Неперевершений виступ команди України на MEMO2018

4-1024x376 Неперевершений виступ команди України на MEMO2018

З 27 серпня до 2 вересня у місті Бєльско-Бяла, що на півдні Польщі, відбулася 12-та Середньоєвропейська математична олімпіада (Middle European Mathematical Olympiad). В цьому престижному міжнародному змаганні беруть участь 10 країн Центральної Європи: Австрія, Чехія, Хорватія, Німеччина, Угорщина, Польща, Словаччина, Словенія, Швейцарія. Окрім цього, кожного року організатори мають право запросити одну гостьову країну. Цього року Польща запросила Україну і ми з радістю прийняли запрошення.

5-1024x768 Неперевершений виступ команди України на MEMO2018

На MEMO кожна команда має складатися з 6 учасників, які не брали участь у цьогорічній Міжнародній математичній олімпіаді (IMO), і при цьому ще зможуть взяти участь у наступній IMO. Тобто MEMO дає можливість більшій кількості учасників отримати досвід міжнародних змагань, і позиціонує себе як підготовча олімпіада для IMO на наступний рік. Для багатьох країн-учасниць, як то Угорщина, ця олімпіада є дуже престижним змаганням, на яке команду відбирають разом із командою на IMO.

Нашу країну на MEMO представляли:

 1. Фединяк Володимир  (м. Львів, 11 клас, ЛФМЛ)
 2. Масалітін Олексій (м. Харків, 10 клас, Харківський ФМЛ № 27)
 3. Горох Катерина (м. Київ, 11 клас, КПНЛ № 145)
 4. Голембовський Олесь (м. Ужгород, 11 клас, УЗСШІ з ПВОП)
 5. Петрусенко Влада (м. Київ, 11 клас, Новопечерська школа)
 6. Нечипорук Карина (м. Київ, 11 клас, ліцей № 208).

Керівниками команди були Дашков Олександр та цьогорічний срібний призер IMO Арсеній Ніколаєв.

6-1024x768 Неперевершений виступ команди України на MEMO2018

Особливістю MEMO є те, що вона складається з індивідуального та командного змагань, кожне з яких триває 5 годин. На індивідуальному змаганні учням було запропоновано 4 задачі, по одній з чотирьох основних розділів олімпіадної математики: алгебра, комбінаторика, геометрія та теорія чисел. Командне змагання складалося з 8 задач, по дві з кожного розділу. В командному змаганні усі учасники розв’язують задачі разом, що надає олімпіаді особливої атмосфери.

2-1024x381 Неперевершений виступ команди України на MEMO2018 1-1024x374 Неперевершений виступ команди України на MEMO2018

Ще однією особливістю MEMO є те, що максимальна оцінка за кожну задачу складає 8 балів. Така традиція є наслідуванням Австрійської системи, оскільки ця олімпіада є наступницею Австро-Польської математичної олімпіади.

Умови індивідуального змагання

Умови командного змагання

Наша команда показала дуже гарний результат в індивідуальному змаганні:

Код 1 2 3 4 Сума Відзнака
Фединяк Володимир UKR1 8 8 8 8 32 Золота медаль
Масалітін Олексій UKR2 8 4 8 8 28 Срібна медаль
 Горох Катерина UKR3 6 8 8 8 30 Срібна медаль
Голембовський Олесь UKR4 8 2 8 0 18 Бронзова медаль
Петрусенко Влада UKR5 6 8 8 8 30 Срібна медаль
Нечипорук Карина UKR6 4 8 8 0 20 Бронзова медаль

Цього року журі обрало недостатньо складні задачі для індивідуального змагання, що призвело до того, що 8 учасників показали абсолютний результат і тому троє наших учасників, що показали три найкращі неабсолютні результати мали отримати срібну медаль.

Та попри все, найкращим результатом нашої команди є перемога у командному змаганні. Тут наша команда отримала 62 бали з 64 можливих.

3-1024x768 Неперевершений виступ команди України на MEMO2018

З повними результатами, умовами та розв’язаннями задач можна ознайомитися на офіційному сайті олімпіади.

Активне спілкування з іншими командами та їх керівниками, з організаторами, досвід захисту робіт учасників, який здобувають на змаганнях такого рівня керівники команди – не менш важлива частина загального досвіду команди, ніж вміння розв’язувати задачі учасниками.

Ми впевнені, що участь нашої команди у Middle European Mathematical Olympiad була надзвичайно корисною і успішною. Крім того, вона стала гарною підготовкою частини команди до цьогорічної Європейської олімпіади для дівчат (EGMO), що відбудеться в Києві у квітні 2019 року, і до наступної IMO.

 

3 коментарі до “Неперевершений виступ команди України на MEMO2018

 1. Наталя

  Поздоровляю всіх учасників і керівників!! Молодці!
  Вдалий початок вдалого року)

 2. Тетяна

  …троє наших учасників, що показали три найкращі неабсолютні результати мали отримати срібну медаль. Можливо: …мали отримати золоту медаль.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Ліміт часу вичерпаний. Будь-ласка, перезавантажте CAPTCHA.