brand

Збори груп ІМО та Junior. Уточнення

Збори груп ІМО та Junior. Уточнення

Чергове уточнення складу груп

Після спілкування і доволі гострого з батьками, вчителями, учасниками, я прийшов до висновку, що треба зробити уточнення своєї позиції, свого відношення до ситуації, що склалася.

Нагадаю, що головною проблемою стала масова відмова від участі в Білоруській республіканській олімпіаді з математики учасників, що вибороли свої місця в резерві. Одразу наголошу, що як на мене – це дуже важливий та цікавий захід як для власного тренування на доволі потужній олімпіаді, так і для презентації рівня математичної підготовки в Україні. Хіба що сама подорож є, можливо, не такою цікавою, як в іншу іноземну країну. Тому ми ніколи не пропонуємо в такій олімпіаді взяти участь більше одного разу. Але масові відмови учасників, які обирають кращим для себе участь в ще одній (а може й не одній) Всеукраїнській олімпіаді – з фізики, хімії, інформатики, тощо. Безумовно, що кожний учасник на то має право. Але наші групи орієнтуються саме на тих, хто воліє представляти саме Україну і в математичних заходах. А не себе особисто на декількох різних олімпіадах.

Спочатку я хотів позбавити можливості таких учасників можливості брати участь в зборах взагалі, навіть хотів заручитися підтримкою інших організаторів зборів. Але після вислуховування усіх аргументів маю визнати, що головним стає той, що про це не було попереджено заздалегідь. Тому тут і одразу попереджаю, що з наступного року відмова від участі в Білоруській олімпіаді (або іншій альтернативній, яка може бути запропонована нашим учасникам групи Junior) автоматично означає відмову від участі в зборах. Бо ці збори готують саме учасників, що готови захищати честь України по усьому світі.

Стосовно цьогорічних зборів, що заплановані на 27.02–06.03 та 24.03–30.03, то усі учасники, що відмовилися від участі в Білоруській олімпіаді, мають за збори сплатити повну ціну участі в зборах за собівартістю. Вона включає в себе проживання (для не киян), харчування (обіди чи триразове), відсоток витрат на лектора – дорога та гонорар. Точна сума буде незабаром наведена після остаточного з’ясування вартості проживання, оскільки змінюються умови проживання в ІПО. Усі інші учасники зборів сплачують як завжди приблизно 50% вартості свого перебування на зборах.

Наводжу список тих, кого стосується умова повної оплати участі в зборах:

Васін Богдан (Київ, 10 клас)

Вахітов Антон (Київ, 10 клас)

Ковригін Андрій (Київ, 9 клас)

Мицик Сергій (Київ, 10 клас)

Романус Ярослав (Львів, 10 клас)

Прошу кожного з них підтвердити участь за таких умов або вашу відмову від участі в зборах. Не відповідь протягом тижня (до 24 лютого 2019 року) автоматично означатиме вашу відмову від участі в зборах.

Група ІМО

 1. Голембовський Олесь (Ужгород, 11 клас)
 2. Горох Катерина (Київ, 11 клас)
 3. Коваль Вадим (Київ, 11 клас)
 4. Ковригін Андрій (Київ, 9 клас)
 5. Луценко Костянтин (Київ, 11 клас)
 6. Наумець Захар (Київ, 9 клас)
 7. Нечипорук Карина (Київ, 11 клас)
 8. Петрусенко Влада (Київ, 11 клас)
 9. Процик Максим (Львів, 11 клас)
 10. Фединяк Володимир (Львів, 11 клас)
 11. Хасін Марко (Київ, 10 клас)
 12. Юдін Федір (Київ, 10 клас)

Група Junior

 1. Баклан Аліса (Київ, 10 клас)
 2. Баклан Маргарита (Київ, 9 клас)
 3. Білик Олеся (Київ, 11 клас)
 4. Васін Богдан (Київ, 10 клас)
 5. Вахітов Антон (Київ, 10 клас)
 6. Дідур Володимир (Київ, 9 клас)
 7. Іванчук Роксолана (Київ, 8 клас)
 8. Заводник Владислав (Київ, 10 клас)
 9. Заєць Микола (Кривий Ріг, 10 клас)
 10. Мицик Сергій (Київ, 10 клас)
 11. Носков Михайло (Краматорськ, 10 клас)
 12. Попов Олександр (Суми, 10 клас)
 13. Романус Ярослав (Львів, 10 клас)
 14. Руденко Дмитро (Київ, 10 клас)
 15. Солоджук Гліб (Львів, 10 клас)
 16. Шевченко Іван (Київ, 9 клас)
 17. Штанденко Михайло (Київ, 10 клас)

Регламент зборів

Збори розпочнуться 27 лютого по обіді. Прибуття літака з лектором о 13:30, але можливі певні (і навіть суттєві) затримки при проходженні митного догляду, тому раніше 15:00 вони точно не розпочнуться. Завершення зборів заплановане 6 березня десь об 11:00. Прошу усіх дорослих – батьків, вчителів, керівників гуртків, тощо – врахувати близькість термінів IV етапу Всеукраїнської олімпіади, яка пройде з 11 по 15 березня в Черкасах. Тому можете для окремих учасників самі вирішити термін завершення зборів, наприклад, 3–4 березня, щоб учасники встигли перепочити напередодні найважливішої олімпіади.

Наступні збори

Наступні збори пройдуть майже тим самим складом вже на весняних канікулах з 24 по 31 березня 2019 року. Певні зміни можуть бути внесені за підсумками IV етапу Всеукраїнської олімпіади.

Далі з 3 по 9 травня на найкращих очікуватиме відбір до команди України на ІМО.

СЛАВА УКРАЇНІ!!!

ГЕРОЯМ СЛАВА!!!

Zarina

  15 коментарів

  Михайло Оприлюднено02:06 - 19.02.2019

  Чи може з метою підготовки до Всеукру з математики взяти участь у найближчих зборах учень, який згодний оплатити харчування та лектора, але не згоден їхати в Білорусь, за умови, якщо він:
  а) є у Вашому списку;
  б) його немає?

  Игорь Оприлюднено08:26 - 19.02.2019

  Богдан Владиславович, Ваша позиция более чем логична и последовательна, однако в этом году “массовый отказ” в немалой степени был связан с переносом дат Всеукра. Сперва от участия отказались “физики”, потому что по “старому” расписанию Беларусь попадала именно на физику, а потом “информатики” в связи с переносом. Понимаю что решение о переносе принимали не Вы, однако прошу понять, что участники других олимпиад оказались заложниками ситуации.
  В этом году 9 человек из Киева отказались от участия в финальном туре интернет олимпиады по информатике в связи с тем что даты пересекались с отборами по математике.
  Всеукраинская олимпиада дает возможность выхода на IOI, IPhO и IMO количество мест на которых мягко говоря ограниченно. Все понимают что это наиболее престижные олимпиады школьников и именно поэтому часть из детей делает выбор в пользу Всеукраинских олимпиад.
  Вероятность того, что “взрослые” смогут договориться лично для меня кажется маловероятной и поэтому из года в год будут возникать подобные ситуации и дети которых “наказывают” за и так не легкий выбор вряд ли понимают в чем провинились.

   Богдан Рубльов Оприлюднено18:11 - 19.02.2019

   Я з Вами згідний, що проблема є. Але ці збори задумувалися для тих, для кого математика “понад усе”, тобто при збігу термінів математики і не математики буде зроблений однозначний вибір на користь математики. Те, що я сам тільки за, що діти МОЖУТЬ потрапити на 2-3 Всеукраїнські олімпіади, очевидною. Бо саме ми перші ініціювали зсув терміну проведення математики уперед. Але я вважав, що наша верхівка буде однозначно обирати математику за будь-яких збігів. За умов, що дітям важливіше потрапити на 2 олімпіади замість представлення України на міжнародному математичному змаганні, я не бачу, чому це має відбуватися взагалі і тим паче за частково громадські кошти. Цього року діти при бажанні взяти участь в зборах мають сплатити за це повну вартість (без накруток та пені), а з наступного року – ми краще будемо брати дітей меншого рейтингу, але відданих лише математиці. До речі, ніхто не примушує цих дітей брати участь в зборах, бо їм треба паралельно готуватися до декількох заходів і збори з математики тому можуть завадити.
   Як приклад — Коваль Ілля, коли поїхав на 2 Міжнародні олімпіади, то в математиці був повний провал. Наступного року – виборов золото. Не упевнений, шо це сталося, якби він потрапив паралельно і на інформатику.
   Наголошую, що то лише моя думка. Можливо до наступного року щось зміниться в моїх міркуваннях чи у відношенні дітей до зборів.

    Игорь Оприлюднено18:28 - 19.02.2019

    В том же году Yuta Takaya “смог”
    https://www.imo-official.org/participant_r.aspx?id=25681
    http://stats.ioinformatics.org/people/5116
    У разных детей разные цели и разные примеры для подражания. Математика – царица наук. Она дает отличную базу для информатики, информатика дает отличный способ “пощупать” математику. Как Вы сами говорили на мат. олимпиадах растет роль комбинаторики, это как раз та часть которая чаще всего используется в информатике. “Теория без практики мертва, практика без теории – слепа.” (с) Пафнутий Чебышёв

     Богдан Рубльов Оприлюднено18:50 - 19.02.2019

     Не думаю, що Yuta Takaya відмовлявся від честі представляти свою країну на інших Міжнародних заходах. Мова ж саме про це. Чи Ви маєте інформацію, що він десь відмовився?

      Игорь Оприлюднено18:56 - 19.02.2019

      Чтобы попасть на IOI нужно пройти Всеукраинскую олимпиаду, к сожалению я другого пути не знаю.

      Богдан Рубльов Оприлюднено19:00 - 19.02.2019

      я ж не проти. а до чого тут збори з математики? Мається на увазі за громадські кошти від математиків це бажання бути ще й інформатиком?

      Игорь Оприлюднено19:48 - 19.02.2019

      Богдан Владиславович, повторюсь Ваша позиция понятна и безусловно не лишена логики, однако в начале года все в том числе и Вы были уверенны что совместить Беларусь и информатику можно, поэтому дети и участвовали в отборах.
      Так же все были уверенны что NetOI и отборы команды Киева можно совместить. Дети потратили силы и время на оффлайн туры, а получили “пшик”.
      Однако и в первом и во втором случае произошла накладка не по Вашей вине, но и дети не виноваты. Все что я хотел сказать что имея определенные цели (IMO + IOI) приходится делать выбор иногда в пользу математики (отказ от NetOI) иногда в пользу информатики (отказ от Беларуси). Обвинять в этом случае детей что они хотят стать лучше за деньги математического сообщества не корректно.
      Я верю что можно быть математиком не отказываюсь от информатики и наоборот.
      Yuta Takaya был приведен как пример того что это возможно.
      Ваш пример с Ковалем Ильей не совсем корректен в 2018 году, он не отказывался от информатики он просто не прошел отборы IOI (был 6 при том что на IOI всего 4 участника).
      https://docs.google.com/spreadsheets/d/1FFkmdYw0HiOI0U3GvVztkxpNHm9hr3Hn_H9Hqs1nGIg/edit#gid=0
      Обилие текста всего лишь попытка объяснить почему некоторые поступили так, а не иначе. Мне тоже было очень жаль.

  Сергей Оприлюднено13:48 - 19.02.2019

  От этих 9 киевлян просто избавились. Зам. председателя жюри Интернет-олимпиады по информатике Пасихов так и написал на своем сайте (это цитата):
  “Да. Избавились. Только избавились те, кто назначал РЕГИОНАЛЬНЫЕ отборы во время ВСЕУКРАИНСКОГО финала. Избавились от информатики в пользу математики.”
  Какой позор! Жюри олимпиад дерутся – дети страдают.

  Андрій Оприлюднено19:18 - 19.02.2019

  Доброго дня. По результатам відборів я, Романов Андрій маю стільки ж балів як і Іванчук Роксолана. Поясніть будь-ласка, чому тоді вона потрапляє на збори, а я ні. Дякую.

   Богдан Рубльов Оприлюднено19:24 - 19.02.2019

   Бо вона представлятиме Україну на ЕГМО

   Богдан Рубльов Оприлюднено19:46 - 19.02.2019

   І про стільки ж балів як і Іванчук Роксолана – це Ви про що?

    Андрій Оприлюднено20:33 - 19.02.2019

    По результатам відборів на міжнародні олімпіади в мене 32 бали і в неї також.

     Богдан Рубльов Оприлюднено21:06 - 19.02.2019

     В якому році?

  Роксолана Оприлюднено19:32 - 20.02.2019

  Пане Богдане! Підкажіть, будь ласка, чи потрібно підтверджувати свою участь у зборах. І якщо так, то яким чином. Дуже дякую. Роксолана

  Напишіть відгук

  Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.