brand

Критерії до 2 туру відбору

Zarina

  1 коментар

  Володимир Оприлюднено17:16 - 13.02.2019

  ПРО НАБОЛІЛЕ.
  або як проводиться математична олімпіада у Вінницькій області.

  Перш за все висловлюю своє захоплення організаторам Київської міської олімпіади з математики. На скільки у київської команди все прозоро і демократично. 3 етап – відкритий. Можуть прийняти участь всі бажаючі. Завдання складаються професійно. Відбори проходять прозоро і в кілька етапів, що зводить до мінімуму ефект випадковості. Як результат команда Києва дійсно формується із найсильніших учнів. Правила і терміни проведення публікуються заздалегідь на сайті. Також оперативно публікуються проміжні результати відборів на тому ж сайті. Журі оперативно реагує через повідомлення у форумі сайту на зауваження учасників олімпіади, що до умов задач, правил проведення олімпіади тощо.
  А от у Вінницькій області все з точністю та навпаки. Дискримінація починається ще на 2-му етапі олімпіади. Діти з міста Вінниці мають набагато більше шансів потрапити на 3 етап, ніж діти з районів Вінницької області. Посудіть самі. За правилами 2-го етапу для школярів з Вінниці на 3-й етап потрапляє 1/3 учасників від загальної кількості учні, що прийняли участь в другому етапі. Тобто якщо, наприклад в минулому році за 7-й клас прийняло участь 100 дітей, то на 3-й етап було допущено 33 учасники від м.Вінниця. А от для дітей з району умови проходження на 3-й етап справді «драконівські». Мало того, що завдання 2-го етапу завжди складніші за завдання вже 3-го етапу олімпіади. Та ще до того всього аби пройти на 3-й етап дитині з районного центру чи села потрібно набрати 50% + 1 бал від максимально можливої кількості балів. Зрозуміло, що за такої «демократичної селекції» на 3-му етапі тільки 1/3 дітей з периферії області, а 2/3 – учні з обласного центру. Підраховано, що якби такими ж критеріями керувались керманичі математичної олімпіади до школярів з Вінниці, то в попереднього року за 7-й клас команда Вінниці складала б не 33 учасники а лише 4!!!! От така справедливість!!! Далі більше. Відбори. Наприклад відбори на 4-й етап від Вінницької області цього року. Хто потрапив на них і чи будуть вони взагалі проводитись діти з районів взнали лише фактично за добу. Про критерії оцінки завдань, за якими принципами буде формуватись команда від Вінницької області, де буде публікуватись результат відборів, чи буде проводитись апеляція за завданнями відборів взагалі мова не йдеться. Складається враження, що ті відори проводились лише формально «для галочки» аби той «непотріб з переферії» відчепився. І так багато для «непотрібу» честі – ЩЕ ВІДБОРІВ ЗАХОТІВ? – БУДУТЬ ТОБІ ВІДБОРИ.
  Хотілося б, що б на мій пост відреагували публічно організатори 3 етапу та відборів на 4-й етап Вінницької області. Оскільки іншого ефективного способу комунікації з ними я не вбачаю.

  Напишіть відгук

  Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.