brand

Київська міська олімпіада з математики: попереднi результати

Alisa

  93 коментарі

  Юлия Оприлюднено00:11 - 21.01.2019

  Спасибо!

  Сергей Оприлюднено07:32 - 21.01.2019

  Критерии можно?

  Mykhajlo Оприлюднено07:41 - 21.01.2019

  “Критерiї оцiнювання будуть згодом.”

  Вочевидь, критерiї будуть пiдгонятися пiд бажанi (та вже отриманi) результати…

   Богдан Рубльов Оприлюднено09:23 - 21.01.2019

   Тобто Ваша пропозиція, щоб критерії геть не відповідали виставленим балам? Можна і так, але тоді в Вас немає шансів на апеляції…

   Valeria Оприлюднено10:16 - 21.01.2019

   Я одного не розумію, навіщо брати учать в заході, організаторів якого Ви не поважаєте?
   Результати були оприлюднені (як завжди тут, якщо я не помиляюсь) в той самий день. Люди намагаються зробити якнайкраще, але ж ні, все одно хтось буде хаяти. Дивно.

   Володимир Оприлюднено11:08 - 21.01.2019

   “Статистика — наука точна…” — Так починався попередній пост Mykhajlo під опублікованими результатами 2-го етапу. Бачте но в “Статистиці у редакції Mykhajlo” призові місця мають бути розподілені рівномірно між всіма школами міста Києва. І не залежно від вчителя, що викладає математику. Від кількості годин на предмет “математика” виділених. Від часу що дитина витрачає на відвідування гуртків та факультативів з олімпіадної математики. Як на мене Mykhaylo банально грає на почуттях дітей та їх батьків. Зрозуміли, що на будь-яких змаганнях є ті хто переміг, і ті хто виступив не так як хотілося б їм та їх батькам. Це може статися в силу різних причин. Але у нашого “вельмишановного” Mykhajlo переможці завжди заздалегідь визначені, а результати змагань підтасовані. Спитаєтесь у Mikhajlo — а на чому ґрунтуються його “підколки” в не доброчесності та звинувачення журі? Фактів у нього нуль. Зате є своя “статистика — наука точна…” і свої “критерії від Mykhajlo”. Якщо відверто я ніяк вас Mikhajlo не можу зрозуміти. Що ви нам тут впарюєте з року в рік від одної олімпіади до іншої? Що вас мотивує от тим словоблудстом своїм займатись?

    Сергей Оприлюднено14:30 - 21.01.2019

    Критерии существуют, поскольку именно с их помощью жюри проверяло решения. Чем же можно объяснить тот факт, что они появляются на сайте значительно позже условий и решений, даже позже результатов?

     Alisa Оприлюднено15:33 - 21.01.2019

     Вы серьезно? Скажите, как Вы себе представляете весь этот процесс? Жюри сидит до позднего часу проверяет работы. Затем передает эти работы оргкомитету, который в свою очередь сидит еще до более позднего часу заносит результаты. И все ради того, чтоб результаты появились максимально быстро. Так как все их жаждут увидеть.
     По окончании проверки, жюри также отправляет критерии по каждой задаче одному человеку. А этот человек сегодня вместо того, чтоб работать, сидит и сводит их из 20+ писем в вольной форме в один красивый файл.
     Мне Вам кидать скрины прогресса по этому файлу? Или достаточно той информации, что осталось 7 писем?

     Богдан Рубльов Оприлюднено15:35 - 21.01.2019

     Критерії треба набрати з рукописних записів. Робити це серед ночі після виснажливого дня проведення та перевірки не завжди є сили, і ніколи немає бажання. Думаю, що поступово вони з’являться. А от результати виставляються саме для таких користувачів сайту якомога швидше, не дивлячись на втому та пізній час. Але завжди є люди, що залишаться незадоволеними. Але більшість все чудово розуміє, я особисто дуже вдячний нашому журі та оргкомітету за оперативність.

      Сергей Оприлюднено17:49 - 21.01.2019

      Совсем не хочу кого бы то ни было обидеть. Просто интересуюсь алгоритмом Вашей работы.
      Вы составили задачи для олимпиады, наверное, несколько недель назад. Красиво оформили и напечатали. Тогда же были составлены и решения. И тоже красиво оформлены. Почему бы и критерии не составить тогда же? Почему они сейчас рукописные, а не тогда напечатанные? Они что, делаются впопыхах, прямо на ходу?
      Спрашиваю не потому, что гложат смутные сомнения, а потому, что любопытно узнать.
      И да, спасибо Вам за Вашу работу!

      Богдан Рубльов Оприлюднено23:48 - 21.01.2019

      Ідея використання критеріїв розв’язання задач були створена саме нашою командою, якщо Ви перепитаєте людей, що керували олімпіадами до нас, такої практики не було. І на апеляції було дуже легко будь-яку дитину відправити ні з чим, тому що апелювати не було до чого. Ми так само можемо зробити і не публікувати жодного критерію розв’язання. Саме наводячи критерії ми робимо купу ддаткової роботи а також наражаємось на змістовну і часто не дуже змістовну критику чи образи. Але таке життя, як каже моя одна добра знайома…
      Тепер про практику критеріїв – вона породжена практикою Міжнародної олімпіади, де усі задачі перевіряються згідно зі заздалегідь затвердженими критеріями. Але там над 6 задачами працює місяць команда з 10-15 фахівців. І то зазвичай буває, що лідери країн, коли приїжджають, пропонують ще нові розв’язання, до яких не додумалась навіть фахова комісія. Найгірше буває, коли діти придумують свої розв’язання. Якщо воне повне – не така й біда, буде 7 балів, але якщо воно трохи не доведене,то такого просування в критеріях немає, і дитина отримає 0 балів. Тепер про нашу ситуацію. Щоб нікого з журі не звинувачувати в нечесності, ці задачі бачить дуже обмежена кількість людей. А тому ми просто не в змозі розробити критерії заздалегідь. Тому вони розробляються в процесі перевірки і зазвичай є дуже виваженими та адекватними.

      Данило Хілько Оприлюднено20:31 - 21.01.2019

      Ответ Сергею. Каждая работа индивидуальна, не бывает двух идентичных работ (если жюри видит две идентичные работы, то начинает подозревать неладное), так что проверять работы, сверяя посимвольно с авторским решением, – не очень разумный подход. На самом деле жюри в каждом отдельном случае оценивает, насколько написанное в работе имеет отношение к цели (доказательству какого-то факта), то есть какой путь пройден, и сколько ещё остаётся пройти. Как потом появляются критерии? Штука в том (и это в какой-то мере противоречит тому, что я написал выше), что представление об “авторском решении и ещё каких-то других” не совсем верно. Чаще всего решения между собой похожи с той или иной степенью вариативности. Подобие заключается в узких местах, то есть в ключевых утверждениях, которые фигурируют в том или ином виде в каждом решении. Доказывать их можно по-разному, но через них приходится всё равно пройти. Эти места потом фигурируют в критериях в духе “получили что АВСД или АВFE вписанные – получили 3 балла” (к примеру, если из вписанности одного, если подумать, вытекает вписанность другого, но часть школьников делала так, а часть так). Иногда бывают действительно оригинальные подходы, их немного, такие работы читает вся бригада и выносит коллективное решение. Часто такие работы с чем-то полезным, но не решением, откладывают, дочитывают всё остальное, и только в конце по ним выставляется оценка. Иногда бывает много оборванных мыслей, которые неясно куда и зачем ведут (хотя может и куда-то ведут, но ни автор, ни жюри об этом не в курсе) – в таких случаях автор получает 0.
      В чем проблема с тем, чтобы определить критерии заранее: до олимпиады с условиями знаком ОЧЕНЬ ограниченный круг людей. Предположим, что эти несколько человек прорешивали задачу. Смогут ли они отделить “узкие места” от деталей (мест, которые можно проходить многими способами) на основе своих нескольких решений? Будут ли эти критерии в полной мере применимы? Смогут ли они описывать всё “русло” решений? Мне кажется, что нет, потому что пока мы слишком мало знаем о том, как об этой задаче вообще можно было думать. Мы рискуем попасть в ситуацию, описанную комментатором ниже: либо решение, как у автора (или организаторов), либо просто правильное, либо просто неправильное.
      (В геометрическом примере выше можно себе представить, что все организаторы делали задачу через вписанность АВСД, а вписанность АВFE не использовали. В таком случае школьникам, которые продвинулись до вписанности АВFE, но дальше не пошли, положен 0. Это не очень честно.) С другой стороны, давать прорешивать задачу десятку человек до олимпиады по очевидным причинам опасно. Намного лучше, когда задачу попробовали 200 участников, написали по ней свои мысли, а 3-4 специалиста, прочитав работы, делают выводы исходя из всего многообразия (или немногообразия) решений. Наконец, на то они и специалисты, что могут и отступить от “авторского” решения, и увидеть аналогии между разными подходами.
      А файл с решениями – это для участников, чтобы они могли узнать как решать задачи, которые они не сделали.

    Олена Оприлюднено14:41 - 21.01.2019

    К сожалению это правда. Есть ученики которые достойны баллов, а у них почему то баллы меньше чем у тех кто в школе выше 8 не получает. (НЕ может такого быть). Потом начинаются апелляции, подтосовки и дописки чужой рукой и ручкой). Если вы делаете олимпиаду, то контролируйте жюри, где сидят студенты- братья, сестры и т.п участников. В этом году это очень стало заметно.

     Богдан Рубльов Оприлюднено15:39 - 21.01.2019

     Напишіть, які саме з Ваших слів “ученики которые достойны баллов”. Без вказання кого Ви маєте на увазі – це просто або наклеп, або просто незрозуміла піднята тема. Якщо Ви підтасовуєте, дописуєте чужою рукою та ручкою, то до чого тут Ви цим ділитеся з нами. В нас нічого такого немає.

     Геля Оприлюднено16:32 - 21.01.2019

     Вы пишете глупость., Как минимум

  Андрій Оприлюднено07:51 - 21.01.2019

  Скільки проходить на 2 тур?

  Никита Оприлюднено08:30 - 21.01.2019

  Здравствуйте, скажите пожалуйста, как зарегистрироваться на апелляцию?

  Андрій Оприлюднено09:46 - 21.01.2019

  Іванчишин Андрій. Я себе не знайшов. Допоможіть знайти себе будь ласка.!!!!

  Олександр Оприлюднено09:54 - 21.01.2019

  Опублікуйте, будь-ласка, Правила та Порядок подання апеляції. (судячи з наданих попередніх результатів, “роботи” у цьому році, у вас буде забагато).

   Mykhailo Оприлюднено19:13 - 21.01.2019

   Та яке там “забагато”?!
   Казати кожному (крiм “Лiдерiв” :)) – “пiдстав для апеляцiї немає” – це ви вважаєте забагато? 🙂

  Олександр Оприлюднено10:28 - 21.01.2019

  Опублікуйте, будь-ласка, Правила та Порядок подання апеляції. (судячи з попередніх результатів, роботи в цьому році у вас буде забагато))))
  Дякую.

  Юрій Оприлюднено11:03 - 21.01.2019

  Викликає подив, що 6 перших місць у 7-му класі зайняв 171-й ліцей. Складається враження, що учні цього ліцею були краще підготовлені до саме до таких завдань олімпіади

   Галина Оприлюднено23:00 - 21.01.2019

   Я кількох діток знаю особисто з перших місць. Це насправді талановиті діти, за плечима яких перемоги у багатьох олімпіадах. Мій син навчається в іншій школі, також у сьомому класі, це якщо ви подумаєте, що я якось виправдовую їхні бали особистим зацікавленням

  Любовь Оприлюднено13:00 - 21.01.2019

  Дуже здивувало , що спостерігачи на аркушах з роботами вказали написати район підпорядкування школи, ліцею

   Ольга Оприлюднено09:23 - 22.01.2019

   Чтоб знать в какой район отправлять результаты 🙂

  Юрій Оприлюднено13:26 - 21.01.2019

  Викликає подив, що 6 перших місць у 7-му класі зайняв 171-й ліцей. Складається враження, що учні цього ліцею були краще підготовлені до саме до таких завдань олімпіади. Можливо я помиляюсь, проте статистика незрозуміла

   Богдан Рубльов Оприлюднено15:32 - 21.01.2019

   В мене викликає подив, що Ваш коментар з’явився тут двічі практично слово в слово однаковим. А загалом постійні відвідувачі сайту вже звикли, що кожного року долучається до активних, часом агресивних коментів прошарок батьків учнів 7 класу… з роками, коли дитина доростає до старших класів, розуміння процесів збільшується, агресія та нерозуміння зменшується, отож почекаємо

    Mykhajlo Оприлюднено19:15 - 21.01.2019

    Звiсно, з часом всi звикають до того, що тут чекати (крiм хамовитих вiдповiдей) нема чого 🙂
    Вiдсутнiсть висловлення обурень не є вiдсутностю непорозумiнь 🙂

     Богдан Рубльов Оприлюднено23:57 - 21.01.2019

     Навіщо на дзеркало скаржитися?

    Юрій Оприлюднено22:18 - 21.01.2019

    Вибачте за повтор, просто запитання довго не з’являлося на сторінці. Проте в мене в олімпіаді бере участь вже друга дитина, а у старшої багато перемог, у том у числі на Всеукраїнській олімпіаді. І по деяким предметам (не по математиці) вже спостерігав таку тенденцію перемог дітей зі школи, де проводиться олімпіада по всім паралелям. Ми вдячні Богдану Владиславовичу, і за організацію оліміпад для шостикласників у минулому році, і за чудовий серпневий табір в УФМЛ. Проте, я фізик за освітою, за теорію ймовірністю, прекрасні результати “ЛІдеру” лише в 7 класі важко пояснити. В інших паралелях такого не спостерігається. Та ж сама картина і в 2018 і в 2017 році, спеціально подивився. При цьому, лише 7 клас писав в “Лідері”.
    В мене відсутні жодні претензії до Богдана Владиславовича та журі, моя дитина має зрозуміти, що треба готуватися краще, і безумовна звичайна школа поступається і “Лідеру” і “Науковій зміні”. Для нас це добрий урок.
    Проте, не може бути такого, що в минулому році “ЛІдер” бере 6 перших результатів з 8, а в цьому році картина зовсім інша. Це не зовсім відповідає теорії ймовірності. Тому і виникає підозра, що вчителі “Лідеру” заздалегідь знають, які будуть завдання і готують дітей до них.
    При цьому ще раз прошу пробачення у Богдана Владиславовича!

     Олександр Оприлюднено10:17 - 22.01.2019

     А ви подивіться на результати міської олімпіади минулого року. Тоді ці діти навчалися в 6-му класі, а виступали за 7-й.

      Юрій Оприлюднено12:02 - 22.01.2019

      Там лише декілька дітей. Якщо б вони так же вдало виступали в 8-му класі, було б зрозуміло. І в 6 класі, рік тому, коли ми писали олімпіаду, не було такої великої переваги “Лідеру”. А вже мінімум 3 роки спостерігається така картина, у 7 класі у першій десятці тільки представники “Лідеру”, а з 8 класу бачимо рівномірні результати декількох шкіл.
      Просто складається враження, що місце проведення олімпіади на щось впливає.

     Олена Оприлюднено13:24 - 22.01.2019

     У Лідера дійсно сильний 7 клас цього року. Крім того, не забувайте, що після 7 класу діти дуже часто переходять до інших ліцеїв/гімназій, тому відбувається перерозподіл сил, так би мовити. Колишні 7-класники Лідера наступного року можуть бути 8-класниками іншої школи, тому і результати відмінні, адже багато ліцеїв набирають олімпіадні класи лише з 8 класу

     Володимир Оприлюднено16:03 - 22.01.2019

     “Бог в деталях, а диявол – в крайнощах”
     Пане Юрію, Вам не здається, що перед тим як “кидати в маси пред*яву” колективу ліцею “Лідер” треба ой як добре подумати??? Поставте себе на місце викладача математики чи директора того ж “Лідера”. Як їм наступного року приймати в стінах свого ліцею після от тих ваших “ігор зі статистикою” олімпіаду? Прочитають. Може і забудуть. Але ж осадочок залишиться. Взяв спеціально і перевірив таблиці результатів за 2016, 2017, 2018, 2019 рр. після 1-го туру 3-го етапу олімпіади до апеляції. Брав саме ці таблиці бо порівнювати таблицю результату після 1-го туру цього року із загальними таблицями результатів після двох турів і апеляцій якось не “комільфо”. Думаю такого ж принципу мав би дотримуватись і пан Юрій з його науковим підходом до даних. Геть близько закономірності не проглядається: 7-й клас — “ой як гарно “Лідер” виступив”, 8-й клас — “ой як погано “Ліідер” виступив”. Скажу більше, що у 2016 р. після 1-го туру до апеляції результати 8-х класів “Лідер” були набагато кращими, ніж у 7-х класів того ж навчального закладу. Цей факт аж ніяк не в’яжеться з теорію ймовірності у редакції пана Юрія. Певно вона дуже “спеціальна” 🙂 І це не єдина деталь яку я помітив після 30 хвилин уважного порівняння тих 4-х таблиць керуючись просто здоровим глуздом, а не притягнутими за вуха квазінауковими теоріями. Наприклад, я помітив що якісь учні із групи призерів спочатку виступають за Лідер через рік — вже виступають за УФМЛ, а ще через рік — знову за Лідер. Ну і ще є деталь яку тільки аналізуючи таблиці результатів олімпіади не можливо помітити, але яка, на мою думку, справила найбільший вплив на результати 8-х класів цього року. Цей феномен я називаю “ФАКТОР КВАНТИ”. Хоче термін “квант” ввів Макс Планк на початку XX сторіччя, але сама Кванта до спеціальної теорії ймовірності ніякого відношення не має. КВАНТА — це гурток на факультеті кібернетики КНУ. Викладачі того гуртка — студенти КНУ та учні страших класів шкіл м.Києва, що захоплюються олімпіадною математикою (учні “Лідеру” на тому гуртку теж викладали). Гурток існує тільки 3-й рік. Знаю точно, що перших 4-и стрічки 8-х класів турнірної таблиці 2019 року займають учні, що є постійними відвідувачами Кванти упродовж цих 3-х років. Ну і що з 5-ю задачею квантівці справились теж чудово. Так що винити за ті результати, що не вписуються в “статистику” лише “Лідер” не слід. Головна причина “статистичних аномалій” то є гарні викладачі та талановиті й працелюбні учні.

   Олена Оприлюднено16:36 - 21.01.2019

   Їхня математика не обмежується шкільними уроками і вони готові до набагато складніших завдань. Купа додадкових занять (у Києві це доступно, а за бажанням можна знайти і дитстанційні) дає свої результати.

   Данило Хілько Оприлюднено16:42 - 21.01.2019

   В цьому немає нічого дивного, враховуючи результати учнів цього ліцею на українському та міжнародному рівні, а також їх подальші наукові та ненаукові
   досягнення. Вгадаєте в якому ліцеї навчався Данило Радченко, співавтор Марини В*язовської, яка ледь не виграла медаль Філдса в минулому році?
   Ви ж, мабуть, не дивуєтеся, коли деякі збірні грають в плей-оф Кубку світу частіше, ніж деякі інші. Грубо кажучи, тут так само.

    Юрій Оприлюднено22:35 - 21.01.2019

    У тому то і справа, що мова йде про дуже класні результати у 7 класі великої кількості дітей з “Лідеру”, а у наступних класах чомусь таких масових перемог не спостерігається. До речі, та ж “Наукова зміна” (ми в ній не навчаєтся) у старших класах не поступається “Лідеру”, а у 7-му класі навпаки. І це вже мінімум 3 роки. І як раз 7-й клас проводиться у “Лідері”.

     Олена Оприлюднено13:28 - 22.01.2019

     Пане Юрію, математичні бої проводились не в Лідері, а результати серед 7 класів аналогічні

   Юлія Оприлюднено08:16 - 23.01.2019

   Юрію, а в цьому нічого дивного немає…. Я мама учня ліцею Лідер, мій син займає призові місця на олімпіадах з математики кожного року і цей рік не став виключенням. Кожної суботи лідерівці мають додаткові заняття орієнтовані на олімпіадну математику. Влітку математичний табір- 3 тижні математики, в той час коли інші відпочивають…. Літня математична школа на базі УФМЛ – ще плюс два тижні математики на канікулах. На зимових канікулах з 2 по 6 січня підготовка до олімпіади в Лідері. Я вже мовчу про те, що кожного дня моя дитина витрачає по 1.5 години на те, щоб дістатися ліцею. Якщо Ви бачите в своїй дитині потенціал – не проблема знайти в Києві можливості для поглибленого вивчення математики. Коли багато працюєш – результат буде! По любому )))) Було б бажання! Успіху Вам та вашій дитині!

  Татьяна Оприлюднено13:30 - 21.01.2019

  С каким кол-вом баллов проходят во 2 тур? 7 класс.

   Богдан Рубльов Оприлюднено15:30 - 21.01.2019

   Це число має бути додатним

    Ольга Оприлюднено16:36 - 21.01.2019

    Тобто, всі з 1-28?? Тобто 50% учнів?

     Богдан Рубльов Оприлюднено16:42 - 21.01.2019

     то необхідна умова. Достатня, якщо матимуть в 7 класі 28 балів, в 8-11 класах – це 35 балів.

  Я Оприлюднено15:56 - 21.01.2019

  Скажіть будь ласка, скільки учнів 9 класу проходить в наступний тур?

   Богдан Рубльов Оприлюднено16:16 - 21.01.2019

   не менше 3-х

    Mykhajlo Оприлюднено19:17 - 21.01.2019

    Ну от скажiть, вас ввiчливо запитали…
    “Доцент (професор :)), в тебе папа був?
    Був…
    А мама був?
    Був…
    То чому ж ти такий злий, як собака?” (с)

     Олександр Оприлюднено21:43 - 21.01.2019

     По завершенні апеляції по усіх класах журі збереться на нараду, де буде вирішена межа призерів по кожній паралелі. Саме ці учасники мають право взяти участь у ІІ турі міської олімпіади. Якщо такий учасник не братиме участь у ІІ турі, то йому автоматично присуджується диплом ІІІ ступеня.

  Инна Оприлюднено16:00 - 21.01.2019

  Большое спасибо за вашу работу! Думаю, большинство ценит и понимает, какой огромный труд вы вкладываете для наших детей!

  Сергій Оприлюднено16:17 - 21.01.2019

  Про критерії: бачив їх тут у трохи ранішій новині(публікації), здається, про методичні рекомендації щодо проведення цієї олімпіади, у т.ч. в регіонах.

  Olga Оприлюднено16:35 - 21.01.2019

  Доброго дня! Скільки учнів 7-го класу проходить на 2 тур? Дякую.

   Данило Хілько Оприлюднено16:47 - 21.01.2019

   Це буде відомо після підбиття остаточних підсумків 1 туру, тобто після апеляції. Якщо я не помиляюся, в Положенні мова йде про “не більше 30%”, тобто а пріорі це трохи менше третини учасників, але журі може вирішити, що в цілому паралель виступила слабко, і допустити до 2 туру меншу кількість школярів.

    Ольга Оприлюднено16:55 - 21.01.2019

    По-моему, есть еще условие, что они набрали не меньше какого-то % баллов от максимума

    Олександр Оприлюднено16:10 - 22.01.2019

    Данилко! Якщо ви не в “курсі дєла”, та не є уповноваженною особою (членом журі) , то не потрібно вводити в оману інших.! Чи Ви “сірий кардинал”? )))
    Положення: “У II турі можуть брати участь до 50% учасників першого туру, яких журі визнало переможцями. Визначення переможців, розподіл призових місць і нагородження дипломами І, ІІ та ІІІ ступенів відбувається після проведення другого туру.”

     Школяр Оприлюднено17:56 - 22.01.2019

     Той “Данилко” – призер Міжнародної олімпіади, а про % людей на 2 етап – в цьому році як на мене були легші завдання, тож можуть взяти ~ 30% людей

     Данило Хілько Оприлюднено19:34 - 22.01.2019

     Раніше був в журі, зараз ні, бо перебуваю в іншій країні. Також моє прізвище подеколи можна знайти в файлі з розв*язаннями в графі “автор”.
     P. S. Спочатку подумав, що мова йде про Андрія Данилка

  МИЛА Оприлюднено16:45 - 21.01.2019

  Математические олимпиады в Киеве – это единственный предмет, где заинтересованные лица (ученики, родители) могут получить актуальную информацию.
  Участвовали на районке – физика, английский. По физике до сих пор кол-во баллов неизвестно. Только место. А английский – так это вообще катастрофа. Результаты узнавали сами, звоня в Районо, и как оказалось, после апелляции. B нигде никакой информации на сайтах.
  А здесь как по звоночку. В тот же день – уже предварительные результаты. Спасибо. Если бы такие небезразличные организаторы были бы по другим предметам, было бы здорово.
  Пишу это при том, что с оценкой работы ребенка не согласны и даже расстроены. Пойдет на апелляцию.
  Пишу для недовольных и подозревающих нечто в действиях организаторов. Пусть больше занимаются ваши детки, тогда и подозрений не будет.

  Виктория Оприлюднено16:51 - 21.01.2019

  А если, например, выставлять результаты на следующий день? Кому нужна спешка с постоянными проблемами? Я понимаю, детей много, проверяющих мало . Хотя, судя по крикам на родителей, в Лидере строгих теть для проверки достаточно). Это не претензия, скорее предложение. В нашем случае ответ в одной из задач совпал. Но все равно стоит 0б. Возможно, доказательство неполное, не доказательное), хотя ребенок утверждает обратное и считает свой вариант более изящным (я ей верю, просто на апелляции ездить не имею возможности). Ну пусть бы поставили даже 1б, но ставить 0, значит просто туда не заглядывать. Это серьезная демотивация. Давайте не забывать о том, что мы имеем дело с детьми. За все остальное-большое спасибо)

   Ольга Оприлюднено17:02 - 21.01.2019

   Ваша вера в ребенка – это чудесно. На аппеляции родители не нужны – ребенок едет сам. У меня уже 3 ребенок участвует в мат. олимпиадах. Посему я знаю, что нередко ребенку кажется. А если таки не кажется, то он получит свои баллы. А обвинять проверяющих … У Вашего ребенка как с каллиграфией, например?

    Виктория Оприлюднено17:53 - 21.01.2019

    Для полноты картины не хватает обсуждения политических предпочтений). Ольга, суть вопроса заключалась в предложении не “гнать лошадей”, а дать возможность людям нормально проработать материал, а именно качественно проверить работы. Почему нельзя публиковать результаты хотя бы на следующий день вечером? Что это меняет? Но если Вам нужно было рассказать о том, что ваш 3-й ребенок принимает участие в олимпиадах, я Вас услышала)

     Игорь Оприлюднено18:01 - 21.01.2019

     Если у Вас не авторское решение и вы считаете его верным, пускай Ваш ребенок съездит на апелляцию, это полезный опыт. На олимпиаде решить мало, нужно уметь “защитить” свое решение.
     Если удалось угадать авторское решение это самый простой и самый скучный случай., если решение оригинальное его могут не понять и Ваш ребенок должен уметь его “защитить”. В этом нет ничего плохого. Однако у оригинального решения есть минус оно либо дает полный бал либо ничего, частичный бал можно получить только по авторскому решению для этого и выкладывают критерии (посмотрите их вместе с ребенком), если ребенок не доказал ни одного факта из критериев и его решение не будет окончательно верным, к сожалению частичный бал получить он не сможет.

      Виктория Оприлюднено19:23 - 21.01.2019

      Спасибо за полезную информацию)

      Іван Оприлюднено20:41 - 21.01.2019

      Ігор, Ви пишете дурню. Учень не зобовязаний захищати своє правильне розвязання. Саме член журі мав розібратися в ньому і, за потреби, прописати бали за часткові просування. Якщо ж перевіряючий не зумів це зробити (і, що природно, не вніс відповідну інформацію у критерії), то на апеляції ця задача має бути заново перевірена і відповідно оцінена, як це практикується на міжнародних олімпіадах.

     Ольга Оприлюднено19:40 - 21.01.2019

     Я про число детей написала для того, чтоб обьяснить причины, по которым я позволила сабе Вам советовать.
     А вот Вы не ответили про потчерк Вашего ребенка. Жюри должно сидеть и самостоятельно пытаться разобрать нечитаемое вместо того, чтоб получить в помощники автора? Поверьте, если все четко, правильно и разборчиво написано, то необходимости ехать на аппеляцию нет. Кроме того, просто правильный ответ на олимпиаде очень часто оценивается в 0 баллов. Так как правильный ответ можно получить в результате абсолютно неправильных действий. В первую очередь оценивается именно обьяснения хода решения. Так что стоит посетить аппеляцию, чтоб не остаться при мнении, что ребенок недополучил баллы .
     Ну и в жюри учителя и студенты. Если они не проверят сейчас, то на следующий день им на работу/учебу вообще-то … Так что вряд ли речь идет об 1 дне задержки с публикацией результатов. И как не старайся, при таком количестве работ ошибки всегда будут. Аппеляция есть на всех олимпиадах всех уровней именно из-за этого

   Богдан Рубльов Оприлюднено23:55 - 21.01.2019

   Як Ви думаєте, якщо ми лишимо не перевірені зошити на ніч, то скільки буде скарг на те, що там за ніч все подописували? Усі роботи завжди перевіряються в день проведення. Тому часто це завершується в доволі пізній час. Виставити їх не проблема. Проблема набрати рукописні критерії…, тому вони з’являються зазвичай пізніше, суто тому, що вони не настільки терміново усіх цікавлять, як самі результати.

  Вікторія Оприлюднено19:50 - 21.01.2019

  Дякую за чудову організацію і проведення олімпіади. Вважаю неприпустимим звинувачення у бік учнів 171 ліцею без доказів і обгрунтування. Там насправді вчаться дуже розумні діти, які стабільно показують гарні результати на математичних змаганнях. Принагідно прошу пояснити чому в критеріях оцінювання для 7 класу не зазначено критерії для 3ї задачі?

  Наталія Оприлюднено20:51 - 21.01.2019

  Підкажіть будь ласка, вже всі роботи перевірені? Якщо в таблиці попередніх результатів всі задачі по 0 , а дитина вирішила 3 завдання, і правильно (закрили з розв’язками) як таке може бути?

  Аня Оприлюднено21:31 - 21.01.2019

  А яким чином можливо підготуватись до олімпіади? Можливо якісь збірники або ж посібники порекомендуєте?

   Игорь Оприлюднено07:53 - 22.01.2019

   Каждый год выходят сборники “Математичні олімпіади школярів України” в них содержатся тексты и решения школьных олимпиад всех уровней, а так же киевских мат. боев, отборов и т.п.
   – С.А. Генкин. Ленинградские математические кружки.
   – Р.К.Гордин. Это должен знать каждый матшкольник.
   = Вороний О. М. Готуємось до олімпіади з математики.
   – Ясінський В.А., Панасенко О.Б. Секрети підготовки школярів до Всеукраїнських та Міжнародних математичних олімпіад.
   – Серия «Школьные математические кружки» издательство МЦНМО
   – Журнал Квант содержит множество задач, а серия библиотечка Квант множество книг на различные темы по математике и физике.
   Список можно продолжать бесконечно.

   Володимир Оприлюднено11:51 - 22.01.2019

   Рекомендую також заглянути на наступні сайти. В свій час зупинив свій вибір на них переймаючись тим самим питанням, що і ви зараз.
   http://sva.in.ua
   http://ilib.mccme.ru
   http://www.problems.ru

  Інкогніто Оприлюднено22:53 - 21.01.2019

  Журі такі самі люди як і всі. Вони можуть не зрозуміти рішення чи вважати його невірним. Для таких ситуацій існує апеляція. Дитина роз’яснює рішення і залежно від її просування журі піднімає (чи не змінює) результат.

   Mykhajlo Оприлюднено09:09 - 23.01.2019

   А вы сравнивали когда-нибудь таблицы до и после апелляции?
   Очень интересно посмотреть.

   Дабы не поднимать здесь очередную волну – просто сравните и посмотрите… Жаль, что не публикуют хотя бы общее количество пришедших на апелляцию (не говорю уж о списках :))

    БатькоУчня Оприлюднено13:48 - 23.01.2019

    Що таке порівняти дві таблиці? Звичайно багато людей порівнюють. Якщо Вам це важко – почитайте про Excel, Access…
    Апеляції є, були і будуть. І це чудово!
    Міські олімпіади з математики – найпрозоріші!
    1. Якщо Вашу дитину не записала ( по якійсь причині) школа – Ви можете без проблем зареєструватися самостійно та взяти участь.
    2. Всі результати до апеляції, після апеляції за багато років є тут на сайті
    3. Коментувати можуть навіть люди з відсутністю виховання та якихось моральних принципів і їх коменти не видаляють та не банять.
    Питання до всіх: Де Ви бачили бали по кожній задачі по районним олімпіадам до апеляції та після у відкритому доступі? Де можна обговорити районні олімпіади з любих предметів? Де можна подивитися результати районних олімпіад за багато років? НІДЕ. Де Ваші пости про це? На яких ресурсах?
    По яким іще предметам є такий форум, така прозорість? Програмування? Там немає можливості отак хаять все, що попало. Фізика? Теж такого немає. Інші навіть обговорювати не варто.
    Не дуже подобається? Хочете щось змінити?
    1. Запропонуйте директору школи, де навчається Ваша дитина прийняти олімпіаду в себе. Відкрити в неділю школу, дати доступ у всі кабінети і вивести техперсонал, щоб до ранку все прибрав. Цікаво, що він на це скаже.
    2. Якщо Ваша дитина навчається у школі з поглибленим вивченням математики, значить вчителі цієї школи теж є в журі, яке працює в вихідний день і цілу ніч. Вчителі Вашої школи, що є в журі піднімали ці Ваші питання на засіданні журі? Що їм відповіли? Чи Ви не в математичній школі і Ваших вчителів на аркані не затащить бути в журі чи оргкомітеті у вихідні дні та кілька ночей.
    Проста порада (заради вашої дитини). Не мучте клавіатуру на гадкі дописи. Проаналізуйте з яких шкіл діти займають хороші місця, які вчителі у цих дітей. Дуйте в одну з таких шкіл, що найближче до Вас та взнавайте, як поступити в таку школу та такий клас. Про літо та канікули тут Вам писали: літні школи, гуртки математичні, дома іще треба фігачить вечорами, отоді може і у вашої дитини буде хороший результат.
    Багато дітей, що в перших 30-50 позиціях кожної паралелі (якщо Ви займаєтеся математикою, в чому я засумнівався) Ви завжди можете бачити в призерах різних математичних боїв, різних математичних олімпіад, що проводять різні заклади та серед слухачів різних курсів по розв’язуванню олімпіадних задач. За багато років вони вже стають просто знайомі – прізвища таких дітей. Але все має і зворотній бік – цих дітей ви рідко зустрінете в кіно, за ігровим компом, на санках і т.д.
    І великий уклін тим, хто проводить такі олімпіади. Це важка праця. Це ж не тільки два вихідних – міська олімпіада! Практично кожні вихідні якісь заходи для юних математиків! Долучайтеся, робочі руки думаю там будуть потрібні, заодно і запропонуєте щось нове та реалізуєте його. Бо просто казати, що все не так, або радити – тут кожен може. Покажи, зроби!

  Тетяна Оприлюднено08:51 - 22.01.2019

  Прізвища дитини в списку немає. Розмістіть будь ласка результати всіх дітей, які приймали участь.

  Михайло П. Оприлюднено22:07 - 22.01.2019

  Читаючи деякі коментарі, не втримався, і вирішив сам написати коментар. Я член журі, вчитель математики з великим стажем, тому пропоную експеримент: Нехай Mykhajlo напише критерії до такої задачі: “Довести теорему Піфагора.” Наперед вдячний.

   Mykhajlo Оприлюднено09:06 - 23.01.2019

   Вы невнимательно читали 🙂
   Претензия была не к самим критериям (хотя при слепом следовании критериям оригинально мыслящие дети, которые решили задачу не так, “как положено”, оказываются в пролёте).

   Претензия была к тому, что критерии были опубликованы даже не просто после проверки – а через длительное время после проверки, что давало повод усомниться в их наличии ДО проверки и, соответственно, в беспристрастности жюри.

   Повторить еще раз и медленно?

    Богдан Рубльов Оприлюднено10:15 - 23.01.2019

    Якби Ви уважно читали, що тут написано про принцип розробки критеріїв, то Ви б не писали взагалі. До чого тут критерії та неупередженість журі? Вас хтось з журі образив чи просто характер такий?

  Валентина Оприлюднено17:24 - 23.01.2019

  Четвёртый год наблюдаю за работой команды Богдана Рублёва, и каждый раз восхищаюсь работой команды! Мой сын в 11 классе, последний олимпиадный год, очень надеюсь, что он станет частью команды, будучи студентом.
  Спасибо за всё, что Вы делаете, Вы всё делаете правильно….
  Математический караван идёт вперёд, а остальное – то такое….
  Ещё раз огромное спасибо!!!

  Ангелина Оприлюднено22:56 - 23.01.2019

  «Великие математики», на апелляции даже не захотели выслушать вариант и мнение ребенка 13-ти лет, хотя на кабинете 402, большими буквами написано «кожна людина має право на свою думку».
  Так вот, почему за правильный ответ в задании №4 и за просьбу показать и обьяснить его решение, хоть оно и отличается от липовых критериев, написанных после олимпиады, ребёнок получает ответ: не нужно мне объяснять – 0, и выходит через пять минут после приглашения?! Еще один вопрос, в аудитории оставались дети, на задних партах, которые оставались в аудитории на протяжении 30-ти минут, что они писали? Есть Веб-камеры, где можно отслеживать ход событий?
  И да, чтоб не забыть, Слава Україні – Героям Слава, но вас хто не касается!

   Богдан Рубльов Оприлюднено23:17 - 23.01.2019

   «КОЖНА ЛЮДИНА МАЄ ПРАВО НА СВОЮ ДУМКУ»

  Ангелина Оприлюднено01:07 - 24.01.2019

  Ой, ще забула, доречі попередній комент на російській мові, то троллінг, який ми, батьки, будемо влаштовувати безкінечно, поки ви «видатні математики», не навчитеся поважати думку дитини!
  Тупе питання, як це в критеріях оцінювання, по першому рішенню стоїть максимальний бал – 6 (ого прокол)? Потрібно переробити усі результати по першому завданню, так як у багатьох дітей, саме перше завдання оцінене на – 7!

   Богдан Рубльов Оприлюднено09:17 - 24.01.2019

   З Вашого повідомлення “то троллінг, який ми, батьки,” я зрозумів, що Ви вже про себе в однині й не думаєте… біда…

    Alisa Оприлюднено09:56 - 24.01.2019

    Да если бы это было единственной или самой большой проблемой мадам, то можно было бы и закрыть глаза…

   Школяр Оприлюднено19:57 - 24.01.2019

   І нашо ж ви відпустили свою дитину на апеляцію до таких непорядних людей, які “не поважають власні думки”. До речі – апеляція влаштована саме для вираженння власної думки, котрої журі не зрозуміло або не розібрало. Але на апеляції треба ще вміти доводити свою думку. 6 балів – це бали за неповне розв’язання і це вказано в критеріях. Тупа відповідь – 7 балів дають за повний бал (ого, неочевидно)?

   Мабуть, вам треба було бути присутньою на апеляції. Ви б там усіх вимуштрували і все було б чесно.

   Слава Україні!

  Наталя Оприлюднено18:45 - 24.01.2019

  Те , що каже дитина про свою роботу і те, щр потім виявляється справді написаним – то велика різниця. Навіть у дуже розумних дітей так. Є діти, що схильні до рефлексії і по роздумам бачать свої помилки і недоліки, а є ті, що переконуюють себе самі і свято віряь, що в їх роботах все ідеально .
  Та іноді дуже шкода, що немає можливості публічної демонстрації робіт дітей батьків, що пишуть такі коментарі.
  Було б дуже показово і познавально побачити, чи справді дитину образили. і відчути потім обратний зв’язок з мамою.
  Але в любому випадку мені просто незрозуміло, нащо ви відпускаєте дитину на захід до людей, в чиїй непорядності ви не сумніваєтесь .

  Сергій Вінницький Оприлюднено01:07 - 25.01.2019

  Дякую авторам цікавих задач на математичній олімпіаді. Вітаю переможців цієї олімпіади і бажаю подальших звершень. У мене є одне дискусійне запитання до журі олімпіади: це запитання скоріше СТОСУЄТЬСЯ ” узгоджень ДУМОК” між членами журі і записане в розборі задачі 1 за 10 класна сторінці: https://vinnmatolymp.blogspot.com/2019/01/blog-post_24.html

   Игорь. Оприлюднено15:50 - 25.01.2019

   По моему все равно сильно сложно. Перенесем обе части неравенства влево и запишем под общей дробью
   -(1 + 2 sqrt(x) – cos(2 x))/((1 + cos(2 x)) (3 + cos(2 x))) = 0 (не забудем проверить нули знаменателя).
   дробь равна нулю когда числитель равен нулю
   1 + 2 sqrt(x) – cos(2 x) = 0
   перенесем косинус на право
   1 + 2 sqrt(x) = cos(2 x)
   косинус не может быть больше 1 значит sqrt(x) = 0 => x = 0
   Если я ошибаюсь скажите где. Если нет, то где тут олимпиадная задача ?

   Игорь Оприлюднено16:05 - 25.01.2019

   Почему то предыдущий комментарий не появился на сайте.
   Если в задаче перенести все на левую сторону, потом объединить под общий знак дроби, то получим в числителе раскрыв скобки
   2*sqrt(x)+1 = cos(2x) дробь равна нулю когда числитель равен нулю (не забыв проверить нули знаменателя для одз) получим cos(2x) = 1+ 2 sqrt(x), а значит x = 0
   Алгебра 8 класс, где тут олимпиадное задание я не понимаю.

  Сергій Вінницький Оприлюднено14:51 - 26.01.2019

  Дякую. Все просто чудово у вашій пропозиції так (більшість дітей так і виконали це завдання), бо це просто і швидко, Я ось, що хочу запропонувати: чому у вас вийшло просто і швидко, все файно і чудово саме у цьому рівнянні? Бо це штучно вибраний підбір функцій до рівняння. Але такого не буде для довільного трансцендентного рівняння, і вже не так просто і швидко виходить у будь-яких інших трансцендентних рівнянь , у яких містяться різні трансцендентні функції. Тому я міркую не про штучно вибране рівняння, тобторозглядаю, як будь-яке складне трансцендентне рівняння. Я Вам пропоную дискусію про узагальнений підхід до розв’язування різнофункціональних рівнянь з трансцендентними виразами у рівнянні. Моя думка така: параметричний підхід може виявитися доречним у загальному випадку для дуже складних рівнянь. Цей спосіб дає змогу для даних рівнянь конструювати функції від параметра так, щоб вони задовольняли дане рівняння. А на основі сконструйованих функцій від параметру знаходити числові розв’язки (для двох і більше невідомих) та корені (для одного невідомого). Чи можна таким способом параметризації отримувати не тільки часткові а й усю множину

   Игорь Оприлюднено15:34 - 26.01.2019

   Наверное все дело в том, что смысл олимпиадной математики это поиск простых(нестандартных) решений для “в общем случае” не решаемых задач? Если есть методика решения уравнения в общем виде то смысла давать его на олимпиаде нет. Это как дать квадратное уравнение. “Проблема” с задачей выше (ИМХО) именно в том что тут не нужен нестандартный ход мыслей.

  Сергій Вінницький Оприлюднено16:17 - 26.01.2019

  Погоджуюсь, про нестандартний підхід, чим простіше, тим краще. Валідність змісту цього олімпіадного завдання вимагає узагальнення. Тому немає чого пропонувати розглядати загальний випадок будь-якого рів-ня, і навіть, усім відомого рівняння на математичній олімпіаді. Кмітливість і винахідливість тестується багатьма способами. І навіть у квадратних функціях є цікаві моменти; наприклад, дослідницька задача на олімпіаді: На яку властивість графіка квадратичної функції впливає зміна лише лінійного коефіцієнта на множині дійсних чисел, якщо усі інші дійсні коефіцієнти квадратичної функції – не змінюються? Як веде себе вершина параболи при таких змінах? Як ведуть себе корені рівняння при таких змінах? Варто поміркувати про те, щоб математичні олімпіадні задачі спрямовували на невеликі узагальнення властивостей об’єкта ТА ЙОГО СКЛАДОВИХ?

  Игорь Оприлюднено18:02 - 26.01.2019

  Мое мнение, обобщением и анализом нужно заниматься в первую очередь на уроках математики. Именно уроки математики должны научить думать. Как себя будет вести вершина параболы при изменении каждого коэффициента дети в мат классах должны были “посмотреть” на уроках. Место ли такой задаче на олимпиаде, возможно на уровне школы или района, но уж точно не города (не думаю что из координат вершины параболы подобную зависимость сложно вывести любому ученику мат класса). Однако я просто один из родителей ученика и не претендую на место методиста или автора олимпиадных задач.

   Богдан Рубльов Оприлюднено20:12 - 26.01.2019

   І не треба на це претендувати, якщо можна. Для завершення, задачі 10.1 та 11.1 по суті однакові…

  Напишіть відгук

  Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.