brand

Пам’ятка спостерігачеві

Пам’ятка спостерігачеві

на етапах Київського турніру –
командній усній олімпіаді та математичних боях

Спостерігач прибуває разом з капітаном своєї команди на нараду перед початком заходу. Він має знати в який аудиторії йому треба знаходитись протягом тієї частини заходу, коли команда розв’язує задачі. Якщо це командна олімпіада, то аудиторія спостерігача вказується безпосередньо в «розподілі аудиторій». Якщо це математичний бій, в якому будуть змагатися між собою команди «А» та «Б», то спостерігач від команди «А» має бути присутнім в аудиторії підготовки команди «Б» та навпаки.

Під час свого перебування в аудиторії спостерігач має слідкувати за дотриманням підлеглої йому команди таких принципів та засад:

  • В аудиторії має бути спокійна та робоча атмосфера, члени команди мають не псувати майно університету – парти, вікна, дошки тощо. Якщо по завершенні підготовки в аудиторії будуть зламані парти, вибиті вікна, то спостерігач разом з командою будуть відповідати за це на рівних засадах.
  • Команда не має блукати коридорами, а готуватися до бою (олімпіади) в своїй аудиторії, виходити в туалет можна одночасно не більше як 1–2 члени команди.
  • Якщо підлегла команда не реагує на зауваження спостерігача, то він має одразу попередити про це журі. Так само, якщо спостерігач навіть випадково став свідком інших негараздів взагалі, не обов’язково своєї команди, наприклад, в коридорах чи інших приміщеннях діти будь-якої команди користуються телефонами, ноутбуками, планшетами, сторонні дорослі тримають в руках умови завдань, тощо.
  • Учасники не мають права користуватися ніякою оргтехнікою. В разі порушення цього правила команда буде покарана певним чином навіть до можливої повної дискваліфікації, в разі зухвалого ігнорування зауважень від спостерігача та журі. Але спостерігач не має збирати усю дитячі гаджети, а просто попросити їх сховати по рюкзаках та не користуватися протягом заходу. В разі екстреної потреби дитині комусь чи кудись зателефонувати, вона може це зробити в кімнаті журі.
  • По завершенні часу відведеного на підготовку, спостерігач не має права жодним натяком переказувати будь-якій сторонній особі про перебіг розв’язування задач підлеглої йому команди.

Таким чином ідеальним є такий спостерігач, що регулярно приймає участь в наших заходах. Якщо спостерігач буде вперше приймати участь в заході, то він зобов’язаний ознайомитись з цією пам’яткою, дотримуватись наведених правил. В разі певних непорозумінь одразу звертатися до журі за роз’ясненнями. Спостерігач не має права розв’язувати задачі і взагалі до початку бою (або до завершенню олімпіади) тримати матеріали в своїх руках. Він має слідкувати за порядком в аудиторії та дотриманням наведених правил. Якщо в аудиторії все спокійно, то можна займатися своїми справами.

 

Zarina

    Напишіть відгук

    Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.