGMO та ІМО треба робити майже однаково.
Лідери усіх країн утворюють міжнародне журі EGMO, яке затверджує задачі, принципи проведення та інші організаційні питання. Головою журі кожного разу призначається представник країни організатора, і цього року ним був викладач Київського національного університету імені Тараса Шевченко Андрій Анікушин. Одразу скажемо, що усі засідання журі були проведені на найвищому рівні і в сенсі вирішення наочних питань, і в сенсі знаходження консенсусу думок представників усіх країн.
Задачі та координатори
Коли свого часу ми давали згоду на проведення такого заходу, окрім організаційних питань, надважливим, особливо для визначення рівня розвитку олімпіадної математики в країні, є підбір задач та координаторів.
Стосовно підбору задач – цим зазвичай переймається спеціально призначена комісія, в яку входять як представники країни організатора (більшість), так і міжнародні авторитетні фахівці, які мають допомагати в процесі вибору задач, використовуючи свій досвід з попередніх EGMO. В Україні було багато видатних учасників олімпіад, які гідно представляли країну на різних міжнародних та внутрішніх заходах. Але при призначені шефа координаторів в нас не було сумніву, що їм має стати Олексій Клурман. Його колосальний авторитет в світовому науковому та олімпіадному математичному світі, величезний досвід, ерудиція в усіх математичних галузях, працездатність, тощо підтвердилися на усі 100%. Бездоганний підбір задач оцінили усі причетні до олімпіади люди – учасниці та члени журі.
Перевірку з боку організаторів роблять координатори. Цього року ми в першу чергу запросили усіх найкращих представників України. Зрозуміло, що багато з них вже навчається чи працює не в Україні. Запрошені були майже усі наші учасники ІМО та EGMO минулих років, а також інші найкращі наші представники, які свого часу з різних резонів – не повезло, хвороба, надзвичайно висока конкуренція саме того року, тощо – не потрапили до складу учасників цих заходів. До речі, сам Олексій Клурман свого часу із-за високої температури не потрапив на ІМО, хоча його рівень завжди був гідний золота.
Список усіх координаторів так само можна знайти тут:
Так само до нас попросилися в координатори або люди, що є майже кожного року координаторами, або просто великі друзі України, що зголосилися нам радо допомогти. Безумовно, що і їх ми запросили. Так само при перевірці робіт, які нагадаю були написані приблизно 39 різними мовами) нам допомагали і інші українські математики. Загалом усім нашим координаторам звідусіль були придбані коштами МОН та спонсорів квитки на зручні рейси, щоб вони змогли і допомогти при проведенні EGMO–2019, а також відвідати рідних, близьких, друзів і своєчасно повернутися додому. Усю цю логістику взяв на себе МАН. Загалом координатори прибули окрім України з таких країн: Австралія, Англія, Білорусь, Італія, Люксембург, Канада, Німеччина, Польща, США, Франція та Швейцарія.
Але не може не сказати про те, що на жаль далеко не усі люди, яких ми запросили допомогти при координації зголосилися це зробити. Дуже прикро саме те, що свого часу наша країна їх забезпечила можливістю участі в престижних міжнародних змаганнях (не лише ІМО та EGMO), а вони або послалися на “надзвичайну занятість” на час проведення EGMO–2019, або висунули інша дивні умови. Про зайнятість – в це можна було посилатися, якби терміни EGMO–2019 не були відомі з 2017 року і не владнати свої справи було просто дивно, а як на мене – просто повне небажання допомогти. Але тим не менше, такого рівня координаторів не було в жодній країні. Старші по задачах та просто координатори бездоганно упоралися зі своєю задачею. Усі спірні питання остаточно розв’язав шеф координаторів Олексій Клурман, лише албанський лідер не погодився по оцінці однієї роботи. Координатори виставляли там оцінку 6, а він хотів 7, але спеціально обране третейське журі з авторитетних представників 7 країн оперативно вирішили і це питання на користь думки координаторів.
Організація олімпіади
Я тут наводжу й ці деталі лише тому, що усі, хто керує цим сайтом, були надто зайняти в організації різних етапів олімпіади, і просто фізично не встигали оперативно висвітлювати усі події. Тому вже постфактум я роблю це тут, не зовсім хронологічно, але вже як вийде.
Для усіх учасників олімпіади (в сенсі усіх-усіх, а не лише для дівчат) були надруковані яскраві програмки, заготовлені сувеніри, рюкзаки, ручки, тощо. Розписані усі моменти прибуття (зустріч в аеропортах та залізниці), поселення, від’їзд додому…, кожний знав, що йому робити. По кожному напряму був відповідальний. Першу делегацію з Австралії, що прибула ще 5 квітня, зустріли в Борисполі. Але прикордонники не дуже уважно подивилися, що то запрошені гості в Україну. Після цього прикрого моменту усі делегації миттєво проходили митницю і затримки були мінімальні.
Із складу студентів КНУ та деяких інших вишів була сформована команда гідів. Це була дуже яскрава та відповідальна команда наших молодих українців, які відпрацювали чи не найкраще від усіх. Жодного нарікання на їхню роботу ми не почули, навпаки – розставання було інколи доволі болісним, бо надто швидко минули ті 6–7 днів EGMO. Цим також повністю переймався МАН та керівниця гідів Даша Чумаченко.
Повний список наших гідів можна знайти тут:
Крім того купу організаційних питань – роздруківка табличок, видача рюкзаків, сканування робіт, розстановка парт і багато-багато усього іншого взяли на себе волонтери – студенти молодших курсів факультету комп’ютерних наук та кібернетики КНУ. Велика їм подяка за це від усіх організаторів EGMO–2019, координували роботу та інші питання наших волонтерів Катя Дудко, Заріна Кодирова, Юлія Тихонравова та Катерина Мельник. Усього волонтерів було дуже багато, тому якщо виписати список усіх, хто долучився до допомоги принаймні 1 раз, буде складати під сотню прізвищ. Дуже приємно було те, що аж троє з нашим дівчат-волонтерок справили свої дні народження під час олімпіади з чим ми їх тут і зараз ще раз вітаємо – це Заріна Кодирова, Соня Перелигіна та Улянка Костюченко!
7 квітня більшість команд прибули та заселилися. Зробили свої перші виїзди до Києва.
8 квітня журі спочатку затвердило задачі олімпіади, а ввечері займалося їх перекладом на мови, які були замовлені учасницями. Вдень відбулося яскраве відкриття, на якому були присутні керівники МОН та МАН, а також інші почесні гості. Зокрема з вітальною промовою виступила наша геніальна дівчинка математик, професор зі Швейцарії Марина В’язовська. Вона так само перші свої математичні здобутки мала на математичних олімпіадах. В цей день координатори почали вивчати запропоновані задачі вже з свого боку.
9–10 квітня учасниці писали 2 тури олімпіади, координатори з лідерами затверджували схеми перевірки цих завдань. Ввечері усі – лідери та координатори – перевіряли роботи учасниць. Волонтери сканували роботи.
10 квітня ввечері була перша офіційна екскурсія в Київ з гідами по різних яскравих місцях. Вона складена була таким чином, щоб не було великого скупчення одночасно учасників в тих місцях, де для того немає можливості.
11 квітня дівчата поїхали на екскурсію в Пирогово, а дорослі учасники EGMO проводили координацію робіт. Єдина прикрість – погода…, було прохолодно і дощило, так само як і наступного дня. Ввечері журі підбило офіційні та остаточні підсумки олімпіади.
12 квітня організатори олімпіади переймалися друком дипломів та інших офіційних документів для закриття, а усі учасники поїхали на катерах по Дніпру.
Вдень відбулося урочисте закриття олімпіади, де були присутні керівники МОН, МАН та інших структур, що допомагали при проведенні EGMO–2019, а також представники спонсорів, діаспори, просто гості… Після закриття відбулася заключна вечірка, яка тривала до глибокої ночі, коли 12 квітня славнесенько перейшло в 13 квітня – останній день олімпіади. Команди вирушали по домівках. Знову організовано, у супроводі гідів зі сльозами прощання… сподіваюся, що більшість були вражені гостинністю нашої країни, наших людей і при нагоді радо приїдуть до нас ще не один раз.
Юлія Кравченко
Важко переоцінити роль, яку зіграла на олімпіаді наша чарівна голова Міжнародного оргкомітету Юля Кравченко. Вона настільки була занурена в загальні питання проведення EGMO загалом так і проведення EGMO–2019, що оперативно вирішувала усі питання. Розпочалося з того, що вона ще з Гавайїв давала слушні та точні консультації, а по прибутті в Київ просто взяла все в свої руки і виправила усі організаційні недоліки та вади підготовки. Напевно лише рівня задач вона не торкалася протягом EGMO–2019. За усім іншим усі бігли до неї – хтось десь щось не так зробив чи щось склалося чи трапилося – вона швидко та оперативно все вирішувала. А проведення турів загалом було повністю на ній, якщо комусь ставало тепло чи прохолодно, хтось хотів воду чи чай, все було миттєво вирішене. Так само вона навела лад під час проведення координації, де початок був трохи змазаний суєтою та дрібними оргпитаннями. Низький уклін їй за все це, якщо хтось і може претендувати на якусь почесну нагороду за проведення EGMO–2019, то вона має бути першою з перших!
Андрій Анікушин
Другою людиною, до якою зверталися за усіма питаннями був голова журі Андрій Анікушин. Вони з Юлею усі ці дні прожили пліч-о-пліч з учасниками в готелі Рамада і розв’язували складні та прості проблеми та питання вдень та уночі. Цього спокій розум та розсудливість є еталоном для організаторів. Навіть питання запізнення учасниць на літак були оперативно вирішені, щоб гарне враження від України лишилося назавжди.
Команда МАН
Окремо хочеться подякувати керівників різних підрозділів від МАНу. Загалом помічників від МАН було так само багато як і волонтерів, вони з’являлися тоді, коли їхня допомога була потрібною. Але керівники різних напрямків проведення EGMO–2019 були завжди поруч.
Оксен Лісовий – керівник МАН, вирішував 100% питань, або самотужки, або знав, хто за це відповідає. Дякуємо за таку гарну команду фахівців!
Євген Кудрявець – вирішував усі питання, що були пов’язані з міжнародними питаннями EGMO–2019. Це й зустріч в аеропортах, оплата внесків і багато чого іншого.
Костянтин Трушковський – усі логістичні питання, що де кули треба доправити, привезти, знайти, тощо. Жодної відмови лише спокійне та виважене вирішення питань.
Оксана Пономаренко – уся друкована продукція, подарунки – можливі та навіть неможливі – медалі, дипломи, відкриття, закриття, геть усе вона прагнула провести не гірше, а чесно кажучи, краще, ніж то було минулі роки і їй все вдалося.
Даша Чумаченко – як ми писали вже вище, вона цілодобово керувала роботою гідів, кожного вечора (або навіть ближче до ночі) вони проводили з командою МАНу наради з гідами, як проводити наступні дні і що було не ідеально днями, що минули.
Так само відмітимо Валерія за вирішення усіх транспортних питань, коли підбирали усіх навіть тих, хто заблукав із-за власної недбалості.
І нарешті Олександра, який привозив будь-яку потрібну техніку та вирішував усі суміжні питання.
Участь МОН
Дуже приємно було відчувати щоденну допомогу Міністерства освіти та науки України на найвищому рівні. Дуже багато питань було оперативно та ефективно вирішені саме завдяки такій державній допомозі, і це стосується не лише великого внеску з бюджету. На відкритті та закритті було приємно бачити Міністра освіти та науки Лілію Гриневич та її заступника Павла Хобзея. Дуже сподіваємося, що їм сподобалося проведення таких величних заходів в Україні і ми ще проведемо на теренах України не одне таке змагання, а набутий досвід дуже стане в нагоді задля цього.
Спонсори та благодійники
Головними упорядниками EGMO–2019 були МОН, МАН та КНУ. Величезні фінансові, людські та організаційні ресурси були вкладені саме цими трьома установами. Також велику допомогу вніс Укрсіббанк, як фінансову так і подарункову для учасниць EGMO–2019. Іншими благодійниками стали українські ІТ компанії – Luxoft, ЛУН, GlobalLogik, RAZOM, EPAM, а також Фонд Випускників України, Фонди української діаспори в США – RAZOM та NOVA UKRAINE.
На жаль дуже мало таких компаній вирішили допомогти, що є дуже дивно. Загалом, коли проводяться дні кар’єри, то холи факультетів повні рекрутерами з таких компаній, які хочуть розповісти про свої компанії. Але не використати такий величезний міжнародний майданчик як EGMO–2019 для мене дуже дивно. Тим паче, що усі волонтери були саме студентами факультету комп’ютерних наук та кібернетики.
Результати олімпіади
Склад команд України – головної та “В” (зліва направо):
Нечипорук Карина (Київ, ліцей № 208) – виборола золото;
Білик Олеся (Київ, ПНЛ № 145) – виборола бронзу;
Горох Катерина (Київ, ПНЛ № 145) – виборола золото;
Петрусенко Влада (Київ, Новопечерська школа) – виборола золото;
Пушкін Денис – керівник.
Баклан Аліса (В) (Київ, ліцей Лідер) – виборола почесну відзнаку;
Баклан Маргарита (В) (Київ, ліцей Лідер) – виборола бронзу;
Жур Ольга (В) (Київ, ліцей Лідер) – виборола бронзу;
Іванчук Роксолана (В) (Київ, ліцей Наукова Зміна) – виборола бронзу.
Результати олімпіади
Ми наводимо лише учасниць, що вибороли принаймні срібні медалі, повний список учасниць з набраними балами та нагородами, а також командні результати можна знайти за таким почиланням
# | Code | Name | P1 | P2 | P3 | P4 | P5 | P6 | Σ | Award |
1 | SRB1 | Jelena Ivančić | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 42 | Gold Medal |
2 | USA1 | Emma Qin | 7 | 7 | 2 | 7 | 7 | 7 | 37 | Gold Medal |
3 | HUN1 | Anna Kerekes | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 1 | 36 | Gold Medal |
3 | POL2 | Justyna Jaworska | 7 | 6 | 2 | 7 | 7 | 7 | 36 | Gold Medal |
5 | BGR4 | Mihaela Gledacheva | 7 | 6 | 7 | 7 | 7 | 1 | 35 | Gold Medal |
5 | ROU1 | Alexandra Timofte | 7 | 6 | 7 | 7 | 7 | 1 | 35 | Gold Medal |
5 | UKR3 | Karyna Nechyporuk | 7 | 7 | 0 | 7 | 7 | 7 | 35 | Gold Medal |
8 | CZE2 | Magdaléna Mišinová | 7 | 7 | 7 | 7 | 5 | 1 | 34 | Gold Medal |
9 | MEX1 | Ana Paula Jiménez Díaz | 7 | 7 | 7 | 7 | 4 | 1 | 33 | Gold Medal |
9 | POL3 | Katarzyna Kępińska | 6 | 4 | 2 | 7 | 7 | 7 | 33 | Gold Medal |
9 | UKR4 | Vlada Petrusenko | 6 | 7 | 7 | 7 | 5 | 1 | 33 | Gold Medal |
9 | UNK4 | Yuka Machino | 7 | 5 | 0 | 7 | 7 | 7 | 33 | Gold Medal |
13 | USA2 | Ishika Shah | 7 | 7 | 4 | 7 | 7 | 0 | 32 | Gold Medal |
14 | BRA1 | Mariana Bigolin Groff | 7 | 2 | 7 | 7 | 7 | 1 | 31 | Gold Medal |
14 | UKR2 | Kateryna Horokh | 7 | 7 | 2 | 7 | 7 | 1 | 31 | Gold Medal |
14 | USA3 | Catherine Wu | 7 | 7 | 2 | 7 | 7 | 1 | 31 | Gold Medal |
17 | GEO2 | Ana Onoprishvili | 7 | 1 | 7 | 7 | 7 | 1 | 30 | Gold Medal |
17 | PER2 | Carla Fermin | 7 | 6 | 2 | 7 | 7 | 1 | 30 | Gold Medal |
19 | SVK3 | Lucia Krajčoviechová | 7 | 7 | 5 | 7 | 2 | 1 | 29 | Gold Medal |
20 | FRA2 | Anna Luchnikova | 7 | 7 | 0 | 7 | 7 | 0 | 28 | Silver Medal |
20 | LTU4 | Julija Paliulionytė | 7 | 3 | 7 | 7 | 4 | 0 | 28 | Silver Medal |
20 | LVA1 | Anete Valnere | 7 | 6 | 7 | 7 | 1 | 0 | 28 | Silver Medal |
20 | PER1 | Monica Martinez | 6 | 4 | 7 | 7 | 3 | 1 | 28 | Silver Medal |
24 | AUS4 | Evgeniya Artemova | 7 | 7 | 2 | 7 | 3 | 1 | 27 | Silver Medal |
24 | GEO1 | Tamar Korkotashvili | 7 | 7 | 4 | 7 | 1 | 1 | 27 | Silver Medal |
26 | AUS2 | Grace He | 2 | 7 | 2 | 7 | 7 | 1 | 26 | Silver Medal |
26 | BLR2 | Palina Chernikava | 7 | 3 | 7 | 7 | 1 | 1 | 26 | Silver Medal |
26 | FRA1 | Léonie Kittel | 7 | 5 | 0 | 7 | 7 | 0 | 26 | Silver Medal |
26 | JPN3 | Yurika Ueshiba | 7 | 4 | 2 | 7 | 5 | 1 | 26 | Silver Medal |
26 | PER3 | Gladys Alekza Salazar | 7 | 3 | 7 | 7 | 1 | 1 | 26 | Silver Medal |
31 | BGR1 | Lyuba Konova | 7 | 4 | 5 | 7 | 2 | 0 | 25 | Silver Medal |
31 | BGR2 | Margarita Stefanova | 7 | 6 | 0 | 7 | 4 | 1 | 25 | Silver Medal |
31 | BGR3 | Marina Boyadzhieva | 7 | 0 | 7 | 7 | 4 | 0 | 25 | Silver Medal |
31 | BIH3 | Naida Purišević | 7 | 1 | 7 | 7 | 3 | 0 | 25 | Silver Medal |
31 | HUN3 | Janka Hámori | 6 | 3 | 2 | 7 | 7 | 0 | 25 | Silver Medal |
31 | MEX2 | Nuria Sydykova Méndez | 7 | 7 | 0 | 7 | 4 | 0 | 25 | Silver Medal |
31 | POL1 | Jagoda Bracha | 7 | 4 | 0 | 7 | 7 | 0 | 25 | Silver Medal |
31 | SRB2 | Tamara Ponjavić | 7 | 3 | 7 | 7 | 1 | 0 | 25 | Silver Medal |
31 | USA4 | Janabel Xia | 7 | 3 | 7 | 7 | 1 | 0 | 25 | Silver Medal |
40 | BIH1 | Lejla Skelić | 7 | 4 | 2 | 7 | 3 | 1 | 24 | Silver Medal |
40 | LTU3 | Alina Paliulionytė | 7 | 2 | 7 | 7 | 1 | 0 | 24 | Silver Medal |
40 | UNK1 | Naomi Bazlov | 5 | 4 | 0 | 7 | 7 | 1 | 24 | Silver Medal |
40 | UNK3 | Yihua Luo | 7 | 1 | 2 | 7 | 7 | 0 | 24 | Silver Medal |
44 | KAZ2 | Assel Katayeva | 7 | 1 | 7 | 7 | 1 | 0 | 23 | Silver Medal |
44 | ROU4 | Diana Țolu | 7 | 1 | 7 | 7 | 1 | 0 | 23 | Silver Medal |
44 | TUR3 | Asude Ebrar Kızıloğlu | 7 | 5 | 4 | 7 | 0 | 0 | 23 | Silver Medal |
47 | BLR1 | Aliaksandra Novik | 6 | 1 | 0 | 7 | 7 | 1 | 22 | Silver Medal |
47 | IND3 | Rohinee Joshi | 7 | 2 | 0 | 7 | 6 | 0 | 22 | Silver Medal |
47 | MEX3 | Karla Rebeca Munguía Romero | 4 | 7 | 0 | 7 | 4 | 0 | 22 | Silver Medal |
47 | NLD1 | Floor Beks | 7 | 3 | 0 | 7 | 5 | 0 | 22 | Silver Medal |
47 | ROU2 | Amina Abu Shanab | 6 | 5 | 0 | 7 | 4 | 0 | 22 | Silver Medal |
47 | SAU2 | Ghadeer Daghistani | 7 | 0 | 7 | 7 | 1 | 0 | 22 | Silver Medal |
47 | SVN2 | Tea Jeličić | 7 | 7 | 0 | 7 | 1 | 0 | 22 | Silver Medal |
47 | TUR2 | Sude Filiz | 4 | 3 | 7 | 7 | 1 | 0 | 22 | Silver Medal |
47 | UNK2 | Sarah Gleghorn | 2 | 3 | 7 | 7 | 2 | 1 | 22 | Silver Medal |
56 | GEO4 | Mariam Ivardava | 7 | 3 | 0 | 7 | 4 | 0 | 21 | Silver Medal |
85 | UKRB2 | Marharyta Baklan | 7 | 1 | 2 | 7 | 0 | 1 | 18 | Bronze Medal |
92 | UKRB3 | Roksolana Ivanchuk | 4 | 7 | 0 | 2 | 3 | 1 | 17 | Bronze Medal |
92 | UKRB4 | Olha Zhur | 7 | 0 | 2 | 7 | 1 | 0 | 17 | Bronze Medal |
99 | UKR1 | Olesia Bilyk | 7 | 6 | 0 | 0 | 3 | 0 | 16 | Bronze Medal |
119 | UKRB1 | Alisa Baklan | 2 | 4 | 0 | 7 | 1 | 0 | 14 | Honourable Mention |
# | Country | Size | P1 | P2 | P3 | P4 | P5 | P6 | Σ | G | S | B | HM |
1 | USA (USA) | 4 | 28 | 24 | 15 | 28 | 22 | 8 | 125 | 3 | 1 | 0 | 0 |
2 | Ukraine (UKR) | 4 | 27 | 27 | 9 | 21 | 22 | 9 | 115 | 3 | 0 | 1 | 0 |
3 | Bulgaria (BGR) | 4 | 28 | 16 | 19 | 28 | 17 | 2 | 110 | 1 | 3 | 0 | 0 |
4 | Poland (POL) | 4 | 25 | 16 | 6 | 22 | 22 | 14 | 105 | 2 | 1 | 0 | 0 |
5 | Serbia (SRB) | 4 | 28 | 16 | 14 | 28 | 10 | 7 | 103 | 1 | 1 | 2 | 0 |
5 | United Kingdom (UNK) | 4 | 21 | 13 | 9 | 28 | 23 | 9 | 103 | 1 | 3 | 0 | 0 |
7 | Romania (ROU) | 4 | 27 | 14 | 14 | 28 | 16 | 1 | 100 | 1 | 2 | 1 | 0 |
8 | Hungary (HUN) | 4 | 21 | 14 | 9 | 28 | 26 | 1 | 99 | 1 | 1 | 2 | 0 |
9 | Peru (PER) | 4 | 25 | 13 | 16 | 28 | 12 | 3 | 97 | 1 | 2 | 0 | 1 |
10 | Mexico (MEX) | 4 | 23 | 21 | 7 | 28 | 12 | 1 | 92 | 1 | 2 | 0 | 1 |
11 | Georgia (GEO) | 4 | 28 | 11 | 11 | 24 | 12 | 2 | 88 | 1 | 2 | 0 | 1 |
12 | Bosnia and Herzegovina (BIH) | 4 | 26 | 11 | 11 | 28 | 8 | 1 | 85 | 0 | 2 | 2 | 0 |
13 | Japan (JPN) | 4 | 28 | 9 | 10 | 28 | 7 | 1 | 83 | 0 | 1 | 3 | 0 |
14 | Australia (AUS) | 4 | 18 | 18 | 4 | 28 | 11 | 3 | 82 | 0 | 2 | 0 | 2 |
14 | France (FRA) | 4 | 25 | 19 | 0 | 21 | 17 | 0 | 82 | 0 | 2 | 1 | 0 |
16 | Belarus (BLR) | 4 | 25 | 8 | 7 | 28 | 9 | 3 | 80 | 0 | 2 | 2 | 0 |
17 | Kazakhstan (KAZ) | 4 | 24 | 6 | 16 | 28 | 3 | 2 | 79 | 0 | 1 | 3 | 0 |
18 | Slovakia (SVK) | 4 | 21 | 16 | 7 | 21 | 10 | 1 | 76 | 1 | 0 | 1 | 2 |
18 | Turkey (TUR) | 4 | 20 | 11 | 15 | 22 | 8 | 0 | 76 | 0 | 2 | 1 | 1 |
20 | Brazil (BRA) | 4 | 24 | 7 | 7 | 24 | 10 | 3 | 75 | 1 | 0 | 2 | 0 |
21 | Lithuania (LTU) | 4 | 25 | 5 | 16 | 21 | 7 | 0 | 74 | 0 | 2 | 1 | 0 |
22 | Czech Republic (CZE) | 4 | 20 | 11 | 7 | 21 | 12 | 1 | 72 | 1 | 0 | 0 | 3 |
23 | Slovenia (SVN) | 4 | 25 | 11 | 0 | 28 | 6 | 1 | 71 | 0 | 1 | 2 | 1 |
24 | Republic of Moldova (MDA) | 4 | 26 | 6 | 4 | 28 | 5 | 0 | 69 | 0 | 0 | 4 | 0 |
25 | Italy (ITA) | 4 | 16 | 12 | 0 | 28 | 10 | 1 | 67 | 0 | 0 | 3 | 1 |
26 | Ukraine B (UKRB) | 4 | 20 | 12 | 4 | 23 | 5 | 2 | 66 | 0 | 0 | 3 | 1 |
27 | Netherlands (NLD) | 4 | 28 | 8 | 0 | 21 | 8 | 0 | 65 | 0 | 1 | 2 | 1 |
28 | Germany (GER) | 4 | 16 | 6 | 2 | 28 | 10 | 1 | 63 | 0 | 0 | 2 | 2 |
29 | Canada (CAN) | 4 | 18 | 17 | 4 | 21 | 1 | 0 | 61 | 0 | 0 | 2 | 2 |
29 | India (IND) | 3 | 19 | 3 | 4 | 21 | 14 | 0 | 61 | 0 | 1 | 2 | 0 |
31 | Austria (AUT) | 4 | 7 | 19 | 2 | 22 | 6 | 2 | 58 | 0 | 0 | 1 | 2 |
31 | Greece (HEL) | 4 | 18 | 0 | 10 | 28 | 2 | 0 | 58 | 0 | 0 | 2 | 2 |
33 | Latvia (LVA) | 4 | 17 | 9 | 7 | 22 | 1 | 0 | 56 | 0 | 1 | 0 | 2 |
34 | North Macedonia (MKD) | 4 | 16 | 6 | 2 | 28 | 3 | 0 | 55 | 0 | 0 | 1 | 3 |
35 | Saudi Arabia (SAU) | 4 | 22 | 4 | 7 | 14 | 5 | 1 | 53 | 0 | 1 | 1 | 1 |
36 | Albania (ALB) | 4 | 12 | 6 | 0 | 26 | 3 | 0 | 47 | 0 | 0 | 1 | 2 |
37 | Ecuador (ECU) | 4 | 17 | 2 | 6 | 16 | 1 | 0 | 42 | 0 | 0 | 2 | 0 |
38 | Switzerland (SUI) | 4 | 5 | 14 | 2 | 15 | 5 | 0 | 41 | 0 | 0 | 1 | 1 |
39 | Azerbaijan (AZE) | 4 | 14 | 1 | 2 | 18 | 4 | 0 | 39 | 0 | 0 | 1 | 2 |
40 | Ireland (IRL) | 4 | 12 | 0 | 4 | 21 | 1 | 0 | 38 | 0 | 0 | 1 | 2 |
41 | Denmark (DEN) | 4 | 14 | 7 | 2 | 13 | 1 | 0 | 37 | 0 | 0 | 0 | 1 |
42 | Spain (ESP) | 4 | 10 | 10 | 2 | 9 | 5 | 0 | 36 | 0 | 0 | 0 | 1 |
43 | Chile (CHI) | 4 | 17 | 0 | 1 | 14 | 1 | 0 | 33 | 0 | 0 | 1 | 1 |
44 | Belgium (BEL) | 4 | 14 | 6 | 0 | 7 | 3 | 0 | 30 | 0 | 0 | 1 | 1 |
44 | Costa Rica (CRI) | 4 | 17 | 6 | 2 | 2 | 2 | 1 | 30 | 0 | 0 | 0 | 0 |
44 | Cyprus (CYP) | 4 | 11 | 7 | 2 | 9 | 0 | 1 | 30 | 0 | 0 | 1 | 0 |
47 | Israel (ISR) | 3 | 13 | 1 | 1 | 8 | 5 | 0 | 28 | 0 | 0 | 0 | 2 |
48 | Finland (FIN) | 4 | 6 | 12 | 0 | 2 | 2 | 0 | 22 | 0 | 0 | 0 | 0 |
49 | Luxembourg (LUX) | 2 | 2 | 1 | 0 | 7 | 3 | 0 | 13 | 0 | 0 | 0 | 1 |
49 | Norway (NOR) | 4 | 1 | 9 | 0 | 2 | 0 | 1 | 13 | 0 | 0 | 0 | 0 |
Умови та розв’язання задач
Ось посилання на умови задач (українською) та повні розв’язання (англійською).
СЛАВА УКРАЇНІ!
8 коментарів